Znaleziono 0 artykułów
05.04.2023

Horoskop na pełnię różowego księżyca

05.04.2023
Il. Tomasz Opalliński

Po pełni Księżyca w znaku Wagi liczymy na równowagę. Niestety górę weźmie wpływ dwóch niewielkich ciał niebieskich, Chirona i karłowatej planety Eris. On odpowiada za zabliźnienie ran, ona każe je rozgrzebywać. W mitologii greckiej Eris była boginią niezgody, przeciwieństwem Harmonii. Wywoła więc emocjonalne wstrząsy, które ostatecznie zwieńczy jednak ukojenie. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta na podstawie wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Baran: Introspekcja

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Rycerz Pucharów, 6 Pucharów, Papież

Po intensywnych miesiącach pracy, a następnie zbierania jej owoców, poczujesz ochotę na uczuciowy zryw. Słońce w twoim znaku i coraz cieplejsze wiosenne dni obudzą w tobie romantyka podobnego do Rycerza Pucharów. Jeśli dotychczas twoje życie uczuciowe nie było udane, będziesz chciał sięgnąć wspomnieniami do dzieciństwa i mechanizmów odpowiedzialnych za twój sposób odczuwania (6 Pucharów). Gdy namierzysz problem, radykalnie go rozwiążesz – Papież zapowiada duchową bezkompromisowość.

Zadanie: Świąteczny wyjazd w rodzinne strony może być stresujący. Wykorzystaj go do kontaktu z samym sobą.

Byk: Eliminacja toksyny

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 4 Mieczy, Królowa Mieczy, Umiarkowanie

Nie da się ukryć, że jedna z osób z twojego najbliższego otoczenia przyprawia cię od jakiegoś czasu o ból głowy. 4 Mieczy mówi o konieczności odseparowania się – nie masz już siły na niekończące się spory. Gdy uda ci się złapać oddech, Królowa Mieczy i walecznie nastawiona Eris przekonają cię, żeby ostatecznie zakończyć męczącą znajomość. Po tym ostrym cięciu ukojenie znajdziesz w pracy twórczej, którą symbolizuje karta Umiarkowania

Zadanie: Byki lubią poprawić sobie nastrój dobrą kuchnią, polecamy jednak skierować się raczej w stronę detoksu i oczyszczenia.

Bliźnięta: Mistrz zen

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Gwiazda, 2 Monet, 3 Pucharów

Mimo wpływu Eris w tej pełni zapowiadającej napięcia i konflikty uda ci się utrzymać wewnętrzną równowagę. Karta Gwiazdy symbolizuje pewność siebie, świadomość pozostawania pod opieką kosmicznych energii mimo ekstremalnie ciężkich warunków. 2 Monet odnosi się z kolei do umiejętności zachowywania balansu nawet w niezwykle wymagających okolicznościach. Ten moment koncentracji wynagrodzi świętowanie w gronie najbliższych osób, które zawsze pozostają niezawodne (3 Pucharów).

Zadanie: Choć twój budżet na początku miesiąca może być lekko nadwyrężony, pomyśl o zmianie garderoby.

Rak: Kiełkujące uczucia

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Giermek Pucharów, Królowa Buław, Giermek Monet

Karty w twoim układzie pokazują, że borykasz się z konfliktem wewnętrznym, w którym twoja dziecięca strona konfrontuje się z wyobrażeniem o dojrzałej postawie. Nieśmiało próbujesz sformułować i dać wyraz swoim uczuciom wobec drugiej osoby (Giermek Pucharów). Druga strona oczekuje jednak konkretów –nie chce zgadywać motywacji ani za długo czekać na deklaracje (Królowa Buław). Takie postawienie sprawy może cię zrazić. Zwrócisz się ku sobie, zajmiesz drobiazgami codziennego życia (Giermek Monet). To przyniesie ci chwilową ulgę.

Zadanie: Pielęgnuj w sobie niewinność emocjonalną – to bardzo duży dar, który posiadają Raki. 

Lew: Na firmamencie

Il. Tomasz Opalliński

Karty: As Pucharów, Słońce, Koło Fortuny

Mimo niepokojącej aury nadchodzącej pełni w Wadze nic nie zmąci twojego spokoju. Jesteś w twórczym nastroju, który gwarantuje As Pucharów, a wszelkie cienie rzucane przez karłowatą Eris znikną w promieniach karty Słońca emanującej poczuciem spełnienia. Jeśli nawet zdarzą ci się jakieś drobne potknięcia – sprzeczka ze współpracownikiem albo partnerem życiowym – nie będziesz przywiązywał do nich wagi i potraktujesz jak dopust losu (Koło Fortuny). 

Zadanie: Podziel się niezmierzonymi zasobami pewności siebie z innymi. Możesz wejść w rolę lidera.

Panna: Niepokoje

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 5 Buław, Księżyc, 9 Mieczy

Niestety, mroczna pełnia w Wadze da się osobom urodzonym w znaku Panny mocno we znaki. Nagle między tobą a najbliższymi współpracownikami rozgorzeje konflikt – wyjdą na jaw skrywane resentymenty i dławione żale. 5 Buław zapowiada intensywną potyczkę, która będzie spędzać ci sen z powiek. W blasku pełni będziesz próbował rozwikłać, które spośród oskarżeń mają oparcie w rzeczywistości, a które są jedynie projekcją (Księżyc). 9 Mieczy podkreśla, że sytuacja wpłynie niekorzystnie na twój nastrój. Twoja nieświadomość wykona jednak pracę, a po pełni wszystko powinno wrócić do względnego porządku.

Zadanie: Zrób wszystko, by móc jednak spokojnie zasnąć. Gorąca kąpiel, relaksująca muzyka, przytulanie.

Waga: We właściwym miejscu

Il.Tomasz Opalliński

Karty: Mag, Król Mieczy, Cesarzowa

W pełni w twoim znaku niepokojące wpływy pomniejszych planet nie wpłyną na twój wewnętrzny balans. Otwierający układ Mag podkreśla twoją moc sprawczą, działanie wedle zasad kosmicznej równowagi, tworzenia i niszczenia. Masz pełną kontrolę nad życiem zawodowym, duchowym i emocjonalnym, a jeśli ktoś próbowałby ci ją odebrać, będzie musiał się skonfrontować ze stanowczym aspektem twojej osobowości reprezentowanym przez Króla Mieczy. Ostatecznie złagodzisz swoją postawę, odczujesz potrzebę troski i dzielenia się reprezentowane przez Cesarzową.

Zadanie: Rzadko bywasz tak srogi, jak będziesz się wydawał w tej pełni. Nie daj innym zapomnieć, jak uroczą osobą jesteś.

Skorpion: Bez kompromisów

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 6 Mieczy, Cesarz, 6 Buław

Jeżeli pełnia skłoni kogoś z twojego najbliższego otoczenia do rozdrapywania starych ran, twoją reakcją będzie wycofanie. 6 Mieczy zapowiada pragnienie odseparowania się od zaprzeszłych kontekstów emocjonalnych i udanie się w nowym kierunku. Domaganie się konfrontacji może obudzić w tobie Cesarza – nie będziesz roztrząsał pretensji i arbitralnie zamkniesz dyskusję. Ten odrobinę autorytarny zabieg przyniesie ostatecznie sukces (6 Buław).

Zadanie: Chociaż wydajesz się twardy, mocno wszystko przeżywasz. Pozwól sobie na kontakt z emocjami.

Strzelec: Stare przeboje

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 10 Monet, 10 Pucharów, 5 Pucharów

Satysfakcjonująca praca, szczęśliwa rodzina, znaczące miejsce w społeczności – w świetle nadchodzącej pełni w Wadze wszystkie pozytywne aspekty 10 Monet i 10 Pucharów wydadzą ci się nieznaczące. Zaczniesz szukać dziury w całym. Jak pokazuje 5 Pucharów, rzeczywiście uda ci się dogrzebać do jakiegoś zamierzchłego emocjonalnego urazu. Pożegnaj się ostatecznie z tym uczuciem i ruszaj przed siebie.

Zadanie: Nie daj się zamęczyć negatywnym wspomnieniom. Postaw na ruch – to twoja mocna strona.

Koziorożec: Bling bling

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 7 Pucharów, Giermek Mieczy, Siła

W aurze skoncentrowanej na relacjach pełni w Wadze z wpływem Eris 7 Pucharów, które rozpoczyna twój układ, wskazuje, że jesteś otoczony atrakcyjnymi osobami. Niestety to jedynie pozory – nie do końca wiesz, czego możesz się spodziewać po nowych znajomych. Giermek Mieczy zapowiada, że będziesz dążył zweryfikowania tego, co kryje się za olśniewającą fasadą. Sam wykażesz się przy tym stanowczością i wewnętrzną spójnością, którą zapewnia karta Siły

Zadanie: Twoja stara dusza rzadko daje się zwieść powierzchownemu blichtrowi. Ale nie musisz traktować wszystkiego tak śmiertelnie poważnie.

Wodnik: Powrót psotnika

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Król Monet, Rycerz Monet, Giermek Buław

Wodniki zazwyczaj pozostają zdystansowane wobec kwestii materialnych, bo takowe wydają im się zbyt przyziemne. Jednak w trakcie pełni będziesz szukał oparcia i emocjonalnej stabilizacji właśnie w ziemskich dobrach (Król Monet). Karta Rycerza Monet pokazuje, że również w sferze romantycznej będziesz stawiać na stabilizację. Lęk o dobrostan ustąpi – Giermek Buław zapowiada powrót beztroskiego Wodnika, który ma ochotę przede wszystkim na dobrą zabawę.

Zadanie: Poczucie bezpieczeństwa warto wzmocnić działaniami na rzecz innych. Zakładając konto oszczędnościowe, zorganizuj też zbiórkę dla potrzebujących.

Ryby: Ekspansja

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 9 Monet, 3 Buław, 2 Buław

Większość znaków zodiaku wykorzysta pełnię w Wadze do weryfikacji relacji uczuciowych. Ryby mają to zadanie już dawno odrobione. Teraz z satysfakcją obserwujesz, jak rozwijają się twoje liczne przedsięwzięcia (9 Monet). Dobre relacje z ludźmi będziesz chciał wykorzystać do zawodowej ekspansji (3 Buław). Ostatecznie okaże się, że z dobrze rokującego zespołu wyłonisz jedną osobę, z którą stworzysz tandem nie do pokonania.

Zadanie: Jesteś mistrzem facylitacji – wszelkie zajęcia integracyjne w pracy spowodują ogromny wzrost dynamiki waszych działań. 

 

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij