Znaleziono 0 artykułów
12.11.2019

Horoskop na listopadową pełnię 2019

12.11.2019
il. Tomasz Opaliński

Pełnia w Byku to jasny punkt w jesiennej ciemności. Wykorzystaj jej zbawienną moc, dając sobie przyzwolenie na to, żeby odpuścić lęki, napięcia i stresy. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Złoty wiek 

7 Monet, Słońce, Diabeł 

Słońce przynosi ci nagrodę za starania, zapewnia dobrobyt, bezpieczeństwo, poczucie, że masz tyle, ile ci trzeba. Najważniejsze to ustabilizować swój stosunek do spraw finansowych, a potem dopiero same finanse. Od wiosny trwała nauka oceny własnej wartości, a przede wszystkim własnych oczekiwań (7 monet). Okres niepewności i skłonność do pogrążania się w analizie masz szczęśliwie za sobą. Czas zebrać plony. Jeśli ruszałeś z nowym biznesem, teraz możesz wreszcie rozsiąść się w fotelu. Bezpieczeństwo, które udało ci się osiągnąć, jest w tej chwili nienaruszalne – doceń ten moment. Diabeł znamionuje pewne uwikłanie, ale równie dobrze może opowiadać o umiejętności czerpania garściami z życia, bez wyrzutów sumienia. Zapracowałeś sobie na to.

Odpuść zaciskanie pasa. Jesienią od ascezy można się poważnie rozchorować.

Byk: Niepodległa

2 Pucharów, Rycerz Mieczy, 3 Pucharów

Zdrówko, Byku! Jesteś władcą tej pełni, co dla ciebie oznacza finisaż urodzin. Cokolwiek wyobraziłeś sobie na własny temat, zdmuchując świeczki na torcie wiosną, teraz zyskuje ciało (każdy znak 15 minut sławy przeżywa w roku dwukrotnie, w nów i w pełnię pod swoim patronatem). Rycerz Mieczy może skłonić cię do zbyt surowej oceny efektów twoich starań. Nie daj się jednak defetyzmom, pamiętaj, że retrogradacja Merkurego nadal trwa, więc jak wszyscy napotykasz silniejszy niż zwykle opór materii. To nie ty, to wszechświat. Przyjrzyj się obiektywnym okiem, jak bardzo udało ci się w ciągu ostatniego półrocza dorosnąć. Zostawiłeś za sobą poczucie zależności lub obciążające zobowiązania (2 Pucharów), co zazwyczaj równa się odzyskaniu zdrowego stopnia kontroli nad własnym życiem. 3 Pucharów zaprasza cię do świętowania tego sukcesu. Weź głęboki oddech i wkrocz na salony, by zaprezentować ulepszoną wersję siebie.

 Odpuść pytanie o pozwolenie.

Bliźnięta: Iluminacja

Księżyc, Król Buław, Kochankowie

Trochę zazdroszczę kart, które dla ciebie wyciągnęłam. Każdy marzy, by osiągnąć poczucie absolutnej klarowności i pewności obranego przez siebie kierunku. Masz okazję tej nirwany człowieka Zachodu doświadczyć. Księżyc to ułuda i rozmazany obraz rzeczy, trudności w odróżnieniu faktów od wewnętrznej, czasem dosyć neurotycznej narracji. Najprawdopodobniej przez ostatnie miesiące czułeś się jak dziecko we mgle. Takie momenty w życiu bywają niezbędne, bo pomagają ustawić priorytety. Tym bardziej spektakularne jest wejście Króla Buław w duecie z Kochankami – obydwie karty mówią o odwadze i bezkompromisowości, są skrajnie skontrastowane z rozmemłanym Księżycem. Mgła opada, a ty dowiesz się, kim jesteś, co myślisz, czego potrzebujesz i czego masz się trzymać. I tak trzymaj!

Odpuść dylematy. Nie marnuj czasu.

Rak: Królowa pszczół

2 Buław, Cesarz, Koło Fortuny

Jesteś u szczytu swojej towarzyskiej formy. Ludzie lgną do ciebie jak pszczoły do miodu, cenią cię i nawet nie próbują oprzeć się twojemu czarowi. Znalazłaś dla siebie odpowiednie środowisko (2 Buław). Cesarz, karta symbolizująca ciebie, obiecuje magnetyzm, niepozbawiony jednak ceny. Jako postać centralna dla tej towarzyskiej sytuacji musisz zadbać o jej trwałość, innymi słowy, odwzajemnić przynajmniej część uwagi, którą możesz się teraz cieszyć. Koło Fortuny przypomina, że na dłuższą metę nikt nie jest kowalem własnego losu – to praca kolektywna. Niezależnie, jak bardzo zasłużona jest atencja, jakiej teraz doświadczasz, zależy ona od otwartości i dobrej woli otaczających cię ludzi.

Odpuść proszenie o uwagę. W tych okolicznościach to wręcz nie przystoi.

Lew: Przybyłem, zrobiłem, zwyciężyłem

Sprawiedliwość, 3 Pucharów, Rydwan

Pora zrobić coś szczególnie bliskiego lwiemu sercu: pogratulować sobie świetnie wykonanej roboty (Sprawiedliwość), odkorkować szampana (3 Pucharów) i wsiąść do limuzyny (Rydwan). Sprawiedliwość jest obiektywna, więc może się skończyć na opcji „frizzante i Uber”. Niezależnie od skali, masz powody do zadowolenia – skończyłeś projekt, domknąłeś sprawy papierkowe (znów Sprawiedliwość), łap więc szansę na celebrację. Może z niej wyniknąć ciąg dalszy zawodowej dobrej passy. Rydwan nie daje pełnej kontroli nad kierunkiem rozwoju wydarzeń, ale tym samym zdejmuje z ciebie część odpowiedzialności. Pozwól okolicznościom rozwijać się jak czerwonemu dywanowi, a sobie daj zielone światło, by na niego wejść.

Odpuść rozmyślanie nad autentycznością swojego sukcesu. Nawet jeśli to wszystko marność, to jaka przyjemna!

Panna: Dyplom z czerwonym paskiem

6 Monet, Papież, 10 Pucharów

Czas finalizowania projektów naukowych i zdawania egzaminów – też metaforycznie, czyli sprawdzania się w nowej roli. Najbardziej męczący etap za tobą. Symbolizowany przez 6 Monet okres zdobywania podstawowych umiejętności, kolekcjonowania danych, organizacji i zależności od woli i czasu innych dobiega już końca. Jeśli jest na to szansa (i zapotrzebowanie), złóż pracę dyplomową w ciągu najbliższych 4 dni, gwiazdy i karty (Papież) zapewniają przychylność wszelkiej maści autorytetów i nauczycieli. Papież, poza reprezentowaniem archetypu nauczyciela, daje ci siłę przekonań co w kombinacji z 10 Pucharów wróży pełen sukces albo przynajmniej pełne zadowolenie. Rozkład może mówić ogólnie o zdobywaniu nowych kompetencji. Jeśli wiosną rozpocząłeś przemianę duchową, postanowiłeś zmienić swój stosunek do jakiegoś zagadnienia lub okazało się, że zostaniesz rodzicem, podczas tej pełni zobaczysz realne efekty swoich starań.

Odpuść czekanie na miejsce w grupie dla początkujących.

Waga: Obiecuje złote góry, obietnic dotrzymuje

7 Pucharów, Mag, 8 Buław

Pełnia rzuca światło na ważną dla ciebie relację. Niekoniecznie romantyczną, ale na tyle bliską, żeby miała szansę wytworzyć się w niej jakaś odmiana intymności. 7 Pucharów, karta fantastów i obietnic bez pokrycia, zestawiona z Magiem pozwala ocenić na trzeźwo, co jest prawdziwe. Mag jest symbolem wyjścia z chaosu, ogromnej siły sprawczej i czujnego oka opatrzności, więc końcowy wynik równania powinien być na plus. 8 Buław przynosi wieści i przyspiesza tempo zdarzeń – fabuła rozwinie się szybko. Warto też powstrzymać się od podejmowania decyzji finansowych, zwłaszcza jeśli decydujesz o pieniądzach współdzielonych, jak w przypadku inwestycji firmowych (lub mniejszy kaliber – doradzania mamie w wyborze ekipy remontowej). 7 Pucharów gwarantuje łatwość ulegania mirażom, a retrogradujący Merkury wpuszcza informacyjnego chochlika. Poczekaj, z czym się da, do najbliższego nowiu.

Odpuść marzenia. Stać cię na więcej.

Skorpion: Oczyszczenie

Sprawiedliwość, 3 Monet, Król Pucharów

Świetnie ci się powodzi, jesteś mądry i rozważny, potrafisz dowodzić grupą – przynajmniej tak uważa tarot. Sprawiedliwość oczyszcza grunt. Wszystkie relacje w pracy zostaną poddane wiwisekcji, a ujawnione konflikty staną się impulsem do rozwoju. 3 Monet to siła kooperacji, a Król Pucharów to władca-opiekun. Zdobyłeś umiejętność łączenia przeciwieństw – szanowania indywidualności przy jednoczesnej świadomości, że każdy jest trybikiem. Jest to najlepszy moment, by naprawić małżeństwo i zakopać topór wojenny w pracy. Posłuchaj intuicji, bo w kontaktach międzyludzkich najwięcej można wskórać, porozumiewając się na płaszczyźnie emocjonalnej.

Odpuść prawienie kazań.

Strzelec: Pobudka na apel

Rycerz Pucharów, 6 Mieczy, 7 Buław

Karty w tym rozkładzie przedstawiają dwie niezależne historie. Jedna dotyczy twojego stosunku do ciała, druga odnosi się do zmian w metodach pracy. Rycerz Pucharów to zlekceważone problemy zdrowotne, zwłaszcza dotyczące gospodarki hormonalnej. Warto zrobić rutynowe badania i potraktować recepty poważnie. 6 Mieczy i 7 Buław dopowiadają konieczność zmodyfikowania obyczajów, najlepiej na stałe,  np. wykluczenia czegoś z diety, odstawienia szkodliwych kosmetyków, zadbania o odpowiednią ilość snu. W kontekście pracy rzecz ma się analogicznie – pełnia pomaga ci zdać sobie sprawę z zaniedbań i przesadnego optymizmu, 6 Mieczy ściąga na ziemię i ukierunkowuje, dając coś w rodzaju drugiej (lub dwudziestej, bo przecież jako Strzelec jesteś fantastą i szczęściarzem) szansy, a 7 Buław zagrzewa do walki z przeciwnościami losu. Trzymaj się tego, co realne.

Odpuść mity i legendy. Rzeczywistość to źródło największej frajdy.

Koziorożec: Zasuszone laury

6 Buław, Rydwan, 8 Monet

Czeka cię czas domykania kreatywności, intensywnej zabawy, decydowania o dalszych losach romansów i ekscytujących znajomości. 6 Buław zwana też tryumfem ma wpisaną w siebie nietrwałość – to moment maksymalnego zadowolenia, po którym trzeba wrócić do szarej codzienności. Przewrotnie jest to też karta będąca nawiązaniem do dającego ułudę kontroli Rydwanu, tym mocniej podkreślając, że obecny stan jest chwilowy, a za zakrętem czeka prawdziwe życie. Pogoda nie sprzyja rozrywkom, kreatywność wymaga czasu na doładowanie baterii, a w miłości najważniejszy jest moment weryfikacji. Jesienią i zimą zrób miejsce na podejście bardziej metodyczne, 8 Monet zachęca do skupienia i wejścia w stan niemal medytacyjny. Zrewiduj, kogo z najbliższego otoczenia potrzebujesz do tańca – tym daj wolne, a kogo do różańca – z tymi trzymaj.

Odpuść ambicje lwa salonowego, przynajmniej do wiosny.

Wodnik: Salomonowy wyrok

7 Mieczy, Król Mieczy, As Pucharów

Nie warto pakować się w rozprawianie o komplikacjach z przeszłości, skoro już ich nie ma. Rodzinne resentymenty zabierają mnóstwo czasu i energii, nie dając nic w zamian. 7 Mieczy wskazuje na poczucie krzywdy lub odtrącenia, z którym trudno ci się pożegnać. W pełnię skorzystaj ze zdrowego rozsądku Króla Mieczy i przyznaj każdemu zaangażowanemu prawo do racji. Poza twoją perspektywą jest bowiem tyle perspektyw, ilu bohaterów dramatu. Jeśli uda ci się przekroczyć ten rubikon, zbierzesz bogate plony, obiecywane przez nieocenionego Asa Pucharów, kartę kiełkującej miłości, wspólnotowości i pokoju. Czas skrócić dystans z bliskimi.

Odpuść wiarę w skuteczność zakulisowych gierek.

Ryby: Między wierszami

Giermek Buław, Król Mieczy, Rydwan

Sposób komunikacji – potrzeb, myśli, wiedzy – ma fundamentalne znaczenie. Zachęcam do podjęcia próby klarownej wypowiedzi i dogłębnego rozumienia informacji zwrotnej. Gdzieś pomiędzy jednym a drugim marnuje się wiele dobrych chęci i zapału. Król Mieczy, symbol dojrzałości, namawia, by zrezygnować z hurraoptymizmu Giermka Buław, który nikomu nie służy. Lepszą strategią jest uważne słuchanie niż entuzjastyczna reakcja. Rydwan jest kartą jednotorowego myślenia, na które powinieneś sobie pozwolić. Nadszedł też dobry moment na podsumowanie, ile energii faktycznie powinno się inwestować w ludzi naokoło, a ile w siebie.

Odpuść przerywanie czyjejś wypowiedzi po to, by dać znać, jak dobrze ją rozumiesz.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij