Znaleziono 0 artykułów
14.11.2020

Horoskop na listopadowy nów

14.11.2020
Il. Tomasz Opaliński

Nów w Skorpionie, czyli najciemniejsza noc listopada, tworzy nastrój, by zagłębić się we własnym wnętrzu w poszukiwaniu mocy.

Baran: Selekcja naturalna

Il. Tomasz Opaliński

3 Buław, Śmierć, Umiarkowanie
Nów wydarza się dla ciebie w astrologicznym sektorze naturalnie przynależącym Skorpionowi, a ten w Tarocie reprezentowany jest przez kartę Śmierć. Cóż za natężenie skorpionicznej energii! Zdaje się, że najbliższe dni upłyną ci pod znakiem burzy i naporu. 3 Buław stawia cię w sytuacji, w której możesz udowodnić niezłomność i zyskać dzięki temu glejt, uprawniający do postępowania według własnych zasad. Sprawa może tyczyć się współdzielenia, zwłaszcza finansów, spółek, umów, ale też życia intymnego. Śmierć i jej naturalna w talii Tarota sukcesja, Umiarkowanie, nie dadzą ci zapomnieć, że wprowadzając nowe zasady, musisz pożegnać stare, że nie warto obstawać przy sytuacjach, które dalekie są od ideału, a ruszając w drogę, decydujesz się na długą podróż bez odwrotu.

Zastanów się, czego masz w nadmiarze. Co zastaliby twoi bliscy albo wspólnicy po przybyciu na miejsce twojego zniknięcia, gdybyś zniknął w tej chwili?
 

Byk: Kup los

Il. Tomasz Opaliński


Giermek Monet, 7 Monet, As Pucharów
Będąc fontanną dobrych pomysłów, równocześnie i w równym stopniu, masz skłonność do gaszenia ducha pragmatyzmem. Mało tego, najczęściej padasz swoją pierwszą ofiarą, ukrócając pozbawione skromności, ale poetyckie zapędy, nie mając nawet okazji promieniować energią na otaczające cię towarzystwo. Giermek Monet, odpowiedzialny za twoje potencjały, zderza się z 7 Monet, oczekującą wyłącznie racjonalnych proporcji i zdroworozsądkowych efektów. W efekcie czego lądujesz z zamrożonym życiem towarzyskim, zawodowym, romantycznym. Nie dzieje się ani zwycięstwo, ani klęska. As Pucharów, czyli niezbrukana wątpliwościami siła emocji, czyha, by rozbić ten nieruchomy krajobraz. Wykorzystaj sprzyjające okoliczności i wysłuchaj swojego wewnętrznego romantyka.
Zadanie: Naucz się podejmować decyzje na tak.


Bliźnięta: Amplituda

Il. Tomasz Opaliński


5 Monet, As Monet, Wieża
Nadciąga konfrontacja z codziennością. Twoim priorytetowym zadaniem niech będzie ocena, czy wywiązujesz się względem siebie z zobowiązań, czy tylko ślizgasz się po ich powierzchni. 5 Monet wskazuje na dyskomfort, być może nawet faktyczne niedogodności życiowe. Poczucie bezsilności może wiązać się z przymykaniem oka na własne podstawowe potrzeby, które z czasem, ignorowane, przyjmują monstrualne rozmiary. As Monet, z reguły pozytywna karta, podkreśla jaskrawą linią konieczność zajęcia się sprawami pozornie przyziemnymi, a w rzeczywistości na wskroś człowieczymi. Jako istota z krwi i kości, żyjąca w ramach wyznaczanych przez społeczne oczekiwania i dziedziczone mity, zobowiązany jesteś złożyć daninę ciału, społeczeństwu i pragnieniu akceptacji. Dopiero mając stabilną bazę, możesz zająć się jej dekonstrukcją, w czym pomocą służy Wieża, karta uwolnienia, rozpadu i ulgi.
Zadanie: przyjrzyj się dziejom surrealizmu. Od korzeni w mieszczańskich rodzinach, przez rewolucję, po oleodruki w mieszczańskich salonach.
 

Rak: Północ i południe

Il. Tomasz Opaliński


2 Buław, 10 Pucharów, 4 Monet
Marzenia o świecie pełnym harmonii, w którym walutą byłaby życzliwość, obywatelskim obowiązkiem fantazja, a językiem urzędowym miłość, to dla ciebie paliwo i opium w jednym. 10 Pucharów, czyli emocjonalna perfekcja, stanowi twój cel, który w lepszych momentach pomaga przechodzić przez życie zwycięską ręką, w gorszych razi gromem jako oczywista utopia. 2 Buław umieszcza cię i twoje sposoby na czerpanie satysfakcji z życia w szerszym kontekście społecznym i interpersonalnym, dając ci poczucie przynależności oraz głód potwierdzenia. 4 Monet, jeśli niezaspokojona, zmienia się z karty mówiącej o potrzebie jedności i uszanowania innych na równi z sobą, w kartę wycofania wraz z całym posiadanym przez siebie kapitałem. Wiedząc, jak cienka linia dzieli w twoim przypadku, te dwa możliwe rozwoje zdarzeń, masz jedno wyjście – spotkać się, bez uprzedzeń, z sednem własnych pragnień.
Zastanów się: co tobą kieruje. Każda odpowiedź jest dobra.
 

Lew: Postrzyżyny

Podpis


8 Mieczy, 8 Buław, 5 Pucharów
Karty numer 8 w Tarocie mają dosyć proste astrologiczne powiązanie ze Skorpionem, zarządzającym tzw. sektorem ósmym, czyli ósmym plasterkiem na astrografie będącym całością naszego horoskopu. A zatem jako wartość dodaną do podstawowego znaczenia danej karty, mamy podtekst tyczący się świata wewnętrznego, spraw ukrytych i rządzonych przez emocje. I w ten sposób, drogi Lwie, dowiadujemy się, że mimo hołubienia intelektu, jak w 8 Mieczy, oraz szybkości i sprawności działania, jak w 8 Buław, de facto sterowany jesteś sentymentami, a twoje fundamenty są w rzeczywistości zbudowane z korzeni sięgających rodzinnej historii. Uzależniony od dynamiki zdarzeń, pozostajesz w paradoksalnym dialogu z przeszłością. Posłuchaj innej tradycji, symbolizowanej przez 5 pucharów, która mówi o niemożliwych do przeskoczenia etapach odcinania pępowiny. Jednym z nich jest policzenie strat i uznanie zysków. Powodzenia!
Zastanów się: nad wolnością potrzebną, by pozwolić sobie na podobieństwo do własnych rodziców.Panna: Syndrom oszusta

Il. Tomasz Opaliński


Papież, 2 Buław, Sąd Ostateczny
Następuje przełom w twoim postrzeganiu siebie jako znawcy. Dostajesz szansę, by zrezygnować z tytułowania się uzurpatorem, wymaga to jednak pewnego wkładu własnego: wyjścia z cienia. Papież jest kartą autorytetu nadanego przez siły wyższe, co w dalszej konsekwencji zmusza do ujawnienia się ze swoją potęgą, czy wiedzą albo umiejętnościami. Palec opatrzności uwielbia blask jupiterów! 2 Buław prezentuje pułapkę przeglądania się w oczach publiki, czekania na sakramentalne „tak” od domniemanych speców. Nie ma tu żadnego, poza tobą, więc zapraszam uprzejmie na mównicę. Sąd Ostateczny, czyli zastrzyk świeżej energii po dokonaniu rachunku sumienia, ukazuje daną ci szansę jako szansę, by odkryć siebie, ciekawość świata i żywotność umysłu na nowo, bez względu na wiek, status i skalę życiowej rezygnacji.
Intencja: żeby zaprzestać czytania w myślach, rozpocząć czytanie własnych opinii na głos.
 

Waga: Na końcu tęczy

Il. Tomasz Opaliński


Rydwan, 7 Pucharów, 7 Mieczy
Może to twój urok, może koniec retrogradacji Marsa, ale wydaje się, jakby wiatr dmuchnął nagle w któryś z żagli i część problemów dotyczących stanu posiadania zniknęła. Rydwan opowiada o wielkich zamiarach, na które możesz sobie pozwolić, bo chcesz. Cokolwiek by się nie wydarzyło, szarżowanie w sprawach materialnych owocuje przede wszystkim pięknymi wspomnieniami. 7 Pucharów przestrzega, by nie marnować nadarzających się okazji, nawet jeśli trącą mirażem. Obecne nastroje w kraju nie napawają entuzjazmem, każdy promyk nadziei jest na wagę złota, a każda szansa warta wzięcia pod uwagę, korzystaj więc ze sprzyjających kosmicznych prądów. 7 Mieczy natomiast, to przepustka do świata nieszkodliwego egoizmu i subtelnej anarchii.
Zastanów się: w Tarocie liczba 7 mówi o zdobywaniu wiedzy poprzez refleksję. O ile na pierwszy rzut oka wszystkie powyższe karty (Rydwan również jest spod numeru 7) pozwalają liczyć na cud, ich rzeczywistą funkcją jest przełamywać myślowe schematy, nawet za cenę blamażu.Skorpion: Jesteś, który jesteś

Il. Tomasz Opaliński


Giermek Monet, Król Pucharów, 8 Mieczy
Twój Nów, twoje święto, twoje zasady! Czego pragniesz? Złota? Szacunku? Zemsty? Prawdziwej prawdy? Szast-prast, Skorpionie, dla ciebie wszystko, od wszystkich i oby zawsze. Tymczasem czekając na prezenty od losu, poświęć chwilę Królowi Pucharów w relacji do 8 Mieczy. Pierwsza karta przedstawia osobę o filozoficznym usposobieniu, wewnętrznie ułożoną, motywującą i opiekuńczą. Druga sugeruje sytuację, której protagonista czeka na ratunek ze strony postaci, przypominającej wyżej wymienioną. Należy zastanowić się w takim razie, z którą wersją się utożsamiasz. Być może wola pomocy innym wyrasta z potrzeby bycia wziętym pod skrzydła silniejszej instancji. A może jak starym internetowym żarcie „you turned into your own perfect boyfriend”? Giermek dla kontrastu jest ani mocarny, ani bezsilny, jest po prostu pełen nadziei w obliczu zupełnego braku zasobów. Wybierz bohatera, który bliższy jest twemu sercu i wciel się w niego, urzeczywistniając jego przesłanie w nadchodzącym, nowym dla ciebie roku.
Zadanie: Wyślij wiadomość do siebie w przyszłości. Zaplanuj status na Facebooku lub ustaw alarm o tej samej porze, tego samego dnia, w 2021 roku. Co najmniej trzy zdania złożone.Strzelec: Rytualne obmywanie

Il. Tomasz Opaliński


Król Pucharów, Papieżyca, 5 Pucharów
Domyka się jakiś etap twojego rozwoju. Papieżyca, symbol wyższego poznania, wiedzy tajemnej i instynktu spotyka się z 5 Pucharów, kartą przykrych pożegnań i niezbędnych wyborów. Twoja intuicja prawdopodobnie zarzuciła już szeptanie i krzyczy obecnie na całe gardło. Czas poświęcić jej trochę uwagi i dać jej poprowadzić się do sedna sprawy. Król Pucharów sugeruje, że punkt, z którego wyruszasz, jest zbliżony do strefy komfortu, prawdopodobne nawet, że jest to coś w rodzaju permanentnego duchowego spokoju, który zagościł w twoim życiu. Jeśli tak ma się sprawa, przesłanie Papieżycy postawi jedynie kropkę nad „i”. Jeżeli drąży cię jednak niepokój, wiedz, że nie będzie gościł w twoim sercu długo. W chwili ujawnienia jego źródła straci swoje nad tobą panowanie.
Zadanie: Spraw sobie skarbonkę, do której będziesz wrzucać wypisane na świstkach papieru sprawy ulegające przedawnieniu. Nie omieszkaj zawrzeć ani zmiany poglądów, ani zawartości szafy. Skarbonkę otwórz dopiero za pół roku, podczas pełni w Skorpionie.
 

Koziorożec: Pióro i miecz

Il. Tomasz Opaliński


As Mieczy, 6 Pucharów, 8 Pucharów
Nów dobrze wróży twoim poczynaniom o charakterze intelektualnym, ale uwzględniającym potrzeby społeczne. Tak więc pisanie, przemawianie, komunikowanie wobec grup, zwłaszcza mniej uprzywilejowanych, skłóconych lub zepchniętych w twoim życiu na dalszy plan, powiem więcej: współpraca, lub działanie na rzecz większego, niż trzy osoby zbiorowiska ludzi, tym wszystkim możesz teraz zabłysnąć. Musisz się jednak wystrzegać niedyplomatycznych zagrań, bo druga strona medalu ma spory potencjał wybuchowy. As Mieczy, błyskotliwy, szybki, analityczny, gibki w słowie i niezjednany w logice, jednocześnie jest obusieczną bronią, mogącą doprowadzić do krwawej konfrontacji, a nawet prawdziwego konfliktu. Zestawiony z 8 Pucharów, wzrastaniem ponad małostkowość i niezadowalające cele, tworzy mieszankę w stylu nastoletniego angstu. Na szczęście jest też 6 Pucharów, karta godzenia zwaśnionych stron oraz ogólnej bezinteresowności, stąd umiejętność i szansa na łagodzenie ewentualnych konfliktów. Od ciebie zależy, do jakiego powozu zaprzęgniesz te rumaki,
Intencja: znaleźć wspólny grunt dla bezczelności i czułości.Wodnik: Baby’s on fire

Il. Tomasz Opaliński


3 Buław, 2 Buław, 6 Buław
Ruszaj z karierą, póki wszechświat sprzyja. Nagromadzenie Buław to jasny znak, że pędzisz niesiony wigorem, odwagą i odpornością na ciosy. Wspaniały start, nie wytracaj impaktu. 3 i 6 Buław tworzą historię o decyzji podjętej w brawurowym stylu i przeprowadzonej z ułańską fantazją aż do skutku. 6 Buław pełni funkcję potencjalnej nagrody, sama w sobie będąc kartą sukcesu i zasłużonego poklasku. 2 Buław jedyna wnosi rys wahania. Jako karta społeczna, uzależnia kolejne kroki od wpływów otoczenia. Mogą to być dobre wpływy, ale nie wyklucza też złych. Rozróżnianie między czyjąś siłą przekonania, a słusznością to trudna umiejętność, którą na tym etapie życia łatwej będzie ci zdobyć. Stań się jak ryba w rwącym strumieniu.
Zadanie: Naucz się przyznawania racji nawet wrogom. Kto da ci jaśniejszy feedback niż oni?Ryby: Wańka wstańka

Il. Tomasz Opaliński


Królowa Buław, Wieża, Głupiec
Najważniejsze w życiu to czasem coś sobie zburzyć, by zrobić miejsce na nowe projekty. Wieża i Głupiec tworzą zgrany duet, pierwsza niszczy, wypalając do ostatniego kamienia każdą budowlę, której fundamenty nie był wystarczająco stabilne. Głupiec jest jedynym ocaleńcem tego pogromu, na domiar jedynym nieświadomym wszystkiego, co zaszło. Dzięki niewinności zbudowanej na niewiedzy staje się symbolem ślepego trafu i wolności. Królowa Buław to punkt wyjścia, wiara, że wszystkie podstawy mamy zapewnione a świat stoi dla nas, i naszej potęgi otworem. Tę sytuację można porównać do studiów przeniesionych w tryb zdalny podczas pisania pracy dyplomowej, wymagającej korzystania ze specjalistycznego sprzętu. Zamknięcia firmy, rezygnacji z dalekosiężnych planów w związku z pandemią, przykłady da się mnożyć bez końca. Pamiętaj tylko, że kiedy jedne drzwi się zamykają, kolejne się otwierają, a zbliżając się do Głupca, nie musisz czekać na zaproszenie. Wszędzie jesteś w domu.
Zastanów się: Ile razy zastanawianie się pokrzyżowało ci szyki.
 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij