Znaleziono 0 artykułów
27.04.2021

Horoskop na kwietniową pełnię

27.04.2021
(Il. Tomasz Opaliński)

Potężna pełnia wyposaży nas na drogę do wewnętrznego poznania. Niech dokona się transformacja. Nie na darmo jedną z maskotek Skorpiona jest Feniks.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Stadia miłości

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Pucharów, Sąd Ostateczny, As Buław

Niezależnie od stanu cywilnego, powinieneś skupić się na tym, co dla ciebie znaczy miłość. Jak ją definiujesz? Za czym tęsknisz? Z czego zrezygnowałeś? Sąd Ostateczny, poza ofertą odrodzenia, wymaga bezkompromisowego rachunku sumienia. 2 Pucharów to karta partnerstwa, zwłaszcza w pierwszej fazie. Masz teraz okazję, by przyjrzeć się marzeniom i schematom, którym ulegasz. As Buław – jako symbol pierwszych dni wiosny, libido i kreatywnych sił – nagrodzi wysiłek ładunkiem energii.

Zadanie: Wybierz 10 najważniejszych relacji w życiu, bez względu na ich charakter, nawet tych jednostronnych. Używając karteczek typu post-it, narysuj z pamięci portret każdej z tych osób, na rewersie opisując krótko historię znajomości i naukę, która po niej została. Karteczki ponaklejaj w dowolnie wybranych miejscach, kojarzących się z daną osobą.

Byk: Transformacja przez zobowiązania

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 7 Pucharów, Wieża, 8 Buław

7 Pucharów jest kartą obietnic, przypominającą o szerokim wachlarzu możliwości. Paradoksalnie, możesz nie mieć motywacji do podejmowania decyzji. Wieża zwiastuje brutalną pobudkę. Cytując Mickiewicza, „kto nie dotknął ziemi ni razu, ten nigdy nie może być w niebie”. 8 Buław daje lekkość po wyklarowaniu priorytetów. Przypomnij sobie, jak bardzo deprymujące jest zbyt bogate menu. O ile przyjemniej wziąć do ręki kartę dań, którą da się przeczytać na jednym oddechu. Działaj w tym nurcie.

Zadanie: Symbolicznie weź ślub z podjętą decyzją. Wytnij pasek papieru, sklej go na kształt obrączki, po wewnętrznej stronie napisz zobowiązanie i wsuwając ją na serdeczny palec, przysięgnij wierność w zdrowiu i chorobie.

Bliźnięta: Metamorfoza ciała

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 7 Buław, 5 Buław, Kochankowie

Czas wziąć pod lupę ogólny stan zdrowia, a tak naprawdę twoje do niego podejście. 7 i 5 Buław reprezentują dwie odsłony konfliktu. Pierwsza karta idealizuje walkę jako przejaw hartu ducha, niezłomności, dyscypliny. Druga ujawnia bezcelowość szarpaniny. Jeśli lubisz zaciskać zęby i trwać w bólu, zauważ, jak mało z tego pożytku. Walka z samym sobą zawsze prowadzi do chaosu. Kochankowie przywrócą ci miłość własną, pod warunkiem że obierzesz właściwy kurs. A raz zakochawszy się w sobie, nigdy już nie poskąpisz sobie czułej uwagi.

Zadanie: Do najbliższego nowiu co noc stawiaj na parapecie od strony księżycowej szklankę wody z cytryną i miodem. Na dobranoc szepcz jej słodkie słówka, a rano wypijaj zaraz po przebudzeniu.

Rak: Renesans przyjemności

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 5 Monet, Kochankowie, Król Mieczy

Podnieś czoło, przytłoczony życiem Raku! Zapamiętaj sobie: brak wiary w cuda jest dowodem na brak rozsądku. 5 Monet można porównać do biegu z przeszkodami. Wymusza skupienie na sprawach najistotniejszych. Jest jednak sytuacją przejściową. Kochankowie stawiają cię w obliczu wyboru między tym, co kochasz, a tym, co jest akceptowalne. To twoja wielka szansa na nowy start, więc odważ się na absolutną szczerość. Król Mieczy jest filozofem tarota. Na pytanie, w jakim filozoficznym nurcie, odpowiedź znasz tylko ty.

Zadanie: Codziennie przez dwa tygodnie poświęcaj chwilę na zgłębianie nurtów filozoficznych z całego świata. Podchodź do każdego z otwartością, dając nowym treściom formułować twój ogląd na radość życia.

Lew: Tabula rasa

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Mieczy, 9 Pucharów, Cesarz

Surowe oko Króla Mieczy zaburza równowagę między rozumem a uczuciami. Narracja emocjonalna nie musi pokrywać się z narracją zdroworozsądkową, co nie znaczy, że jest mniej zasadna. Skieruj swoje przenikliwe spojrzenie ku mechanizmom obronnym, uniemożliwiającym ci wykorzystanie w pełni zarówno dobrych, jak i tych słabszych aspektów autobiografii. 9 Pucharów pozwala schować się za wypełnieniem wszystkich punktów życiowego planu. Tylko wysiłek podjęty w celu pogodzenia zgrzytów i sprzeczności zapewni ci dostęp do potencjału obiecywanego przez Cesarza, kartę mądrego zarządzania granicami i bogactwami. Nie tylko urodziwe rzeczy stanowią o naszej wartości. Prawdziwa moc wytwórcza kryje się w krzywiznach, pęknięciach i niezgodnościach.

Zadanie: Obejrzyj „Pulp Fiction”, a potem, w podobnej formie, napisz oparte na faktach opowiadanie o sobie.

Panna: Krewni i nieznajomi

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Buław, 5 Pucharów, 4 Mieczy

Należy ci się odpoczynek od obowiązków towarzyskich. 2 Buław i 5 Pucharów oznaczają zaprzepaszczenie szansy na funkcjonowanie według własnych zasad. Buławy dają ci świadomość ogromu możliwości, ale odbierają bezczelność potrzebną, by z niego skorzystać. Puchary stawiają cię w obliczu wyboru między melancholią sentymentów a chłodem wyzwań. Postawiłeś sobie za cel usatysfakcjonowanie wszystkich. Teraz nadszedł czas, by pogodzić się z porażką tego typu przedsięwzięć. 4 Mieczy to sen rozumu. Symbolizuje czas i przestrzeń, gdzie uświęcona może być tylko jedna osoba. Niech, na litość boską, będziesz to wreszcie ty. Uwierz, że znikając z pola widzenia, nie znikniesz z powierzchni ziemi, a tym bardziej z ludzkiej pamięci.

Zadanie: Ustanów tradycję randek z samym sobą. Zabieraj się w ciekawe miejsca, funduj drobiazgi, przeżywaj przygody w najlepszym z możliwych towarzystwie.

Waga: Wabi sabi

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 10 Mieczy, Rydwan, Świat

Jeśli traktować pogłoski poważnie, jesteś istotą kochającą harmonię. Najpewniej ta cecha leży właśnie u podstaw niepokoju, jaki opisuje 10 Mieczy. Może być to obawa przed najgorszym albo po prostu zgrzyt w czasoprzestrzeni wywołany zamieszaniem w planach, który w twoich miłujących złoty podział oczach urósł do rozmiarów zagrażających życiu. Niewykluczone też, że 10 Mieczy symbolizuje w tym przypadku moment uzmysłowienia sobie, że wszelkie zagrożenia są fantomowe. Cokolwiek narusza twój system wartości, nie stanowi w obecnej chwili prawdziwego wyzwania. Rydwan, poza ukazaniem iluzoryczności kontroli nad większością zjawisk, mówi też o szukaniu równowagi między pozytywami i negatywami danej sytuacji. Świat natomiast to obraz doskonałości, porządku, spełnienia. Pełnia rzuca ci wyzwanie, byś stworzył nowy system, tym razem naokoło przemijania, nietrwałości i zmian.

Zadanie: Od teraz postępuj zgodnie z buddyjskimi zaleceniami, by witając coś w swojej rzeczywistości, wyobrażać sobie od razu tego koniec. Bukiet kwiatów choć przez chwilę ujrzyj jako garść badyli, wypłatę jako pieniądze znikające z konta, a nowego znajomego jako przyszłego nieznajomego.

Skorpion: Wyjście z kokonu

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Buław, Król Pucharów, 3 Mieczy

Sto lat potęgi, bogactwa i niesamowitości! To twoje święto. Pełnia w Skorpionie zawsze musi być balem roku. Wszystko pozornie zdaje się iść w dobrą stronę, Giermek Buław to tarotowy power bank, gotowy użyczyć swojej wiary w dobry obrót spraw każdemu, kto stracił nadzieję. Król Pucharów pojawia się, by zmącić tę sielankę. Nikt nie ma wątpliwości, że twoje zasoby energetyczne i twórcze są niewyczerpane. Co stoi za tym perpetuum mobile? Wieczna zajętość, artystyczne poszukiwania, wyznaczanie nowych szczytów możliwości ułatwia odwracanie wzroku od mniej skoordynowanych, a bardziej bezkształtnych, wrażliwszych zakamarków jaźni. Puchary to czyste emocje, miękkość i bezbronność. To również romantyczne pragnienia i potrzeba ufnego poddania się siłom z zewnątrz. Zrzucenie gronostajowego płaszcza i przyznanie sobie prawa do pewnych braków jest najwyższą górą, na jaką powinieneś teraz się wspinać. 3 Mieczy, serce bolejące, oznacza końcowy etap żałoby, której przejścia sobie odmawiałeś.

Zadanie: Zaadoptuj przepiórcze jajko, nazywając je swoim przezwiskiem z czasów dzieciństwa. Przez cztery dni noś je wszędzie ze sobą, kładź pod poduszką, stawiaj na stole podczas posiłków. Odpowiadaj wyczerpująco na pytania, jeśli wzbudzi czyjeś zainteresowanie.

Strzelec: Przemiana wody w wino

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Mieczy, Cesarz, 9 Monet

Koniec zabawy w dyplomatę – mijasz się z przeznaczeniem. 2 Mieczy trwa w oczekiwaniu, aż problemy rozwiążą się same. Cesarz domaga się posłuchu. Uwolnij swojego wewnętrznego Cesarza, zanim pogrążysz go w niebycie, z którego później odzywać się będzie jako rozmaite neurozy. 9 Monet to twój skarbiec, a jego zawartość czas najwyższy wystawić na sprzedaż, choćby miało to kogoś urazić. Zrzuć z siebie brzemię nieujawnionej potęgi, na kolejną taką okazję długo przyjdzie czekać.

Zadanie: W sekretnej ceremonii, przy dwóch świadkach symbolizujących twoich rodziców, nadaj sobie nowe imię. Używaj go, gdy zajdzie potrzeba pokazania lwiego pazura.

Koziorożec: Puszczanie monety w obieg

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Mieczy, 4 Monet, 7 Pucharów

4 Monet pojawia się zazwyczaj, kiedy trzeba wytknąć obawę przed utratą status quo i zmianami wprowadzanymi bez naszego udziału. As Mieczy świadczy o najwyższych możliwościach intelektualnych. Mając tak potężną kartę po swojej stronie, powinieneś wierzyć, że twoja pozycja zawodowo-towarzyska jest stabilna. Tymczasem podsycasz nieuzasadnione obawy, utrudniając sobie korzystanie z przyrodzonych talentów. Przyjrzyj się, co chronisz, w jakim celu i kosztem czego. 7 Pucharów to otwarcie perspektyw skurczonych dotychczas przed 4 Monet. Odblokuj do nich dostęp, odpuszczając kontrolę nad wizerunkiem i lęk o obniżenie rangi.

Zadanie: Narysuj na kartce A4 swoją karykaturę, zawrzyj w niej wszystkie cechy będące źródłem autosabotażu. Kartkę złóż w samolocik i stojąc najwyżej, jak pozwalają ci okoliczności, wypuść go w stronę księżyca.

Wodnik: Odrastanie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Słońce, As Mieczy, Rycerz Monet

Słońce daje siłę na początkowych etapach funkcjonowania, ale też potrafi usidlić poczuciem wiecznej niegotowości. Rozwój nie ma końca, ale zawsze nadchodzi moment, kiedy trzeba przetestować umiejętności w praktyce. As Mieczy każe ci rozliczyć się z niedociągnięć. Sam w sobie będąc symbolem nietuzinkowej inteligencji, daje ci możliwości w pakiecie z egzaminem. Rycerz Monet to zwiastun powrotu na spokojną ścieżkę z dalekosiężnymi planami. Najczęściej przedstawiany jako postać w ciężkiej zbroi, dosiadająca perszerona i spoglądająca na otaczające ją żyzne ziemie, jest obrazem stabilizacji, uporu i dobrobytu w zasięgu podjętego wysiłku.

Zadanie: Kup 14 opakowań nasion kwiatów i każdego dnia, do najbliższego nowiu, rozsiewaj po jednym, wzdłuż swojej trasy do pracy i z powrotem. Jeśli pracujesz zdalnie, siej kwiaty w miejscach kojarzących się z wybraną przez ciebie karierą.

Ryby: Brzydkie kaczątko

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Moc, Cesarzowa, 5 Pucharów

Uznanie własnej siły pozwoli ci opanować strach przed przemijaniem, na co dotychczas mogło brakować ci odwagi. Moc to spotkanie z wewnętrznym niebezpieczeństwem, pokonanie bestii dyplomacją i wejście z nią we współpracę. Cesarzowa jest kartą piękna, bogactw naturalnych, hojności i zmysłowości. Ten wspaniały zestaw kart funduje ci miękkie lądowanie w świecie wyzwań, przeoczonych szans i braku wiary w możliwość rozwoju, symbolizowanym przez 5 Pucharów. Nie każdą okazję da się odzyskać, ale nie wszystkie okazje jeszcze wykorzystałeś. Ruszając w świat z energią Mocy i Cesarzowej, świadom, że każdy wybór jest po części utratą, wkraczasz na nieznane żyzne tereny. Nie istnieje porażka, jest tylko zmiana planów.

Zadanie: Stwórz opartą na faktach z twojej biografii grę planszową w stylu chińczyka.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij