Znaleziono 0 artykułów
31.03.2022

Horoskop na kwietniowy nów

31.03.2022
(il. Tomasz Opaliński)

W astrologii rok zaczyna się wraz z pierwszym, wiosennym nowiem. W kwietniu wszystko się może zdarzyć. Najwyższy czas spełniać marzenia.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Narodziny gwiazdy

Karty: As Mieczy, Król Buław, 8 Mieczy

Sto lat, Baranie! Osiągnąłeś apogeum intelektualnych możliwości. Czas powrócić do gry. As Mieczy nie jest twoim największym sprzymierzeńcem, bo podkręca bojowe nastawienie, ujmując wrodzonego czaru. Za to Król Buław umiejętnie łączy atrybuty dojrzałości z młodzieńczym zapałem. 8 Mieczy nawołuje, by na powrót stać się energicznym, odważnym, pełnym rozmachu. Jeśli stracisz z oczu idealny obraz siebie, poczytaj horoskopy opisowe dla swojego znaku i potraktuj je jak placebo. Któż by nie chciał być tobą?
Zadanie: Kostium mocy. Kierowany bezbłędnym palcem opatrzności, pod wpływem poświęconego ci nowiu, wymyśl sobie mundurek. Może być to wąs, może fryzura lub złoty garnitur.

Byk: Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr

Karty: 7 Monet, Cesarz, 7 Pucharów

Śmierć, 6 Mieczy, Giermek Pucharów
Nic nie jest takie, jakim było, ani nie będzie już nigdy takie, jakim jest obecnie. Śmierć i 6 Mieczy to świadectwo przełomu. Wiara w logiczną ciągłość naszej tożsamości chroni przed nadmiarem główkowania, ale czasem trzeba przestać mitologizować to, co minione. Śmierć mówi, że zmiany są bolesne. 6 Mieczy dowodzi, że przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Giermek Pucharów dzierży kompas – pomagaj słabszym, uruchom swoją opiekuńczość, a przede wszystkim, pisz swoje wspomnienia a priori, bo mózg dostosuje do nich przyszłość, przeszłość i teraźniejszość.
Zadanie: Ogromne porządki. Najlepiej by było, gdybyś odważył się pozbyć wszystkich pamiątek. Albo przynajmniej posegreguj je według nowego klucza. Bibelot z podróży poślubnej obok bibelotu z 10. rocznicy? Nic z tego. Opowiedz historię na nowo.

Bliźnięta: Miksologia towarzyska

Karty: Wieża, 7 Monet, Świat

Ty nie poznajesz swoich przyjaciół, a oni ciebie. Stoicie na gruzach przeszłości, a naokoło rozciąga się niezagospodarowany jeszcze krajobraz. Wieża rozbija struktury zbudowane na niepewnych fundamentach, a 7 Monet to rzeczowa ocena sytuacji. Oceń wzajemny wpływ, jaki wywieracie na siebie z grupą, do której przynależysz. Jakie funkcje pełnicie – kto pomaga, kto wnosi chaos, co możesz komu dać. Otaczający cię ludzie są jak podmuchy wiatru dla twojej żaglówki. Nie z każdym ci po drodze, ale podstawy nawigacji potrafią zdziałać cuda. Świat jest kartą doskonałości, dlatego uwierz, że wszystko dzieje się wtedy, kiedy trzeba.

Zadanie: Bogate plony. Zasadź po roślince na znajomego, mogą to być zioła lub kwiaty ozdobne, ważne, by dla każdego wybrać gatunek z rozmysłem. Dbaj o nie, jak o własne.

Rak: Prawdy duchowe są wieczne, okazje mają skłonność uciekać

Karty: Papież, 6 Buław, Królowa Monet

Twoje pryncypia są nienaruszalne, Papieżu, twój osąd moralny bez zarzutu, twoje spojrzenie łaskawe i rozumiejące. Brak ci jednak ostatnio lekkości. Bycie wzorcem prowadzi cię na manowce. 6 Buław tłumaczy z pragnienia sławy i sukcesu, umieszcza popularność i materialne korzyści w centrum człowieczego uniwersum. Jako zwierzaki stadne lubimy przeglądać się w oczach tłumu, a nasz kaliber mierzymy impaktem naszych działań. Jeśli chcesz zrobić karierę, do dzieła! Oczekuj wiwatów, ale pamiętaj, że dochodzi się do nich pracowitością. Królowa Monet roztacza opiekę nad każdą cechującą się nimi osobą.
Zadanie: Tryumfalny pochód. Niech magia tej nocy natchnie cię, by sięgnąć po najwyższe odznaczenia. Wykoncypuj, czego potrzebujesz, i zrób ruch. Wyślij CV choćby do NASA.

Lew: Taniec rzeczywistości

Karty: Rycerz Buław, Król Pucharów, Rydwan

Hasło „postęp” łączy się w twojej ognistej głowie z hasłem „przygoda”, a nuda oznacza śmierć. Rycerz Buław mierzy się z wyzwaniami jak bohater filmu płaszcza i szpady. Król Pucharów równoważy ten frenetyczny zapał, wołając: „miej litość, nie chodzi wyłącznie o zdanie kolejnego egzaminu i odhaczenie kolejnego punktu na mapie! Chcesz przecież, żeby jakiś ślad twoich podbojów w twoim sercu pozostał, żeby i ktoś poza tobą mógł na tym wszystkim zyskać”. Niezbędnym jest, by to osiągnąć, uzyskanie emocjonalnej homeostazy. Rydwan dodaje: „Tak, porywaj się na nowe podróże, sięgaj po nowe fakultety, ale kiedy kurz opadnie, pamiętaj, żeby odwaga i wizja miały w sobie pierwiastek miłości”.
Zadanie: Wielka mądrość. Nowe idee, nowe zadania, nowe otoczenie przyjmuj jako najbardziej upragnione. Naładowany energią tego wspaniałego nowiu daj się ponieść uniwersalizmowi miłości. Albo przynajmniej zażycz sobie, by miłość prowadziła twoimi poczynaniami. Kup też okulary przeciwsłoneczne z szybkami w kształcie serc.

Panna: Między młotem a brzegiem pucharu

Karty: 9 Mieczy, Cesarzowa, 3 Mieczy

Doświadczasz gwałtownej zmiany perspektywy, twoje poglądy mogły się załamać lub ulec niezapowiedzianemu rozpadowi. 9 Mieczy niesie za sobą konieczność radykalnej zmiany podejścia. 3 Mieczy to konieczność przeanalizowania informacji zwrotnej dawanej nam przez rzeczywistość, intelektualna analiza idąca łeb w łeb z prawdziwym przeżywaniem trudnych emocji do ich sedna. Co komu bowiem z jednego, jeśli brakuje drugiego? Cesarzowa zapowiada odrodzenie po kryzysie. Jest kartą bogactwa, kreatywności i miłości, ludzi i zasobów, na które nadal możesz liczyć. Pamiętaj o nich. Każdy ma jakieś dziedzictwo, które jest dla niego źródłem wsparcia i bezpieczeństwa. Te właśnie ukryte skarby symbolizuje Cesarzowa, a ich odkrycie powinno stać się twoim nowym celem.
Zadanie: Największa pomyślność. Przeanalizuj archetyp Cesarzowej i na jedną noc i jeden dzień dołóż starań, by go swoją osobą urzeczywistnić. Udokumentuj proces tak, by album zdjęć lub różne parafernalia mogły później służyć za amulet w trudnych chwilach.

Waga: Wabi sabi i inne historie o przemijaniu

Karty: 8 Mieczy, Wieża, Papieżyca

Stawiam przed tobą ogromne wyzwanie, ale musisz uzmysłowić sobie kruchość i nietrwałość świata doczesnego, a na domiar, dostrzec w nim piękno. Wieża to symbol oddania siły temu, co potężniejsze od nas, odnalezienia mocy, której potęga przerasta nasze widzimisię. Salvador Dali w swoich dziennikach pisał, że wszystkie przeszkody są darami od Boga (a potem z emfazą dziękował za nie Najwyższemu i zasypiał, śliniąc się rozkosznie). Rozpadające się związki, jak by nie patrzeć, rozpadają się na korzyść każdej z zaangażowanych stron, współprace nie wypalają, bo stały na chybotliwych nóżkach, projekty okazują się bublem, bo jeszcze do nich nie dorośliśmy. Końca świata nie ma i nie będzie. 8 Mieczy zwraca uwagę na niewykorzystany potencjał intelektualny. Papieżyca przypomina o tkwiącej w nas pierwotnej mądrości, która potrafi bez zakłóceń skontaktować nas z naszą duszą. Słuchaj podszeptów intuicji – to perfekcyjna mieszanka inteligencji z instynktem.
Zadanie: Odwieczna potęga. Od dziś lubuj się wyłącznie w rzeczach nietrwałych. Na myśl przychodzą mi oczywistości w stylu kwiatów wiśni, ale nasza polska ziemia bogata jest w atrybuty chwilowego piękna. Twoim zadaniem jest je wyszukiwać i nadawać im znaczenie.

Skorpion: Spokój cię uratuje

Karty: 2 Pucharów, Pustelnik, Świat

Nostalgia bywa niebezpieczna. Pustelnik to karta kojarzona z jesienią życia, mądrością i samotnością, które wiążą się z dobijaniem do odległych metrycznie portów. 2 Pucharów przeciwnie, tryska młodym, niedojrzałym szczęściem, jest kartą unii, początków, szczenięcej miłości i zawrotów głowy wywołanych przez samo bogactwo witalnych soków. Wspólnie napisać mogą historię o konieczności wyniesienia się ponad proste impulsy. Pustelnik, spoglądając w przeszłość, drobi wytrwale w znanym tylko sobie kierunku. Karta Świat, czyli zwieńczenie opowieści snutej przez talię tarota, to symbol doskonałości. Zmusza cię, byś dostrzegł piękno w braku niespodzianek, w przewidywalności i rutynie. Piękno słonecznego, wiosennego popołudnia, takiego samego, jak tysiące minionych.
Zadanie: Niesamowita wprost normalność. Wybiegnij myślami w daleką przyszłość, całe dekady do przodu. Uszanuj tę starowinkę, która już w tobie tkwi. Otocz ją opieką i miłością i od teraz dbaj o jej przyszły komfort. Zapamiętaj jej kruchą twarz i przywołuj ją czasem czule w myślach.

Strzelec: Cały świat masz jak w banku

Karty: Głupiec, Papieżyca, Królowa Monet

Głupiec otwiera przed tobą wszystkie możliwości świata, czujesz nowe życie pulsujące pod stopami. Nie zapomnij jednak, że za rogiem czają się niechybnie konkretne wymagania. Papieżyca doprasza się, by szalonym pomysłom nadać trochę głębi. Cóż z tego, że ożywiają twoje serce takie, jakimi są? Jeśli poza tobą ktokolwiek ma mieć z nich pożytek, muszą coś komunikować. Poznaj przyczyny, dla których w pierwszej kolejności w ogóle się nimi zainteresowałeś. Uświadom sobie cele, jakie za nimi stoją. W ferworze entuzjazmu nie zapomnij słuchać cichego głosu intuicji. Głupiec to cały wszechświat w jednej osobie. Papieżyca to praca, którą trzeba włożyć w wyłuskanie z niego prawdziwej wartości. Królowa Monet zadaje kilka kardynalnych pytań: kto finansuje twoje inicjatywy, jakie są twoje podstawy, jakie masz zaplecze. Mają pomóc w czerpaniu tym większej z wszystkiego radości.
Zadanie: Piorunująca samoświadomość. Napisz swoją własną modlitwę do wybranej lub wymyślonej siły wyższej. Nie mam uprzedzeń, może być to Sziwa, Ozyrys, może być to Batman. Zawrzyj w niej pokorną prośbę o natchnienie, ale też przewodnictwo, mądrość, protektorat i ogólnie o przejęcie sporej części odpowiedzialności. Stosuj ją co wieczór i przed ważnymi wyzwaniami.

Koziorożec: Czyste okna, kryształowe intencje

Karty: As Monet, 3 Monet, 4 Buław

As Monet daje ci wszystkie możliwości, 3 Monet ręce do pracy, zaś 4 Buław gościnne progi, karta pozwalająca wierzyć w trwałość i słuszność wszystkiego, co tej wiosny zbudujesz. Jeśli nie dom materialny jest obiektem tej wróżby, sprawa może rozchodzić się o jego duchowy odpowiednik – spadki, rodzinne inwestycje, nowi członkowie klanu. Może terapia pozwoli odtworzyć dobre relacje z rodzicami? 
Zadanie: Wykute w kamieniu. Nawet jeśli nie miałeś tego w planach, wprowadź unowocześnienia w najbliższym otoczeniu. By je ukoronować, zamów u kamieniarza tabliczkę z wykutą datą. Ten piękny przedmiot niech stanie na honorowym miejscu w twoim mieszkaniu.

Wodnik: Mane, tekel, fares

Karty: 9 Mieczy, Umiarkowanie, Sprawiedliwość

9 Mieczy zapowiada upadek. Odwołano wycieczkę, nie odpisano na e-maile lub odpisano we wrogim tonie, może przyjaciele okazali się dwulicowi? Powściągnij rumaki zagłady! Umiarkowanie każe stronić od ekstremów – jest kartą elegancji, negocjacji, a nade wszystko dyplomacji, czyli wielkiej sztuki balansowania między sprzecznościami bez stawiania swojego honoru na szali. Wytatuuj sobie tę kartę na sercu. Sprawiedliwość zapowiada czas spłacania karmicznych długów (nie mylić z ezoteryczną mściwością!). Musisz kierować się w ocenie zdarzeń krystalicznie czystą logiką. Sprawiedliwość nie jest ślepa – ma sokoli wzrok transcendujący czas i przestrzeń.
Zadanie: Niezachwiany rozsądek. Żeby dostrzec długofalowe skutki i przyczyny wszystkiego, co dzieje się obecnie, zacznij pleść makramę. Kiedy opanujesz podstawowy splot, wybierz sznurki o dwóch kolorach – jeden symbolizujący ciebie, drugi innych. Upleć po rządku na każdy kryzys, supłając chaotyczny supeł w danym kolorze na każdą przewinę, swoją lub cudzą. Niech skończona makrama zawiśnie na ścianie jak trofeum.

Ryby: Złoty podział

Karty: 9 Monet, Papieżyca, 2 Mieczy

9 Monet to karta zasłużonego dobrobytu, orderów za pracowitość i talent, ale też karta konieczności puszczenia swoich denarów w ruch, pod groźbą utraty sensu ich posiadania. Czy nie przemknęło ci ostatnio przez myśl, że otacza cię mur z trofeów, które onegdaj były źródłem twojej rozkoszy, a teraz są jedynie ich wspomnieniem, choć mogłyby dać radość innym? Papieżyca, jako opiekunka potrzebujących, jest symbolem dobroczynności. Wspiera inicjatywy, dzięki którym w zamian za duchową walutę, kupuje się innym materialny spokój. 2 Mieczy podpowiada najlepszą strategię. Znajdź cel, który możesz zasilić.

Zadanie: Przeszlachetne wartości. Wpraw się w odpowiedni nastrój, analizując empatyczne podstawy zasad społecznego funkcjonowania. Począwszy od jedzenia z zamkniętymi ustami, skończywszy na prawach zapisanych w konstytucji.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij