Znaleziono 0 artykułów
26.05.2021

Horoskop na majową pełnię

26.05.2021
Ilustracja Tomasz Opaliński

Pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca, inicjujące tegoroczny sezon zaćmień, Dzień Matki, pierwsze powiewy retrogradacji Merkurego i początek retrogradacji Saturna – taka kumulacja znaczących dat musi być dziełem wielbiącego przesadę Strzelca. Uznajmy to za pretekst do celebracji własnego nieumiarkowania.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Wiedz, że wiesz 

Karty: 5 Mieczy, As Mieczy, Król Buław
Niedawno zacząłeś poddawać w wątpliwość swój światopogląd. Zagubiłeś się, ale to dowód na pragnienie rozwoju, a nie stagnację. 5 Mieczy oznacza syndrom oszusta lub zwykłe oderwanie od rzeczywistości. As Mieczy jest podarunkiem od pełni. Energia Strzelca, filozoficznego rozrabiaki, da ci odwagę. Podąż za bezkompromisowym przesłaniem Mieczy – w końcu to również narzędzie dekapitacji i rozdzielania. Król Buław przypomina, że zawsze masz prawo do własnych tez. 

Zadanie: Spisz wszystkie swoje sprzeczne poglądy na pojedynczych świstkach papieru. Spal je co do jednego, popioły zmieszaj, schowaj do pudełka i odstaw na półkę z książkami.

Byk: Jeden za wszystkich czy wszyscy za jednego?

Karty: 3 Buław, 3 Monet, 7 Monet

Napięcie budowane wokół tematu lojalności sięga zenitu. 3 Buław i 3 Monet dotyczą współpracy, na poziomie idei lub materii. Istotne jest rozpisanie tej współpracy na role. Buławy ukazują potrzebę swobody osiągniętej przez dominację, a Monety skupiają się na spokoju zapewnionym dzięki zrównaniu rang. By dokonać wyboru, musisz rozpoznać swój główny talent – lepiej wychodzi ci funkcjonowanie w grupie na wzór złożonego organizmu czy może należysz do kasty rozdawaczy poleceń. 7 Monet to dalekosiężne cele, wytrwałość i zdrowy rozsądek, który pomaga odpuścić dążenia, kiedy sytuacja tego wymaga. Pozbądź się snobizmów i sentymentów. Nie dyskutuj z decyzją wewnętrznego głosu.

Zadanie: Zastanów się, czy widzisz różnicę między zaangażowaniem a inwestycją.

Bliźnięta: Całkiem duży Gatsby

Karty: 5 Pucharów, 6 Buław, 7 Buław

Potrzebujesz uznania. W pracy i w sformalizowanym związku lub wieloletniej przyjaźni zdarza ci się zapominać o niezależności. 5 Pucharów to myśl o rozstaniu albo precyzyjniej, poczuciu głębokiego zawodu. 6 Buław jest kartą popularności i wymiernego sukcesu, zaś 7 Buław opowiada o rozgrywce, w której laurem jest tytuł króla szpanu. Sednem sprawy zdaje się marzenie o osiągnięciach mogących uczynić cię widzialnym, godnym pochwał lub postrzeganym zgodnie z własnym widzimisię. Zaznaczę tu, że pełnia faworyzuje lekkomyślność, więc zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki, zastanów się, o czym marzysz.

Zadanie: Zorganizuj bankiet, na który przebierzesz się za wymarzoną formę siebie. Bankiet oczywiście na twoją cześć.

Rak: Recepta na spacery

Karty: Rycerz Monet, Rycerz Mieczy, 8 Monet

Zachęcam do pogłębiania relacji z przyrodą. Rycerz Monet wespół z 8 Monet z jednej strony ukazują ducha pragmatyzmu, z archetypem dobrego etatowca i protestanckim szacunkiem do pracy, z drugiej, mówią o związku z ziemią i cyklami natury. Rycerz Mieczy, syntetyczny umysł pozbawiony sentymentów, pojawia się wraz z pełnią. Poświęć chwilę, by przeanalizować, czy osiągasz równowagę między rozumem a cielesnością, pracą a zabawą. Zaćmienia przyspieszają procesy zachodzące w trakcie pełni, więc nie trać czasu. Zwróć uwagę na obszar pracy i życia codziennego, stosunek satysfakcji do męki i twórczego bałaganu do zdrowej rutyny.

Zadanie: Odpowiedzi na problemy szukaj, biegając po łące. Im bardziej zagmatwane sprawy, tym szybszy kłus, aż do galopu.

Lew: Recepta na spacery 

Karta: 6 Mieczy, As Mieczy, Umiarkowanie

To, co postrzegasz jako lukę w życiu towarzyskim i uczuciowym, jest lekcją rozciągania natychmiastowej gratyfikacji w czasie. 6 Mieczy może oznaczać rezygnację z jakiegoś przywileju albo świadczyć o skłonności dążenia do lepszego. As Mieczy zachęca, by rozwijać intelektualne moce, np. bezkompromisowo sterując rozmowami ku frapującym cię tematom. Kto wie, jaką ekipę złapiesz na najbardziej pionierską wędkę? Umiarkowanie pokazuje, że mistrzostwo kryje się już w samym procesie poszukiwań. Nie brzmi to jak lekcja życia, ale możesz załapać się na wieloletnią przygodę.

Zadanie: Poumawiaj się na spacery, wypady do galerii, kina, wspólne oglądanie meczu, ale w bardzo odległych czasowo terminach. Niech będzie to zobowiązujące – przełożenie lub odwołanie spotkań nie wchodzi w grę.

Panna: Dom jako przedłużenie człowieka

Karty: 9 Buław, Giermek Pucharów, Król Pucharów

Pod lupę brane jest twoje poczucie bezpieczeństwa i zakorzenienia. Z czym kojarzy ci się własne gniazdo? 9 Buław zdradza, że jest tu jakiś rys ambicji, potrzeba udowodnienia, popisu. Giermek Pucharów przybywa na ratunek, dzierżąc czaszę pełną emocjonalnego wsparcia. Może też symbolizować dziecko – twoje własne lub ciebie jako czyjegoś potomka. Król Pucharów to o trzy oktawy wyższa emanacja Giermka. Ze skromnego pomocnika przeobraża się w postać opiekuńczą, której możesz być beneficjentem lub możesz być nią sam. Wygląda na to, że dom przekształciłeś w firmę. Pełnia uzmysłowi ci twoją prawdziwą funkcję i duchowe znaczenie przestrzeni, w której spędzasz życie.

Zadanie: Nadaj imiona wszystkim przedmiotom znajdującym się w twoim prywatnym domowym zakątku (sypialnia, łazienka, biuro). Nie pomijaj najskromniejszego ołówka, a w razie możliwości każdy obiekt trwale podpisz.

Waga: Mojo

Karty: Mag, Umiarkowanie, Rycerz Buław

To powinien być czas spotkań towarzyskich i gestów pojednania. Możesz, a raczej powinieneś być teraz świadom towarzyskiej charyzmy gwarantowanej przez kartę Mag. Umiarkowanie czyni społeczne ambicje Maga długoterminowymi. Rycerz Buław koresponduje z przesłaniem poprzednich kart, dopisując drobne ostrzeżenie. Kontakty międzyludzkie powinny opierać się na szczerej komunikacji i czystych intencjach. Każdy fałsz ma szansę urosnąć dzięki potędze pełnego zaćmienia Księżyca do rozmiarów deformujących i przyćmiewających pozytywy drobnych kłamstewek i powszedniego cynizmu. Przesłanie jest proste: wykorzystaj nadchodzący czas na trening autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem.

Zadanie: Syp komplementami jak z rękawa, a każdy komplement niech będzie szczery.

Skorpion: Po co komuś w ogóle coś?

Karty: Papież, Wieża, Giermek Monet

Papież jest kartą powiązaną ze znakiem Byka, patrona spraw materialnych. W oderwaniu od tego kontekstu mówi o autorytecie i tradycji, zaś w połączeniu z astrologiczną symboliką, o wartości przypisywanej dobrom doczesnym. Wieża zwiastuje wstrząs mogący objawić się jako olśnienie, wiadomość znikąd, zwrot akcji w logiczny sposób nie do przewidzenia. Jest też symbolem ulgi, rozbiórki zbędnych konstruktów. Giermek Monet to nadzieja i drobny kapitał, wsparcie od osób, szczęśliwe zbiegi okoliczności i skromnie prezentujące się szanse z dużym potencjałem. W trakcie obecnej pełni, wzmocnionej zaćmieniem, będziesz mógł naświetlić swój stosunek do budowania królestwa ziemskich rozkoszy. Nie zapominaj, że Giermkowie przynoszą propozycje nie do odrzucenia.

Zadanie: Rusz na przygodę, która odmieni twoje życie, choćby na jeden dzień. Wsiądź do pociągu byle jakiego, nie dbaj o bagaż, nie dbaj o bilet, licz się jednak z mandatem. Sprawdź, jak daleko zajedziesz i ile zdziałasz bez portfela.

Strzelec: Widok ze świecznika

Karty: Królowa Buław, As Monet, 6 Mieczy

Feliz cumpleaños, Strzelcze! To twoje małe, księżycowe urodziny, postaw się więc na świeczniku. Pełnia w twoim znaku jest idealnym momentem, by puścić wodze fantazji. Nadchodzi chwila na podsumowanie osiągnięć ostatniego półrocza. Królowa Buław symbolizuje zdolność skupiania na sobie uwagi i inspirowania, As Monet to zalążek dobrobytu, którego korzenie sięgają twojej charyzmy. 6 Mieczy jest kartą przemieszczania się, podróży, czyli też metamorfozy i stanów liminalnych. Coś się kończy, coś się kiedyś zacznie, na razie zbierz, co zasiałeś w połowie grudnia 2020 r., i zrób z tego pożytek.

Zadanie: Najbardziej wywrotowe będzie świętowanie. Podaruj sobie wizytę u fryzjera, obsyp się kwiatami, zaproś na drinka, a potem puść cwałem w nocne życie miasta. 

Koziorożec: Kryptonit

Karty: Rycerz Buław, 9 Pucharów, Wieża

Pełnia wystawi na światło dzienne twoje mechanizmy obronne, sposoby radzenia sobie z przeciwnościami losu i to, od czego uzależniona jest twoja regeneracja. Rycerz Buław i Wieża są kartami destrukcyjnego płomienia, siły mogącej zmieść z powierzchni ziemi dowolną przeszkodę, przy czym Rycerz robi to z fascynacji życiem, a Wieża niszczy to, co przerosło swoją miarę. 9 Pucharów to łakomstwo, spełnione życzenia, satysfakcja i duma z siebie i swoich osiągnięć, która stanowi trzon twojej psychicznej witalności, punkt odniesienia, miejsce powrotu i element centralny całego rozkładu. Miłość własna, humor i szczypta zdrowej, dziecięcej roszczeniowości mogą teraz ujawnić się jako twoje mentalne tło.

Zadanie: Odnajdź na YouTubie film Laraaji: „Celestrana”, epizod 4/3/86, i poświęć mu pół godziny swojego życia.

Wodnik: Weird flex but ok

Karty: Pustelnik, Świat, 7 Mieczy

Nie pora jeszcze na marzenia o dalekim towarzyskim zasięgu. Bycie częścią większej całości musi być, póki co, interpretowane raczej przez pryzmat kosmiczny. Sprawy międzyludzkie nie są teraz istotne dla przebiegu twojego życia. Pustelnik podąża drogą, która nie może być dostępna komukolwiek innemu. 7 Mieczy opowiada o przemykaniu opłotkami, łamaniu konwenansów i dobrowolnym usuwaniu się poza nawias społeczności. Świat to karta wieńcząca talię, dopełnienie, domknięcie, czysta doskonałość. Sprawy, w których bierzesz udział, obecny moment twojej historii, nie potrzebują żadnych poprawek. Wierz lub nie, ale twoja rzeczywistość jest taka, jaka powinna być. Przynajmniej na teraz.

Zadanie: Ulep z modeliny, w podzięce dla opatrzności, 40 malutkich sztabek i pomaluj je na złoto. Postaw w widocznym miejscu.

Ryby: Lepiej być nie może

Karty: 10 Monet, Giermek Buław, Giermek Pucharów

Pełnia w Strzelcu roztacza czułą opiekę nad twoją karierą i publicznym wizerunkiem. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na godną pozazdroszczenia harmonię panującą w twoim sektorze ambicji. 10 Monet jest słabszym ekwiwalentem karty Świat. Prezentuje doskonałość ziemską, czyli dla niektórych deszcz pieniędzy, dla innych spokój, a dla jeszcze innych utrwaloną wysoką pozycję społeczną. Giermek Buław to iskierka, kreatywny chochlik i uosobiony wdzięk, przynajmniej w sąsiedztwie tak statycznej i zrównoważonej karty, jak 10 Monet. Giermek Pucharów, posłaniec dobrej nowiny i rodzaj usłużnego wielbiciela, dopina ostatni guzik tego sielankowego obrazu. Masz powody do dumy, zapał i romantyczne serce, które nie pozwalają ci osiąść na laurach. 

Zadanie: Na pewno masz w zanadrzu jakiś sekret, dzięki któremu możesz być tu, gdzie jesteś teraz. Weź przykład z centaura Chirona, mitologicznego ojca chrzestnego tej pełni, i zacznij dzielić się wiedzą z poszukującymi.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij