Znaleziono 0 artykułów
04.07.2020

Horoskop na lipcową pełnię 2020

04.07.2020
(il. Tomasz Opaliński)

Nadchodzącej pełni w Koziorożcu towarzyszy częściowe zaćmienie Księżyca, ostatnie z trwającego od lipca 2018 r. cyklu zaćmień na osi dopełniających się znaków: Raka i Koziorożca. Dobiegamy mety dwuletniego maratonu, po drodze rozliczając się z naszego stosunku do władzy, kariery i struktur oraz ucząc się dopuszczać do głosu to, co delikatne i marginalizowane. Przyszłość należy do wrażliwych.

Baran: Perpetuum mobile

Papież, 2 Pucharów, 4 Pucharów

Masz szansę, by spuścić z tonu. Przyznaj, że obejmowanie kierowniczego stanowiska, niezależnie od sytuacji, to niezła kabała. Branie odpowiedzialności za powodzenie projektu i decyzje innych – kto by się chciał w to pchać, zwłaszcza kiedy za oknem upał. Papież jest dawcą sensu. Bez jego przywództwa wiele inicjatyw zwiędłoby jeszcze przed wypuszczeniem pierwszych pędów. Ma też drugą funkcję, która upodabnia go do 2 Pucharów: łączenie ludzi we wspólnej sprawie. To piękne umiejętności, ale przyjrzyj się uważnie, czy maszyna, którą puściłeś w ruch, nadal potrzebuje twojego nadzoru. 4 Pucharów to lekka melancholia związana z odsunięciem się od głównego nurtu rzeczywistości. Możesz teraz oddać swój projekt w ręce opatrzności (lub wspólników), samemu zanurzając się w chwilowym bezruchu, w oczekiwaniu na nowe zawodowe wyzwania.

Podpowiedź: Małe kryzysy to niedoceniani przyjaciele, bo pomagają odkrywać wyparte potrzeby. Czas wpuścić je wreszcie na salony.

Byk: Błędne definicje

7 Monet, Cesarz, 7 Pucharów

Zastanawiasz się pewnie czasem, kiedy proces formacyjny wreszcie dobiegnie końca, kiedy już będziesz w pełni ukształtowany, prawdziwie dorosły, dopracowany w każdym detalu. 7 Monet analizuje dotychczasowy postęp w oczekiwaniu na konkretne rezultaty, podczas gdy Cesarz strzeże tego, co już osiągnięte, dbając o trwałość wszelkich, w tym mentalnych, struktur. Wspólnie te dwie karty pragną zamkniętych ram, dążąc przede wszystkim do samookreślenia. Otóż drogi Byku, pogódź się z myślą, że wszedłeś na ścieżkę biegnącą w odwrotnym kierunku – ku swobodzie wyboru. 7 Pucharów to mnogość opcji i miriady rozwiązań twoich dylematów. Nadchodzi czas eksperymentów, dekonstrukcji i nauki od podstaw. Podejmuj się nowych wyzwań, otwieraj się na zagadnienia dotychczas nieporuszane. Twój umysł jest teraz chłonny jak gąbka.

Zadanie: Zrób plany na najbliższe dwa lata. Przy każdym punkcie zwrotnym rozwijaj je o alternatywne kierunki. Rozrysuj wszystko na podobieństwo drzewa genealogicznego, siebie umieszczając w roli protoplasty.

Bliźnięta: Transmutacja

7 Monet, Papież, 6 Monet

Ta pełnia może być dla ciebie bardziej wymagająca. Stereotypowo Bliźnięta postrzegane są jako lekkoduchy i trefnisie, często mówi się o ich zdolności unikania zobowiązań i trudnych tematów. Tak naprawdę chodzi o rzadką umiejętność przybierania postawy niezaangażowanej, zahaczającej o obiektywną, przy jednoczesnym zachowaniu pewnego ładunku niewinności. I tutaj pojawiają się karty biorące pod włos twoje naturalne skłonności. Papież często symbolizuje małżeństwo lub inną wiążącą unię. Bilans dokonywany przez 7 Monet prowadzi do decydujących wniosków, a 6 Monet ustala sprawiedliwy system, który by zadziałać, musi oprzeć się na głębokiej analizie potrzeb każdej strony. Przygotuj się na konieczność zadeklarowania swojej postawy, ze świadomością powagi chwili. Niezależnie od charakteru omawianej relacji, bo rozpiętość jest spora – od romantycznej po urzędową – konieczne będzie pełne odsłonięcie, ujawnienie skrywanych motywów i przyjęcie werdyktu bez zastrzeżeń.

Zadanie: Odpuść spełnianie oczekiwań, swoich również.

Rak: Silne więzy

10 Pucharów, Głupiec, 2 Monet

Nadchodzą czasy bezpieczeństwa i spełnienia, przynajmniej w sferze emocjonalnej. 10 Pucharów prezentuje obraz niezmąconej niczym sielanki, wskazuje na oparcie w rodzinie, również tej z wyboru, na harmonię w związku i kwitnące relacje z przyjaciółmi. 2 Monet wnosi stabilizację. Zachęca, by oficjalnie celebrować bliskość z ważnymi dla ciebie osobami. Porządkuje chaos wnoszony przez Głupca, którego motto można ująć słowami „jakoś tak się porobiło”. Okres niepewności, może czasem ekscytujący i pełen obietnic, już za tobą. Przed tobą utrwalanie wartościowych znajomości, ewentualnie drugi miesiąc miodowy z osobą najbliższą twemu sercu. Zapamiętaj mądre słowa filozofa: od gruszek na wierzbie zawsze lepszy jest kumpel na tarasie.

Zadanie: Umów się na randkę, przyjacielska wystarczy, po kolei z każdym, kogo obecność na przestrzeni czasu okazała się niezastąpiona.

Lew: Jin-Jang świata zachodniego

Wisielec, Giermek Buław, Król Mieczy

Między tym, jak się czujesz, czego od siebie wymagasz, a tym, czego spodziewasz się, że wymagają inni, zachodzi spora rozbieżność. Wisielec mówi, żebyś zrobił krok wstecz, Giermek Buław dla odmiany nie może się doczekać kolejnej szarży. Kiedy ten pierwszy rozpościera przed tobą perspektywy na relaks, przekonując, iż spokój ducha to kapitał, drugi czeka tylko na sygnał do startu. Chcesz docenić to, co masz, a okoliczności nawołują do podbojów. Tylko dyscyplina może cię uratować. Król Mieczy, czyli rozum, analiza i życiowe doświadczenie, służy zdrowym rozsądkiem. Oceń beznamiętnie, kiedy przyda ci się więcej ognistego wigoru Giermka, a w których dziedzinach życia bezwład Wisielca. Wyznacz sobie nieprzekraczalne granice dla pasywności i aktywności. Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym, rutyną a świeżością, zdrowiem a ryzykiem jest w zasięgu ręki.

Podpowiedź: Każdemu z nastrojów warto oddać się na 100 proc., inna postawa to wpuszczanie siebie samego w maliny.

Panna: Świt

Śmierć, 4 Mieczy, 6 Buław

Melancholijne karty 4 Mieczy i Śmierć pojawiają się w tym rozkładzie jako zapowiedź wspaniałego obrotu spraw. Śmierć – transformacja, często niekomfortowa, opisuje chwilę obecną, stan zrzucania wylinki, podczas gdy 4 Mieczy daje dyspensę od podejmowania w tym czasie jakichkolwiek działań. Coś się kończy, ale jeszcze nic się nie zaczęło. Musisz przeczekać ten moment zawieszenia, uwierzyć, że koniec jest rychły. 6 Buław to karta sukcesu, odzyskanego głodu życia, towarzyskiego powodzenia. Kiedy twoje życie pozornie tkwi w impasie, odkrywasz na nowo swoje pasje i wyczulasz zmysł zabawy. Możesz otworzyć się na prawdopodobieństwo romansu lub twórczej współpracy. Możesz spojrzeć świeżym okiem na swoje szaleństwa. To, co dotychczas ciążyło ci boleśnie jako obowiązek, schodzi na drugi plan, na pierwszy wysuwając przyjemność. Twoją misją przestaje być wypełnianie zadań, staje się nią czerpanie satysfakcji.

Zadanie: Złóż sobie kilka miłych obietnic, po trzy na tydzień, a potem ich dotrzymaj.

Waga: Be as water, my friend

Cesarz, 10 Mieczy, Cesarzowa

Potężny przełom! Pełnia wizytuje twój astrologiczny sektor odpowiadający za sprawy domu, rodziny i korzeni. Ukryte międzypokoleniowe konflikty, sprawy mieszkaniowe, remonty, kredyty, tematy odsunięte na dalszy plan lub zapomniane, mogą zostać naświetlone z nieoczekiwanej strony w towarzystwie solidnego tąpnięcia. 10 Mieczy to karta pozornego zagrożenia, katalizator drama queen kryjącej się w każdym z nas. Niepokój osiąga apogeum, po chwili rozpływając się w niebycie. Cesarz symbolizuje tu iluzję kontroli, porządek ponad wszystko i poczucie samosterowności. Im silniejsza jest twoja wiara we własne możliwości przywódcze, z tym bardziej spektakularnym zawirowaniem będziesz musiał się mierzyć. Cesarzowa, naturalna partnerka Cesarza, Anima dla jego Animusa, zamiast zarządzać, każe akceptować, zamiast dostarczać – przyjmować. Przypomina, że to opór kreuje konflikt. Duet Cesarz-Cesarzowa reprezentuje też archetyp Ojca i Matki. Warto poświęcić im chwilę w tym ekscytującym momencie.

Podpowiedź: Odpuść siłowanie się z otchłanią. Co może z tego wyniknąć, skoro jej nie ma?

Skorpion: Żuraw i czapla

Król Buław, 9 Buław, 5 Pucharów

Karty wskazują na finał zawieszonych w próżni konfliktów i nieporozumień na linii ty – twoje najbliższe otoczenie. Nieistotne, czy mówimy o sąsiadach zza płota, znajomych z pracy czy rodzeństwie. Być może wysławiasz się pokrętnie lub wcale, może czytasz między wierszami tam, gdzie treść jest jasno przedstawiona. A może problem leży po stronie innych. Ważne, że problem, którego fundamentami są błędy w komunikacji, wreszcie znajduje rozwiązanie. Król Buław, reprezentant konfliktu w tym rozkładzie, mierzy się z 5 Pucharów – posępną refleksją nad rozlanym mlekiem. 9 Buław to nieugięta postawa, z której nic w tym wypadku dobrego nie może wyniknąć. Prawidłową strategią jest poddać się, przestać myśleć w kategoriach honoru, przegranej, wygranej. To, co zostanie, będzie znacznie ciekawsze niż to, o co toczył się spór.

Zadanie: Przez tydzień przyznawaj rację każdemu.

Strzelec: Żyła złota

Śmierć, 4 Buław, As Buław

Wyeksploatowałeś już złoża metod na wygodne życie. Czas podjąć się nowych wyzwań. Śmierć świadczy o tym, że w głębi duszy zdajesz sobie sprawę z gasnącego potencjału dotychczasowych strategii. W sąsiedztwie 4 Buław, karty odnajdywania własnej niszy, przywołuje na myśl obraz postępującej stagnacji tam, gdzie obiecywane było wieczne spełnienie i dobrobyt. As Buław to ekscytujący początek, ogromny ładunek witalności, twórczej inwencji, odwagi. Warto teraz otworzyć się na nowe źródła dochodu, odważnie wychodzić z inicjatywą. Asy w tarocie to kapitał startowy, ale też charyzma, tutaj akurat kreatywna. Im bardziej nowatorskie masz pomysły, tym większą szansę na ich spieniężenie. Oczywiście wybór należy do ciebie, a przemiany nie muszą zachodzić gwałtownie, ale zachęcam ze szczerego serca do podjęcia zdecydowanych ruchów.

Podpowiedź: Rozmach to wspaniała rzecz, pod warunkiem, że nie myli się go z radykalizmem. 

Koziorożec: Per aspera ad astra

Księżyc, 8 Pucharów, 9 Mieczy

Wiwat! Dobijasz brzegów Itaki, Odysie, czas otwierać butelki szampana, przyznawać ordery itd. Rozsiądź się wygodnie, niech dalszy ciąg historii rozwija się przed tobą jak czerwony dywan, nawet jeśli dywan utkany byłby z kolczastych róż. 9 Mieczy pomaga otworzyć się na wszystkie refleksje, nawet te niewygodne, daje trzeźwy ogląd na przebytą drogę, miejsce, do którego dotarłeś, przypieczętowuje osiągnięcia i liczy straty. 8 Pucharów to symbol podróży. W jej trakcie kluczową umiejętnością jest wyznaczanie nowych kierunków, nawet kosztem sentymentów. Księżyc jest kartą iluzji, ale też sprawstwa i odwagi, by mierzyć się z własnym cieniem. Możesz odnieść wrażenie regresu lub, co zrozumiałe w przypadku finalizacji każdego wielkiego projektu, oszołomienia i niepewności. To nie regres, tylko opiewany przez filozofię zen umysł początkującego. Rezygnując ze swoich upodobań, nie oglądając się za siebie, mimochodem pozbyłeś się ciążących ci mitów, odciąłeś pępowinę i jesteś gotów formować swoją przyszłość w oparciu o stan obecny, nie obrazy z minionych czasów.

Zadanie: Odpuść zobowiązania względem dawnego siebie.

Wodnik: Walka o spokój ducha

2 Pucharów, Świat, 9 Buław

Nie każdy chce zaglądać do ciemnych zakamarków duszy. Niektórzy głęboko wierzą, że mniej znaczy więcej, a zasada „fake it until you make it” odnosi się także do emocji. Bywa i tak, ale nie tym razem. 2 Pucharów mówi o wrażeniu odnalezienia swojej drogi, Świat to synonim perfekcji. Wszystko wydaje się funkcjonować bez zarzutu, twoje życie na pierwszy rzut oka układa się jak zaprojektowane, ale nic co doskonałe z definicji nie ma prawa trwać wiecznie. 9 Buław ujawnia wysiłek włożony w osiągnięcie spokoju ducha, walce, którą trzeba, na poziomie odruchów, przyzwyczajeń, języka, toczyć codziennie. Przyjrzyj się temu wysiłkowi i uznaj go, przyznaj sobie odznakę za dzielność. Nadal będzie pięknie, ale w nieco bardziej złożony sposób.

Zadanie: Przez pewien czas prowadź narrację swojej codzienności w trzeciej osobie.

Ryby: Równość i wolność

7 Monet, Rycerz Buław, Słońce

To piękny moment na budowanie nowych połączeń między ludźmi. 7 Monet może rodzić pokusę, by zamiast rzucić się w wir jedności z grupą przyglądać się jej z dystansu. Nie warto tak się męczyć. Rycerz Buław, widowiskowy, dominujący, niezaangażowany, to przedstawienie, którego nie musisz odgrywać. Uwalniasz się od obowiązku wiedzenia prymu, bycia najjaśniejszą gwiazdą na nieboskłonie. Słońce jest egalitarne, zrównuje rangi, pomaga rozwijać się w poczuciu przynależności i świadomości sprawiedliwego traktowania. Istotą nawiązywanych teraz lub pogłębianych przez ciebie przyjaźni będzie rys braterstwa (lub siostrzeństwa), szczególna bliskość i wiara w nadrzędną rolę odpowiedzialności względem innych. Dostajesz szansę na doświadczenie pełnego towarzyskiego idealizmu.

Zadanie: Odpuść gwiazdorzenie, dzielenie, popisy. Jeśli grasz w zespole muzycznym, zlikwiduj instytucję frontmana. Jeśli masz się za lidera grupy, odpuść. Albo mianuj nim każdego.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij