Znaleziono 0 artykułów
27.03.2021

Horoskop na marcową pełnię 2021

27.03.2021
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Pełnia w Wadze rozświetli noc olbrzymim Księżycem, otwierając jednocześnie nowy rok astrologiczny. Dla wielu z nas to będzie przełomowy moment. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Influencerzy i obserwatorzy 

Karty: 7 Pucharów, Król Buław, 5 Monet

Pierwsze wydarzenie lunarne tego astrologicznego roku przyłapie cię na marzeniach, co zdradza nam 7 Pucharów. Możesz być bezkrytycznie nastawiony do związku, przyjaźni lub współpracowników. Otrzeźwienie nastąpi za sprawą Króla Buław. Zauważ, że bywasz followersem. Doceń swoją pozycję wspierającą. Być może, jak w przypadku 5 Monet, bez twojego udziału jakaś piękna idea nie mogłaby się zrealizować.

Zadanie: Wybierz osobę, o której przez najbliższe dwa tygodnie będziesz mówić w samych superlatywach. Nie zbaczaj z drogi ani razu.

Byk: Działania lokalne

Karty: Umiarkowanie, 7 Pucharów, Król Mieczy

Umiarkowanie, karta oznacza szukanie odpowiedniej miary, a nie ograniczanie potrzeb, patronuje wszystkim osobom dążącym do wyższego celu. Oddanie części codzienności rutynie ratuje nas przed marnowaniem czasu na decyzje dotyczące śniadaniowego menu, kolejności sprzątania czy rytmu wyprowadzania psa na spacer. 7 Pucharów ujawnia przyświecający ci cel, który wymaga przeorganizowania życia. Nie martw się, jeśli po drodze wydałeś się komuś pozbawiony serca. Król Mieczy mianuje cię egzekutorem prawa i porządku.

Zadanie: Pomóż się zorganizować komuś, kogo życiowe cele do ciebie nie przemawiają. Zrób plan działania, który zakończy się sukcesem.

Bliźnięta: O jeden most dalej

Karty: Rydwan, Królowa Mieczy, 8 Pucharów

Cokolwiek napędzało twój Rydwan, symbol galopu w pogoni za obiektem pożądania, wyczerpało baterie. Pandemia nie ułatwia przeżywania przygód, w tym erotycznych. Niech te ograniczenia pozwolą na przewartościowanie. Królowa Mieczy sprzyja odcinaniu się od przeszłości. Zrób porządek wśród zajawek, domknij romansiki, zdecyduj, czy rzeczywiście kupno waltorni to najlepsza inwestycja. 8 Pucharów wzmacnia wydźwięk Królowej Mieczy. Poddaj skrupulatnej analizie każdy drobiazg. 8 Pucharów w zamian za ofiarę z tego, czego już nie potrzebujesz, oferuje perspektywę prawdziwej satysfakcji.

Zadanie: Stwórz malutkie dzieło sztuki na cześć każdej z minionych fascynacji. Ustaw je w zaimprowizowanym gabinecie osobliwości, zaś jeśli tą fascynacją jest człowiek, anonimowo wyślij mu swoją pracę.

Rak: Rozejm domowy

Karty: Sąd Ostateczny, Księżyc, Rycerz Monet

Karta Księżyc w rozkładach na pełnię zawsze jest szczególnej wagi. Wskazuje na ujawnianie sekretów, egzorcyzmowanie wewnętrznych demonów i ogólną chęć przebaczenia. Księżyc jako planeta patronuje twojemu znakowi zodiaku. Przygotuj się zatem na tryumfalne umieszczenie siebie w centrum. Sąd Ostateczny to uznanie dla trudów drogi ku oczyszczeniu, a Rycerz Monet zwiastuje wynikające z niej osadzenie w rzeczywistości. Sam rozkład odnosi się w największym stopniu do sytuacji rodzinnej, szczególnie dotyczącej korzeni, postaci ojca lub osoby pełniącej ojcowskie funkcje. Kończy się etap konfliktów, zaczyna etap wspólnotowego działania.

Zadanie: Kup drzewko bonsai i hoduj je wbrew zaleceniom, pozwalając mu rosnąć zgodnie z naturą.

Lew: Słowa, słowa, słowa

Karta: Kochankowie, Pustelnik, Król Buław

Poprawiłeś swoje zdolności interpersonalne. Kochankowie oznaczają umiejętność jasnego komunikowania myśli i ubezpieczają na wypadek nierozumnego interlokutora. Pustelnik świadczy o dojrzałości, dzięki której przestajesz zależeć od spojrzenia innych. Król Buław to twój wewnętrzny ogień. Posiadłszy sztukę oceny treści wartych ujawnienia i jasnego ich oznajmiania, możesz bez obaw wrócić do bycia sobą. Czasy, kiedy co drugi rozmówca czuł się urażony lub skonfundowany, odchodzą w przeszłość.

Zadanie: Na wzór klasowego albumu stwórz album swoich kamratów. Wklej starannie zdjęcia i rozsadź w ławkach osoby tworzące najlepsze duety.

Panna: Wartości ziemskie

Karty: Wisielec, As Monet, 8 Monet

Karta Wisielec nie sprawdza się u osób dbających o zawartość sakiewki. Na dawnych ilustracjach widać dukaty wysypujące się z wisielczej kieszeni, kiedy ten pogrążony jest w szukaniu odpowiedzi na egzystencjalne pytania lub czerpaniu satysfakcji z poświęcenia na rzecz innych. Nadchodząca pełnia budzi cię ze snu o świecie wolnym od prymatu pieniądza. As Monet, zwiastun nowych szans i pomysłów na pomnożenie majątku, pojawia się w samą porę. Każda decyzja, która stoi po stronie twojego czysto materialnego powodzenia, zasługuje teraz na uwagę, zwłaszcza że 8 Monet daje ci motywację i siłę, by za tą decyzją podążyć. Skupienie na abstrakcyjnych wartościach powinno ustąpić miejsca skupieniu na osiąganiu wymiernych korzyści.

Zadanie: Na dnie doniczki w sekrecie połóż banknot o najwyższym nominale, jaki znajdziesz w domu. W doniczce zasadź dowolną owocującą roślinę, którą otoczysz jawnie czułą uwagą.

Waga:  Dar z siebie

Karty: Moc, 4 Buław, Rycerz Buław

Wszystkiego najlepszego, najładniejszego, najpopularniejszego, Wago. Otwierasz ten astrologiczny rok z rozmachem, nie zaszkodzi więc drobne świętowanie pod księżycem. Moc symbolizuje odwagę, żywotność i wpływ, jaki posiadając te cechy, ma się na innych. 4 Buław to świętowanie. Ostanie półrocze nauczyło cię negocjacji z wewnętrznymi demonami. Osoby, którymi się obecnie otaczasz, sekundują ci w postępach. Rycerz Buław, personifikacja zasady: „najpierw robię, potem myślę”, to dyspensa od powściągliwości. Swoboda wyrazu to wyzwanie na kolejne półrocze.

Zadanie: Stwórz własnego ludowego świętego, dzielącego z tobą twoje imię. Może być ustrojoną laleczką, pomalowaną figurką lub obrazkiem odpowiednio zremiksowanym, tak by ilustrować kluczowe dla ciebie cechy i jasno sugerować wybrany przez ciebie patronat.

Skorpion: Only you

Karty: Kochankowie, Mag, As Monet

Bycie jednostką, działanie w pojedynkę, bez potwierdzenia w oczach partnera, to spore wyzwanie dla twoich zodiakalnych pobratymców. Dynamika między potrzebą niezależności i całkowitego zespolenia jest paliwem tego perpetuum mobile, dlatego najbliższa pełnia może okazać się przełomowa. Kochankowie reprezentują jedność dwóch sił – poczucie spełnienia poprzez samą świadomość, że nie jest się samym. Mag dla odmiany to synonim jednostkowości – niepowtarzalny gest twórczy, którego domknięcie wyklucza udział obcych wpływów. Oddaj się refleksji nad swoją, pilnie strzeżoną przed twoim własnym okiem, odrębnością. As Monet wyznacza początek wzrastania jako indywiduum, z korzyścią przede wszystkim dla ciebie.

Zadanie: W ciemnym pokoju w środku nocy, przy świeczce, w samotności, najlepiej nago, usiądź i w duszy podziękuj każdemu, od kogo byłeś emocjonalne uzależniony.

Strzelec: Przemocowa delikatność

Karty: 5 Pucharów, As Mieczy, Rycerz Mieczy

Niekiedy mały konflikt jest wielkim błogosławieństwem. Im większa twoja grupa znajomych, tym większa szansa na zaplątanie w przesadne uprzejmości skutkujące niejasnymi sygnałami i wieńczący cały ambaras spadek z drabiny społecznej. 5 Pucharów rysuje przykry obraz ogólnego rozczarowania i zadeklarowany brak siły woli, jaki doskwiera, kiedy wszystko zdaje się zapowiedzią goryczy. As Mieczy, siła słowa, intelektu i bezkompromisowości, wyzywa cię na pojedynek. Udowodnij swoją rzutkość, bez dbania o informację zwrotną, rozwiń skrzydła i zdominuj krajobraz. Rycerz Mieczy zapowiada awantury, ale mówi też o ożywczej sile konfliktu. Niesnaski to część ludzkiego doświadczenia i dar losu zamaskowany jako rózga.

Zadanie: Przez dwa tygodnie praktykuj radykalną szczerość. Przepraszaj na bieżąco, ale tylko szczerze.

Koziorożec: Krzyżyk na drogę

Karty: 4 Pucharów, 9 Monet, 10 Buław

Otwórz oczy, zmęczony Koziorożcu. 4 Pucharów wskazuje na wymuszony twardą dyscypliną brak otwartości, co kosztować cię może niejedną szansę. Wierząc w prymat celów i zasad, do których jesteś przywiązany, rozwijasz tylko pewną grupę mięśni. 9 Monet to z jednej strony dobrobyt, bogactwo zdobyte własnymi staraniami, dzięki odwadze, determinacji i oryginalności, z drugiej złota klatka. Pełnia otwiera ci oczy na alternatywny przebieg zdarzeń, na którego doświadczenie nie jest jeszcze za późno. 10 Buław mówi o ciężarze talentów i możliwości, z których jeśli skorzystasz, będziesz musiał korzystać na całego. Być może obawa przed nowymi obowiązkami powstrzymuje cię przed działaniem.

Zadanie: Na próbę wymyśl inicjatywę, która nie ma prawa się udać ani przynieść zysku. Spraw, żeby się udała, i/lub przyniosła zysk.

Wodnik: Spławianie Mefistofelesa

Karty: Diabeł, Giermek Monet, 4 Buław

Obecny moment w historii nie sprzyja działaniu z przytupem. Diabeł, karta wielkich namiętności, aspiracji i pragnień, ilustruje buzujące w tobie ambicje. Namawiam szczerze, by wziąć na wstrzymanie. Giermek Monet to niewinna energia, być może suplementowana przez kogoś o niższym niż ty statusie, w którego oczach odgrywasz rolę mentora. Zamiast gonić za własnym rozwojem, pomóż innym osiągnąć ten sam poziom rozwoju co ty. 4 Buław to zapłata niematerialna, ale o znacznie wyższej wartości. Jest zaproszeniem do wspólnoty. Bycie częścią społeczności, która rozwija się dzięki twojej wiedzy i doświadczeniu, to waluta, którą dług światowy można by spłacić w jedno pokolenie.

Zadanie: Nie wiem, kim jesteś, ale na pewno posiadasz jakąś szczególną umiejętność. Nauczaj jej na darmowym internetowym kursie. Masz dwa tygodnie na obmyślenie detali.

Ryby: Więzy

Karty: As Pucharów, Księżyc, 9 Monet

Weź pod lupę zobowiązania prywatne i urzędowe. As Pucharów dyktuje wizję świata kierowanego przez emocje i zarządzanego intuicją. Warto jednak pamiętać o zachowaniu dystansu. Księżyc, bardzo potężna w tych okolicznościach karta, ujawnia wszystkie splątania, ich korzenie i prawdziwy wpływ na całokształt. Może się okazać, że podpisując umowę, kierowany byłeś żądzą zemsty, rozdzielając spadek, myślałeś o tragicznej historii kilkanaście pokoleń wstecz, a decydując się na wspólną przeprowadzkę, realizowałeś mit dyktowany wyrzutami sumienia wobec samotnego rodzica. 9 Monet każe skupić się na kapitale, który daje ci poczucie bezpieczeństwa. Czy jest to kapitał materialny, społeczny, czy erotyczny, zależy wyłącznie od ciebie.

Zadanie: Napisz remake „Kandyda” ze sobą w roli głównej. Może być znacząco krótszy od oryginału.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij