Znaleziono 0 artykułów
19.07.2020

Horoskop na lipcowy nów

19.07.2020
Il. Tomasz Opalliński

Nadchodzący nów w Raku jest drugim z kolei. To rzadkie zjawisko uznawane jest w astrologii za sygnał, że jako ludzkość mamy do przerobienia lekcję, w tym przypadku lekcję empatii. Uzbrójmy się zatem w najlepsze chęci. Otwartość to wymagająca dyscyplina.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta na podstawie wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Baran: Ruszaj się

Il. Tomasz Opalliński

Król Monet, 7 Buław, Słońce

Wygody są fajne, ale rozwój jeszcze fajniejszy. Jeśli możesz z czegoś zrezygnować, nie wahaj się, wszystkie straty zostaną zrekompensowane nowymi zdobyczami. Król Monet jest wielbicielem materialnych dóbr, a co za tym idzie, specyficznego rodzaju spokoju, którego gwarantem jest stałość dochodu. W tym przypadku chodzi raczej o kwestie bliskiego otoczenia, domu, rodziny niż o stosy dukatów same w sobie. Być może zainwestowałeś tak dużo w remont, że odwracasz dyplomatycznie wzrok od pretensjonalnych mebli, a może akceptujesz wchodzenie ci na głowę, bo dopiero wtedy czujesz się głową rodziny? Słońce równa rangi, zapewnia zdrowy start i wybacza pomyłki. 7 Buław pozwala wykazać się w nowych dziedzinach. Zaangażuj bliskich w swoje sprawy, nie przyjmując funkcji kierowniczej. To może być twój Mount Everest, ogromne wyzwanie, ale za to widoki bajeczne.
 

Ćwiczenie: W trzy minuty udowodnij, że wolność, równość i braterstwo są w gruncie rzeczy synonimami.

Byk: Nasłuchuj

Il. Tomasz Opalliński

Rydwan, Księżyc, 5 Pucharów

Na razie widzisz swój progres towarzyski wyłącznie w barwach zwycięstwa. To miłe, kibicuję ci na każdym kroku, ale trudny nów w Raku, akcentowany dodatkowo przez kartę Księżyc, doprasza się odrobiny chłodnego realizmu. Istotnie zrobiłeś ogromne postępy, Rydwan nie pojawia się tu bez przyczyny. Miej jednak na względzie, że w tym triumfalnym galopie łatwo o przesłyszenia, niedopowiedzenia lub zwykłe pomyłki w przekazie. 5 Pucharów ułatwia dokonanie rachunku sumienia. Jest to karta małej straty, rezygnacji z części planu, tutaj nieodzownej dla polepszenia komunikacji. Zatrzymaj się, nadstaw ucha, oddaj innym głos. Księżyc wyposaża cię w charyzmę opierającą się na sile emocji, nie sile przebicia. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa im uważniejszy staniesz się w rozmowie, im mniej szarżujący, tym więcej uwagi zostanie poświęcone tobie.


Zadanie: Prowokuj rozmowy tylko po to, żeby nie zabierać w nich głosu. Odnotuj wzrost lub spadek swojej towarzyskiej pozycji.

Bliźnięta: Inwestuj
 

Il. Tomasz Opalliński

4 Monet, 2 Mieczy, Pustelnik

Możesz, a nawet powinieneś pozwolić sobie na pewną dezynwolturę i energicznie podejść do przesunięcia spraw materialnych na drugi plan. Reżyser Alejandro Jodorowsky poradził kiedyś osobie żyjącej w irracjonalnym strachu przed ubóstwem, żeby codziennie przez 40 dni fundowała sobie masaż za 500 dolarów (zakładam, że po takim relaksie łatwiej będzie spłacić gigantyczny dług). W twoim przypadku wystarczy uwierzyć, że po wywiązaniu się z finansowych zobowiązań jesteś zupełnie wolny od gromadzenia. 4 Monet pojawia się w przypadku obawy przed inwestowaniem, 2 Mieczy jest kartą spokoju za wszelką cenę. Pustelnik natomiast wyznacza własne standardy i wytycza nowe szlaki. Zbieractwo pożera czas, który możesz zainwestować w siebie, w to, co stanowi o twojej prawdziwej wartości, a co w odpowiednim momencie będzie można spieniężyć. Nie bądź jak 4 Monet, bądź jak Pustelnik.


Intencja: Oddanie cesarzowi, co cesarskie. 
 

Rak: Prostuj plecy
 

Il. Tomasz Opalliński

Giermek Monet, Rycerz Pucharów, 4 Mieczy

Wszystkiego najlepszego, najobfitszego, najsympatyczniejszego, najsmaczniejszego, Raku! Jesteś podwójnym solenizantem, to spora odpowiedzialność. Rok 2020 wyróżnił cię ponad inne znaki, rzucając im wyzwanie, by równały z tobą krok. Tymczasem tarot każe ci zrewidować decyzję odnośnie do miejsca, które uznałeś za odpowiednie dla siebie. Giermek Monet jest miłym pomocnikiem głównego bohatera, zapewnia stabilność, pomaga w wyborach, stoi w cieniu. Jako asystent może być po prostu jako taki, zamiast być odpowiedzialną za siebie gwiazdą własnej biografii: Rycerzem Pucharów. Można w nieskończoność ukrywać swoje wady, tylko czym w ogóle są wady? Jeśli przyjmiesz perspektywę poetyckiego Rycerza Pucharów, zauważysz, że to nie felery, ale wielowymiarowy splendor bycia doskonale niedoskonałą ludzką istotą. Skoro w XVIII wieku Francuzi z łatek zasłaniających wypryski mogli uczynić modę fetyszyzowaną jeszcze w wieku XXI, ty nie powinieneś mieć problemu z nazwaniem błądzenia po omacku – stylem. 4 Mieczy zaprasza na wakacje, od siebie lub od świata. Po regenerującej drzemce wszystko jest piękniejsze.


Zadanie: Obejrzyj w dobrym towarzystwie film „Pijany mistrz”. 

Lew: Segreguj

Il. Tomasz Opalliński

Rycerz Monet, 8 Pucharów, 5 Pucharów

Każdy ma w szafie pulower czy pludry, w których, być może, kiedyś będzie wyglądał świetnie. Na płaszczyźnie duchowej sprawa ma się tak samo. Rycerz Monet, bo on jest sprawcą całego ambarasu, na podobieństwo walca ma zwyczaj dążyć w obranym przez siebie kierunku, nie bacząc na informacje zwrotne od rzeczywistości. 5 i 8 Pucharów są kartami rozstań i decyzji, działają synergicznie, dają szansę na zrzucenie balastu, który ciągle zdaje się jeszcze mieć jakieś zastosowanie. To początek okresu wielkich pożegnań, a co za tym idzie, wielkiej ulgi. Przywiązałeś się do zestawu mitów mających dać ci poczucie bezpieczeństwa, a który już dawno nie był aktualizowany. Naucz się rezygnować z asekuracji, sprawdź, czy oczyszczona z gratów, pusta przestrzeń okaże się równie komfortowa.


Ćwiczenie: Wizualizuj każdy rozpoznany bufor jako gruby, ciepły sweter, w który jesteś ubrany. Im więcej zabezpieczeń, tym więcej swetrów.

Panna: Uwierz

Il. Tomasz Opalliński

5 Mieczy, Rycerz Mieczy, Kochankowie

W miejsce podejrzliwości podstawić ufność, zamiast bójki na noże sprowokować wyznania. Mówić otwarcie, wierząc, że manipulacja jest mniej skuteczna. Oto prawdziwa sztuka! 5 Mieczy jest kartą braku kręgosłupa moralnego, a raczej obawy, że kto ma miękkie serce, ten musi mieć twarde co innego. Nie wiem, skąd pomysł, że podstawianie nogi to naturalna ludzka potrzeba. Świat jest przecież pełen idealistów, a więcej staruszek dziennie przeprowadza się przez ulicę, niż okrada. Rycerz Mieczy sprowokowany dąży do konfrontacji, zapominając o zasadach savoir-vivre'u, a Kochankowie są symbolem jedności i zrozumienia. Przyjmij więc w dyskusjach zasadę domniemanej niewinności i uwierz, że na szacunek zasługuje każdy, łącznie z tobą i twoimi adwersarzami, oraz że podzielacie ten pogląd. Pamiętaj też, by nie czytać między wierszami i nie wymagać tego absolutnie od nikogo. Chyba że na turnieju poetyckim.


Intencja: Odpowiednie dać rzeczy słowo.
 

Waga: Wybieraj
 

Il.Tomasz Opalliński

Mag, Sprawiedliwość, 10 Mieczy

Absolutnie, z największą surowością musisz spojrzeć sobie w oczy. 10 Mieczy to osławiona karta wstrząsu, który okazuje się jedynie efektem specjalnym. Jak wycieczka do gabinetu strachów w wesołym miasteczku. Ocena własnych możliwości poskutkuje odkryciem, że mając na podorędziu bogactwa, potrzebujesz bardzo niewiele. Mag jest symbolem omnipotencji – stanu, w którym blamaż wydaje się poza dyskusją. I faktycznie, możliwe, że przechodzisz przez złotą fazę w życiu, twoja wizja nie zna granic, a twoja kariera jest błyskotliwa. Szkopuł w zbyt szerokim wachlarzu możliwości. Możesz wszystko, tylko po co, to straszna odpowiedzialność i wysiłek, by nie zmarnować żadnej szansy! Sprawiedliwość umożliwia ci wybór jednej drogi, a że jest kartą w tarocie przypisywaną Wadze, wiedz, że twój wybór będzie słuszny.


Ćwiczenie: Noś w kieszeni coś niestosownego – gadżet ze sklepu ze śmiesznymi rzeczami lub nawet ząbek czosnku. Ilekroć schowasz dłoń w kieszeni, pozwól zaskoczeniu wybić się z rytmu imperialnych fantazji. 
 

Skorpion: Odważ się

Il. Tomasz Opalliński

9 Monet, 6 Mieczy, Słońce

Lubisz komfort, ale nauczony doświadczeniem ostatniego półrocza pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Tarot jednoznacznie zachęca cię do podróży. Kto wie, czy późna jesień nie zaskoczy nas kolejnymi niedogodnościami, więc korzystaj, jakby jutra miało nie być. Przynajmniej troszkę. 9 Monet symbolizuje przywiązanie do luksusu, rozumianego na wiele sposobów. Może to być piękne otoczenie, wypchany portfel, kilka godzin dziennie tylko dla siebie. Jednocześnie karta ta świadczy o przejedzeniu wygodami, tęsknocie za rozbiciem formuły. 6 Mieczy mówi o przemieszczaniu się, a Słońce o nauce i bezpiecznym popełnianiu błędów. Na ścieżce nauki wszystko jest ważne, nawet potknięcia i złe decyzje. Starożytni nazywali je ryzykiem. Otwórz się na nowe doświadczenia.


Zadanie: Wsiądź do pociągu byle jakiego, nie dbaj o bagaż, ale o bilet jednak warto byś zadbał. Zielony kamyk jest obowiązkowy.
 

Strzelec: Przyjmuj dary

Il. Tomasz Opalliński

4 Puchary, Umiarkowanie, Król Buław

Zaskakujące jest, że pojawiają się w twoim rozkładzie aż dwie karty symbolizujące znak Strzelca. Sugeruje to prawdziwą rewolucję ego, której katalizatorem jest sytuacja na polu erotycznym lub relacyjnym. Zastój, na który możesz się skarżyć, to złudzenie. 4 Pucharów przypomina, że pozorny bezruch jest czymś w rodzaju twojego wyboru, pokłosiem decyzji, by odwrócić wzrok urody świata. Najczęściej ukazuje sytuację, w której nie zauważamy oferowanych nam bogactw, bo jesteśmy zbyt skupieni na sobie. Król Buław (Strzelec nr 1) kumuluje w sobie pęd do życia, a Umiarkowanie (Strzelec nr 2) znajduje idealną równowagę między pasywnością a działaniem. Wigor nie wyklucza refleksyjności, wręcz przeciwnie – karmi ją nowymi bodźcami. Wejdź w dialog z wewnętrznym hedonistą, wspólnie na pewno coś wskóracie.

 

Intencja: Chwycić dwie sroczki za ogon.

Koziorożec: Wygrywaj

Il. Tomasz Opalliński

2 Monet, Kochankowie, Rydwan


Ruszaj na podbój, by czerpać garściami, co ci się należy. Najlepiej w pierwszej kolejności przyjmij oświadczyny, ewentualnie się oświadcz. Jeśli otaczają cię tylko wrogowie – na Junonę, pokochaj ich. Nikt nie jest twoim większym fanem niż osoba, która ci zazdrości. Masz teraz wspaniały moment, by zaangażować się w miłość, przyjaźń, pracę. Związki przypieczętowane w ciągu najbliższych dni będą trwałe, podpisane umowy – korzystne. 2 Monet to karta ważenia decyzji między błaznowaniem a ustatkowaniem się, Rydwan daje ci wolną rękę w wyborze strategii, a głowę wolną od odpowiedzialności za konsekwencje. Kochankowie to związek uświęcony przez opatrzność, ale też wybór, powołanie, unia silniejsza od przeciwności losu. Jeżeli jesteś z tych, którzy wartość widzą jedynie w dalekosiężnych projektach wymagających lojalności, wygrałeś los na loterii.


Ćwiczenie: W duchu entuzjastycznie zgadzaj się na wszystko jak na dar od losu. Dostajesz większą porcję tortu? Tak! Dostajesz mandat? Tak! Buduj siłę przekonań.
 

Wodnik: Wypocznij

Il. Tomasz Opalliński

Giermek Mieczy, Księżyc, 4 Mieczy

Choć wiem, że ten rok przypomina toksyczne wakacje, uwierz mi, jesteś uprawniony do prawdziwego urlopu. W innym wypadku stres przejmie kontrolę nad twoim umysłem i codzienny wysiłek intelektualny okaże się bardziej wymagający niż tajski boks. Giermek Mieczy to twój entuzjazm i mentalna energia, którymi należy się teraz zaopiekować. 4 Mieczy jest niczym innym jak wezwaniem do relaksu. Często mówi o rekonwalescencji, częściej- o potrzebie wycofania się w celu naładowania akumulatorów. Księżyc, karta marzeń sennych podpowiada, że warto oddawać się fantazji, puszczone wodze wyobraźni potraktować jak astralną wycieczkę na antypody galaktyki. Ponieważ Księżyc jest nierozerwalnie związany z nocą, zakładam, że dodatkowa godzina snu może okazać się twoim kamieniem filozoficznym.


Zadanie: W harmonogramie zajęć do każdej obciążającej aktywności dopisz kwadrans na oddech. Sumuj codziennie uzbierane minuty, przeznacz zdobyty czas na spektakularne głupoty.

Ryby: Buduj

Il. Tomasz Opalliński

3 Mieczy, Giermek Pucharów, 8 Monet
Próbowałeś kiedyś znaleźć przygodę w rutynie? Teraz masz okazję! Po prostu nie czas na uniesienia, a na zdrowy rozsądek. Nie wiem tylko, w czym miałoby to cię ograniczać. Dzięki wypracowaniu sobie podstaw i spokoju, będziesz mógł z tym większym rozmachem oddać się marzeniom i zabawom później. Jakieś nieprzyjemne starcie z materią, o którym mówi 3 Mieczy, zburzyło twoją wiarę w zasadność spędzania życia na miłych aktywnościach. Nie poddawaj się. Uznaj, że dobra rozrywka ma solidne zaplecze i to zaplecze budujesz właśnie teraz- zgodnie z przesłaniem 8 Monet. Giermek Pucharów to twój stan docelowy, lekkość, zachwyt, fantazja. Puchary są głęboko zakorzenione w romantycznym odbiorze świata, jako kolor emocji i intuicji kojarzą się ze sztuką lub platonicznymi romansami, jednocześnie wymagając dozy nadprogramowej opieki. Trzeba realizmu, by w pełni skorzystać z ofiarowywanych przez nie dóbr.


Intencja: Głowa w chmurach, nogi na ziemi, ręce w kieszeni.
 

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij