Znaleziono 0 artykułów
27.07.2022

Horoskop na lipcowy nów

27.07.2022
(il. Tomasz Opaliński)

Lipcowy nów pomoże nam zrozumieć nasze prawdziwe pragnienia. Jowisz, planeta pomyślności, rozpoczyna trwającą do listopada retrogradację, mamy więc sporo czasu na poszukiwanie szczęścia.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Radość

Karty: Śmierć, 8 Monet, Rycerz Buław

Wszystko się zmienia, dzisiejszy ty nie rozpoznajesz wczorajszego, niegdysiejsze ekscytacje są bladym odbiciem nadziei na przyszłość...karta Śmierć nie pozwala umościć się wygodnie w przyzwyczajeniach i rzuca ci coraz to nowe wyzwania, choćby pod postacią fali kaprysów czy odczarowań. Jak tu skupić się na przyjemnościach, skoro nie wiadomo już, co właściwie daje nam frajdę? 8 Monet podrzuca odpowiedź: praca, skupienie, metodyczność. Być może uległeś czarowi nowości, dałeś się omamić mitowi łatwej przygody, być może utraciłeś na chwilę ostrość widzenia. Dość, że to, czego tak desperacko szukasz za miedzą leży na wyciągnięcie ręki. Rycerz Buław mówi o postawie, którą musisz podać w wątpliwość. Adrenalina nie da ci teraz szczęścia, a kreatywny duch może tchnąć urok w najbardziej oklepane rozrywki.

Zadanie: Odetnij się na trzy dni od wszystkich mediów. Nie czytaj książek, nie słuchaj muzyki, nie konsumuj sztuki pod żadną postacią. Jeśli to możliwe, spędź ten czas w samotności.

Byk: Bezpieczeństwo

Karty: Kochankowie, 3 Pucharów, 3 Buław

Zmierzasz we właściwym kierunku. Kochankowie są kartą nieodwołalnych decyzji – wkraczając na wyznaczoną przez nich ścieżkę, zobowiązujesz się nie zbaczać ani na chwilę. 3 Pucharów mówi o gronie życzliwych osób, kręgu przyjaciół lub rodzinie z wyboru, a także zabawie i czerpaniu z życia możliwym jedynie w dobrym towarzystwie. 3 Buław jest dla odmiany symbolem niezależności. Masz już wizję tego, co powinno dawać ci twoje najbliższe otoczenie. Wiesz, co zapewnia ci poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy połączyć tych kilka kropek.

Zadanie: Przyjrzyj się swoim kontaktom społecznym. Za pomocą wybranej formy literackiej opisz każdą bliską ci osobę i jej rolę w twoim życiu. Na koniec w ten sam sposób opisz swoje oczekiwania i to, co możesz zaoferować w odpowiedzi.

Bliźnięta: Złotousty

Karty: Rydwan, 2 Pucharów, Słońce

Uchodzisz za czarusia zodiaku. Legendy krążą o twoich salonowych podbojach. A nawet będąc mizantropem, masz teraz szansę na interpersonalny sukces. Rydwan co prawda jest prowadzony przez samotnego woźnicę, daje jednak pewność siebie, które skazuje cię na powodzenie. 2 Pucharów to unia, spotkanie, dialog. Słońce zaś każe ocenić chłodnym okiem strefę komfortu, poza którą czasem trudno ci wykroczyć. Nie musisz obawiać się zobowiązań. Akcent tym razem pada na przepływ informacji, wdzięk osobisty i inspirujące mityngi.

Zadanie: Proponuję ci magiczną formułę na wykorzystanie energii tego nowiu. Rusz na miasto! Chcesz czy nie chcesz, bywać trzeba. Zwiesiłeś nos na kwintę? Lśnij wbrew nosowi na kwintę. To rozkaz.

Rak: Szacowanie

Karty: As Buław, 3 Monet, As Miecz

Słuchaj intuicji. Kreatywny As Buław przeciwstawia się rygorystycznemu Asowi Mieczy, zapał i miłość mówią „¡No pasarán!” analitycznemu stuporowi i cynizmowi. Cokolwiek chciałbyś teraz zyskać, musi być skomunikowane z twoimi emocjami. Notuj każdy pomysł na wielki biznes lub artystyczną inicjatywę. Nie puszczaj mimo uszu żadnego szeptu natchnienia, a przede wszystkim, idź za tym, co wywołuje twój entuzjazm. 3 Monet to wysiłek dzielony między grupę osób o wspólnym światopoglądzie, a nów to czas na wysyłanie w kosmos intencji. Ty zażyczyć sobie możesz ekipy, z którą zrealizujesz swoje przełomowe projekty.

Zadanie: Zawsze miej przy sobie notes. David Lynch twierdzi, że każdy pomysł jest na wagę złota, a łzy warto wylewać tylko na okoliczność przegapionej okazji, by któryś zapisać. Weź sobie tę opowieść do serca.

Lew: Osobistość

Karty: 5 Mieczy, Rycerz Monet, 4 Mieczy

Wznieśmy puchary na twoją, Lwie, cześć: oto nadszedł Nów pod twoim patronatem, czas dorocznego odkrywania, czym jest dla nas radość, za co chcemy być uwielbiani i co świadczy o naszej wyjątkowości. Nie wiem, czy ktoś ci już mówił, ale powyższymi dyscyplinami opiekuje się, zgodnie z tradycją, twój znak zodiaku. Cała przyjemność po mojej stronie, nie musisz dziękować.
Tymczasem 5 Mieczy zdradza, że zamiast skupić się na świętowaniu swojego sezonu, skłonny jesteś popadać w chmurne przemyślenia i ogólne zwątpienie. Co postrzegasz w tak mrocznych barwach? Siebie, czy świat, w którym przyszło ci żyć? Jak blisko jesteś, by oddać palmę pierwszeństwa ironii? 4 Mieczy dopełnia obrazu, sugerując zmęczenie materiału. Trudno utrzymać płomień, gdy ciało (lub dusza) wołają o urlop. Jak tu snuć słodkie wizje, gdy sprawy fundamentalne domagają się uwzględnienia? Rycerz Monet to uosobienie solidności. Cierpliwy do imentu, niewzruszony, prostolinijny, zakochany w celu, do którego sukcesywnie dąży i jednoznacznie materialistyczny. Rozważ, czy w sytuacji braku stabilizacji nie warto przejąć niektórych jego cech.

Zadanie: Wyznacz sobie dalekosiężny cel – wielkie oszczędności, remont mieszkania, doktorat. A teraz daj się opętać demonowi Rycerza Monet i uczyń z tego dalekosiężnego celu swoją nową tożsamość.

Panna:  Dusza

Karty: 6 Monet, Wieża, 2 Pucharów

Złapałam cię na gorącym uczynku, oto zgodnie z duchem 6 Monet starasz się osiągnąć maestrię w zdrowym rozsądku, harmonii i sprawiedliwości. Nie ma tu miejsca na niedociągnięcia. Dla swojego własnego dobra weź pod uwagę istnienie siły przeciwnej. Absolutnego chaosu, wstrząsu, destrukcji. Złowroga Wieża przynosi ulgę perfekcjonistom. Wiara w najwyższe ideały musi mieć swój rewers. Nieraz jedynym sposobem na polaryzację jest gwałtowne wypisanie się z klubu. 2 Pucharów każe mieć oko na aspekt ludzki, zwłaszcza ten dotyczący miłości, partnerstwa i przyjaźni. Trzymaj się blisko innych przedstawicieli swojego gatunku, dzięki nim łatwiej ci uniknąć ucieczki w słodkie ramiona abstrakcji.

Zadanie: Ilekroć zbliżasz się do ideału, kiedy tylko otrzesz się o oświecenie, przeanalizuj, co pomyślałby o tym X, a co powiedziałaby Y, a najważniejsze, co powiedzieliby na ten temat sąsiedzi.

Waga: Społeczeństwo

Karty: 8 Monet, Diabeł, Giermek Pucharów

Wysokie standardy to twoje drugie imię, nic więc dziwnego, że najbardziej radykalnym gestem w twoim wykonaniu staje się odpięcie wrotek i puszczenie luzem wszystkich oczekiwań. 8 Monet mówi o umiejętności wyciszenia ego i skupienia się na pracy, w tym pracy nad sobą. Diabeł to dla odmiany wolność odbiegania od norm, gwiazdorstwo oraz pokusy, czyli błędy. Czy nie ciągnęło cię już kiedyś, by przejść na ciemną stronę? Dobra wiadomość: jeśli tylko zdecydujesz się na ten odważny eksperyment, masz szansę odnaleźć złoty środek. Zatem, nie zatracając czystości serca sygnalizowanej przez Giermka Pucharów, z pełną świadomością obietnic i niebezpieczeństw, małymi krokami zacznij kierować się ku zakazanym rewirom.

Zadanie: Zasymiluj mantrę „czymże to jest wobec wieczności”, wymiennie z „to także przeminie”. Jeśli to nie wystarczy, wmów sobie, że robisz to dla dobra nauki.

Skorpion: Olimp

Karty:  Królowa Buław, Rycerz Pucharów, As Buław

Jednym z najbardziej palących problemów osób wychowanych w zasięgu cywilizacji sukcesu jest temat dziedzictwa – co po mnie zostanie, co kto zobaczy, czy doceni, co zmienię, jak się zapiszę na kartach dziejów. Tarot proponuje wziąć temat pod włos. Królowa Buław stoi po stronie wyczynów i chwały, As Buław to paliwo Królowej, rozmach, wojowniczość, innowacje. Rycerz Pucharów wbija się klinem w ten oczekujący na medale za męstwo duet jako poeta, marzyciel i arystokrata ducha. Masz przed sobą jeszcze wiele czasu na zdobywanie punktów. Zamiast tego, przynajmniej teraz, póki karty sprzyjają, zacznij pracować nad dziedzictwem ducha. Niech zapamiętają cię za wdzięk osobisty i umiejętność korzystania z życia. Niech biją się o twój przepis na szarlotkę, nie o listę kontaktów.

Zadanie: Zacznij określać się poprzez czynności, którymi zapełniasz czas wolny. Kim jesteś? Wyplataczem wianków, słuchaczem żartów, obserwatorem gołębi.

Strzelec: Horyzonty

Karty: Śmierć, Rycerz Mieczy, 3 Monet

Możesz czuć coś na kształt kryzysu ideałów. Śmierć w tarocie jest cezurą oddzielającą wszystko, co się nie sprawdziło, od wszystkiego, co dopiero się kształtuje. Rozpada się jakiś system filozoficzny, doświadczasz gwałtownego przesunięcia paradygmatu, a jedyne, co możesz na to poradzić, to z uprzejmą ciekawością obserwować proces. Rycerz Mieczy sugeruje, by w przyszłości stawiać na bezwzględny intelekt, a wyłaniający się obraz chwytać z zaangażowaniem neofity. Nie gryź się w język, nie ograniczaj dociekliwości. Pierwsze porywy nadają tempa, nawet jeśli oparte są na błędach poznawczych. Nie czas też, by pielęgnować zespołowego ducha, jak ostrzega 3 Monet. Nadchodzące miesiące poświęć klarowaniu własnego głosu. Obce wpływy zaburzą ten obiecujący flow.

Zadanie: Nie stawiaj oporu brakowi wiary, daj się nieść prądowi zmian. W międzyczasie dokończ wszystkie mentalnie wymagające, zaniedbane zadania. Nie pozostawiaj niedomkniętych tematów.

Koziorożec: Zobowiązania

Karty: 9 Mieczy, Królowa Mieczy, 7 Monet

9 Mieczy jest jedną z najmniej przyjaznych kart w talii tarota. Rysuje złowrogi obraz brutalnego zderzenia z obowiązkami. Nie ma tu miejsca na złudzenia, a świadomość skali ludzkiej współzależności dopada znienacka jak bandyta. Królowa Mieczy nie zaprząta sobie myśli przeszłością. Brak sentymentów sprawia, że jest odporna na fałsz, a sama nie ma powodów do kłamstwa. 7 Monet jest zaś oczekiwaniem na objaśnienie sensu podejmowania kolejnych kroków. Nie idź w tę stronę. Tylko ty potrafisz ten sens dla siebie wyłuskać. Bądź jak Królowa: pamiętaj, że korona należy ci się jak psu buda.

Zadanie: Zapamiętaj mantrę „To już nie należy do mnie”. Te pieniądze, ten czas, uwaga tej osoby, ten kawałek tortu nie należą już do mnie. Proste, ale skuteczne zaklęcie.

Wodnik:  My

Karty: 6 Mieczy, Papieżyca, 10 Buław

Ruszasz na wyprawę w poszukiwaniu straconego romantyzmu. Hasłem przewodnim jest duchowa jedność, czy to w miłości, czy w przyjaźni, czy w rozplątywaniu zawiłości z niegdysiejszymi wrogami. 6 Mieczy pozwala zostawić za sobą niesnaski, trudy i komplikacje. Czasem nie tyle pomaga, ile obrazuje gorącą chęć odcięcia się od obciążającej przeszłości. 10 Buław to obawa przed powrotem do tego, czemu na grzbiecie 6 Mieczy uciekliśmy. Warto mieć się na baczności, ale i pamiętać, że strach zapętla nas w sytuacji leżącej u źródła kłopotów. Zamiast tego uwierz w bajki. Mistyczna Papieżyca roztacza opiekę nad marzycielami i przypomina o duchowej higienie. Nigdy, przenigdy nie trać serca.

Zadanie: Kup tyle zmywalnych tatuaży, żeby starczyło ci na najbliższe pół roku. Dbaj, by na twoim ciele zawsze był przynajmniej jeden.

Ryby: Nawyki

Karty: 7 Buław, 4 Mieczy, 8 Monet

Uwaga, to nienegocjowalne! Absolutnym priorytetem jest, byś dogłębnie i drobiazgowo skorzystał z wakacji. Tarot nie pozostawia złudzeń. Nie staniesz się przodownikiem pracy, nie osiągniesz nirwany, tyrając. Na medal i dyplom też nie licz. 4 Mieczy, karta rekonwalescencji, stawia sprawy jasno. 7 Buław- konieczność udowadniania swojej wartości poprzez ryzykowne działania i 8 Monet, świat zorganizowany naokoło dzieła życia. Jest lato, zasługujesz by mieć czas na marzenia, zapracowałeś sobie na labę. Tak jak podczas uczt starożytni spożywali sorbety, by odświeżyć podniebienie przed dalszą ucztą, ty dla higieny odśwież życiowe podniebienie, wdrażając plan normalizacji czynności bezwartościowych, ale pysznych. Marsz odpoczywać!

Zadanie: Twoje magiczne zaklęcie brzmi: „Och, och, jak ja dziś wiele zrobiłem”. Wzorem lenia z wierszyka, ale bez moralnej oceny, uszanuj każdy codzienny wysiłek.

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij