Znaleziono 0 artykułów
07.05.2020

Horoskop na majową pełnię 2020

07.05.2020
(il. Tomasz Opaliński)

Pełnia w Skorpionie będzie piękna. Ostatni w tym roku superksiężyc rozświetli niebo wolne od smogu, zza północnego horyzontu powoli zacznie wynurzać się kometa SWAN, a wszechświat ze zrozumieniem i życzliwością pomoże nam dać nura w odmęty naszej własnej nieświadomości.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca .Pola Godot, artystka i wróżka stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Kompromis może być przygodą

Karty: Rydwan, 9 Pucharów, 10 Pucharów

Najwięcej zyskasz, otwierając się na wpływy, którym dotychczas się opierałeś. 9 Pucharów świadczy o zawężonej perspektywie na to, co możliwe. Jest to sytuacja prawie idealna, przy czym „prawie” jest słowem kluczowym. Rydwan intensyfikuje wydźwięk 9 Pucharów – pędzisz ku zwycięstwu, ale pędzisz samotnie i utartym szlakiem. Dzięki pełni w Skorpionie łatwiej będzie ci dopuścić myśl, że kompromis może być wycieczką w nieznane, a co za tym idzie – przygodą. 10 Pucharów prezentuje idealne zakończenie, partnerstwo, spokój, emocjonalne spełnienie, wsparcie rodziny. W odróżnieniu od poprzednich kart mówi o realizowaniu potrzeb we wspólnocie. Uwierz, że nie musisz radzić sobie z wszystkim sam, sprawdzone metody można zweryfikować o cudzą wiedzę, a złoty medal ex aequo nadal jest złotym medalem.

Zadanie: Ujawnij przed sobą wszystkie swoje sekrety. Nawet te dotyczące wstydliwych pobudek, długów i tej jedynej żenującej sytuacji, o której nikt nie może się dowiedzieć.

 

Byk: Przejmowanie sterów

Karty:  As Buław, 3 Monet, 8 Buław

Czujesz wiosnę w żaglach i wiatr w sercu. As Buław traktuje o niespożytej energii, kreatywnym impulsie domagającym się uwagi, rozbuchanych potrzebach, które, o zgrozo, mają szansę być zaspokojone. Dobrze jest być teraz tobą. Byk to znak dopełniający Skorpiona, więc uwaga wszechświata, w drugiej kolejności, skupia się na tobie. 
3 Monet, karta kooperacji, sugeruje, że masz przed sobą koniec lub początek jakiegoś przedsięwzięcia. Może chodzić o awans, zmianę metod pracy lub odejście z układu interpersonalnego, którego dynamika przestała ci odpowiadać. Nie zmarnuj tej fali wigoru na nadążanie za ślamazarami. 8 Buław dolewa oliwy do ognia, przyspiesza przebieg wydarzeń, przynosi wiadomości. Nadchodzi czas przejmowania sterów, inspirowania, a nie czerpania inspiracji, wyznaczania kierunku i tempa, w jakim mają iść twoje prywatne i zawodowe relacje.

Zadanie: Odpuść działanie według wytycznych i przyznawanie racji przez grzeczność. 

Bliźnięta: Wygrana na loterii

Karty: Koło Fortuny, Świat, Rycerz Monet

 

Podważę tym swoją wiarygodność, ale nie mam wyboru: od pewnego czasu twoja codzienność jest dziełem przypadku, twoje rutyny są zaburzone, nie masz wpływu na organizację pracy, planowanie wydaje się pozbawione sensu, a dbanie o zdrowie zostało wywrócone do góry nogami. Tak mówi Koło Fortuny, nic na to nie poradzę. Pozytywem wnoszonym przez tę kartę jest nauka rezygnacji z iluzji kontroli i tego powinieneś się trzymać. 
Nowy porządek wyłoni się z chaosu sam, jak obiecuje Świat, w odpowiedniejszej dla ciebie formule. Najważniejsze, by nie forsować powrotu do minionych systemów i nie przyspieszać ewolucji. Jedyne co mógłbyś dzięki temu zyskać, to wachlarz przeoczonych z pośpiechu lub przyzwyczajenia szans. Rycerz Monet to zapowiedź trwałego spokoju, który zyskasz w dalszej perspektywie, zdając się na koleje losu. Swoją drogą – jest to również postać w niespiesznym tempie zmierzająca ku dobrobytowi. Wszystko ułoży się dobrze.

Zadanie: Przez kilka dni przekazuj wszystkie decyzje innym. Miałam kiedyś znajomego, który mawiał „wybierz za mnie”. Wychodził na tym lepiej niż jego towarzysze.  

Rak: Spełnione życzenia

Karty: Umiarkowanie, Mag, 9 Pucharów

Jeśli mowa o podejściu do wyzwań, między Magiem a Umiarkowaniem rozpościera się ogromna przepaść, choć efekt jest ten sam: podziw tłumów, spełnienie, wpływy. 
Mag zakłada, że świat zdobywa się jednym ruchem, Umiarkowanie daje więcej czasu, po drodze zbierając dodatkowe punkty. Obydwie te karty pojawiają się w kontekście źródła, z którego czerpiesz radość życia. Wygląda więc na to, że jesteś rozdarty między stoicyzmem a epikureizmem. Z jednej strony szukasz równowagi, z drugiej – kusi cię łatwy sukces. Może tęsknisz za romansami, jednocześnie korzystając z satysfakcji, jaką daje stały związek. Może dyscypliny uprawiane dotychczas jako hobby w głębi duszy chcesz uczynić źródłem swojej chwały. Nie tędy droga, ta dychotomia jest wyłącznie obrazem nawyku, który każe nam wierzyć, że prawdziwa nagroda czeka nas w przyszłości. 9 Pucharów to karta spełnionych życzeń. Poświęć się frajdzie chwili obecnej, masz wszystkie niezbędne narzędzia.

Zadanie: Odpuść wymyślanie scenariuszy, które najprawdopodobniej się nie wydarzą.

Lew: Siła w rodzinie

Karty: 9 Monet, Papież, 6 Monet

Warto włączyć się aktywniej w życie rodzinne, Lwie. Nie z uprzejmości względem bliskich, a przede wszystkim z uprzejmości względem siebie. 9 Monet przedstawia sytuację, w której protagonista (czyli ty) zaspokoił wszystkie swoje ziemskie potrzeby i jest o krok od poczucia tęsknoty za wyjściem ze swojej złotej klatki. Papież to twórca wspólnoty, głowa klanu. 6 Monet natomiast jest kartą przepływu dóbr, dynamiki dawania i brania, tak opiewanej w ezoterycznych filozofiach. Dając – bierzesz, biorąc – dajesz i tak dalej. Nie musisz być krynicą wsparcia, kręgosłupem moralnym grupy, koroną stworzenia. Rodzina (lub krąg najbliższych przyjaciół) to synonim egalitaryzmu. Niech ta mantra stanie się częścią twojej codziennej rutyny. Możesz spróbować wypowiedzieć ją na głos podczas porannego czyszczenia zębów.

Zadanie: Wypisz na kartce swoje domniemane obowiązki względem społeczności. Na drugiej wypisz przywileje. A teraz spal obydwie, dyskretnie pozbywając się popiołu.

Panna: Odzyskana niewinność

Karty: Kochankowie, Diabeł, Giermek Buław

Na przekór ograniczeniom zacząłeś poszerzać swoje kręgi towarzyskie. Komunikacja przychodzi ci łatwiej, a internet nigdy się nie zawiesza. Kto wie – może jesteś jedną z tych osób, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nauczyły się bułgarskiego, zaczęły trenować Qi Gong i zdobyły certyfikat Maître Chocolatier online. Kochankowie wskazują, że jesteś zadowolony z kierunku, w którym zmierzasz, widzisz progres na wielu polach i czujesz, że wypływasz na szersze wody. Diabeł jest często traktowany jako przeciwwaga dla Kochanków i pojawia się w formie przestrogi. Zadbaj o to, by osiągnięty przez ciebie stan flow nie zmienił się w obowiązek. Amerykańscy naukowcy, a oni przecież wiedzą wszystko, odkryli, że kluczem do szczęścia jest umiejętność nieprzywiązywania się do sztywnych planów. Giermek Buław da ci wsparcie w każdym przedsięwzięciu, które wymaga od ciebie świeżości spojrzenia, entuzjazmu i dozy ryzyka.

Zadanie: Wydrukuj, wzorowane na twoich, wizytówki z napisem „Czymże to jest wobec Wieczności” zamiast imienia i nazwiska. Dorzuć kilka do profesjonalnego wizytownika, a potem o wszystkim zapomnij. 

Waga: Wkrótce decyzje

Karty: 7 Monet, 7 Buław, 7 Mieczy

Karty o tych samych numerach w rozkładzie interpretuje się wspólnie i przez pryzmat podstawowej symboliki danej liczby. W tym przypadku jest to 7, czyli dążenie do albo marzenie o perfekcji. W Tarocie ukazuje też moment tuż przed podjęciem decyzji. Ta symptomatyczna kombinacja pojawia się w kontekście finansowym, ale dotyczy też wartości, jaką przypisujesz mniej uchwytnym zasobom – talentom i miłości własnej. 7 Monet to oczekiwanie na owoce pracy, 7 Buław symbolizuje potrzebę udowodnienia waleczności, a 7 Mieczy wyniesienia się ponad schematy. Jeśli temat pieniędzy rezonuje z tobą bardziej, przesłanie brzmi: nie skupiaj się na walce o swoje, zgarnij po prostu, co ci się należy. Wychodzenie z pozycji wysokiego poczucia własnej wartości jest w twoim przypadku skuteczniejsze niż wiara, że jeśli przelew, to krwi, a o pozycję trzeba się pojedynkować. Jeżeli największą twoją inwestycją jest rozwój talentów, pamiętaj – oficjalne ścieżki są przereklamowane.

Skorpion: Z nieba zstąpienie

Karty: Król Monet, Rycerz Pucharów, 7 Pucharów

Wszystkiego najlepszego, Skorpionie, łaskawy władco tej pełni! Czy pamiętasz koniec października 2019 r. i jak wtedy wyobrażałeś sobie życie w maju 2020 r.? Pełnia, będąca zwieńczeniem cyklu rozpoczętego Nowiem w tym samym znaku, jest czasem podsumowań i ewaluacji. Kim jesteś teraz, kim byłeś wtedy? Co oferujesz światu, czego nie oferowałeś pół roku temu? Jak wyglądasz? Z czym się identyfikujesz? Czego nie przewidziałeś, a co spełniło się zgodnie z twoimi oczekiwaniami? 
Król Monet jest bardzo dobrą kartą, świadczy o dojrzałości, umiejętności planowania i egzekwowania tych planów. Rycerz Pucharów dla kontrastu to odchodzący w niepamięć, przerośnięty romantyzm. Radzę pozwolić mu zniknąć za horyzontem. 7 Pucharów to marzenia, których mimo zejścia na ziemię, nie powinieneś nigdy tracić. Może się spełnią, może nie, ale co komu z czegokolwiek, jeśli nie ma marzeń...

Zadanie: Od dziś do odwołania w jednej kieszeni surduta noś portfel i dokumenty, a w drugiej torebkę landrynek.

Strzelec: Wystarczająco dobry koniec

Karty: Śmierć, Umiarkowanie, Rycerz Monet

Karta Śmierć, nazywana czasem Transformacją lub Tajemnicą, wpasowała się tu jak ulał, gdyż – nomen omen – rozkład ten dotyczy przeobrażenia na poziomie podświadomości. Pełnia ujawnia pominięte detale, prostuje niejasności, pomaga przeskoczyć wewnętrzny mur, który dotychczas wydawał ci się nie do pokonania. Sekrety zostają ujawnione, na razie tylko przed tobą. To wspaniały czas dla każdego, kto jest w trakcie psychoterapii albo szuka oświecenia na wschodnie sposoby. Umiarkowanie w talii tarota jest naturalnym sukcesorem Śmierci, w tym przypadku jednak może być przeszkodą. Zakłada długotrwałe procesy, podczas kiedy tematem głównym powinny tu być zakończenia. Uważaj zatem, by nie kontynuować wewnętrznej podróży na siłę, nieraz bywa tak, że trzeba sobie samemu wyznaczyć metę. Rycerz Monet pomaga stanąć mocno na ziemi i zaplanować kolejne kroki na ścieżce pozbawionej zakurzonych mentalnych przeszkód.

Zadanie: Odpuść dążenia. Pozwól najpierw rozpłynąć się iluzjom.

 

Koziorożec: W centrum uwagi

Karty: 6 Buław, Król Pucharów, Wieża

Wszystko, co robisz, ma teraz bardzo szeroki zasięg. Twoje pomysły i działania znajdują odbiorców również wśród grup, do których nie były skierowane. 6 Buław wskazuje na moment sukcesu, tę chwilę, kiedy zaczyna się zbierać długo oczekiwane pochwały i dostrzegać realne efekty swoich wysiłków. Stawia cię w centrum uwagi, nawet jeśli oficjalnie za tym nie przepadasz. Mając tak duży wpływ na otaczających cię ludzi, bacz, by nie wpaść w pułapkę sympatyczności. Król Pucharów poświęca swoje życie innym. To bardzo miłe i szlachetne, ale nie zawsze konieczne. Są w życiu etapy, kiedy lepiej święcić własny triumf niż pomagać wspinać się komuś innemu. Wieża przynosi gwałtowną ulgę. Być może dojście do tego punktu kosztowało cię tak wiele, że kumulująca się pod gwizdkiem para czekała tylko momentu, żeby móc rozsadzić ten gwizdek w drobny mak. Potraktuj ową eksplozję jak uwolnienie nagromadzonego potencjału.

Zadanie: Zorganizuj urodzinowy piknik, kiedy będzie to już możliwe. (najlepiej utrzymaj prawdę w sekrecie. Nikt poza astrologami i urzędnikami nie dba o dokładną datę narodzin).

Wodnik: Spokój z widokiem

Karty: Rydwan, Sprawiedliwość, 4 Mieczy

Przejdę do meritum. 4 Mieczy odsyła cię na obowiązkowe wakacje. Mogą to być wakacje od ambicji, ale jeśli to wykonalne, powinny uwzględniać zmianę otoczenia, łagodne traktowanie siebie samego i śniadania serwowane do łóżka. Rydwan opisuje twoją sytuację zawodową jako niepowstrzymany galop ku zwycięstwu, choćby nawet iluzorycznemu. Możesz oscylować w okolicach awansu, wreszcie dobić się do drzwi, za którymi czeka cię spełnienie ambicji. Jesteś tam, jesteś o krok. Nie martw się, kilka momentów na głęboki oddech nie zaburzy tego flow. Sprawiedliwość dopowiada, że obecny moment w historii świata jest na tyle wyjątkowy, że przykładanie zeszłorocznej miary do dążeń, planów i osiągnięć jest bezcelowe. Dalszy tok wydarzeń zależy od zbyt dużej liczby zmiennych, których konsekwencje trudno przewidzieć. Tym większą masz przestrzeń, by zastanowić się, w jaki sposób chciałbyś doładować swoje baterie.

Zadanie: Odpuść próby przewidywania przyszłości na podstawie faktów. Właściwie na podstawie czegokolwiek. Po prostu spędź trochę czasu na przyjemnościach. 

Ryby: Przedpołudnie świstaka

Karty: 6 Monet, Gwiazda, Słońce

Przewrotnie Gwiazda ściąga cię nieco na ziemię. Masz teraz potrzebę, a może na co dzień masz to w zwyczaju, by odpływać myślami w nieznane lądy wyobraźni i od tych wycieczek uzależniać życiowe plany. Tymczasem obecnie przyda się większe przywiązanie do świata rzeczywistego. Te astralne poszukiwania mogą być odpowiedzią na frustrację brakiem zmian i bezsilność. 6 Monet wnosi absolutną równowagę i dba o zaspokojenie potrzeb do rozsądnego poziomu. Gdyby sprawa nie tyczyła kwestii twojego rozwoju i dalekosiężnych planów, byłaby to bardzo korzystna karta – tutaj oferuje ci łagodniejszą wersję „Dnia świstaka”. Słońce symbolizuje potrzebę wzrastania, patronuje naukowcom, studentom, poszukiwaczom wiedzy. Jeżeli pracujesz w edukacji, jesteś uczniem lub podróżnikiem, zwraca się ono bezpośrednio do ciebie. W drugiej kolejności do wszystkich, których wakacyjne plany legły w gruzach. Rzeczywistość jest ciekawa i wymagająca. Wyjdź jej naprzeciw.

Zadanie: Wyobraź sobie, że obecna sytuacja jest odwieczną normą. Zacznij pisać podróżnicze lub naukowe artykuły do fikcyjnego tygodnika.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij