Znaleziono 0 artykułów
21.05.2020

Horoskop na majowy nów 2020

(il. Tomasz Opaliński)

Zaczynamy przygotowania do przełomowego, piątkowego Nowiu w Bliźniętach. Niech wyciągnie nas z domów, zachęci do spotkań i ułatwi wyłapywanie najsubtelniejszych drgnień towarzyskiej chemii. Przy zachowaniu dwóch metrów dystansu, ale za to w świecie rzeczywistym. Znak Bliźniąt trzyma pieczę nad dłońmi i płucami, więc ku pamięci – mycie rąk to nadal hit sezonu.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca. Pola Godot, artystka i wróżka stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego.

Baran: Wiosenne nieporządki

Karty: 6 Monet, 5 Buław, Cesarz

Czas rozruszać skostniałe towarzyskie stawy, nawet za cenę rozchwiania ładu, który udało się ostatnio osiągnąć. Cesarz w Tarocie symbolizuje nikogo innego jak Barana we własnej osobie – zaufaj więc instynktowi i wprowadź na salony trochę zdrowego, odświeżającego chaosu. Stateczna i spokojna 6 Monet wyczerpała swój potencjał. Równowaga na dłuższą metę działa równie wyczerpująco, co walka o nią, zwłaszcza wiosną. 5 Buław to zabawa w wojnę, temperamentna szermierka słowna, elektryzujące starcia prowadzące do odzyskania soków życiowych. Dowiedz się, co porabia twoje rodzeństwo, wujostwo, znudzeni sąsiedzi. Zarządź powrót drobnych przyjemności i detronizację śmiertelnej powagi.

Intencja: Ruch i entuzjazm. Twoją misją jest pogonić kota wszystkiemu, co zaskorupiałe i każdemu, kto rozmienił wigor na drobne.

Byk: Towarzyski jeździec

Karty: Rycerz Pucharów, 6 Pucharów, As Buław

Jowialny nastrój Nowiu w Bliźniętach udzieli się i tobie, będziesz chętniej dzielić się sobą z wytęsknionymi twojej obecności znajomymi- przynajmniej mam taką nadzieję. Rycerz Pucharów oddaje serce każdemu, ale między jednym aktem hojności a drugim podróżuje sam. 6 Pucharów przypomina, że nie istnieje coś takiego, jak skończona liczba szczodrych gestów. Wręcz przeciwnie, twoje bogactwo rośnie wprost proporcjonalnie do zasięgu kręgów towarzyskich. Możesz pomyśleć o tym przez pryzmat kapitału społecznego, ale sprawdzi się to równie dobrze w przypadku pomnażania zasobów finansowych. Osobisty czar i bezinteresowne gesty zaprowadzą cię teraz dalej niż kalkulacja lub heroizm realizowany w samotności. As Buław to twórczy potencjał i potrzeba ekspresji, twoja tajna broń. Możesz realizować ją przez poczucie humoru, zaangażowanie w sprawy społeczne, flirty – wszystko, czym możesz obdarować świat.

Intencja: Nawiązywanie kontaktu. Niech miasto o tobie usłyszy.

Bliźnięta: Nowy rok

Karty: Diabeł, Giermek Buław, 10 Pucharów

Wszystkiego najlepszego, Bliźniaku! I tobie też, Bliźniaku! Szczęśliwym trafem podwójna natura twojego znaku udziela się światu właśnie wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne. Jak zmieścić radość z jednego, trwogę związaną z drugim, wszystkie kontrastujące nurty w jednym worku, nie wywołując konfliktu? Nie wiadomo, ale dzięki bliźniaczemu błogosławieństwu, jakimś cudem to się udaje. I tego się trzymajmy. 
Dla ciebie natomiast rozpoczyna się nowy rok. Zdecyduj, kim chcesz się być, kiedy dorośniesz. Jak chcesz być postrzegany, z czym się utożsamiasz. Obraz siebie, który teraz wycyzelujesz w marzeniach, ma szanse na realizację. Diabeł kontrastuje w twoim rozkładzie z 10 Pucharów, przedstawiając dwie różne interpretacje zobowiązań społecznych. Diabeł sugeruje pragnienie wyzwolenia z okowów, a 10 Pucharów podkreśla, że te okowy mogą dawać bezpieczeństwo i stabilną bazę do rozwoju. Giermek Buław rozwiązuje ten konflikt, wnosząc głód życia i ciekawość świata, niezależne od okoliczności. Tylko ty możesz nadać ton swojej historii. 

Intencja: Aktualizacja punktu widzenia. Poczuj się jak nowo narodzony. Jak wygląda rzeczywistość z tej perspektywy?

Rak: Wietrzenie piwnicy

Karty: 9 Monet, Królowa Monet, Królowa Buław

Nów zagląda do twojego astrologicznego sektora zakończeń i wszystkiego, co ukryte. Otwiera półroczny okres wietrzenia mentalnej piwnicy. 9 Monet reprezentuje przełom. Zaczynasz dostrzegać, ile poświęciłeś na rzecz komfortu i bezpieczeństwa. To silna waluta i korzyści z takiej wymiany są nie do przecenienia. Nadeszła jednak chwila na kolejny krok i w tym właśnie celu radzę dokonać emocjonalnego remanentu. Królowa Monet pożytkuje dobrobyt, roztaczając opiekę nad mniej uprzywilejowanymi. Zacznij pozbywać się balastu, który utrudnia ci dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, duchowym bogactwem, jakim dysponujesz (może na przykład dobrym gustem?). Królowa Buław obala mit, że oczyszczenie musi odbywać się na świątobliwą modłę i wymaga drakońskiej dyscypliny. Działaj po swojemu, liczy się efekt.

Intencja: Czyszczenie konta. 9 Monet mówi o wystawianiu na sprzedaż, potraktuj to dosłownie i spróbuj spieniężyć pamiątki po historiach nieistotnych lub toksycznych. 

Lew: Salonowy

Karty: Giermek Pucharów, As Monet, 2 Mieczy

Giermek Pucharów to najsłodsze dziecko w talii Tarota, maskotka dam, ulubieniec rówieśników, pomocny, miły, wypisz wymaluj: ty. Korzystaj z pomyślnego wiatru i spróbuj zbudować na tej bazie swoją potęgę. As Monet jest symbolem kładzenia fundamentów, siania ziarna przyszłych sukcesów, a przynajmniej stabilizacji. Być może to dobry czas, by przypieczętować oficjalnie niektóre znajomości, nawiązać nowe współprace lub określić towarzyską strategię. Największe korzyści przyniosą działania zakorzeniające i wzmacniające pozycję. 2 Mieczy uprasza o przymknięcie oka na niedoskonałości bliźnich. Alegoryczna ilustracja tej karty przedstawia kobietę z zasłoniętymi oczami, krzyżującą na piersi dwa ostrza, nasuwając słuszne skojarzenie z Temidą. Okaż zrozumienie i kierując się zasadą, że ludzie lubią tych, którzy ich lubią, powściągnij swoje zapędy do krytykanctwa.

Intencja: Zakorzenianie. Skup się na poczuciu przynależności. Z kim nie marnujesz czasu?

Panna: Korzyści z nietrwałości

Karty: Rydwan, 8 Pucharów, 10 Pucharów

Stoisz na skrzyżowaniu ścieżek kariery. Z jednej strony niesie cię imperatyw zdobywcy, z drugiej przewidujesz nadciągającą potrzebę zmiany. Rydwan jest symbolem zwycięstwa, a dokładniej szczęścia w bitce. Jak wszystkie karty przedstawiające obiekt w ruchu, kryje w sobie memento o nietrwałości ludzkiego dzieła. Gdziekolwiek teraz jesteś, najpewniej niebawem znajdziesz się gdzie indziej. 8 Pucharów świadczy o tym, że nie tylko jesteś pogodzony z przemijaniem, jesteś go w pewnym sensie złakniony. Coś się dopełniło, czas opuścić jakiś projekt, przekierować ambicje, uwolnić się od przymusu mówienia B wobec jakiegoś A, które powiedziałeś kiedyś. Jeśli planujesz przebranżowienie, rusz machinę teraz. Jeśli szukasz zawodowego powołania – nie zwlekaj. 10 Pucharów podpowiada, że masz spore oparcie w rodzinie, społeczności lub grupie najbliższych przyjaciół. Skorzystaj z tego.

Intencja: Wyznaczenie azymutu. Jeśli potrafisz oddzielić przywiązanie do spraw, w których dobrze ci idzie od życiowych celów, jesteś na dobrej drodze.

Waga: Bez rozmachu

Karty:  Rydwan, 5 Monet, 10 Monet

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że swoje projekty podróżnicze musisz poddać ostrej weryfikacji. Rydwan, poza wieloma innymi doniosłymi znaczeniami, mówi o pędzie i fizycznym przemieszczaniu się. W końcu Rydwan to przecież fura. 5 Monet sprzyja powściągliwości na wszystkich poziomach i wystawia na próbę umiejętność priorytetyzowania. Warto rozmach planów zamienić na ascezę, wykorzystać ten czas jako trening uważności. Może warto poznać okoliczne tereny? Rozwijać się za pomocą prostszych narzędzi? Sednem tego wyzwania jest opanowanie sztuki zgrabnego pokonywania przeszkód, a głównym narzędziem umiejętność zdroworozsądkowej oceny sytuacji. 10 Monet, przeciwieństwo 5, to dobrobyt, spokój, ale też tradycja i korzenie, a więc lokalność. Posiłkuj się tym, co już masz, pogłębiaj, nie poszerzaj swoją wiedzę, świadomość, geograficzny zasięg.

Intencja: Oszczędność w środkach. Wyciśnij maksimum z minimum.

Skorpion: Radykalna asertywność

Karty: 6 Mieczy, Rycerz Mieczy, 9 Monet

Nadchodzący Nów ląduje u ciebie w astrologicznym sektorze, którego jesteś naturalnym władcą. Jest to sektor władzy, seksu, pieniędzy (spadków, podatków, małżeństw) – skąd my to znamy! Nawet jeśli nie rezonujesz z tymi pojęciami, będą one szczególnie mocno zaakcentowane w nadchodzących tygodniach. Cały rozkład mówi o odzyskiwaniu autonomii Nadchodzi czas uwalniania się ze współzależności budowanych na wiecznym ścieraniu się kontrastujących sił. 6 Mieczy to dosłowne odchodzenie ku lepszemu lub wręcz pozostawianie gorszego za sobą. 9 Monet, do pary, to budowanie własnego królestwa na własnych warunkach. Rycerz Monet, wbrew zdrowemu rozsądkowi, daje zielone światło niedyplomatycznym rozwiązaniom. Afery mile widziane! Bezkompromisowe odwołania od urzędowych decyzji również. Zainicjuj sześć miesięcy radykalnej asertywności. Jej rezultaty będzie można podziwiać podczas listopadowej Pełni.
Intencja: Ochrona własnych granic. Pora skończyć z ruchem bezwizowym.

Strzelec: Harmonia

Karty: Księżyc, Papieżyca, 3 Pucharów

Kondensuj ezoteryczne soki, twoja intuicja sięga zenitu, jesteś teraz w szczytowej psionicznej formie. Księżyc i Papieżyca niosą ze sobą gigantyczny duchowy ładunek, niezależnie od czyjegokolwiek stosunku do spraw nieuchwytnych. Dla pragmatyków będzie to krystalicznie czysty rozum, dla romantyków szept geniuszu, dla czarnoksiężników tknięcie z zaświatów. Należy jedynie zwrócić uwagę na niuans: Księżyc kreuje wizje (to karta lunatyków i poetów), Papieżyca je wychwytuje. Wsłuchuj się uważnie w cichy głos podświadomości, mając jednak na względzie, że ton przekazowi nadajesz sam. Szczególną uwagę poświęć związkom. Możesz doznać olśnienia, dowiedzieć się, o co tobie lub drugiej najważniejszej po tobie postaci – tak naprawdę chodzi. Mało tego, Papieżyca jest rozumiana jako rzeczniczka słabszych, więc odkryjesz w sobie łaskawszą wobec człowieczych mankamentów stronę. 3 Pucharów buduje harmonię, symbolizuje krąg wsparcia i celebrację w miłym towarzystwie.

Intencja: Zrozumienie. Na wszelki wypadek okazuj wielkoduszność każdemu, sobie również.

Koziorożec: Zmiana zależności

Karty: Diabeł, 6 Monet,7 Pucharów

Ilustracje na kartach Diabeł i 6 Monet są we frapujący sposób podobne. Przedstawiają indywiduum górujące nad dwoma bezbronnymi postaciami. Podczas gdy Diabeł dzierży w łapsku pochodnię, VIP z 6 Monet w jednej dłoni trzyma wagę, w drugiej garść dukatów. W pierwszej wersji kusząca pierwotnie oferta okazuje się pożerać twoją tożsamość. Jaskrawo rzuca się w oczy kontrast między rangami, relacja zależności, może nawet nadużycia władzy. Nie musi być aż tak dramatycznie, najistotniejszy jest fakt trwania na czyimś postronku. Druga, pożądana w tym wypadku opcja, to sprawiedliwa wymiana. Mowa tu o układzie, który dominuje twoją codzienność, który masz okazję teraz zmienić z kieratu we współpracę. Postaw sobie za cel awans, podwyżkę, uznanie zasług – coś, co podwyższy twoją samoocenę i uczyni dzień powszedni wartym zachodu. 7 Pucharów to słodkie marzenia, którymi możesz napędzać swój motor, twoje paliwo.

Intencja: Zajęcie wygodnego miejsca. W ramach treningu domagaj się sprawiedliwości na każdym kroku.

Wodnik: Zabawa na całego

Karty: 6 Mieczy, Słońce, 7 Buław

Pobudka po zimie. Wracają twoje siły libidalne. Smutnawa 6 Mieczy zostaje wyparta przez ekstatyczne Słońce, a 7 Buław dodaje ci charyzmy. Namawiam, by odciąć się grubą linią od ponurych ostatnich miesięcy. Nie daj sobie zepsuć świeżo odzyskanej woli zabawy. Nadchodzi czas owocnego romansowania i nieskrępowanej twórczości, oczekuj wybuchów kreatywnej energii, pozostań otwarty na oferowane ci przygody. 6 Mieczy jest raczej pozytywną kartą, niemniej jednak blednie w obliczu Słońca. Rezygnowanie ze smutku jest łatwe wobec zgody na radość. Słońce daje ci szansę na bezpieczne eksperymentowanie – możesz więc iść za ciosem i bezpardonowo harcować. Sprzyja też uczniom i studentom. Nauka powinna sprawiać ci przyjemność, jeśli tego nie robi, czas wywalczyć zmiany.

Intencja: Zabawa. Czym byś wypełniał swoje dni, gdybyś w niczym nie musiał być profesjonalistą? 

Ryby: Kogel-mogel

Karty: Diabeł, Koło Fortuny, 8 Buław

Może to COVID, może Koło Fortuny... W astrologicznym sektorze odpowiadającym za sprawy domowe panuje nie byle jaki bałagan. Bezsilność wobec Diabła, przewrotność losu zawarta w Kole Fortuny, ponaglające tempo 8 Buław. Wygląda to, jak problemy z najmem, kupnem, sprzedażą, meblowaniem, mamą, tatą…, uf! 

Nie mogąc o niczym w pojedynkę decydować, zdaj się na los. Koło Fortuny budzi nas z iluzji kontroli i pozwala zrelaksować napięte nerwy. Będzie jako tako. Jeśli teraz jest źle, za chwilę będzie dobrze. Jeśli uważasz, że wszystko funkcjonuje bez zarzutu, przy najbliższym wahnięciu tarczy spotka cię kilka wyzwań. Dobrą wiadomość przynosi 8 Buław. Będąc kartą radykalnego przyspieszenia i nieoczekiwanych wieści, gwałtownych początków i zakończeń daje w niepewności pewność, że po zakręcie czeka cię długa prosta.

Intencja: Samoregulacja. Rodzina i domostwo przypominają zamknięte ekosystemy. Czasem wystarczy biernie poczekać na stabilizację.

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę