Znaleziono 0 artykułów
08.02.2020

Horoskop na lutową pełnię 2020

08.02.2020
(Fot. Tomasz Opaliński)

W ostatnich tygodniach karnawału posłuchajmy przesłania, jakie niesie pełnia w Lwie. W życiu najważniejsza jest dobra zabawa. Niech żyje życie! 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Oszlifowany diament 

Karty: Umiarkowanie, 10 Mieczy, Kochankowie 
 

W ostatnim czasie zajmowałeś się przede wszystkim poszukiwaniem równowagi, a nie kreatywnymi eksperymentami, które tak lubisz. Umiarkowanie może w okresie swojego wpływu wywołać poczucie znużenia, bo zamiast ułatwiać pogoń za stymulacją, pomaga wysubtelnić podniebienie. 10 Mieczy sprawia, że musisz skonfrontować się z nowymi upodobaniami. Dorosłeś, więc bawią cię już inne żarty, pociągają inne osoby, inne masz też źródła inspiracji. Kochankowie to twoja karta na nową, piękną drogę życia. 

Zadanie: Wykonaj karnawałową maskę Prawdziwego Artysty – króla życia i dyktatora dobrego smaku.

 

Byk: Totem

Karty: As Monet, Sąd Ostateczny, 9 Pucharów

Gdzie przynależysz? Możesz identyfikować się z miejscem, grupą albo ideą. Wszystkie chwyty dozwolone. Jedynym wymogiem, któremu musisz sprostać, jest absolutna szczerość. To niełatwe, więc daj sobie chwilę na refleksję. As Monet jako karta symbolizująca korzenie sugeruje, że w głębi duszy odpowiedź masz już gotową. Potrzebujesz tylko motywacji, żeby ją wydobyć. Sąd Ostateczny daje ci więc odwagę do mierzenia się z własnym wnętrzem, w nagrodę oferując wiatr w żaglach i świetną pogodę. 9 Pucharów dorzuca poczucie satysfakcji z tego, co w zasięgu ręki. Jeśli wiesz, czego jesteś częścią, nie musisz szukać potwierdzenia na zewnątrz. 

Zadanie: Stwórz maskę karnawałową przedstawiającą Mitycznego Fundatora, który dał początek tobie podobnym.

 

Bliźnięta: Drobne uprzejmości

Karty: 2 Pucharów, 5 Mieczy, 3 Pucharów

Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, co słychać u twoich krewnych, czas wprosić się do nich na herbatę. To samo tyczy się dalszych znajomych, którzy są, a jakby ich nie było. 5 Mieczy między dwiema kartami z koloru Pucharów sugeruje, że na pierwszy ogień warto wziąć osoby, z którymi byłeś skłócony. W czasie pełni w Lwie macie szansę załagodzić spór nie psychoanalizą, ale wspólnym świętowaniem. 2 Pucharów dodaje tym pojednaniom ciężaru gatunkowego. Uwierz, że na oczyszczeniu atmosfery zależy każdej ze stron po równo. 3 Pucharów powtarza przesłanie pełni: należy celebrować siebie.

Zadanie: Zaprojektuj maskę karnawałową przedstawiającą twojego symbolicznego Brata Bliźniaka.

 

Rak: Ludzka skala

Karty: Diabeł, 9 Mieczy, 8 Mieczy

 

Nie martw się, Raku, wszystko jest tak, jak być powinno. Wystarczy na chwilę opuścić bezpieczny pancerz, by ocenić sytuację z dystansu, dostrzegając swoją kluczową rolę w przebiegu wydarzeń. Odpowiedzialność za siebie daje wolność. 8 i 9 Mieczy nawołują do tego, żeby przestać udawać bezbronnego. Sprawa dotyczy zagadnień bardzo tobie bliskich, takich jak materialne bezpieczeństwo, które wiążesz automatycznie z bezpieczeństwem fizycznym i emocjonalnym. Żyjemy w XXI wieku w Europie, istnieje więc większa szansa, że umrzemy z nudów, niż że pokonają nas przeciwności losu. Diabeł ukazuje moment, w którym zdajesz sobie sprawę, że podjęte przez ciebie wybory, nawet jeśli skutkujące nawarstwieniem kłopotów, nie pozbawiają cię kontroli nad sytuacją. 

Zadanie: Zrób dla siebie karnawałową maskę Perfekcyjnej Pani Domu – zamożnej, zadowolonej, zaradnej i o wielkim kulinarnym talencie.

 

Lew: Fajerwerki 

Karta: Rycerz Buław, Rycerz Pucharów, Wieża

Blask fleszy, światła reflektorów, dźwięk korków od szampana trafiających w kryształowe żyrandole – to właśnie pełnia w Lwie! Masz teraz pełne przyzwolenie, żeby zanurzyć się po uszy w samozadowoleniu. Proponuję ci, byś za radą Rycerza Buław spędził najbliższe dni na eksploatacji wewnętrznego ognia, a zatem baluj, twórz, czaruj. Rycerz Pucharów, twoje kolejne wcielenie, nie ma już tego impetu, choć w zamian może pochwalić się większą wrażliwością i miękkimi kompetencjami. W dalszej perspektywie okaże się to być nie mniej skuteczne niż strategia zdobywcy. Wieża w tym wypadku symbolizuje eksplozję, która pozwala osiągnąć spokój ducha.

Zadanie: Stwórz dla siebie karnawałową maskę przedstawiającą Twoją Własną Osobę.

 

Panna: Więzień Chillonu 

Karty: 8 Monet, Król Pucharów, 2 Buław

W twojej podświadomości kryją się złoża romantyzmu, raczej w stylu lorda Byrona niż Danielle Steel. Niewydobyte, zamiast rozpłynąć się w nicość, zaczną wychodzić na wierzch w najbardziej kłopotliwych momentach. 8 Monet, karta pragmatyzmu, strzeże dojścia do emocjonalnego duetu Król Pucharów i 2 Buław. Król symbolizuje osobę będącą jednocześnie pod władzą uczuć, jak i w ich władaniu. To specyficzny rodzaj dojrzałości polegający na poddaniu się i zrównoważeniu w sobie dynamiki przeciwieństw, ale bez konieczności szukania złotego środka. 2 Buław oznacza natomiast gotowość do pójścia za głosem serca.

Zadanie: Zrób dla siebie karnawałową maskę przedstawiającą Cień w znaczeniu jungowskim. Niech ten cień ma w sobie rys awanturnika.

 

Waga: Ognisty miecz sprawiedliwości

Karty: Rycerz Buław, 9 Buław, 7 Buław

Uchodzisz za dyplomatę zodiaku, ale pełnia w Lwie zdaje się budzić w tobie wojownika. Nagromadzenie Buław w rozkładzie zawsze znamionuje momenty, gdy sprawy nabierają tempa i temperatury, a że pełnia oświetla sektor odpowiedzialny za relacje społeczne, historia może potoczyć się dwoma torami. Jedna wersja zdarzeń stawia cię w pozycji obrońcy uciśnionych. Rycerz Buław wnosi wizję, 7 Buław wojowniczego ducha, a 9 Buław niezłomność. Uciśnionym możesz być ty, szeroko pojęta grupa albo wszystko naraz. Z tymi kartami nie masz szans przejść niezauważony, więc o cokolwiek chcesz zawalczyć, uda ci się. Druga wersja zakłada, że sam stajesz się agresorem. Oczywiście, mając w pamięci twoją szlachetną naturę, zakładam, że nic nie dzieje się bez przyczyny. 

Zadanie: Stwórz dla siebie karnawałową maskę Dobrego Guru, który powinien wzbudzać sympatię, nie schodząc z piedestału.

 

Skorpion: Złote dziecko

Karty: Rycerz Monet, Król Monet, Moc

Możesz nie przyznać tego otwarcie, ale mierzysz sukces w kategoriach finansowych. Co nie przekłada się na zysk, temu brakuje powagi. Sprawa komplikuje się, tym bardziej że zysk nie daje satysfakcji, jeśli nie został okupiony ciężką pracą. Możesz być tak materialistyczny, jak dusza zapragnie, nic w tym złego, przyjrzyj się jednak, czy nie podcinasz sobie przy okazji skrzydeł. Rycerz Monet jest uosobieniem męczeństwa dla pracy, podczas gdy Król Monet zintegrował potrzeby materialne, duchowe i społeczne. Moc pozwala wierzyć, że uda ci się z samym sobą dogadać.

Zadanie: Wykonaj karnawałową maskę Osoby Zachwyconej Twoimi Osiągnięciami.

 

Strzelec: Ikar ocalony

Karty: Mag, Rydwan, 5 Pucharów

Lew i Strzelec, dwa bratanki – pełnia w znaku ognistym to gratka dla ognistego Strzelca. Mag, karta sprawczości, wyjścia z chaosu, radości z działania, harmonizuje z Rydwanem – nieprzerwanym pasmem, zasłużonych lub nie, sukcesów. Jedyną pułapką może być pycha. Przy tak sprzyjającym wietrze aż kusi, by pozwolić sobie na lot w stronę słońca. 5 Pucharów trzyma cię jednak w zdroworozsądkowych ramach. Przypomina, że pędząc przed siebie, nieodwołalnie zostawiasz sporo za sobą. Najlepiej spożytkujesz dobrą passę, finalizując kwestie dotyczące podróży, zwłaszcza w celach naukowych, stawiając ostatnią kropkę w dysertacji, a jeśli twoim konikiem jest mistyka, zdecyduj się na kolejny krok ku oświeceniu. Możesz wszystko, a im szersze masz horyzonty, tym możesz więcej.

Zadanie: Zaprojektuj dla siebie maskę karnawałową pozwalającą wspinać się na ośmiotysięczniki i pisać filozoficzne rozprawy.

 

Koziorożec: Post

Karty: 4 Buław, 5 Monet, Rycerz Buław

Wszedłeś w partnerstwo, które tymczasowo ogranicza twoje materialne zasoby. Może to oznaczać powiększenie rodziny, założenie spółki albo zobowiązania podatkowe. Efektem jest chwilowy niedostatek symbolizowany przez 5 Monet. Los odwróci się już niebawem. Pełnia ma moc finalizującą. 4 Buław podkreśla, że wspomniane partnerstwo, poza ograniczeniem dobrobytu, ma bardzo pozytywny wpływ na twoje życie, zaś Rycerz Buław domyka klamrę, sugerując, że niedostatek może wynikać z inwestycji. A inwestycja zaowocuje siłą i możliwościami, by ruszyć z impetem do przodu. Cechą charakterystyczną Rycerza Buław jest duma, a talentem – brak wątpliwości. 

Zadanie: Zrób dla siebie maskę karnawałową przedstawiającą Pucybuta Milionera.

 

Wodnik: Prawdziwa polityka 

Karty: Rycerz Buław, 6 Monet, Moc

Jeżeli w twoim układzie partnerskim zaszły jakieś nadużycia, nadchodzi koniec kłopotów. Jeśli masz stałego partnera romantycznego – mowa o nim. Jeśli nie – o szefie, ważnym współpracowniku, ewentualnie adwersarzu. Rycerz Buław nie słynie z dyplomacji, więc podstawą problemu najpewniej jest walka o dominację. 6 Monet przynosi proste rozwiązanie – należy oddać cesarzowi, co cesarskie. W obliczu buzujących emocji pragmatyzm jest zbawienny. Licz na sprawiedliwe traktowanie, żadna ze stron nie poczuje się krzywdzona ani wyróżniona (możesz teraz zadać sobie pytanie, czy któraś z tych opcji nie jest ci sekretnie miła). Moc podkreśla pozytywny wydźwięk rozkładu. Zwycięstwo dokonuje się nie przemocą, ale poprzez synchronizację atutów każdego zaangażowanego w spór. 

Zadanie: Stwórz dla siebie karnawałową maskę przedstawiającą Partnera.

 

Ryby: W grupie siła 

Karty: As Mieczy, Giermek Monet, 3 Monet

As Mieczy to oponent pozostałych kart w rozkładzie. Podczas kiedy Monety mówią o współpracy, As jest na wskroś indywidualistyczny. Monety faworyzują działanie, Miecze myślenie. W kontekście pełni oświetlającej twój sektor zdrowia przestań myśleć o działaniu, a zamiast tego podejmij wreszcie konkretne kroki. As Mieczy zadbał o twój rozwój intelektualny, czas zadbać o ciało. 3 Monet to inicjatywy grupowe, a Giermek wnosi młodzieńczą energię. 

Zadanie: Zrób dla siebie i wybranych przyjaciół karnawałowe maski Wojowników Kapitana Fitnessu.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij