Znaleziono 0 artykułów
18.05.2023

Horoskop na majowy nów

18.05.2023
Il. Tomasz Opalliński

Przed nami chwila wytchnienia. Już 19 maja Księżyc w nowiu znajdzie się w lubiącym luksus znaku Byka. Patronuje mu Wenus, która namawia do oddawania się przyjemnościom. Po wyczerpujących zaćmieniach Słońca i Księżyca oraz pełni w znaku Skorpiona nów poprawi jakość naszego życia. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta na podstawie wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Baran: B jak brawura

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Rycerz Mieczy, Siła, Giermek Mieczy

Nów w Byku roztoczy aurę rozkoszy i przyjemności nad całym zodiakiem. Jednak Barany nie potrafią wysiedzieć zbyt długo w miejscu, nawet tym najbardziej komfortowym. Rycerz Mieczy otwierający układ zapowiada zniecierpliwienie – Merkury wyszedł z ruchu wstecznego i sprawy muszą nabrać teraz tempa. Karta Siły oznacza, że zapanujesz nad wewnętrznym ogniem, zanim zacznie trawić wszystko na swojej drodze, a Giermek Mieczy sygnalizuje, że w domknięciu starych i zainicjowaniu nowych przedsięwzięć warto kierować się zdrowym rozsądkiem i wiedzą.

Zadanie: Oczywiście możesz relaksować się w ruchu, a nawet uprawiając sporty ekstremalne.

Byk: Lekcja z zarządzania

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 6 Monet, Śmierć, Giermek Monet

Wygląda na to, że Księżyc w nowiu w znaku Byka chce dać ci lekcję korzystania z zasobów. Czerpiesz przyjemność z dawania, co jednocześnie łechta twoje poczucie statusu. 6 Monet pokazuje, że w nowiu hojnie rozdysponujesz środkami, by dostarczyć luksusów sobie i najbliższym. Pojawienie się Śmierci daje sygnał, że poczujesz też potrzebę zmiany paradygmatu, a Giermek Monet każe spojrzeć na budżet w bardziej pragmatyczny sposób.

Zadanie: Tabelki, tabelki, tabelki. Poćwicz matematykę, zoptymalizuj wydatki.

Bliźnięta: Burza w szklance wody

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 8 Monet, Sprawiedliwość, 7 Buław

Spokojny czas nowiu wykorzystasz na pracę. Weekend zaczniesz z ambitnym zamiarem nadrobienia zaległości (8 Monet). Jednak ze stanu skupienia wytrąci cię konieczność zabrania głosu w „niezwykle ważnej sprawie” (Sprawiedliwość). Niestety, impuls ten, dyktowany wewnętrzną potrzebą mediacji, doprowadzi do zwarcia ze znacznie silniejszym przeciwnikiem (7 Buław). Miejmy nadzieję, że spór ten ograniczy się jedynie do wymiany zdań na Facebooku.

Zadanie: Zachęcamy do korzystania z aplikacji, które na czas pracy ograniczają dostęp do mediów społecznościowych.

Rak: Złota klatka

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Król Monet, Pustelnik, 4 Denarów

Relaks może kojarzyć się Rakom z bezpieczeństwem materialnym i domowym zaciszem. Otwierając układ, Król Monet pokazuje, że udało ci się wypracować poziom stabilizacji, który pozwala na niezmącone niczym badanie obszarów swojej duszy. Pustelnik podkreśla potrzebę introspekcji i zrozumienia, czego teraz tak naprawdę potrzebujesz. 4 Denarów ostrzega, by dążenie do bezpieczeństwa nie przerodziło się w izolację. Uważaj, by samemu nie zatrzasnąć się w „złotej klatce”.

Zadanie: Zaproś najbliższych znajomych na domówkę albo garden party. Dziel się swoimi przeżyciami.

Lew: Celebryta

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Gwiazda, Mag, 4 Pucharów

 

Kogo, jak kogo, ale Lwów nie trzeba namawiać do korzystania z przyjemności. Opiekę roztoczy nad tobą karta Gwiazdy. Rozbłyśniesz tak jak ona. Karta Maga dodatkowo podkreśla, że to wyjątkowo sprzyjający ci czas. Możesz osiągnąć właściwie wszystko, co zaplanujesz. Możliwości będzie tak wiele, że w pewnym momencie odczujesz wręcz zmęczenie – będziesz musiał przemyśleć, czy chcesz przyjąć kolejne zaproszenie na wieczór dla VIP-ów (4 Pucharów).

Zadanie: Daj innym ogrzać się w twoim blasku.

Panna: W harmonii

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Umiarkowanie, 5 Mieczy, 2 Buław

Dla Panny relaks często równa się poczuciu kontroli nad sytuacją. Otwierająca układ karta Umiarkowania mówi o panującej we wszechświecie harmonii. W nowiu uda ci się osiągnąć podobny stopień homeostazy. 5 Mieczy oznajmia, że ten stan będzie punktem wyjścia do refleksji o konieczności przegrupowania – pewien etap działań definitywnie się zakończył. Jednocześnie dostrzeżesz potencjał osoby z twojego otoczenia, która pozwoli wypłynąć ci na szerokie wody (2 Buław). 

Zadanie: Dobrze zrobi ci medytacja. Skoncentruj się, a następnie pozwól rozproszyć się swoim myślom.

Waga: Szerokie perspektywy

Il.Tomasz Opalliński

Karty: As Pucharów, 5 Buław, 9 Buław

As Pucharów określany jest w tarocie jako karta Świętego Graala. Wraz z nowiem w Byku możesz poczuć się, jakbyś był bliski jego odnalezienia. Skumulowane w tobie potrzeby i moce twórcze szukają ujścia. Niestety, istnieje niebezpieczeństwo, sygnalizowane przez 5 Buław, że ten twórczy stan może zostać zakłócony przez sprzeczkę ze współpracownikiem, w dodatku o detale, które wobec twojego szerokiego oglądu wydadzą ci się kompletnie nieistotne. Ostatecznie postanowisz przyjąć odrobinę zblazowaną postawę osoby, która wszystko już widziała (9 Buław) i spokojnie przeczekać emocje drugiej strony.

Zadanie: Jesteś świetny w argumentowaniu, jednocześnie w sporach potrafisz uciec się do trików psychologicznych. Korzystaj ze swoich mocy.

Skorpion: Proste przyjemności

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Królowa Pucharów, 8 Denarów, Królowa Mieczy

Karta Królowej Pucharów dobrze rezonuje z atmosferą nowiu w Byku. Wspiera realizowanie potrzeb związanych ze zmysłami i emocjami. Nów przynoszący ulgę po zaćmieniach Słońca i Księżyca pozwoli ci wykonywać codzienną pracę z przyjemnością. Mroczny ton, który wprowadza Królowa Mieczy, pokazuje, że każda radosna sytuacja, emocja, aspekt posiadają swój ciemniejszy odpowiednik. Wytrącony z przyjemnego stanu równowagi, Skorpion potrafi boleśnie ukąsić.

Zadanie: Nie pozwól się sprowokować.

Strzelec: Miłość i majątek

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 7 Pucharów, Król Monet, Rycerz Pucharów

Jednym ze stanów, które absolutnie uwielbiają Strzelce, jest niczym nieskrępowana wolność wyboru. Nadejście takiej sytuacji wraz z nowiem gwarantuje karta 7 Pucharów. Choć nie jest dla ciebie specjalnie istotne, czy wysyp możliwości ma jakikolwiek potencjał na spełnienie, tym razem okaże się, że los da ci możliwość znacznego polepszenia sytuacji materialnej (Król Monet). Uzbrojony w środki otworzysz się emocjonalnie – Rycerz Pucharów zapowiada pojawienie się królewicza albo królewny na białym koniu.

Zadanie: Choć brzmi to jak aforyzm z magnesu na lodówce, w nowiu po prostu bądź sobą.

Koziorożec: Superego spacyfikowane

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 6 Pucharów, Cesarz, 4 Mieczy

Nów w wielbiącym komfort znaku Byka wprawi cię w błogi nastrój. Nabierzesz chęci na nostalgiczne seanse (6 Pucharów). Tę sielankową atmosferę zakłócisz ty sam, a raczej twoje superego reprezentowane w układzie przez surowego Cesarza. Koziorożce nie potrafią odpoczywać – brak obowiązków do wykonania automatycznie uruchamia wyrzuty sumienia. Ostatecznie dojdziesz do wniosku, że odpoczynek po prostu ci się należy – 4 Mieczy potwierdza, że nie masz już nawet za wiele energii, by się przed nim wzbraniać. 

Zadanie: Stwórz sobie warunki do odpoczynku. Spróbuj sam wyjechać na weekend.

Wodnik: Intuicyjny strateg

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Arcykapłanka, Giermek Buław, As Mieczy

Uzdrawiająca aura nowiu w Byku odblokuje w Wodnikach pokłady empatii i intuicji względem motywacji innych. Te umiejętności reprezentuje w układzie karta Arcykapłanki. Wprowadzisz zmiany w otoczeniu z poziomu duchowego, a to Wodniki lubią najbardziej. I brylowanie w towarzystwie, do czego w trakcie weekendu również będzie okazja (Giermek Buław). Dobra atmosfera pozwoli wspiąć się na wyżyny twojego intelektu i zabłysnąć niekonwencjonalnymi rozwiązaniami strategicznymi.

Zadanie: Możesz podjąć próbę wyrażenia swojego programu działania na piśmie. Będziesz zaskoczony rezultatem.

Ryby: W górę rzeki

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 10 Monet, Wisielec, Rycerz Buław

Otwierająca układ tarota karta 10 Buław gwarantuje, że nic nie zdoła zmącić twojego spokoju wraz z nastaniem nowiu w Byku. Będziesz czuł się wyjątkowo doceniony przez otoczenie – w ostatnich tygodniach zrobiłeś bardzo wiele dla innych, o czym mówi karta Wisielca. Teraz poczujesz przypływ wigoru – Rycerz Buław zapowiada, że wzmocniony uznaniem, będziesz chciał zawojować salony. Z powodzeniem.

Zadanie: Korzystaj w pełni ze sprzyjającej aury. Działania zapoczątkowane teraz przyniosą niezrównane efekty.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij