Znaleziono 0 artykułów
11.05.2021

Horoskop na majowy nów

11.05.2021
(il. Tomasz Opaliński)

Podczas nowiu w Byku zanurzmy się po uszy w luksusach oferowanych przez Matkę Naturę. Wychodząc wreszcie z domów, mamy szansę pokazać się światu od zupełnie innej strony. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Zbudujmy coś razem

Karty: 2 Mieczy, 3 Monet, 3 Pucharów

2 Mieczy to karta nadziei na przychylny obrót spraw. Wykorzystaj nów, by rozpocząć nową współpracę. 3 Monet zachęca do wyjścia z inicjatywą, rozesłania CV, gdzie trzeba, lub spróbowania sił w zupełnie nowej branży. 3 Pucharów zapowiada sukces towarzyski. Od emocjonalnego spełnienia dzieli cię tylko kilka pragmatycznych gestów porządkujących finanse.
Zadanie: Zanim zasiądziesz do pracy, pomaluj twarz złotą farbą, powlecz pozłotkiem lub przyprósz złocistym brokatem. 

Byk: Power nap

Karty: Król Pucharów, 10 Mieczy, 4 Mieczy

Niech wszystko będzie po twojej myśli. Wraz z nowiem we własnym znaku możesz zbudować wizerunek od zera. Król Pucharów ukazuje postać świadomą własnych wpływów. Niekiedy mówi się tak o filozofach, poetach lub duchowych przywódcach, częściej o osobach będących centrum danej grupy lub sytuacji. 10 i 4 Mieczy to duet wypoczynkowy – pierwsza karta każe uznać zagrożenia za zmyślone, druga z kart pomoże złapać głęboki oddech. Tarot wzywa do definiowania siebie przez relaks, nie przez stres. Niech punktem wyjścia dla opisu własnej osoby staną się źródła przyjemności.

Zadanie: Oddaj się snom na jawie. Znajdź czynności, które pozwalają scenariuszom tworzyć się samym: gotowanie, spacerowanie, głaskanie alpak. Snuj wizje na swój temat, a potem wcielaj w życie elementy najbardziej satysfakcjonujących fantazji.

Bliźnięta: Aktualizacja systemu

Karty: 2 Mieczy, 8 Pucharów, 6 Monet

Nów tradycyjnie jest czasem introspekcji, nie dziwi zatem obecność 2 Mieczy, karty medytacji. W zestawieniu z 8 Pucharów, zachęcającą do refleksji nad pryncypiami, dostajesz jasne wytyczne postępowania. Pozwól przeminąć temu, co średnio potrzebne, odczuć, co niezbędne i zgasnąć temu, co niedopasowane. Nie oglądaj się za siebie. 6 Monet to przepływ dawania i brania, symbol wdzięczności jako stanu rzeczy, ale też umiejętności zaufania w sprawiedliwy podział dóbr. Naucz się rezygnować z zaspokajania impulsów w obawie przed brakiem kolejnych okazji lub z przyzwyczajenia do niedosytu. Trenuj duchowy minimalizm i dostrzeganie darów od losu skrojonych na miarę.
Zadanie: Kup nasiona różnych ziół, ale zasiej tylko jeden rodzaj, wylosowany i rozpakowany z zamkniętymi oczami. Dołóż wszelkich starań, by do końca nie mieć pewności, co do rośliny, którą pielęgnujesz. Naucz się przyrządzać potrawy, w których zasiane zioło grać będzie główne skrzypce.

Rak: Spójrzcie na mnie!

Karty: 3 Buław, Słońce, 7 Buław

3 Buław oznacza mit niezależności. Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt ani nie chce, ani nie może być do końca niezależny. Słońce przywraca cię światu. 7 Buław to twój cel, karta zwana w tarotowym slangu „męstwem”, czyli karta popisu. Małymi krokami wróć na salony i zaprezentuj się z lepszego profilu. Potrzebujesz tego i ty, i twoja publiczność.
Zadanie: Zafunduj sobie bezkompromisową metamorfozę lub przynajmniej nowe perfumy, które anonsować będą twoją obecność na ułamek sekundy, zanim zaanonsujesz ją ty. Ewentualnie poeksperymentuj z napisami na koszulkach, narracyjną biżuterią, dzwonkiem w telefonie.

Lew: Krok wstecz na rozbieg

Karty: Król Pucharów, Księżyc, Rycerz Pucharów

Przyjmując funkcję Króla Pucharów, władcy szlachetnego, twórczego, czującego, odwala się kawał dobrej roboty dla świata, sukces zawodowy umilając sobie słuchaniem wyrazów wdzięczności. Warto czasem popełnić kilka błędów. Pomyłki, potknięcia i spacery po strefie mroku są źródłem nowatorskich pomysłów i zaskakujących zwrotów akcji. Księżyc to karta wstępowania na tereny zakazane, ulegania wpływom, mieszania fikcji z faktami. Innymi słowy, inspiracji w czystej postaci. Rycerz Pucharów, postać niższa stopniem od Króla, oprócz licznych walorów, posiada też dar ignorancji i lekkiego ducha. Pozbawiony ciężaru odpowiedzialności może na własną rękę poszukiwać odpowiednich środków wyrazu. Twój zawodowy postęp wymaga ryzyka i wolności do popełniania omyłek.
Zadanie: Zorganizuj wieczór karaoke dla siebie, przełożonych i współpracowników. Zaśpiewaj przy wszystkich „Wuthering Heights” Kate Bush, najlepiej z uwzględnieniem choreografii.

Panna: Diament w popiele

Karty: Rydwan, 4 Monet, Wieża

Zapomnij o wszystkim, co wiesz, Rydwan pędzi na czołowe zderzenie z Wieżą. To wspaniała okazja, by uwolnić się od myślowych schematów. 4 Monet stanowi bezpieczną bazę. Monety mówią o pieniądzach i innych ziemskich rozkoszach. Patrząc przez pryzmat materializmu, nienaruszalnym filarem mogą być sprawy finansowe. Dopóki nie musisz rezygnować z dobrobytu, dopóty żadne trzęsienie ziemi nie jest ci straszne. Wieża, symbol destrukcji tego, co przerosło swoją miarę, zgrabnie finalizuje dumny przejazd Rydwanu, karty dającej wrażenie bycia u szczytu ludzkich możliwości. Najważniejsze obecnie jest dotarcie do sedna, czyli wyklarowania światopoglądu, sformułowania tezy lub określenia finansowych granic.
Zadanie: Zwolnij bieg i poświęć czas na przyszykowanie ekwiwalentów półproduktów spożywczych, które pochłaniasz na co dzień. Upiecz chleb, usmaż dżem, ubij masło ze śmietany. Potraktuj to wyzwanie jak najpoważniej.

Waga: Złota kaczka

Karty: Rycerz Buław, 3 Pucharów, 8 Mieczy

Nów niesie dla ciebie naukę zawierzania cudzym intencjom. Oddając komuś kontrolę, prowokujesz otoczenie do ujawnienia najlepszych cech. Rycerz Buław, charyzmatyczny, bezkompromisowy, bez zahamowań – któż by nie chciał zakosztować takiego życia! A kto myśli o walucie, jaką płaci się za podobną brawurę? W baśni o złotej kaczce, by osiągnąć bogactwo, trzeba wyrzec się ludzkich odruchów, co kończy się rezygnacją z góry dukatów na rzecz dobrych relacji interpersonalnych. Podobnie w tym rozkładzie, by nie skostnieć w sukcesie i nie stracić duszy, przyjmij pozycję odsłoniętą, złóż broń i pozwól ruszyć sobie na ratunek, jak to ilustruje 8 Mieczy. 3 Pucharów otacza cię życzliwymi ludźmi, a tym samym podnosi poprzeczkę otwartości, na którą nie każdy ma odwagę się zdecydować. 
Zadanie: Codziennie, w różnym towarzystwie, mimochodem, rzucaj w powietrze niezobowiązujące zdanie w stylu: „oddałbym życie za masaż karku”.

Skorpion: Sowing the Seeds of Love

Karty: As Buław, 3 Pucharów, 2 Pucharów

Witasz wiosnę z otwartymi ramionami, nastawiony na elektryzujące przygody, które możesz karmić popędliwością Asa Buław. Twój stan cywilny nie ma znaczenia – szukasz ujścia dla ekscytacji choćby i tylko przez nieocenzurowane fantazje. Płomień Asa wysublimuj w poetycką wrażliwość Pucharów. Dostajesz szansę, by nadać drzemiącemu w nim potencjałowi wybrany kierunek. Obierz zatem azymut na miłość i koleżeństwo, namiętności dając chwilowo wolne. 3 Pucharów to krąg przyjaciół, czasem zakrapiane zabawy w bliskim gronie, zawsze wsparcie i zrozumienie. 2 Pucharów jest dla odmiany partnerstwem w czystej formie, współpracą, platoniczną fascynacją lub budzącym się do życia niewinnym uczuciem. Otwiera się przed tobą perspektywa pogłębienia bliskości. Mając tyle uczuć do zaoferowania, pozwól sobie na rozrzutność.
Zadanie: W astrologicznym kluczu do tarota kartą odpowiadającą Księżycowi w Byku jest 6 Monet. Wydrukuj wybraną wersję tej karty i przez najbliższy tydzień, codziennie, medytuj nad symboliką zawartą w ilustracji.

Strzelec: A psik!

Karty: 4 Pucharów, 8 Pucharów, Królowa Mieczy

Nie ma to, jak wiosenne porządki. Układ kart stawia sprawę jasno: czas na radykalny remanent. Bez oglądania się za siebie, odrzuć niekonstruktywne nawyki. Jeśli praca uwiera, pomyśl, co można w niej zmienić. Niech proces czyszczenia rozpoczęty teraz odmieni twoje życie za pół roku, przy jesiennej pełni w Byku. 4 Pucharów jest ilustracją niechęci do wchodzenia w dialog z rzeczywistością, choćby ta oferowała ptysie i uśmiechy. 8 Pucharów, pozostając w nurcie melancholijno-defetystycznym, skłania do refleksji nad wyborami, które otwierając jedną drogę, zamykają drugą. Królowa Mieczy na szczęście ma to już za sobą. Zwracając oczy ku przyszłości, staje się symbolem odbytej i przepracowanej żałoby nad straconym bałaganem, awitaminozą i słodkim przywiązaniem do nieskutecznej rutyny.
Zadanie: Łatwiej wziąć się za naprawianie, jeśli efekt końcowy rysuje się kusząco. Oczaruj sam siebie bogactwem idealnego dnia. Uhonoruj żywioł ziemi i zmysłowość Byka, udając się na piknik. Nie zapomnij przyczesać brwi i odświeżyć lica błotnymi maseczkami. 

Koziorożec: Małe tęsknoty

Karty: 2 Mieczy, 6 Pucharów, 9 Buław

Przypomnij sobie piękne czasy, kiedy zabawy obywały się bez piramid komplikacji. 6 Pucharów jest kartą sentymentów i pamięci jako zjawiska kształtującego teraźniejszość. Sięgając w głąb nie tak znowu odległych wspomnień, możesz przywołać całkiem żywe emocje, z pełnym życiodajnym potencjałem. 2 Mieczy za wszelką cenę szuka dyplomatycznych metod działania, kastrując tym samym, z dobrej woli, umiejętność szukania przyjemności. 9 Buław to prezentacja nowo wypracowanych muskułów determinacji. Aktem prawdziwego bohaterstwa będzie udowodnienie tłumom, że twoje serce jest nadal młode, chłonne i spragnione przygód. Na razie trenuj na drobiazgach.
Zadanie: „Odbyłem podróż dookoła świata (…) Otóż ze wszystkich tych podróży niczego nie wziąłem do swoich książek. Wydawało mi się, że warto poruszyć tę kwestię, gdyż jest ona wyraźnym dowodem na to, że u mnie wyobraźnia jest wszystkim”, jak rzekł Raymond Roussel. Przeinacz jego credo i wcielaj w życie swoje fałszywe wspomnienia oraz nieszkodliwe fantazje.

Wodnik: Tam pałac, gdzie serce twoje

Karty: Gwiazda, Król Monet, Sąd Ostateczny

Jak pięknie rysuje się obraz twojego domu! Karty dają ci zielone światło w kwestii kupna, sprzedaży, wynajmu lub remontu. Każda decyzja podjęta naokoło tematu miejsca zamieszkania będzie korzystna. Gwiazda jest kartą nadziei, niewinności i piękna. Król Monet to dawca luksusu, ojcowska postać, patron kochających dobrobyt. Sąd Ostateczny w tych okolicznościach nazwałabym „parapetówką”, bo przedstawia sytuację powrotu dobrych dusz do życia. Jeśli jeszcze nie uczyniłeś swojego otoczenia kokonem szytym na miarę własnych potrzeb, ruszaj do dzieła. Pod koniec miesiąca plany zacznie krzyżować retrogradacja Merkurego.
Zadanie: W ramach zaprzyjaźniania się z mieszkaniem, spryskaj każdą ścianę kroplą ulubionych perfum i w każdym pomieszczeniu zaaranżuj maciupką ikebanę.

Ryby: Wrodzony internet

Karty: As Buław, Król Pucharów, As Pucharów

O intuicji przedstawicieli twojego znaku krążą legendy. Niespodzianka, nów w Byku uruchomi twój ósmy zmysł tak, że nawet będąc na wskroś inżynierem mechatroniki, poczujesz dreszczyk wyższego poznania. As Buław i As Pucharów tworzą bardzo esencjonalną emocjonalnie harmonię, wyposażając cię w kreatywność z jednej strony i receptywność z drugiej. Król Pucharów, najwrażliwsza z męskich postaci tarota, całą swoją postacią nastawiony jest na dogłębną komunikację. Możesz pomóc teraz w mediacjach lub w odkrywaniu ukrytych motywacji. Będziesz funkcjonować jak antena satelitarna, więc ufaj swoim przeczuciom. 
Zadanie: By trenować mediumiczne talenty, noś przy sobie szkicownik, w którym rysować będziesz domniemane twarze osób, które znasz jedynie z nazwiska.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij