Znaleziono 0 artykułów
09.03.2020

Horoskop na marcową pełnię

09.03.2020
(Ilustracja: Tomek Opaliński)

Wiecie, czemu porządki robi się na wiosnę, a nie na przykład jesienią po lecie miłości? To sprawka Pełni w Pannie, ostatniej przed początkiem nowego, astrologicznego roku. Czas posortować zdobycze ostatnich 12 miesięcy na skarby i graty. Do dzieła!

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta, opierając się na wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Baran: Przebudzenie

Ilustracja Tomasz Opaliński

Król Pucharów, Rycerz Mieczy, 2 Monet

Czas wziąć się do banalnej codzienności, zwłaszcza jeśli wierzysz w samoorganizację pracy, oddajesz swoje losy w ręce Wielkiego Magnesu albo zakładasz, że emocjonalna satysfakcja niweluje negatywny wpływ cukru na zdrowie. Nie przeczę, jesteś jednym ze szczęśliwców, u których te metody mają szansę na powodzenie, ale pragmatyczna Pełnia w Pannie oczekuje konkretów. Pora obudzić się z romantycznego snu Króla Pucharów i wejść w dialog z miłośnikiem faktów – Rycerzem Mieczy. Jeśli więc stosujesz alternatywne terapie, dla odmiany zrób sobie morfologię krwi. Jeśli liczysz na uśmiech wszechświata, uśmiechnij się do niego pierwszy, najlepiej za pomocą odświeżonego harmonogramu dnia. Policz zyski i straty i pozostań przy strategiach, których skuteczność jest niepodważalna. Karta 2 Monet to postawa racjonalna i przypomnienie, że rutyna uwalnia nas od konieczności nieustannego podejmowania decyzji.

Uporządkuj: Swój kalendarz. Retrogradacja Merkurego dobiega końca, dość już wymówek. Zaplanuj rytuały na nadchodzące dwa tygodnie: bieganie, jedzenie warzyw, odrabianie pracy domowej. Trzymaj się tych planów jak pięknego romansu.

Byk: Dojrzały do zabawy

Ilustracja Tomasz Opaliński

4 Mieczy, Giermek Mieczy, Moc

Niech twoja dusza rzuci się w wiosnę, zanim wiosna oficjalnie nadejdzie. Karta 4 Mieczy znaczy tyle, że trwający od września okres emocjonalnego impasu dobiega końca. Może to dłuższe dni, może to Pełnia w Pannie, dość, że odchodzi poczucie stagnacji, a nadciąga czas akcji! Nowa pasja lub nowy romans, nowy ogień w starym romansie, krótko mówiąc – powiew świeżości, który przywróci rumieniec na twoje policzki. Giermek Mieczy to głód wiedzy i lotny umysł, odpowiada też za poczucie humoru. Zatem jeśli czerpiesz energię z brylowania na salonach – chwytaj okazje. Jeśli wolisz, możesz ten potencjał spożytkować w sposób bardziej introwertyczny i zabrać się za twórczość literacką, choćby nawet za pisanie listów miłosnych. Moc to symbol witalności, odwagi i sukcesu. Podjęte teraz twórcze ryzyko jest skazane na powodzenie.

Uporządkuj: Marzenia. Zrób listę podzieloną na cztery kolumny: realistyczne, fantastyczne, najskrytsze, dobrze brzmiące w autobiografii.

Bliźnięta: Najlepsze miejsce na świecie

Ilustracja Tomasz Opaliński

3 Buław, 4 Buław, 7 Buław

Zmiana to tylko chwilowe odświeżenie podniebienia, a zatem skończ z uciekaniem w marzenia o zmianie środowiska, w którym się obracasz. Rozejrzyj się – znalazłeś już najlepsze z możliwych. To ono da ci poczucie bezpieczeństwa i siłę, by osiągać nieosiągalne czy o czym tam śnisz w sekrecie. Karta 4 Buław to karta bezwarunkowej akceptacji, odnalezienia swojego miejsca na ziemi, ale 3 Buław ukazuje po twojej stronie niedosyt – ciche podejrzenie, że za horyzontem ludzie są bardziej inspirujący, okoliczności bardziej obiecujące, a mieszkania wygodniejsze i piękniejsze. Czasami okazuje się to prawdą, zakładam jednak, że tu większą rolę odgrywa fakt, iż od dawna nie przyglądałeś się swojemu otoczeniu niewinnym okiem. Odkryj na nowo atuty starych przyjaciół. 7 Buław zapewnia, że stoicie po tej samej stronie barykady, co samo w sobie jest warte odnotowania.

Uporządkuj: Mieszkanie. Niech wszystko wygląda jak w twoich marzeniach, nawet jeśli to marzenia o poskładanych w kostkę prześcieradłach z gumką.

Rak: Prawdziwy dialog

Ilustracja Tomasz Opaliński

Królowa Monet, 2 Buław, Słońce

Najskuteczniejszą strategią komunikacji jest wykraczanie poza własne ramy, o czym mówi 2 Buław – karta oczekiwania na zewnętrzny impuls, a tym samym otwartości na tzw. innego. Królowa Monet dla odmiany symbolizuje jednostronne dawanie, które uniemożliwia autentyczną wymianę zdań. Jest to istotne o tyle, że Pełnia w Pannie daje ci szansę, by nawiązać elektryzujące znajomości, które mogą zaowocować wieloletnią przyjaźnią lub zawodową współpracą. Warunek jest jeden – musisz nauczyć się funkcjonować na partnerskich zasadach, a najkrótszą ku temu drogą jest otwarty dialog. Królowa Monet, sztywna postawa, do której porzucenia cię zachęcam, jest wyłącznie dawczynią albo biorczynią. Kreatywny ping-pong nie wchodzi w grę. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą tkwić w dumie, nieśmiałości, ale też w błędnym przekonaniu, że nasze przekonania i wizerunek muszą być konsekwentne. Otóż nie muszą. Słońce to szansa na rozwój i partnerstwo.

Uporządkuj: Skrzynkę e-mailową. Odpisz na każdą zignorowaną wiadomość, zrezygnuj z nieczytanych newsletterów etc. Osiągnięcie pułapu 0 nieprzeczytanych e-maili to nirwana człowieka Zachodu.

Lew: Co dwie głowy, to nie jedna

Ilustracja Tomasz Opaliński

6 Mieczy, 2 Pucharów, Rydwan

Sytuacja obraca się naokoło domniemanych materialnych wyrzeczeń. 6 Mieczy to słodko-gorzka karta oddalania się od źródła kłopotów, które dały nam mocno w kość. Napomknę tu, że kłopoty wcale nie muszą być faktem. Być może finansowo radzisz sobie w sam raz, ale na karku czujesz zimny oddech zobowiązań lub strach przed inwestycją. Może ktoś jest ci dłużny znaczną sumę i wolisz zapomnieć o długu, niż mierzyć się z rozczarowaniem. Którakolwiek wersja byłaby prawdziwa, efekt jest ten sam. Wierzysz, że z pewnych oczekiwań powinieneś zrezygnować. Mam dla ciebie dobrą wiadomość – ten stan rzeczy trwać będzie jedynie dopóty, dopóki nie odważysz się wypowiedzieć swoich obaw na głos. 2 Pucharów jest kartą partnerstwa, sprzyja zwierzeniom i wspólnemu rozwiązywaniu problemów. Sprzyja też współpracy, a w połączeniu z Rydwanem daje perspektywy na sukces wspólnego przedsięwzięcia.

Uporządkuj: Stan konta. Przyjrzyj się wszystkim tajemniczym zaginięciom, a jeśli masz odwagę – przez tydzień spisuj każdy swój wydatek (70 groszy za wafelek też).

Panna: W dobrym towarzystwie

Ilustracja Tomasz Opaliński

9 Buław, Rycerz Mieczy, 2 Mieczy

Wszystkiego najlepszego, Panno. Jesteś teraz ulubionym dzieckiem Zodiaku. Merkury, twój władca, kończy retrogradować, a Księżyc omiata cię czułym światłem. Na horyzoncie widać już obietnicę odrodzenia po okresie wzmożonego ruchu na wielu frontach. Coś, nad czym pracujesz od pół roku, a od czego uzależniasz swoje poczucie wartości, wydaje plony. Tylko pozazdrościć! 9 Buław odchodzi w przeszłość, zabierając ze sobą konieczność nieustannego pokazywania lwiego pazura. Dzięki Rycerzowi Mieczy błyszczysz śmiałością i inteligencją, może nawet zbyt jaskrawo. Jeśli lubisz posłuch, masz teraz swoje 15 minut. Potrenuj odzwyczajanie się od ustępowania miejsca osobom nie bardziej uprzywilejowanym niż ty. Kiedy odstawisz do lamusa niezłomną postawę męczennika, odkryjesz w sobie zdobywcę i odnajdziesz symbolizowane przez 2 Mieczy równowagę i spokój.

Uporządkuj: Garderobę. Szaty pokutne oddaj do schroniska, niech posłużą jako posłanie dla zwierzaków.

Waga: Leżeć i pachnieć

Ilustracja Tomasz Opaliński

Giermek Monet, 6 Monet, 8 Pucharów

Aktywnie zadbaj o siebie, na poziomie fizycznym i duchowym. Giermek Monet sugeruje, że masz skłonność do wyczerpywania baterii na innych. Może lubisz oferować pomocną dłoń, ale równie dobrze możesz po prostu nie umieć lub nie chcieć odmawiać. Aktywność na rzecz innych bywa uzależniająca! 6 Monet to domaganie się równego traktowania, w tym przypadku wsparcia, przejęcia części obowiązków, które lekką ręką wziąłeś wcześniej na siebie. Tak trzymaj! Oddeleguj kogoś do opieki nad dzieckiem, hojnie podziel się nadprogramową pracą – to ułatwi swobodny przepływ wdzięczności i zobowiązań. Każdy dostanie, ile potrzebuje, a energia pozostanie w obrocie. 8 Pucharów to proces wyrastania ze źle funkcjonujących schematów. Czy twoje ideały sprawdziły się w praktyce? Które ze swoich przekonań możesz odstawić do gabinetu osobliwości?

Uporządkuj: Siebie. Same przyjemności. Manikiur, maseczki, Netflix and chill solo, wizyta u cyrulika. Weź kąpiel w naparze z melisy i rozmarynu dla fizycznego, duchowego i emocjonalnego oczyszczenia.

Skorpion: Magnetyczna osobowość

Ilustracja Tomasz Opaliński

6 Monet, Głupiec, Królowa Buław

Z wielką łatwością przyjdzie ci teraz nawiązywanie nowych kontaktów i wzbogacanie starych znajomości. Dzięki Głupcowi prezentujesz się ze swojej świeżej i spontanicznej strony, co jest towarzyskim argumentem przetargowym nie do przebicia. Najlepiej zrobisz, jeśli wyeksploatujesz go do cna. Inicjując spotkania i wydarzenia, bez względu na ich charakter, masz większą niż zazwyczaj szansę odnieść sukces i skupić na sobie uwagę. Tym bardziej że ramię w ramię z Głupcem podąża Królowa Buław, charyzmatyczna lwica salonowa. 6 Monet markuje czas, kiedy wolałeś skromniejsze formy ekspresji lub wręcz chowanie się w dyplomatycznym cieniu. Jest wiosna, koniec z ograniczeniami.

Uporządkuj: Swoje media społecznościowe. Zacznij ich używać dla wzbogacenia życia towarzyskiego, do kaduka. Zrób porządki w obserwowanych stronach – usuń te, które kiedyś prezentowały kolekcję śmiesznych kotów, ale niepostrzeżenie zmieniły się w internetowe sklepy z odżywkami dla kulturystów.

Strzelec: Wschodzącą gwiazda

Ilustracja Tomasz Opaliński

Królowa Mieczy, Giermek Mieczy, Gwiazda

Absolutnie fantastyczny moment, żeby popchnąć swoją karierę na nowe tory. Królowa Mieczy rozprawia się z porażkami przeszłości, wyciąga wnioski i nie spogląda więcej wstecz. Giermek Mieczy dorzuca inwencję i przenikliwość. Giermkowie zapowiadają też szczęśliwe przypadki i okazje, które warto łapać, miej oczy szeroko otwarte. Gwiazda mówi sama za siebie, o cokolwiek zawalczysz, uda ci się to wygrać. Jeśli walka jest nie w twoim stylu, poczujesz głębokie zadowolenie z tego, co już masz, a twoja obecna pozycja zostanie szczęśliwie utrwalona. Gwiazda przywraca wiarę w siebie, ludzi i przychylność losu. Jest patronką osób poszukujących.

Uporządkuj: Plany na przyszłość. Spisz wszystkie pomysły, rozrysuj je w formie azteckich piramid, w których każdy stopień jest kolejnym krokiem do osiągnięcia celu. Jak ci się podoba twoje prekolumbijskie mocarstwo?

Koziorożec: Carte blanche

Ilustracja Tomasz Opaliński

5 Pucharów, 2 Monet, Giermek Pucharów

Jeśli myślałeś, że dobiłeś ostatniego portu, że niewiele w twoim życiu może się już zmienić, a jedyny rozwój, jaki cię czeka, to stawanie się coraz doskonalszym przedłużeniem pracodawcy – nic z tego. Saturn jeszcze chwilę pogrymasi w twoim znaku. Funkcją Saturna jest oczyszczanie, a metodą – wystawianie na próby, czego echem jest tu 5 Pucharów, karta utraty, w twoim przypadku utraty jakiejś wizji. Zyskane w ten sposób puste miejsce możesz zapełnić czym chcesz. Giermek Pucharów pomaga odzyskać romantyzm, a karta 2 Monet zachęca, by przeszkody traktować jak plac zabaw. Jeśli możesz, weź urlop i wyjedź w dalekie kraje, choć podróż służbowa też nie jest złym rozwiązaniem, pod warunkiem że znajdziesz moment, by wyrwać się i poudawać kogoś innego. Szukaj kierunku ekspansji poprzez przyjęcie obcej perspektywy.

Uporządkuj: Obowiązki i pamiątki po nich. Jeśli korzystasz z analogowych kalendarzy, ukryj wszystkie z minionych lat w czarnym pudełku, daleko poza zasięgiem wzroku. Jeśli nie, kup jeden kieszonkowy, dla swojej zmyślonej postaci.

Wodnik: Czyste konto

Ilustracja Tomasz Opaliński

6 Monet, 4 Mieczy, Sprawiedliwość

Karta 6 Monet odpowiada za utrzymywanie równowagi w braniu i dawaniu, co może mieć wymiar metaforyczny, ale w tym przypadku należy się skupić bardziej na wymiarze dosłownym. Pełnia w Pannie oświetla twój sektor odpowiedzialny za sprawy finansowe i współdzielenie, czyli podatki, pensje dla pracowników, wspólne inwestycje, cudze pieniądze (oraz pieniądze wygrane na loterii i otrzymane w spadku). Szczęśliwie nie masz się czego obawiać. Dzięki 4 Mieczy karty mówią o czasie na oddech po wywiązaniu się z trudnych obowiązków, o odzyskiwaniu sił, w najgorszym przypadku przeczekiwaniu okresu ascezy. Sprawiedliwość w duecie z 6 Monet dba, by nikt nie czuł się pokrzywdzony, w pojedynkę skrupulatnie bada niedociągnięcia. Jeśli masz jakieś zaległości, załatw je w najbliższym, bardzo pozytywnym tygodniu. Jeśli człowiek lub instytucja ma zaległości względem ciebie, niebawem wywiąże się ze zobowiązań.

Uporządkuj: Podatki, rachunki, raty, długi, swoje lub cudze, te, za które jesteś współodpowiedzialny. Halo, księgowi i finansiści, to wasz wielki moment!

Ryby: Śluby i inne współprace

Ilustracja Tomasz Opaliński

Głupiec, As Buław, Papieżyca

Głupiec jest symbolem wiosny i nieskażonych wątpliwościami początków. Markuje okresy beztroskiego podejmowania decyzji bez świadomości konsekwencji i umiejętności zagospodarowania efektów. Ty jednak możesz być o kilka kroków dalej, pod wpływem Asa Buław – również symbolu wiosny, ale rozkwitającej, buzującej energią, potrzebą działania i nadawania struktury. Drzemie w tobie ogromna witalna siła, chwytaj więc okazje, kiedy się pojawiają, wiedząc, że jesteś w stanie poradzić sobie z reperkusjami. W nadchodzącym czasie możesz dostać propozycję nie do odrzucenia od obiektu swoich westchnień, najbliższego przyjaciela lub wymarzonego pracodawcy. Nie wahaj się – Papieżyca zapewnia, że na twoją decyzję wszechświat spogląda przychylnym okiem.

Uporządkuj: Niejasności związane ze sprawami wymagającymi od ciebie deklaracji (podatkowych też). Jeśli w ciemnym kącie kryjesz zobowiązania, z których się nie wywiązałeś, użyj szarmu, by delikatnie się z nich wyplątać. Niektóre sytuacje po prostu muszą cichutko zgasnąć.

 
Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij