Znaleziono 0 artykułów
31.01.2022

Horoskop na lutowy nów

31.01.2022
Ilustracja Tomasz Opaliński

Rozpoczynamy czas buntu, chaosu i kreatywności. Drugi i ostatni nów tegorocznego karnawału wydobędzie z nas uśpionych kontestatorów.

Baran: Ale niesmak pozostał

Ilustracja Tomasz Opaliński

5 Mieczy, Król Pucharów, 10 Mieczy

5 Mieczy sugeruje, że twoje relacje społeczne pogorszyły się przez ostatnie wybryki. Być może przypadkiem zostałeś wciągnięty w środek cudzych rozgrywek albo padłeś ofiarą całkiem świadomego szwindlu. Masz powody, by wątpić w miłość bliźniego. Uczuciowy Król Pucharów przypomina, że wiara w ludzi jest aktem sprzeciwu wobec systemowej przemocy. Jeśli posłuchasz jego rady, 10 Mieczy obudzi cię do życia, pozostawiając niesmak tam, gdzie jego miejsce – między koszmarami, chwilowymi wstrząsami i prztyczkami w nos.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Wypisz na nim swoje postulaty mające według ciebie przyspieszyć nadejście Ery Wodnika i dominacji uniwersalnego ludzkiego braterstwa.

Byk: Płynąć z nurtem

Ilustracja Tomasz Opaliński

Kochankowie, Król Pucharów, 2 Buław

W twoim słowniku „kariera” jest wyrazem bliskoznacznym do „jedności”. Kochankowie, Król Pucharów i 2 Buław łączą się w motywie wspólnoty z wyboru. Czujesz potrzebę, by twoje intelektualne i materialne dziedzictwo związane było ze współdzieloną pasją. Harmonia staje się bezwzględnym wymogiem. Kochankowie umieszczają cię wśród przychylnych twoim pomysłom ludzi. Król Pucharów przypomina, że radykalne wizje wymagają odważnych gestów, w tym wypadku gestów zapraszających, a 2 Buław daje poklask szerszej społeczności.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Wypisz hasła sprzeciwiające się pojmowaniu sukcesu wyłącznie w kategoriach awansu

Bliźnięta: Co jest cięższe: kilogram puchu czy kilogram ołowiu?

Ilustracja Tomasz Opaliński

7 Pucharów, Moc, Papieżyca

7 Pucharów jest symbolem fantastów, bujania w obłokach i nieograniczonych możliwości. Wśród licznych zalet taka postawa ma też kilka wad. Brak granic oznacza brak oparcia, co może sprawić, że stracisz siłę do działania. Moc to karta oswajania wroga, ale też całkiem dosłownie siły – fizycznej, psychicznej i libido rozumianego jako energia. Musisz zmierzyć swoje ideały z oporem materii, nadać im ciało, spojrzeć w oko dzikiej bestii. Papieżyca to patronka duchowych poszukiwań. Daję ci słowo, że rzetelny research, dyskusje w gronie osób kompetentnych i aktywne poszukiwania mogą cię tylko wzmocnić.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Zawrzyj na nim ujęte w formę niewerbalną ideały, za które jesteś gotów walczyć do utraty tchu.

Rak: Sztuki walki

Ilustracja Tomasz Opaliński

Giermek Pucharów, Rycerz Mieczy, Giermek Mieczy

Giermek Pucharów jest synonimem słodyczy. Za poradą tego urwisa można lekką ręką podpisać dokumenty spadkowe bez czytania, uwierzyć w czułość urzędu skarbowego lub przekazać stery w związku osobie, która o to nie prosiła. Szczęśliwie towarzyszy mu Rycerz Mieczy, reprezentujący postawę skrajnie odmienną. Za nic mając uczucia, porusza się po świecie prowadzony fanatycznym intelektem, choćby za cenę starcia świętego spokoju z powierzchni ziemi. Namawiam do wzięcia z niego przykładu, przynajmniej tymczasowo. Giermek Mieczy łączy pozytywne cechy pozostałej dwójki. Wchodząc na ścieżkę zdrowego rozsądku, nie musisz dozgonnie rezygnować z wiary w bezinteresowność.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Zwróć się w stronę tych, którzy wchodzą na twoje prywatne podwórko. Użyj słów brutalnych, nawet wulgarnych czy bezwzględnych, byle bezwzględnie trafnych.

Lew: Spokój może nas uratować

Ilustracja Tomasz Opaliński

8 Pucharów, 5 Pucharów, 4 Pucharów

Już od dłuższego czasu towarzyszyły ci trudne emocje. Gdy odeszły, pozostawiły po sobie pustkę. W związku, w pracy i w przyjaźni ładunek emocjonalny mógł przerosnąć twoje możliwości, czego paradoksalnym efektem jest zobojętnienie. 8 Pucharów mówi o potrzebie fundamentalnej zmiany, 5 Pucharów o żałobie, a 4 Pucharów o chwilowo utraconym optymizmie. Czy przechodzisz przez rozstanie, rozczarowanie, wypalenie, najistotniejsze staje się zaakceptowanie straty. Zrób remanent, a spokój nadejdzie chwilę później.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. W poetyckiej formie ujmij braki, których nie zapełnią ani sprawnie funkcjonująca gospodarka, ani opieka medyczna, ani odważna polityka zagraniczna, ani żadne radykalne reformy.

Panna: Cool Cat

Ilustracja Tomasz Opaliński

Królowa Mieczy, Król Buław, 4 Buław

Mariaż nonszalanckiej odwagi z ironicznym rozsądkiem, czyli spotkanie Króla Buław z Królową Mieczy, zakończy się sukcesem. 4 Buław opowiada o akceptacji. Może to dotyczyć wprowadzenia poczucia humoru jako codziennej praktyki medytacyjnej, powrotu na siłownię bez składania obietnic swojej muskulaturze albo dystansu do miejsca zatrudnienia. Królowa Mieczy opowiada o goryczy jako punkcie wyjścia do transformacji. Król Buław zaś pozbawiony jest wspomnień. Ogień, jego żywioł, niszczy, przekształca i oświetla nową drogę. Z połączenia tej pary narodzić się może tylko Kapitan Fajności, czyli ty.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Niech będzie pełen nadziei i mówi o sprawach niecierpiących zwłoki, czyli tych, które tyczą się twojej codzienności i najbliższego otoczenia, z własnym ciałem włącznie. 

Waga: Chleb, igrzyska i inne mity

Ilustracja Tomasz Opaliński

Giermek Monet, Król Mieczy, 8 Monet

Mam nadzieję, że nie dałeś się nabrać na szkodliwy frazes o potrzebach. To kreatywność jest prawdziwą matką wynalazku. Giermek Monet reprezentuje postawę materialistyczną w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dobrobyt w jego wykonaniu służyć ma beztrosce i realizacji twórczych tęsknot. Król Mieczy wprowadza nastrój nieco bardziej filozoficzny, pomocny przy czynieniu planów bardziej wykonalnymi. 8 Monet jest fuzją kreatywności z rozsądkiem. Twoje zadanie na najbliższe miesiące? Nadać szwungu przymusom pragmatycznej codzienności, obudzić zaspane wewnętrzne dziecko i nauczyć je nowych, praktycznych zabaw. Życie może być frajdą.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Bądź realistą i żądaj niemożliwego.

Skorpion: Duchowa włóczęga

Ilustracja Tomasz Opaliński

Królowa Pucharów, Koło Fortuny, Świat

Królowa Pucharów włada światem emocji – jest czuła, poetycka i otwarta na propozycje składane jej przez szósty zmysł. Pojawienie się tej postaci w rozkładzie zawsze podkreśla potrzebę bliskości. Koło Fortuny wystawia nas na pastwę losu lub przypadku. Nakazuje uznać cykliczność za siłę nadrzędną. Karta Świat jest domknięciem cyklu. Zakładam, że rozumiesz obecnie dom w kategoriach duchowych – bardziej jako pojęcie niż miejsce – dzięki czemu łatwiej akceptujesz zmiany. Przygotuj się na rewolucję. Rezygnacja z oporu pozwoli ci przyjąć z wdziękiem rezultat opisany kartą Świat. Pamiętaj, że nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Broń swojej fantasmagorycznej ojczyzny. Postaw się po obu stronach barykady.

Strzelec: Słowa, nieście mnie

Ilustracja Tomasz Opaliński

Rycerz Buław, 2 Monet, 3 Buław

Rycerz Buław gotów jest stratować każdą przeszkodę na drodze do celu. Jego niepohamowana kreatywność jest tyleż inspirująca, co przytłaczająca. 2 Monet wymusza przerwę na złapanie równowagi. 3 Buław jest konsensusem między dwiema poprzednimi kartami – daje wizję i wytrwałość oraz wspiera ekspansję. Komunikacja ponad wszystko, zapamiętaj to sobie! Nie wystarczy mówić, trzeba robić to w odpowiednim momencie i w odpowiednim języku. Czy masz pewność, że zostaniesz zrozumiany?

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Niech twoje postulaty tną precyzyjnie jak brzytwa i stoją w opozycji do informacyjnego chaosu.

Koziorożec: Wóz. Nadchodzi koza

Ilustracja Tomasz Opaliński

Rydwan, Świat, 9 Mieczy

Droga na szczyt wymagała podpisania cyrografu. Teraz musisz się z tych zobowiązań rozliczyć. Może to koniec retrogradacji Wenus w twoim znaku, może finisz retrogradacji Merkurego na styku z Wodnikiem, może naturalna kolej rzeczy, ale czkawka wydaje się nieuchronna. Rydwan i Świat rysują obraz sukcesu doskonałego, osiągniętego dzięki niewinności, czyli wierze w proste ciągi przyczynowo-skutkowe, własną sprawczość i równowagę we wszechświecie. Nie rezygnuj z ideałów, ale pamiętaj, że business is business. Siła uderzeniowa 9 Mieczy zależy od wielu czynników. Jeśli sumiennie odrabiałeś wszystkie prace domowe, czeka cię jedynie poszerzenie horyzontów o mniej atrakcyjne pejzaże. Jeśli narobiłeś sobie zaległości, dogonią cię grupowo. Nie poddawaj się – takie przejścia zwiększają twoją wartość rynkową.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Niech będzie piękny i głosi wyłącznie najszlachetniejsze hasła. Użyj złotej farby lub ozdób go klejnotami.

Wodnik: Epos, heros, topos i eros

Ilustracja Tomasz Opaliński

9 Pucharów, Diabeł, Moc

Wodniku, wszystkiego najlepszego! Nów w twoim znaku wyznacza początek chińskiego nowego roku, roku Wodnego Tygrysa. A w naszej części świata rozumienie cyklów lunarnych stawia cię u progu nowego rozdziału. 9 Pucharów, czyli karta spełnionych życzeń, jest jak złota rybka. Wymyśl błyskawicznie, czym i kim chcesz się stać, masz kilka dni na zakręcenie korbą swojego perpetuum mobile. Diabeł, wbrew pozorom, symbolizuje przychylność naturalnych żywiołów, jeśli tylko zostaną należycie uszanowane, a Moc jest perłą w koronie – zwycięstwem odniesionym nad słabościami, chorobami, wewnętrznym wrogiem. Niech dalszą część twojej historii dyktują miłość, witalność, akceptacja wszystkich wymiarów własnej osoby, zgoda na bycie zwierzakiem i duchem zaklętymi w jednym, niepowtarzalnym zjawisku, tobie.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Napisz też hymn. Niech będą wyrazem zinternalizowanej jedności wszechświata.

Ryby: Czysta dusza, szeroka droga, spokojna przystań

Ilustracja Tomasz Opaliński

Słońce, 5 Buław, 10 Monet

Od miesiąca Jowisz przebywa znów w twoim znaku. Słońce i 10 Monet mówią o bezpieczeństwie i stabilnej bazie, przy czym Słońce ma odcień nieco bardziej dziecięco-ekstatyczny, a Monety wymagają pewnej dojrzałości. Powinieneś odczuwać spokój i nadzieję, które od dawna były poza twoim zasięgiem. Wybierz się na wycieczkę w głąb swojej psychiki. 5 Buław to karta szczeniactwa – daje ci narzędzie do pracy z wewnętrznym tetrykiem, z którym nie ma sensu obchodzić się w sposób wysublimowany.

Zadanie: Namaluj sztandar na wyimaginowany protest. Z rozmachem głoś nadzieję. Niech twój sztandar nadaje się do buńczucznego wymachiwania. 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij