Znaleziono 0 artykułów
12.07.2022

Horoskop na lipcową pełnię

12.07.2022
Il. Tomasz Opaliński

Pełnia w Koziorożcu połączona z superksiężycem – jedna z dwóch najjaśniejszych nocy w roku – rozpocznie okres podsumowań. Z uwagą przyjrzymy się sukcesom i porażkom ostatnich miesięcy. Jaką lekcję wyciągniemy z nich na przyszłość?

Baran: Czas siania, czas zbierania

Il. Tomasz Opaliński

Giermek Monet, Moc, Królowa Monet
Pierwsza połowa roku to dla każdego Barana (i osób z ascendentem w Baranie) czas budowania imperium. Nie musi to być wielkie imperium, wystarczy, by podkreślało twoją rangę w świecie. Licząc od lipcowej pełni, przygotuj się na konfrontację. Giermek Monet sugeruje, że pielęgnujesz obraz siebie jako wiecznego amatora – być może daje ci to elastyczność niezbędną, by radzić sobie z nagłymi zwrotami akcji. Moc mówi o sile przebicia, pozbawiona jest jednak aspektu autodestrukcyjnego. Królowa Monet rozwiewa twoje nadzieje na błyskawiczny sukces materialny. Tym razem liczyć się musisz z powolnym wzrostem. Najsolidniejszym wsparciem dla siebie jesteś ty sam.
Zadanie: Pozbądź się symbolu niespełnionych ambicji. Przykład? Jeśli miałeś zamiar zostać do końca lipca słynnym pisarzem, pozbądź się długopisu.

Byk: Co wiesz, a w co wierzysz

Il. Tomasz Opaliński

2 Monet, 4 Buław, 10 Mieczy

Jako przedstawiciel znaków żywiołu ziemi lubisz postrzegać siebie jako racjonalistę. Szukasz pragmatycznego punktu stycznego, między umiłowaniem urody życia a brutalnymi wymogami rzeczywistości. Spójrz na te poszukiwania jak na spójny system filozoficzny. 2 Monet opowiada o procesie podejmowania decyzji między dwiema równie korzystnymi opcjami. 4 Buław zapewnia życzliwą uwagę otoczenia. 10 Mieczy zachęca, by na teraz odpuścić sobie abstrakcyjne myślenie. Oprzyj się na wiedzy. Nadszedł czas, by przetestować nowy światopogląd w terenie.
Zadanie: Pozbądź się symboli intelektualnej zależności. Poradniki napisane przez obce osoby, których prawdziwej biografii nie znasz, mogą pójść na pierwszy ogień.

Bliźnięta: Uwalnianie

Il. Tomasz Opaliński

3 Buław, Rycerz Monet, 3 Monet
Każdego przynajmniej raz w życiu głód bliskości wpuścił w maliny, a wiele decyzji, które podejmujemy z pełnym przekonaniem o naszym niezależnym osądzie, jest dalszym ciągiem dialogu podjętego z osobą, ideą czy instytucją. Zastanów się, od kogo lub od czego uciekasz, gdy snujesz swoje wolnościowe plany. 3 Buław ukazuje cię w stanie gotowości – widzisz oczyma duszy nieskrępowanie towarzyszące osiąganiu pełnej autonomii. Rycerz Monet to karta mówiąca o inwestowaniu czasu w cele leżące daleko poza linią horyzontu. 3 Monet jest rewersem 3 Buław. Na miejsce indywidualnej mocy wstawia kolektywną pracę, zamiast charyzmatycznego lidera mamy tu działania wspólnotowe. Lipcowa pełnia może okazać się zbawienna, jeśli szukasz pretekstu do wyrwania się na wolność. Miej jedynie na względzie, jak wiele zawdzięczasz innym.
Zadanie: Pozbądź się symboli tego, co musisz za sobą pozostawić. Mogą się wśród nich znaleźć i niezapłacone mandaty, i pamiątki po przebrzmiałym romansie.

Rak: Miodowy miesiąc i cała reszta

Il. Tomasz Opaliński

Głupiec, Umiarkowanie, 9 Mieczy
Życie przypomina raczej spiralną klatkę schodową niż okrąg. Głupiec, czyli główny bohater talii Tarota, jest everymanem prowadzącym nas przez wszystkie etapy indywiduacji, aż do szczęśliwego końca, kiedy przeskakujemy magiczny portal. Wtedy cała robota zaczyna się od początku. Umiarkowanie odwołujące się do jednej z czterech cnót głównych ukazuje cię w procesie poszukiwania harmonii, a 9 Mieczy w sytuacji raczej niekomfortowej, gdy z rytmu wytrąca cię brutalny cios świadomości własnych ograniczeń i błędów. Niezależnie od tego, czy szukasz partnerstwa w miłości, przyjaźni, czy zawodowej współpracy, możesz uciec z tej karuzeli wstępów, rozwinięć i zakończeń. Psychiczne biczowanie się zawoalowane jako podsumowania to fałszywy prorok. Czyż nie po owocach mamy oceniać jakość, prawdziwość i skuteczność? Owocem ciągłych powrotów do klęsk, błędów i ran jest tkwienie w cyklu. Koniec z tym! Niech cykle się ciebie nie imają. Pokaż im, gdzie ich miejsce.
Zadanie: Pozbądź się rzeczy symbolizujących kotwice cumujące cię w średnio korzystnej przeszłości. Może to być marynarka, w której już trzykrotnie rezygnowałeś z pracy, lub marzenie o wakacjach z ukochaną osobą w miejscu, do którego żadna dotychczas nie chciała pojechać.

Lew: Ziemia, na której stoisz

Il. Tomasz Opaliński

5 Buław, 10 Monet, Gwiazda
To codzienne drobiazgi, a nie wielkie wydarzenia budują nasze biografie. W lipcową pełnię uhonoruj to, co błahe, przyziemne i bezpieczne. 5 Buław mówi o kreatywnym niepokoju, ruchliwości i chaosie wynikającym z imperatywu wiecznego rozwoju. 10 Monet staje do tego na kontrze – to karta naturalnego porządku, korzeni i dziedzictwa. Symbolizuje kulturę, z której pochodzimy, stabilność naszych wyobrażeń o świecie. Napomyka też o materialnym zabezpieczeniu i powrocie do zdrowia. Gwiazda jest labilną kartą marzeń, możliwości, nowych ścieżek i nadziei, czyli wszystkiego, co chwilowo powinno zostać odesłane na ławkę rezerwowych. Skup się na pryncypiach: zdrowiu, jedzeniu, wygodzie. Zadbaj o zwierzaki pozostające pod twoją opieką, dopytaj o potrzeby rodzinę, okaż szacunek i dbałość fundamentom.
Zadanie: Pozbądź się symboli bałaganu i niestabilności. Jednym z nich może być kolekcja nie do końca zużytych kremów, przeterminowane suplementy diety też się sprawdzą. Obumarłe rośliny i nietrafione zabawki dla kota mogą polecieć w drugiej kolejności.

Panna: Monotonna i romantyczna

Il. Tomasz Opaliński

2 Pucharów, 4 Monet, 3 Buław
Ostatnie półrocze przyzwyczaiło cię do niespodzianek, co nie czyni cię jednak bardziej otwartym na zaskoczenia i przywiązanym do rzeczy niezmiennych. Zależnie od twoich wrodzonych upodobań efekt ten może być dobroczynny lub szkodliwy. 2 Pucharów zwiastuje nową przyjaźń, miłość lub kreatywne spotkanie. 4 Monet broni stanu posiadania za wszelką cenę. 3 Buław widzi świat jako teren podboju, bez liczenia się z konsekwencjami. Wypierając się swoich pragnień, wypierasz się tożsamości – najważniejsze staje się trafne ich rozpoznanie. Satysfakcję może dawać ci stałość albo wręcz przeciwnie, wieczne zmiany.
Zadanie: Pozbądź się symboli uwikłania w cudze modele przyjemności. Wyrzuć wszystko, co ci się nie podoba, choć podobno jest piękne.

Waga: Głową w chmurach, stopami tam, gdzie trzeba

Il. Tomasz Opaliński


Kochankowie, Król Pucharów, Pustelnik
Uroki lata nie pozwalają ani na chwilę zapomnieć o roli, jaką w naszym poczuciu bezpieczeństwa pełni romantyczna miłość. Chociaż wszyscy wiemy, że została zmyślona przez średniowiecznych bardów i utrwalona przez nastoletnie piosenkarki, kochamy samo wyobrażenie nie mniej niż żywe osoby – zdemaskowanie jakiegoś mechanizmu to jedno, dyskredytacja – drugie. Kochankowie i Król Pucharów tworzą wymarzony duet sugerujący spotkanie owocujące romansem, ujawnienie skrywanych uczuć albo wybudzenie ze śpiączki słodkich mitów, archetypów i potrzeb. Pustelnik jawi się tu jak żart. Wsłuchanie się we własne wnętrze, kosztem społecznych relacji, pasuje do poprzednich kart jak pięść do nosa. Zastanów się, czy w niezależności nie szukałeś ochrony przed śmiesznością lub ucieczki przed negocjacjami niezbędnymi, by wspólnie budować coś, co mogłoby nosić znamiona domu.
Zadanie: Pozbądź się wszystkiego, co symbolizuje brak ckliwych uczuć w rodzinie. Pocztówki od dwulicowego wujaszka albo anonimowe skarpetki otrzymane w bożonarodzeniowym darze.

Skorpion: Opis świata

Il. Tomasz Opaliński


As Buław, Cesarzowa, Rycerz Monet
Słowa niosą dalej niż szlachetne gesty. Skoro jako ekstrawaganckie zwierzęta żyjemy bardziej w świecie, który potrafimy werbalnie objąć, aniżeli w biologicznej rzeczywistości, powinniśmy zacząć traktować komunikację jak coś namacalnego. As Buław to karta nieposkromionej kreatywności, witalności i żądzy podboju. Cesarzową z Asem łączy motyw twórczej siły libido. Rycerz Monet, pozbawiony polotu, ale wytrwały, umieszcza wszystkie zamaszyste gesty w kontekście nienegocjowalnych faktów. Dopóki mówisz prawdę, dopóty twoja wypowiedź liczy się nie mniej niż twoje działanie. Słowa rozpoczynają, kończą, ułatwiają. Dają inspirację, ciepło i bezpieczeństwo. Inicjują wojny, negocjują, są budulcem miłości.
Zadanie: Pozbądź się słownictwa, które niesie ze sobą destrukcję. Przysłuchuj się uważnie własnym wypowiedziom, przewertuj wiadomości, zrób spis wyrażeń zakazanych. Pracuj nad trafnością.

Strzelec: Pomocna dłoń

Il. Tomasz Opaliński

6 Mieczy, 3 Pucharów, Giermek Pucharów
Wiele zmian zaszło ostatnio, jeśli nie w twoim sposobie zarządzania czasem i majątkiem, to w zainteresowaniach. 6 Mieczy to karta podróży, tak fizycznych, jak i mentalnych. Sprzyja każdej osobie ruszającej na podbój nieznanych lądów, zmieniającej pracę, miejsce zamieszkania lub paradygmat. 3 Pucharów ujawnia zaplecze. By móc przejść transformację bezboleśnie, musiałeś zbudować sobie solidną bazę przyjacielską, ideologiczną, miłosną. Bliskość, wsparcie i tolerancja idą łeb w łeb. Giermek Pucharów odsuwa konieczność oferowania innym swojego czasu i uwagi kosztem czasu i uwagi oferowanych tobie, co jest jedną z form dojrzałości. To, w jaki sposób zarabiasz pieniądze, jaką funkcję pełnią w twoim życiu i co cenisz najbardziej, jest teraz bezwzględnie powiązane z życzliwymi ludźmi. Możesz pozwolić sobie na swobodę, możesz eksperymentować, możesz ryzykować.
Zadanie: Pozbądź się symboli materialnej stagnacji. Niech miejsce przedmiotów brzydkich i zużytych zajmą nowe i piękne.

Koziorożec: Numer jeden

Il. Tomasz Opaliński

Rydwan, Królowa Monet, 7 Buław
Hip, hip, hurra, wszystkiego najlepszego z okazji lunarnych urodzin. Drugie i ostatnie w tym roku, więc nie przegap szansy na świętowanie osiągnięć ostatniego półrocza. Karty twierdzą, że masz powody do zadowolenia. Królowa Monet ty albo osoba, na której polegasz, jest zarówno kartą macierzyństwa, jak i biznesowej maestrii. Jest opiekunką sztuk, mentorką i partnerką. Rydwan ujawnia metodę, dzięki której udało ci się szczęśliwie dobić do portu: chaotyczną, na poły przypadkową, ale niepozbawioną wdzięku. 7 Buław pozwala ci spocząć na laurach. Okres udowadniania swojej klasy ogłasza za zamknięty, inaugurując czas zbierania owoców pracowitości i brawury. Aż do swoich oficjalnych urodzin solarnych uwolnij się od trosk związanych z wizerunkiem czy śladem, który zostawiasz na rzeczywistości. Królowa Monet ma wszystko pod kontrolą.
Zadanie: Pozbądź się symboli minionych wcieleń. Najczęściej są to niepasujące ubrania, ale bywają też zawstydzającymi wizytówkami, pożałowania godnymi zdjęciami na profilach networkingowych, szminkami w niedorzecznych kolorach itd.

Wodnik: Jak na dłoni

Il. Tomasz Opaliński


2 Pucharów, 7 Monet, Wisielec
Pełnia Księżyca sprzyja zakończeniom. Zastanawiałeś się, co jest niezbędnym składnikiem czy może katalizatorem zakończeń? Podpowiem, że ujawnianie. Najjaśniejsza noc w miesiącu, rozjarzona księżycową tarczą, zupełnie dosłownie rzuca światło na wszystko, co dotychczas pozostawało w ukryci lub co mimowolnie maskowaliśmy. Przygotuj się na czas dekonspiracji.
2 Pucharów umiejscawia sedno twoich zainteresowań w rejonach partnerstwa i współpracy. 7 Monet harmonizuje się pięknie z pełnią. Mówi o wyważonej ocenie, do której jesteś zdolny. Jeżeli tylko nie uprzesz się, by przymykać oko na prawdę, sama ujrzy światło dzienne. Wisielec ostrzega przed folgowaniem sobie za pomocą emocjonalnego dystansu lub przeciwnie, składania siebie w ofierze na ołtarzu współbycia.

Zadanie: Pozbądź się symboli eskapizmu. Odpowiedz na wiadomości, które dyplomatycznie pozostawiłeś nieodczytanymi. Wyjaśnij, że odwołujesz spotkania, bo cenisz sobie obecnie siedzenie w domu wyżej niż kurtuazję. Zagadaj do osób, które zaniedbałeś ze strachu przed oceną.

Ryby: Zstąpienie

Il. Tomasz Opaliński

Mag, Giermek Pucharów, Gwiazda
Masz potencjał, by zachwycać i inspirować, by dowodzić i rozstawiać po kątach, ale po co? Skoro można przyjąć status demokratycznego współuczestnika, czemu zawracać sobie głowę miękką czy twardą dominacją? Mag jest synonimem siły woli i charyzmy, Gwiazda wrażliwości i czaru. Giermek Pucharów zaś, pomocnik, poszukiwacz, uczeń, niepozorny, wciśnięty między te dwie potężne karty, przywołuje je do porządku. Wejście na szczyt oznacza samotność. Pozwala uciec przed zobowiązaniami za cenę izolacji i braku dalszych celów. Bycie najbardziej widoczną osobą w tłumie jest mniej korzystne dla tej osoby niż dla publiczności. To publiczność czerpie z czyjegoś blasku i kreatywnie go przekształca. Jeśli możesz sobie na o pozwolić, zjedź na poziom tłumu. Jest tu czego szukać, jest od kogo pobierać nauki, jest do czego dążyć.
Zadanie: Przekształć symbole przewagi w symbole równości. Swój status w zaproszenie, swoją intelektualną wyższość w posługę, swoją siłę przebicia w komedię.
 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij