Znaleziono 0 artykułów
23.07.2021

Horoskop na lipcową pełnię

(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Lipcowa pełnia, zwana Koźlim albo Burzowym Księżycem, to z jednej strony czas zbiorów, a z drugiej, intensywnych zjawisk atmosferycznych. Ten układ gwiazd może przynieść napięcie między życiem zawodowym i rodzinnym.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Przyjaciel w potrzebie

Baran / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Baran / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - BaranApart

Karty: 4 Monet, 6 Monet, Diabeł

Twój przyjaciel potrzebuje wsparcia. Księżyc znajduje się w znaku Wodnika, a władający nim Uran jest w niekorzystnej relacji z Saturnem. Oznacza to, że podłożem problemu mogą być finanse, co potwierdza karta 4 Monet mówiąca o nadmiernej koncentracji na stanie posiadania. Diabeł sygnalizuje poważniejszy problem – być może bliska osoba nie może wyplątać się z toksycznej relacji, której towarzyszą przejściowe problemy finansowe. 6 Monet podpowiada, co zrobić, by pomóc w potrzebie. 

Inspiracja: Obejrzyjcie produkcję o kobiecej przyjaźni – „Thelmę i Louise” albo „Genialną przyjaciółkę”.

Byk: Głód sukcesu

Byk / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Byk / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłoty naszyjnik - BykApart

Karty: 2 Pucharów, 5 Mieczy, Rycerz Buław

Dzięki położeniu Saturna względem Księżyca do głosu dojdą ambicje  zawodowe. Wytrącą cię, jak mówi 2 Pucharów, ze stanu zakochania. Będziesz chciał się wykazać, jeśli nie przed szefową, to przed nowym klientem. 5 Mieczy mówi o tym, że praca okaże się nie lada wyzwaniem – będzie od ciebie wymagać zdolności strategicznych. Pomoc znajdziesz w rzutkim współpracowniku, który niczym Rycerz Buław, z lekkością, gracją i przytupem, poustawia wszystko na swoim miejscu.

Inspiracje: W wolnym czasie, o ile w ogóle się pojawi, możesz zobaczyć któryś z filmów Julie Ducournau, świeżo upieczonej laureatki Złotej Palmy w Cannes. Jej imponująca kariera niech stanie się dla ciebie inspiracją.

Bliźnięta: Gwiazda ekranu

Bliźnięta / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Bliźnięta / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak - bliźniętaApart

Karty: As Mieczy, 9 Kielichów, Śmierć

Być może otrzymasz ofertę pracy, w której będziesz mógł zrealizować swoje powołanie – może to być program telewizyjny albo tchnący świeżością pomysł na zaistnienie w mediach społecznościowych. Karta Śmierci informuje, że nowe zajęcie wpłynie na twoje życie w dłuższej perspektywie. As Mieczy zwraca uwagę na potrzebę strategicznego planowania. Efekty będą zauważalne od razu – 9 Kielichów przepowiada, że już w tygodniu następującym po pełni będziesz mógł świętować sukces w gronie najbliższych. 

Inspiracje: Popularność w mediach społecznościowych ma swoją cenę. Polecamy wybrać się do kina na film „Sweat”. 

Rak: Przyjemne i pożyteczne

Rak / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Rak / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak- rakApart

Karty: 3 Pucharów, 2 Buław, Kochankowie

Lipiec jest dla Raków niezwykle przyjemnym miesiącem – po ostatnim nowiu zapragnąłeś podróży i spotkań towarzyskich. 3 Pucharów zapowiada, że czas spędzany w miłym towarzystwie zaowocuje niespodziewanymi kontraktami finansowymi. Księżyc przebywa w twoim ósmym domu związanym z niespodziewanym przypływem gotówki – to może być spadek albo pieniądze pochodzące ze sprzedaży. Jeśli jesteś artystą, twoja twórczość znajdzie nowego fana. 2 Buław sugeruje, że możesz znaleźć w ten sposób długofalowego partnera. Uwaga: Kochankowie alarmują, że w tej relacji to, co profesjonalne, może pomieszać się z tym, co osobiste. Choć to ryzykowny układ, może warto dać się ponieść?

Inspiracje: Będziesz duszą towarzystwa, podkreśl więc swoje walory intrygującym elementem garderoby. W lipcu jesteś w podróży, więc na pewno znajdziesz coś interesującego na miejscowym targu.

Lew: Siła przekonywania

Lew / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Lew / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak - lewApart

Karta: Siła, Papież, 4 Buław

W związkach nadchodzi czas podsumowań. Istotne będzie też partnerstwo w sferze biznesowej. Jeżeli ściśle z kimś współpracujesz, będziesz zmuszony przedyskutować dotychczasowe sposoby działania. Karta Siły, na której  znajduje się reprezentujący twój znak Lew, poskramiany przez kobietę, wskazuje na to, że będziesz musiał użyć dosadnych argumentów, by wzmocnić  swoją pozycję. Papież sugeruje, by dokładnie przyjrzeć się motywacjom i nie pozwalać sobie na chodzenie na skróty – siłą współpracy jest bezwzględna uczciwość. Stanowicie doskonały tandem, ale 4 Buław podkreśla konieczność zaznaczenia swoich granic. 

Inspiracje: Pobaw się z kotem, a dowiesz się, jak z urokiem postawić na swoim.

Panna: Wisienka na torcie

Panna / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Panna / Fot. Il. Tomasz OpalińskiBransoletka srebrna - pannaApart

Karty: 6 Kielichów, 7 Monet, Rycerz Monet

Pierwsza połowa miesiąca upłynęła Pannom na wypoczynku. Nów 9 lipca zachęcał do kontaktu z domem rodzinnym. 6 Kielichów wieńczy ten czas – nasyciłeś się już nostalgią. Po pełni nastąpi gwałtowne przyspieszenie. 7 Monet mówi o tym, że projekt, którego doglądałeś przez ostatnie pół roku, przynosi nareszcie upragnione owoce. Finiszując, możesz zechcieć zainwestować w nowy sprzęt. Rycerz Monet zapowiada stabilną sytuację finansową, a być może również przypływ gotówki za sprawą nowego partnera.

Inspiracje: Zadbaj o zdrowie. Nagłe przyśpieszenie w pracy może wpłynąć na twoją kondycję. Nie będziesz mieć czasu na wypady nad wodę, ale codzienny basen to świetne rozwiązanie, bo uchroni cię przed bólami kręgosłupa.

Waga: Ukojenie i równowaga

Waga / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Waga / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - WagaApart

Karty: As Monet, 10 Mieczy, Król Monet

W tym miesiącu udało ci się wreszcie zakończyć ważny projekt. 10 Mieczy mówi o tym, że praca cię wyczerpała, a As Monet uspokaja, że na przedsięwzięciu możesz sporo zyskać. Pełnia Księżyca w Wodniku oświeca twój piąty dom prawdziwej miłości. Na niebie ma też miejsce koniunkcja Marsa i Wenus, która sprzyja sprawom sercowym. W najbliższy piątek wyrusz w miasto w poszukiwaniu flirtu – masz szansę spotkać fascynującą osobę. Uwiedzie cię emanująca z niej stabilność. 

Inspiracje: Chciałbyś poczuć, że twój dom jest dla ciebie ostoją bezpieczeństwa. Zatroszcz się o detale – nie wahaj się sięgać po nietypowe rozwiązania.

Skorpion: Rodzinna strefa komfortu

Skorpion / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Skorpion / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - SkorpionApart

Karty: 5 Pucharów, 2 Monet, Sprawiedliwość

Skoncentrujesz się na domu. 5 Pucharów sugeruje poczucie dyskomfortu z powodu nieprzepracowanych problemów. Może coś wymaga wyjaśnienia w twoich relacjach z rodzicami? Jesteś najpewniej w trakcie zmian związanych z domem – planujesz przeprowadzkę, wynajem nowego lokum albo sprzedaż nieruchomości. Sprawiedliwość przypomina o skrupulatności w kwestii dokumentów prawnych – przejrzyj wszystkie umowy trzy razy. Z kolei 2 Monet doradza ostrożność w kwestiach finansowych. By nie utracić płynności, każdy wydatek oglądaj z dwóch stron. 

Inspiracje: Zaproś rodziców na niedzielny obiad. Comfort food przygotuje grunt pod trudne rozmowy.

Strzelec: Przełamanie impasu

Strzelec / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Strzelec / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak - StrzelecApart

Karty: 8 Mieczy, Rycerz Kielichów, 7 Mieczy

Pełnia w Wodniku przy obecnym układzie gwiazd może wprowadzać napięcia między życiem zawodowym i prywatnym, co sygnalizują Miecze. 8 Mieczy mówi o poczuciu, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia. Jeśli twoja praca wiąże się z pisaniem czy z innym rodzajem komunikacji, mogłeś odczuwać writer’s block. Skończy się po pełni. Jeśli zawierasz nowy kontrakt, miej na uwadze kruczki prawne, przestrzega 7 Mieczy. Po wszystkim zechcesz udać się w podróż. Rycerz Kielichów zwiastuje płomienny romans.

Inspiracje: Jeśli nie będziesz w stanie dokończyć projektu, pozwól sobie na krótkie podróże bez celu. Jedź, gdzie cię koła roweru albo samochodu poniosą.

Koziorożec: Nie zatrać się w zakupach

Koziorożec / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Koziorożec / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - KoziorożecApart

Karty: 10 Buław, Głupiec, 4 Kielichów

Pełnia oświeca twój drugi dom związany ze stanem posiadania. Może skłaniać do zakupu sprzętu, bo Wodnik odpowiedzialny jest za unowocześnienia w komunikacji. Otwieranie się na nowinki zwiastuje również karta Głupca, który bez zahamowań wkracza na nowe terytoria. Ważne, by nie przesadzić, bo nawet zakupy mogą okazać się przytłaczające, o czym mówi 10 Buław. Czy właśnie teraz potrzebujesz nowego smartfona? 4 Buław pociesza, że uprzejmie podziękujesz przekonującemu sprzedawcy. Tę tendencję wzmacnia pozycja Saturna, który uchroni cię przed przekroczeniem budżetu. 

Inspiracje: Czy coś może zainspirować do nie wydawania pieniędzy? Pomyśl o zrównoważonym rozwoju – każdy nowy gadżet zaśmieca planetę.

Wodnik: Nowe horyzonty

Wodnik / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Wodnik / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - WodnikApart

Karty: 6 Mieczy, Gwiazda, Król Monet

Pełnia gości w twoim znaku, co zdarza się zwykle raz na 12 miesięcy. W tym roku czekają cię dwie takie pełnie. Będzie to czas zbierania owoców podjętej niedawno decyzji. 6 Mieczy sugeruje, że rozglądasz się za nowym kierunkiem, może nawet przeprowadzką do innego kraju. Król Monet symbolizuje dojrzałą osobę, być może zwierzchnika, który pamięta o twoim dobrostanie. Cokolwiek postanowisz przedsięwziąć, towarzyszyć ci będzie opiekuńcza karta Gwiazdy, więc możesz czuć się bezpiecznie. 

Inspiracje: Jeśli przez okres pandemii gromadziłeś przewodniki po różnych zakątkach świata, teraz jest moment, by je odkurzyć. Przed wielkimi zmianami należy ci się wakacyjny wypoczynek.

Ryby: Zatroszcz się o siebie

Ryby / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Ryby / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - RybyApart

Karty: Księżyc, 8 Monet, 9 Buław

Pełnia niesie tajemniczą energię związaną z ukrytym dwunastym domem. Jesteś najbardziej uduchowionym znakiem Zodiaku, pozostającym w głębokiej relacji ze swoją nieświadomością. Księżyc w rozdaniu podkreśla potrzebę skontaktowania się ze sferą snu. Wydajesz się być wyjątkowo zmęczony, a 9 Buław oznajmia, że na narastające problemy zacząłeś patrzeć z perspektywy osoby, której już nic nie zaskoczy. Wycisz się, a następnie przysiądź do projektu, który ciągnie się za tobą od ponad roku. 8 Monet pociesza, że konsekwentna praca przyniesie wreszcie efekty. 

Inspiracje: Skonfrontuj się z traumami. Skonsultuj się z terapeutą. Już niedługo poczujesz ulgę.

Inspiracją dla ilustracji autorstwa Tomasza Opalińskiego była kolekcja znkaów zodiaku marki Apart.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę