Znaleziono 0 artykułów
15.02.2022

Horoskop na lutową pełnię

15.02.2022
(il. Tomasz Opaliński)

Nie opadł jeszcze różowy kurz walentynek, a już najgorętsza para układu słonecznego, Wenus i Mars, spotyka się w ścisłej koniunkcji, podkręcając jeszcze temperaturę ognistej pełni w Lwie.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Lovehammer

Karty:9 Pucharów, Rycerz Mieczy, Królowa Buław

Tornado emocji pobudzi cię do działania. Nowy obiekt miłości? Natchnienie jak piorun z jasnego nieba? Niespodziewane wyznanie lub oferta skrząca się obietnicami? 9 Pucharów ukazuje cię jako osobę rozgoszczoną we własnym komforcie, a im bliższa nasza znajomość z zadowoleniem, tym mniejszy impakt życiowych przeszkód. Królowa Buław może opowiadać o pewnej osobie, o pożądaniu lub o dzieleniu się inspiracją. Rycerz Mieczy to potęga logiki i słów wypowiedzianych w nieodpowiednim momencie. Jedyną kłodą do usunięcia na wybranej przez ciebie ścieżce jest twój własny niewyparzony język sparowany z pragmatyzmem.
Zadanie: Zorganizuj dla znajomych prawdziwy kinderbal, który w rzeczywistości będzie pretekstem, by wyznać komuś miłość lub wyżyć w kampowej scenerii swoje artystyczne zapędy.

Byk: Psychobuildings

Karty: 6 Pucharów, 6 Mieczy, Papieżyca

Ilu rzeczy można się nauczyć, nie opuszczając własnego mieszkania. Nie ma w moich słowach ironii, każdy z nas przechowuje w kieszeni czy torebce zasoby tysięcy międzynarodowych bibliotek, wszystkie kanały telewizyjne i osobisty dostęp do legionu osób znajomych i obcych. Dzięki temu, z ciepłego łona naszej strefy komfortu, możemy zmieniać świat. 6 Pucharów reprezentuje zaufanie i gotowość nawiązania kontaktu pozbawionego uprzedzeń. 6 Mieczy to daleka podróż, fizyczna lub psychiczna. Papieżyca zaś symbolizuje głęboką duchową mądrość, ale też opiekę, mistyczne macierzyństwo. Potraktuj domowe pielesze jak bazę wypadową ku własnemu wnętrzu, pamiętając, że wiedza, doświadczenie i emocje nieudostępnione innym to prawdziwe świętokradztwo.
Zadanie: Inspirując się książką „La Cucina Futurista”, przekrocz kulinarne bariery materialnego świata. Skosztuj jabłka wędzonego światłem ulicznej jarzeniówki, przyrządź śniadanie z urywków zasłyszanych przez balkon zdań, przegryzanych smażonymi pączkami jaśminu.

Bliźnięta: Marzenia są ciekawsze?

Karty: Głupiec, Król Mieczy, 6 Buław

Trudno w Tarocie o bardziej jaskrawy kontrast niż między Głupcem a Królem Mieczy, czyli niezmąconym wolą chaosem a czystym rozumem. W obliczu aktualnych astrologicznych wydarzeń zachęcam cię, byś postawił na to pierwsze. Zrzuć sztywny gorset logiki, nie jesteś kalkulatorem, tylko społecznym zwierzęciem, żyjącym dzięki osobistym związkom z otaczającymi cię ludźmi. Twój nieskoordynowany czar jest teraz bardziej na miejscu niż najbłyskotliwszy intelekt. Bywają takie momenty i oto jeden z nich. 6 Buław umieszcza cię w centrum zainteresowania i daje ci szansę, by operując wyłącznie na żywych emocjach, zaimponować komu zapragniesz. Pozwól się obserwować w akcji, pokaż, że jesteś częścią grupy, a przede wszystkim wykorzystaj swój szarm i energię na pierwszą bezmyślną zabawę w tym roku.
Zadanie: Zastanów się, po co być rozważnym, skoro można być romantycznym?

Rak: Wojownicy o miłość i sprawiedliwość

Karty: 10 Pucharów, As Pucharów, Umiarkowanie

Co jest ważniejsze: wartości materialne czy spełnione serce? Od dziś nie musisz wybierać. Miłość i mądrość, przeciwstawiane dotychczas zyskowi i wygodzie, łączą się we wspólnej walce o harmonię ciała, serca, umysłu i temu podobnych. 10 Pucharów to sukces na gruncie osobistym, As Pucharów – uczuciowa petarda, ładunek emocjonalny czekający na swój wielki moment, Umiarkowanie zaś to ścieżka mistrzostwa, równowaga i zdobycze kultury. Szczęście czeka tych, którzy ujarzmią wewnętrzny dygot, prześwietlą dylematy zaszczepione w szkole podstawowej, rozstaną się nieodwołalnie z myśleniem zerojedynkowym i stawią czoła murom dzielącym ich od najszczerszych potrzeb.
Zadanie: Umów się na randkę lub przyjacielski wypad do epicentrum elegancji, z zaznaczeniem jednego wymogu – wszystkie zainteresowane strony mają trzy godziny na skompletowanie w sklepach z używaną odzieżą pełnej kreacji, w której pojawić się mają na umówionym spotkaniu.

Lew: Auroville

Karty: 10 Mieczy, 7 Pucharów, 3 Pucharów

 

Ach Lwie, solarny zwierzaku, złota bestio, niech ci się święci! To twoje lunarne urodziny. 10 Mieczy jest kartą dramatyzowania i wyolbrzymionych zagrożeń. Może świadczyć o wymagających medycznej interwencji problemach, które w finale okazały się mało groźne, o syndromie uzurpatora lub o zwykłym czarnowidztwie szczęśliwie rozwianym przez fakty. 7 Pucharów to utopijne wizje wszechmocy, 3 Pucharów zaś – triumfalne święto miłości i przyjaźni. Nieważne, jak wielkim jesteś cudakiem, ile potknięć zaliczyłeś i jak dalece odbiegasz od kanonu, twoi kompani postrzegają cię jako doskonałą całość, a najsurowsze oczekiwania ma się jedynie względem siebie samego. Porzuć przywiązanie do obrazu ołowianych chmur, daruj sobie dążenie do boskości, świętuj do utraty tchu codzienność w otoczeniu druhów.
Zadanie: Prowokuj sytuacje, w których będziesz mógł zastosować ripostę „Am I Extra, Or Are You Basic?”

Panna: Szach-mat

Karty: Śmierć, Królowa Pucharów, As mieczy

Królowa Pucharów, zazwyczaj wspierająca, ma też swoją ciemną stronę – może dławić swobodę. Śmierć to karta stawiająca się tylko na specjalne okazje – rytuały przejścia, momenty zwrotne, głębokie transformacje. Coś się kończy, coś zaczyna. As Mieczy jest uczeniem nowego języka, wyłanianiem nowego umysłu, prawdy i wizji. Żeby skutecznie wyrazić radość życia, zrobić miejsce na kreatywność, miłość i eksperymenty, niezbędne jest w twoim przypadku zrzucenie gorsetu sentymentalnych powiązań, rozprawienie się z uzależnieniem od pochwał, otrząśnięcie z przyzwyczajenia do głodu miłości. Twoim narzędziem jest As Mieczy, ostry jak brzytwa, szybki jak błyskawica, lśniący jak rozentuzjazmowane oczy.
Zadanie: Skomponuj playlistę składającą się z piosenek wyrażających 150 proc. twojej duszy. Znajduj codziennie czas na lipsynching  przynajmniej jednej z nich – tak dramatyczny, jakby zależało od niego twoje życie.

Waga: Gość w dom, Bóg w dom

Karty: Król Monet, Słońce, Rydwan

Los żąda powrotu Króla Monet, króla gościnności. Słońce, życie w wersji beta, przestaje spełniać swoją funkcję. Okres próbny dobiega końca, otwierając drogę Rydwanowi, społecznym ambicjom, nieustraszonemu cwałowi ku sobie znanym punktom na horyzoncie i bezkompromisowej odwadze. Okaż honor, podejmij rękawicę i zaproś ludzi do domu. Na stopie prywatnej możesz obecnie zajść niespodziewanie daleko.
Zadanie: Kreatywnym wyzwaniem podczas towarzyskich spotkań niech będzie mówienie samej prawdy i reagowanie zgodne z aktualnymi emocjami. Jak już wspinać się na wyższy poziom, to w wielkim stylu.

Skorpion: Kto nie dotknął ziemi ni razu, ten nigdy nie może być w niebie

Karty:  Papieżyca, Gwiazda, 4 Monet

Czasem zaspokojenie się skromniejszymi środkami prowadzi ku lepszemu, namawiam więc do zastanowienia się nad naturą własnych ambicji tudzież rekonsyderacją celów. Papieżyca reprezentująca najwyższe standardy moralne i w życiu osobistym, i zawodowym znalazła się obok Gwiazdy symbolizującej osiągnięcie stanu duchowej czystości i zbliżenie do apollińskich ideałów. 4 Monet stoi przy tej parze jak pocieszny daleki kuzyn rasowych pudli, hołdując materialnym potrzebom i walce o proste poczucie bezpieczeństwa. Każdą próbę mamienia niematerialnymi wartościami sprowadzaj do poziomu gleby. I pamiętaj, że zamykając jedne drzwi, otwierasz nowe.
Zadanie: Z bazowych postulatów stwórz tekst piosenki, muzykę napisz tak, jak umiesz. Niech będzie to zalążek wzniosłej opery. „Opera” w końcu znaczy „praca”. 

Strzelec: Zwierzęca natura

Karty: Królowa Buław, Kochankowie, Królowa Monet

Na moment zbierania owoców czekałeś od sierpniowego nowiu. Królowa Buław bywa napędzana aplauzem. Niewykluczone, że iskra zapalająca twój entuzjazm jest w rzeczywistości wysublimowaną formą megalomanii. Kochankowie mówią o dokonywaniu wyboru, a wszystkie pełnie mają to do siebie, że odmierzają zakończenia. Innymi słowy wybór, na którym przyłapie cię teraz Księżyc, zostanie z tobą na dłużej, być może już na zawsze. Królowa Monet to spieniężanie talentów oraz umiłowanie piękna, czyli perspektywa inwestycji w jakość życia.
Zadanie: Zorganizuj konkurs strojenia się na czas. Uczestnicy wyścigu mają kwadrans na skomponowanie garderoby, fryzury, pełnego makijażu i zapachu.

Koziorożec: Niewidzialny labirynt

Karty: 6 Mieczy, Mag, 9 Mieczy

Zawirowania emocjonalne to u ciebie standard. 6 Mieczy sparowana z 9 Mieczy każe zastanowić się nad stosowaną dotychczas taktyką. Najbardziej prawdopodobna jest skłonność do ucieczek przyjmująca najróżniejsze formy – od nieskomplikowanego ghostingu po wieloznaczny uśmiech. Mag traktuje o sile kształtowania rzeczywistości zgodnie z własną wolą. 9 Mieczy sugeruje konieczność obalenia muru iluzji, nawet za cenę strachu. Odczarowywanie codziennego obcowania z ludźmi to najskuteczniejsze narzędzie walki o wolność.
Zadanie: Powyższa sytuacja aż prosi się o zrealizowany z rozmachem performance. Wyreżyseruj scenkę z myślą o powtarzalności. Filmuj ją w różnych okolicznościach, w różnych momentach, o udział prosząc różne osoby.

Wodnik: To też minie

Karty: 2 Mieczy, 7 Mieczy, 7 Monet

Niektóre sytuacje wymagają przeczekania. I tu pojawia się 2 Mieczy, karta symbolizująca spokój i trwanie w oczekiwaniu, aż naturalne siły kosmosu poukładają wszystko na miejsce. Wiąże się z tym konieczność powściągnięcia kompulsji, przytemperowanie wiary w mit kowala własnego losu i pokora. Siódemki w tarocie oznaczają przełom. 7 Mieczy popycha do brania tego, co zgodne z twoim widzimisię, a 7 Monet to głód uznania. Nie poddawaj się presji społeczeństwa – zażyj swojej dawki bezruchu. Wróć do działania, gdy tylko poczujesz pierwsze ukłucie apetytu.
Zadanie: Do dynamicznej piosenki, choćby „The Chain” Fleetwood Mac, stwórz statyczną choreografię. Sztuka polega na tym, by poruszać się najwolniej, jak tylko umiesz. 

Ryby: Sen nocy letniej

Karty: 10 Mieczy, 6 Pucharów, 8 Monet

Wiele mitów narosło wokół twojego znaku, najpewniej dlatego, że mity to twoja domena. Jeden z najpopularniejszych głosi niedoścignioną labilność emocjonalną, która ma odbicie w trudnościach z organizacją życia codziennego. Karty mówią jasno – albo powściągniesz pesymizm, albo narobisz sobie kłopotów w towarzystwie. 10 Mieczy mogłaby nosić podtytuł „Wiele hałasu o nic”, a 6 Pucharów opowiada o szukaniu bliskości i o nostalgii za czasem, kiedy była ona niezobowiązująca, ogólnie dostępna i darmowa. 8 Monet to praca – codzienne obowiązki względem siebie, najbliższych i reszty społeczeństwa. Ta karta ścieżką pragmatyzmu prowadzi do emocjonalnego i duchowego spełnienia. Stań mocno na ziemi, poczuj, jak podpiera ciężar twojego ciała, i obiecaj sobie zawsze o tym uczuciu pamiętać.
Zadanie: Twój codzienny happening bazować powinien na solidnych, zamaszystych krokach. Rób to, co zawsze, lecz krocz jak wesoły, młody słoń. Przez dwa tygodnie, bez dyskusji.

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij