Znaleziono 0 artykułów
09.07.2021

Horoskop na lipcowy nów

Il. Tomasz Opalliński

Nów w Raku 9 lipca nakłania wszystkie znaki do pozostania w domu, czyli do introspekcji, poszukiwania najgłębszych motywów działań. Nakazuje zbierać siły i przygotować się na retrogradację komety Chiron, która nadejdzie 15 lipca. Zwana wielkim uzdrowicielem, skieruje nasze myśli na traumy z przeszłości. W pozytywnym celu – żeby je przepracować, pozbyć się złych wspomnień.
Klara Pik dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty.

Baran: Pław się w uczuciach

Il. Tomasz Opalliński 
Il. Tomasz Opalliński Zawieszka srebrna beads - BaranApart

Rycerz Pucharów, As Pucharów, Królowa Pucharów

Księżyc w nowiu oznacza możliwość rozpoczęcia nowego rozdziału – cykl lunarny uwzględnia bowiem konieczność odnowy. W tym miesiącu będzie ona uzależniona właśnie od wycofania się do twojej bezpiecznej strefy. Dla podbijającego świat Barana nie musi to być łatwe zadanie. Obfitość Pucharów w twoim rozdaniu mówi, że gdy tylko podejmiesz decyzję o chwilowym odcięciu się od zgiełku, poczujesz napływ emocji. Gdzie je dotąd upychałeś? Rycerz Pucharów podpowiada, że poczujesz nieodparte pragnienie dania upustu swoim romantycznym impulsom. Wykażesz się przy tym kreatywnością – jeśli z kimś się umawiasz, być może wyślesz rozbrajająco poetycką wiadomość. Królowa Pucharów potwierdza, że porywy serca wyzwolone w wieczór nowiu, 9 lipca, mają solidną podstawę w twojej emocjonalnej dojrzałości. Możesz się zaangażować.

Inspiracje: 9 lipca możesz obejrzeć najbardziej kiczowaty film o miłości. Coś z Barbrą Streisand? Jeśli to dla ciebie za wiele, sięgnij po bardziej wysmakowane kino.

Byk: Dopieść wewnętrznego kota

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłoty naszyjnik - BykApart

Rycerz Monet, Słońce, 10 Monet

Czerwcowa pełnia przyniosła ci mnóstwo przyjemności – być może właśnie rozpakowujesz walizki po spontanicznym wyjeździe w intrygującym towarzystwie? Ponieważ szalone wyskoki są obce twojej naturze, teraz prawdopodobnie stwierdzisz, że musisz pobyć sam. Rycerz Monet – najbardziej ustabilizowany z rycerzy, jedyny, którego rumak zdaje się pozostawać w bezruchu, podkreśla potrzebę stania czterema nogami na ziemi. W swojej strefie bezpieczeństwa 9 lipca znajdziesz się, medytując w odosobnieniu. Jeśli masz czworonożnego przyjaciela, kontakt z nim ułatwi ci zarówno relaks, jak i koncentrację. A kiedy tylko poczujesz bezpieczny grunt pod nogami, znów da znać o sobie drugi filar byczej natury – pragnienie przyjemności. Karta Słońce zapewnia o możliwości osiągnięcia pełni zadowolenia, a 10 Monet gwarantuje, że tobie i twoim bliskim nie grożą żadne troski – jesteś w końcu opoką zapewniającą pełnię komfortu sobie i ukochanym przez ciebie ludziom.

Inspiracje: Może spróbuj swoich sił w ogrodnictwie? Działka? Jeśli nie masz swojego skrawka ziemi, zorientuj się, czy w twoim mieście działają ogólnodostępne permakultury.

Bliźnięta: Reality check i relaks

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - bliźniętaApart

7 Pucharów, 5 Mieczy, Giermek Pucharów

W czasie zbliżającego się nowiu będziesz chciał przede wszystkim zweryfikować swoje podstawy bytowe – zastanowisz się, czy twoja kariera od strony finansowej jest dla ciebie w pełni satysfakcjonująca. Wstrzymaj się z impulsywnymi działaniami i nie podejmuj wiążących decyzji – 7 Pucharów ostrzega, że możesz bujać w chmurach i mieć problem z odróżnieniem rzeczywistości od fikcji. Dodatkowo patronujący ci Merkury wchodzi w znak Raka, co oznacza, że komunikacja między tobą a otoczeniem może się nagle skomplikować. 5 Mieczy podpowiada, że ruchy decydujące dla twojej pozycji już miały miejsce. Twoje zadanie polega teraz na adekwatnym zareagowaniu na zmieniającą się sytuację. Wykorzystaj wieczór nowiu, 9 lipca, żeby odpocząć, a perspektywa związana z działaniami określi się sama. Giermek Pucharów przypomina o konieczności zatroszczenia się o swoje wewnętrzne dziecko – bądź dla siebie dobry, nie ignoruj impulsów płynących z trzewi.

Inspiracje: Zrób porządki w szafie, to potrafi naprawdę odstresować i pozwala uporządkować wspomnienia. Może znajdziesz jakiś skarb z głębokiej przeszłości, który pozwoli ci na niezobowiązującą nostalgiczną podróż.

Rak: Przestań się zadręczać

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak- rakApart

9 Buław, 8 Mieczy, 8 Pucharów

Słońce znajduje się w twoim znaku, a najbliższy nów 9 lipca również rozgrywa się w Raku. Powinien być to dla ciebie czas określania nowych celów, zarówno zawodowych, jak i osobistych. 9 Buław w twoim układzie mówi tyleż o poczuciu dojrzałości, co o znużeniu własną postawą kogoś, kto już wszystko w życiu widział. Niemożność wykrzesania iskierki dziecięcej radości i ciekawości świata, za którym to uczuciem bardzo tęsknisz, bierze się z klimatu zakleszczenia w dawnych problemach. 8 Mieczy mówi o zagubieniu i poczuciu braku sprawczości. 8 Pucharów definitywnie nakłania do porzucenia starych emocjonalnych układów.

W zeszłym miesiącu zwróciłam twoją uwagę na nieuregulowane kwestie związane z bliskimi relacjami – najwyższy czas zająć się tym. Porozmawiaj z przyjaciółmi – okażą się bardzo pomocni. Odniesiesz wrażenie, że w końcu słyszą dokładnie to, co chcesz im przekazać.

Inspiracje: Najwięcej dobrego zdziałają dla ciebie proste aktywności w gronie przyjaciół. Zarezerwuj piątkowe popołudnie i wieczór 9 lipca na wypad nad wodę. Plażowa siatkówka? Może właśnie tego ci potrzeba.

Lew: Ostoja mądrości

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - lewApart

Król Buław, Sprawiedliwość, Świat

W zbliżającym się czasie nowiu, wasza królewskość będzie na pierwszym planie. Masz teraz wysokie, nawet jak na ciebie, poczucie pewności siebie. Nic dziwnego – odpowiedzialna za urok osobisty Wenus znajduje się w twoim znaku, a Król Buław podkreśla twoje cechy władcze, ale nie autorytarne. Krótko mówiąc – wiesz, co robisz, i do czego zmierzasz. W nowiu uwolnią się pokłady twojej intuicji – doznasz prawdziwych olśnień. W tym kontekście Sprawiedliwość zapowiada znalezienie rozwiązania w niezwykle ważnej dla ciebie kwestii formalnej. Rozstrzygnięcie tej sprawy pozwoli zamknąć istotny rozdział z przeszłości. Karta Świat sygnalizuje, że otworzą się przed tobą nowe horyzonty.

Inspiracje: Pozwól się adorować – wpatrzonych w ciebie oczu jest obecnie co najmniej kilka par. Przyjmuj zaproszenia – na kolację, do kina, na wycieczkę za miasto. W każde miejsce wybierz się z inną osobą.

Panna: Przytul, nie pouczaj

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiBransoletka srebrna - pannaApart

6 Pucharów, Pustelnik, Rycerz Monet

Nadchodzący nów w znaku Raka 9 lipca przekazuje wszystkim znakom komunikat o potrzebie pozostania w domu. Jesteś teraz w fazie budowania bliskich relacji intymnych i warto pracować nad komunikacją. Panny lubią proste przekazy, natomiast twój partner może nagle wykazywać tendencję do owijania wszystkiego w bawełnę – to wpływ Neptuna w Rybach. 6 Pucharów doradza, żeby odwołać się do pokładów uczuć rodzicielskich i spojrzeć na najbliższą osobę z lekką pobłażliwością. Potraktowany jak dziecko partner okaże się ostatecznie nad wyraz dojrzały, o czym świadczy Rycerz Monet. Zrzuć pancerz i pozwól sobie na kruchość – solidne relacje pomogą ci znieść trudne chwile związane z bolesnymi wspomnieniami, które pojawią się za sprawą retrogradacji komety Chiron od 15 lipca. Możesz mieć ochotę odciąć się od świata, o czym informuje karta Pustelnika.

Inspiracje: Zabierz ukochaną osobę w podróż do twojego dzieciństwa. Odwiedźcie rodzinne strony, pokaż jej miejsca, w których bawiłeś się w chowanego. Jeśli nie możesz teraz wyjechać, może poczytacie książki z dzieciństwa. Wspólne wzruszenia przy „Calineczce” okażą się bardzo budujące.

Waga: Krajobraz przed bitwą

Il.Tomasz Opalliński
Il.Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - WagaApart

9 Monet, 2 Mieczy, Gwiazda

Choć wydawało się to kategorycznie wykluczone, dałeś się ponieść nieprzejednanemu urokowi czerwcowej pełni. Czerpałeś przyjemności pełnymi garściami i teraz sam, odrobinę zaskoczony, zastanawiasz się, jak wrócić na właściwe tory. Przed tobą wciąż zakończenie osławionego masterplanu. Czy to jest remont, czy projekt w pracy, wraz z nowiem 9 lipca zamkniesz ten etap. Ostatecznie okaże się, że finansowo jesteś w bardziej stabilnej sytuacji, niż przypuszczałeś – sygnalizuje to 9 Monet. Zobaczysz wokół siebie oczyszczoną przestrzeń, poczujesz potrzebę koncentracji. 2 Mieczy mówi o konieczności głębokiego namysłu i opracowania strategii. W talii Raider Waita widzimy na niej klęczącą kobietę z przewiązanymi oczami, trzymającą przed sobą dwa skrzyżowane miecze. To moment wewnętrznej integracji przed decydującym starciem. Być może zachcesz ponownie porwać się na niezwykłe zadanie. Cokolwiek postanowisz i w którą stronę nie ruszysz, towarzyszyć ci będzie opiekuńcza karta Gwiazdy.

Inspiracje: Choć poszalałeś w czerwcu, nie odmawiaj sobie całkiem wakacyjnych przyjemności. 9 lipca, w piątkowy wieczór nowiu, umów się z ostatnio poznanymi znajomymi na mieście.

Skorpion: Nie daj się sprowokować

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - SkorpionApart

8 Pucharów, 9 Buław, 2 Buław

W czas nowiu w Raku wejdziesz z poczuciem stabilizacji. Obecnie nie w głowie ci zabawa, która stała się twoim udziałem w czasie ostatniej pełni. Jednak szybko udało ci się przejść w tryb ogarniania spraw finansowych, co podkreśla obecność 7 Monet. Projekt, który zainicjowałeś z początkiem zeszłego miesiąca, rozwija się bardzo dobrze. Niebawem będziesz mógł wejść na kolejny poziom wprowadzania go w życie. Zostaniesz Królową Monet – zyskasz opinię osoby, która potrafi świetnie zarządzać finansami przy użyciu miękkich narzędzi. Z samym początkiem miesiąca jakaś niespodziewana wiadomość na temat twojego partnera bądź bliskiej ci osoby mogła wyprowadzić cię z równowagi – to zasługa opozycji Marsa – jednej z rządzących Skorpionem planet – do Saturna. Karta Siły w rozdaniu pokazuje, że napierające emocje szybko skontrujesz mocą zdrowego rozsądku i odzyskasz balans. 9 lipca będziesz mógł odetchnąć – pobądź we własnym towarzystwie, zrób małą autoanalizę. Jeśli korzystasz z terapii – teraz może nastąpić przełom.

Inspiracje: W chowaniu twojego słynnego żądła może pomóc masaż. Jeśli umawiasz się z kimś się teraz, 9 lipca zaproś go do siebie. Rzućcie monetą, kto masuje pierwszy.

Strzelec: Koniec z eskapizmem

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - StrzelecApart

Papież, Diabeł, 2 Monet

Nów w Raku 9 lipca skłoni cię do koncentracji na sferze domowej. Jednak w odróżnieniu od innych znaków, w twoim przypadku nie będzie się to wiązało z chęcią zamknięcia się w czterech ścianach. Wręcz przeciwnie – może ci strzelić do głowy – drogi, uwielbiający ruch Strzelcu – żeby się przeprowadzić. Nie musi to być zły pomysł, ale w noc nowiu daj sobie chwilę na kontemplację. Czy tym, co pcha cię do zmiany miejsca, nie są nierozwiązane sprawy? Dwójka monet sygnalizuje, że twoja sytuacja nie jest stabilna. Papież w rozkładzie pokazuje, że możesz wręcz przechodzić przez proces przypominający zinternalizowaną inkwizycję. Diabeł to silne pragnienia, często związane z osobą i zachowaniem, które na dłuższą metę mogą wpędzać w poczucie winy bądź wstydu. Te uczucia wzmogą się przed 15 lipca, kiedy odczujemy wpływ retrogradacji komety Chiron, zwanej wielkim uzdrowicielem. To czas na przepracowanie traum.

Inspiracje: Wydaje się, że najbardziej kojącym działaniem będzie spokojna rozmowa z bliską osobą. Możesz też skorzystać z sesji terapeutycznej. Podejdź do tego poważnie.

Koziorożec: Kapłanka domowego ogniska

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - KoziorożecApart

As Monet, 6 Buław, 3 Monet

Jak przystało na wytrwałą, wiecznie pnącą się w górę dziką kozę, nie dałeś się wytrącić z równowagi gwałtownym zdarzeniom, które przyniosły w czerwcu zaćmienia Słońca i Księżyca. Z okazji ostatniej zjawiskowej pełni w twoim znaku udało ci się natomiast wykonać skok w stronę zabawy. I bardzo dobrze, Koziorożce potrafią brykać, a odprężenie po pracy należy im się bardziej niż komukolwiek. Nów w Raku 9 lipca pokieruje cię w spokojniejsze rejony. 4 Buław podpowiada, że zapragniesz być panem domowego ogniska – w swoim perfekcyjnym lokum będziesz spełniać najskrytsze marzenia najbliższych. Arcykapłanka mówi o darze czytania w myślach i przepowiadania przyszłości – możesz zostać poproszony o radę przez kogoś z rodziny. Zbudowany w ten sposób autorytet zapewni ci dobre samopoczucie, co sygnalizuje 6 Buław.

Inspiracje: Jesteś fanem minimalizmu, lubisz raczej chłodne barwy, a najchętniej organizujesz wystrój wokół motywu skały czy bunkra. Proponujemy trochę ocieplić wnętrze – wazon w kolorze ochry, marokański kilim – przywołując nastrój ogniska.

Wodnik: Nie prowokuj bójek

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - WodnikApart

Kochankowie, 7 Monet, 4 Mieczy

W lipiec wchodzisz rozanielony – Wenus oświeca twój 7. dom, odpowiedzialny za relacje. Kochankowie w rozkładzie potwierdzają, że rzeczywiście wszystkim, czego ostatnio potrzebowałeś, była miłość. Jesteś nią nasycony i masz teraz ochotę porzucić czułe objęcia partnera i trochę się zabawić. Uważaj jednak na swój nastrój – wpływ kwadratury Marsa w znaku Lwa z rządzącym twoim znakiem Uranem spowoduje, że nie do końca będziesz sobą i możesz prowokować kłótnie. Najlepszym lekarstwem na ten stan jest spędzanie czasu głównie z samym sobą – nów w Raku jest na to idealnym momentem. 4 Mieczy, która w talii Raider Waita przedstawia katafalk ze śpiącym rycerzem, dobitnie pokazuje, jak bardzo potrzebujesz odpocząć. 7 Monet zapewnia, że gdy już trochę się uspokoisz, przypomnisz sobie o genialnym pomyśle biznesowym, który niedawno zakiełkował w twojej głowie. Gdy 11 lipca Merkury wejdzie w znak Raka, znajdziesz sposób, aby twoja idea zakiełkowała również w głowach twoich szefów.

Inspiracje: Nie musisz poszukiwać katafalku, by wreszcie spocząć. Może czas na nowy komplet pościeli? Palenie świec i okadzanie szałwią również jak najbardziej wskazane.

Ryby: Umów się z przyjaciółmi

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - RybyApart

8 Buław, Rycerz Buław, Koło Fortuny

W czerwcu byłeś wykończony, za co odpowiadała retrogradacja Neptuna – twojej opiekuńczej planety. W dodatku mogłeś poczuć się zaniedbany przez przyjaciół. Z drugiej strony, sam nie podejmowałeś żadnych kroków, by się z nimi spotkać. 8 Buław mówi, że czas to zmienić. 9 lipca spróbuj zorganizować spontaniczne spotkanie, porozsyłaj wici. Jeśli dostaniesz niejednoznaczne odpowiedzi – nie analizuj za wiele, nie szukaj drugiego dna. Jak pokazuje Koło Fortuny, do piątku wszystko się samo ułoży, najpewniej po twojej myśli. Podbudowany spotkaniem, ruszysz na miłosne łowy. Z powodzeniem – gdzieś tam czeka na ciebie ognisty kochanek, którego symbolizuje Rycerz Buław.

Inspiracje: Uwielbiasz tajemnice, wciąga cię poszukiwanie ukrytych intencji. Często jednak wszystko jest prostsze, niż może się wydawać. Polecamy ujmujące prostotą, a przy tym głęboko przejmujące premiery kinowe „Lato '85” François Ozona oraz „Minari” Lee Isaaca Chunga.  

Ilustracje inspirowane biżuterią Apart stworzył Tomasz Opaliński.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę