Znaleziono 0 artykułów
18.02.2023

Horoskop na lutowy nów

18.02.2023
Fot. Il. Tomasz Opaliński

Już 20 lutego dwa najważniejsze z ziemskiej perspektywy ciała astralne – Słońce i Księżyc, znajdą się w znaku Ryb. Ten znak skłania do introspekcji, zgłębiania pokładów zalegających emocji i wreszcie, oczyszczenia. Księżyc w nowiu zwykle zachęca do rozpoczynania nowych działań, ale nów w Rybach sprzyja domykaniu ważnych projektów. Ze względu na wpływ Saturna, który każe surowym okiem spojrzeć na dotychczasowe dokonania, rozliczenia z samymi sobą nie będą należały do najłatwiejszych. 

Baran: Status gwiazdy

Il. Tomasz Opaliński

Królowa Denarów, Gwiazda, 2 Buław

Barany nie należą do najskromniejszych znaków zodiaku. Chociaż w ostatnich tygodniach musiałeś odrobinę spuścić z tonu i przyznać, że nie zawsze masz rację, nów przywróci ci poczucie własnej wartości. Znów poczujesz się ulubieńcem kosmosu, co zapowiada karta Gwiazdy. Twoje wysiłki w pracy opłaciły się – czujesz się zabezpieczony materialnie, a więc skłonny do wynagradzania innych, o czym mówi Królowa Denarów. Będziesz mógł spokojnie planować dalszy rozwój działań w harmonijnie układającej się współpracy, którą zapewnia 2 Buław.

Zadanie: Spróbuj poćwiczyć przed lustrem amerykański pep talk – możesz okazać się również gwiazdą przemów motywacyjnych.

Byk: Radykalna zmiana

Il. Tomasz Opaliński

8 Mieczy, Śmierć, 5 Buław

8 Mieczy pokazuje, że wokół naszego projektu namnożyło się już tyle trudności, że najchętniej przestalibyśmy je rozwiązywać. Wyjście z impasu może umożliwić tylko otwarcie na radykalną przemianę, którą symbolizuje karta Śmierci. Po dokonaniu ostatecznego rozrachunku wciąż trzeba będzie jeszcze powalczyć o swoją wizję (5 Buław), jednak ta konfrontacja szybko doprowadzi do rozwiązania.

Zadanie: Postaraj się unikać nadmiernej koncentracji na konkretnych problemach. Pozwól rzeczom zadziać się poza twoją kontrolą.

Bliźnięta: Nowe otwarcie

Il. Tomasz Opaliński

4 Denarów, 10 Pucharów, Król Pucharów

Nów w Rybach zachęca do odważnego zamykania zaprzeszłych spraw. W twoim przypadku chodziłoby bardziej o pokonanie lęku, co symbolizuje 4 Denarów. Przez ostatni rok koncentrowałeś się nadmiernie na tym, czego zazdrośnie strzeżesz. 10 Pucharów pokazuje, że otworzysz się na ludzi i będziesz korzystać ze swobodnej wymiany zarówno materialnej, intelektualnej, jak i emocjonalnej. Król Pucharów podkreśla, że dzięki temu poczujesz się odpowiednio doceniony.

Zadanie: Pamiętaj, że wszystko, co dotychczas osiągnąłeś, zawdzięczasz zarówno swojej pracy, jak i wsparciu innych.

Rak: Umęczony emocjami

Il. Tomasz Opaliński

As Pucharów, 5 Pucharów, Wisielec

Obecna gwiezdna konstelacja niesie sprzeczności – z jednej strony popycha ku zamknięciu kontekstów z poprzednich miesięcy, z drugiej – trochę ten proces utrudnia. W twoim przypadku przeszkody w podsumowaniu i oddelegowaniu zbyt długo ciążących kwestii będą dotyczyć sfery emocjonalnej. Choć czujesz przypływ mocy twórczych i jesteś wyjątkowo otwarty na wszelkie przejawy piękna (As Pucharów), uczuciowa zadra z przeszłości, reprezentowana przez 5 Pucharów, nie daje ci spokoju. Niestety, jak podpowiada karta Wisielca, będziesz jeszcze chwilę musiał pobyć z tą nieprzyjemną emocją, zanim ją przetrawisz.

Zadanie: Spróbuj choć trochę pomóc sobie w trawieniu negatywnych emocji. Zwracaj więcej uwagi na przyjemne aspekty nadchodzących dni.

Lew: Nieoczywiste rozwiązania

Il. Tomasz Opaliński

Giermek Denarów, 7 Buław, 4 Buław

Wpływ nowiu w Rybach na twoje działania będzie miał zaskakująco dynamiczny charakter. 7 Buław mówi o tym, że od dłuższego czasu spierasz się o niezwykle ważną dla ciebie kwestię ze znacznie silniejszym od ciebie oponentem. Pod wpływem nowiu spróbujesz porzucić bezpośrednią konfrontację i wkraść się w łaski twojego adwersarza. Powinno przynieść to nadspodziewanie dobre efekty – uda wam się jednocześnie wyznaczyć swoje granice i zainicjować stworzenie czegoś wspólnego. Brawo!

Zadania: Zamiast głośno ryczeć, uśmiechaj się zalotnie.

Panna: Z kalkulatorem w ręku

Il. Tomasz Opaliński

2 Denarów, 5 Denarów, Król Denarów

Przyszedł czas weryfikacji i domykania rocznych budżetów, zawodowych i domowych. Popchnie cię do tego poczucie braku równowagi (2 Denarów) – coś się w tych tabelkach w Excelu jednak nie zgadza. 5 Denarów sugeruje, że lekko spanikowany, będziesz chciał planować oszczędności. Ostatecznie okaże się jednak, że twoja drobiazgowość przyniesie nadspodziewane efekty – Król Denarów zdaje się mówić tu sam za siebie.

Zadanie: W przerwach nad dodawaniem, odejmowaniem i mnożeniem poćwicz jogę.

Waga: Czas na randkę

Il. Tomasz Opaliński

Siła, 2 Pucharów, 7 Pucharów

Jeśli nów w Rybach skłoni cię do kontemplacji i głębszych przemyśleń, to będą one dotyczyć sfery emocjonalnej. Karta Siły zapowiada, że zdołasz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę pragniesz. Potrzebujesz relacji, o której mówi karta 2 Pucharów. Z kolei 7 Pucharów zapowiada wysyp kandydatów i kandydatek na uczuciowych partnerów. Wszyscy będą intrygujący, ale nie każdy rokuje na poważny związek.

Zadanie: Czerp jak najwięcej radości i przyjemności z nowych znajomości. Na pewno któraś z nich ma szansę na kontynuację.

Skorpion: Lekki przesyt

Il. Tomasz Opaliński

9 Pucharów, 10 Pucharów, 4 Pucharów

Otwierająca układ 9 Pucharów sugeruje, że niepokoje związane z domykaniem zeszłorocznych spraw masz już za sobą. Czujesz się spełniony – 10 Pucharów pokazuje, że jesteś w stanie dzielić się szczęściem z bliskimi ci osobami. Co ciekawe, ta radosna, niczym niezmącona atmosfera może się Skorpionom wydać jednak trochę nużąca. 4 Pucharów podpowiada, że ostatecznie zaczniesz odmawiać przyjmowania kolejnych przejawów rodzinnych uczuć. W końcu jesteś Skorpionem.

Zadanie: Żeby odpowiednio nasycić wewnętrzną potrzebę mroku, przeczytaj do poduszki kryminał lub obejrzyj horror.

Strzelec: Zgodnie z planem

Il. Tomasz Opaliński

3 Buław, Król Buław, 2 Denarów

Otwierająca twój układ karta 3 Buław przedstawia wpatrującego się w horyzont wędrowca, który szykuje się do drogi. W aurze nowiu w Rybach z jednej strony napierającego na rozwiązania, z drugiej blokującego sprawczość, ty masz jasno zdefiniowane cele. Potwierdza to karta Króla Buław symbolizującego sprawnego zarządcę. 2 Denarów przypomina jednak, że jest to czas, w którym wymagane jest elastyczne podejście – przygotuj się na lekkie zmiany kursu.

Zadanie: Twoje działania są teraz niezwykle precyzyjne. Możesz jednak pozwolić sobie na chwilowe zboczenie z wytyczonej trasy, nawet z czystej ciekawości.

Koziorożec: Zimna krew

Il. Tomasz Opaliński

7 Denarów, Rycerz Mieczy, Świat

Co może w trakcie nowiu w Rybach kontemplować Koziorożec? Najpewniej swoją ciężką pracę. 7 Denarów pokazuje, że w niezwykle łaskawy sposób spojrzysz na swoje dokonanie z ostatniego roku. Jednak, jak pokazuje Rycerz Mieczy, zaraz po tej konstatacji wpadniesz w lekką panikę i zaczniesz na ostatnią chwilę „doskonalić” swoje projekty. Na szczęście ta faza szybko przeminie i znów spojrzysz na sprawy w szerszym kontekście – karta Świata pokazuje gotowość zamknięcia poprzedniego etapu i zwolnienia miejsca na nowe wizje i działania.

Zadanie: Czasami perfekcjonizm jest twoim największym przeciwnikiem. Pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Wodnik: Intuicyjny wgląd

Il. Tomasz Opaliński

Arcykapłanka, 8 Pucharów, 6 Pucharów

Znak Ryb, w którym znajdą się zarówno Księżyc, jak i Słońce, wpłynie na ciebie introspekcyjnie. Jak pokazuje Arcykapłanka, będziesz miał przenikliwy wgląd we wszelkie sprawy – świetnie zestroisz się z kosmicznym porządkiem. A ten oczekuje decyzji o domknięciu. W twoim przypadku będzie ono dotyczyło sfery emocjonalnej – 8 Pucharów pokazuje, że uda ci się wreszcie zdystansować od osoby, która wywołuje niepokój. Poczucie zranienia wynagrodzą ci wspomnienia miłych chwil z przeszłości (6 Pucharów).

Zadanie: Jeśli zbierasz pamiątki z ważnych momentów w życiu, jest to dobry moment, by chwilę z nimi pobyć.

Ryby: Przyjemność dawania

Il. Tomasz Opaliński

6 Denarów, Sąd Ostateczny, 2 Pucharów

Nów w twoim znaku zapewni ci dobre samopoczucie – spoglądając na ubiegłe miesiące, będziesz miał poczucie spełnienia. 6 Denarów podkreśla, że czujesz się bezpiecznie w miejscu, w którym się znalazłeś, i pragniesz dzielić się z innymi. Przyniesie ci to poczucie karmicznego balansu, którego można dopatrywać się w karcie Sądu Ostatecznego. Altruistyczna postawa wpłynie na rozwinięcie relacji interpersonalnych – 2 Pucharów zapowiada, że możesz wręcz odnaleźć swoją bratnią duszę.

Zadanie: Pamiętając o innych, bądź też dobry dla samego siebie. Czerp z emocji, nie pozwól im się pochłonąć.

Ewa Opałka
Proszę czekać..
Zamknij