Znaleziono 0 artykułów
17.03.2022

Horoskop na marcową pełnię

17.03.2022
(Il. Tomasz Opaliński)

Potężna pełnia wyposaży nas na drogę do wewnętrznego poznania. Niech dokona się transformacja. Nie na darmo jedną z maskotek Skorpiona jest Feniks.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Wszystkie niedokonane podboje

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 10 Buław, 4 Monet, Giermek Buław

Odwaliłeś kawał dobrej roboty, Baranie! 10 buław nagradza życiową dojrzałość. Podlicz osiągnięcia, jak sugeruje 4 Monet, i poświęć chwilę medytacji nad sytuacją zastaną. Czy jesteś zdrowy? Czy jest ci ciepło? Czy masz czas na sprawy ważne dla ducha? Giermek Buław podsyca płomień w sercu, obiecując przywrócić sens błahym zmaganiom. Najtrudniejszy etap masz już za sobą.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Dlatego wybierz jeden z codziennych obowiązków, nadaj mu charakter uświęcony i powtarzaj z odpowiednią nabożnością.

Byk: Zobaczyć świat w ziarenku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Pucharów, Wieża, 8 Monet

„Kiedyś to było, a teraz to nie ma”, jak napisano w starożytnych księgach. Wieża to pycha, As Pucharów karta radości z bycia częścią wspólnoty, wiary w dobroć, nadziei i miłości. 8 Monet dla odmiany prezentuje obraz życia opartego na faktach, działaniu i wytrwałości pozbawionej wzlotów ego. Źródła twojego joie de vivre są na wyczerpaniu, czas przerzucić się na energię odnawialną! Pamiętaj, że Wieża zrówna z ziemią wszystko, co pozbawione stabilnych fundamentów.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Nadaj wartość rytuału planowaniu przyjemności. Planuj rozsądnie, mając na oku dalekie perspektywy czasowe.

Bliźnięta: Ja, ty, my

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rycerz Pucharów, 3 Pucharów, Wisielec

Rycerz Pucharów i 3 Pucharów wskazują na wagę, jaką przykładasz do życia społecznego. Dlatego wszystko, co tyczy się twoich korzeni, bezpieczeństwa, najbliższego otoczenia, nabiera szczególnej doniosłości – jest spotkaniem prywatnego z publicznym, intymnego z oficjalnym, własnego z cudzym. Wisielec ostrzega, by pilnować sprawiedliwej wymiany zasobów. Zwraca też uwagę na to, że podstawy twojej sytuacji są chybotliwe, a sama sytuacja tymczasowa.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Wymyśl zatem rytuał wespół z innymi domownikami. Specjalny zaśpiew ogłaszający wejście do domu? Seria ukłonów? Słowo klucz? Wspólne śniadania?

Rak: Psie smutki

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Mag, Moc, 3 Mieczy

Lokalna społeczność zyskuje na tym, że jesteś. Mag i Moc w duecie budują obraz ogromnej duchowej siły, odpowiedzialności i dojrzałości. O ile do niedawna twoją główną pobudką mogła być zwykła radość z poczucia omnipotencji, o tyle obecnie dźwignią działań jest prawdziwy altruizm. 3 Mieczy pojawia się jak grom z jasnego nieba – może to być karta zdrady i rozczarowania, opowiada jednak o sprawach drobnego kalibru. Będąc osobą tak szczerze zaangażowaną, wystawiasz się na pełne spektrum doświadczeń, a z emocjonalnym zawodem musimy nauczyć się sobie radzić.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Ponieważ najwcześniejsze nasze rozczarowania sięgają czasów przedszkola (lub nawet wcześniejszych), uhonoruj przedszkolaka w sobie. Zastanów się, jaki nawyk towarzyszy ci od dzieciństwa i uczyń go swoim uświęconym rytuałem.

Lew: Będąc spokojnym, masz więcej do zaoferowania

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Świat, 2 Pucharów, Sprawiedliwość

Hasło kluczowe to homeostaza. Karta Świat ukazuje harmonię z innej strony niż Sprawiedliwość, niemniej mowa jest o równowadze w przyrodzie. Nie bez kozery między tymi dwiema mocarnymi kartami tkwi słodka 2 Pucharów – połączenie, ład, miłość. Nie ma teraz miejsca na czczy materializm, egotystyczne fantazje, niejednoznaczność etyczną. Sprawiedliwość przypomina o odwiecznej zasadzie: „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, więc wszystkie podejmowane przez ciebie decyzje muszą być moralnie bez zarzutu, a jeśli kiedykolwiek świadomie zadziałałeś na czyjąkolwiek szkodę, musisz natychmiast uiścić retrybucję.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Nazwij transformowanie prywatnego interesu w interes publiczny swoim rytuałem. Dopełniaj go z odpowiednim nabożeństwem.

Panna: Druga jaskółka

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 4 Monet, Koło Fortuny, 7 Buław

Wszystkiego najlepszego, Panno! Obchodzisz dziś swoje lunarne urodziny, toteż życzę ci, by inwentaryzacja zawsze szła ci gładko. Koło Fortuny jest niesławnym symbolem „na dwoje babka wróżyła”, więc nie ma złych odpowiedzi na to pytanie. Fortuna orzekła, że nic trwalszego na tym świecie niż zmienność. Asekurancka 4 Monet mogła odzwyczaić cię od przypływów i odpływów, a ty osobiście mogłeś zapomnieć o konieczności puszczania swoich talentów w ruch. 7 Buław to ich odwrotność – imperatyw osiągnięć, pogoń za dokonaniami, akcja, czyn, działanie. Kolejny obrót Koła Fortuny, tym razem ku realizacji potencjałów. Wróć do ludzi, pokaż się z najlepszej strony (to żart, przecież wiemy, że każda twoja strona jest najlepsza), zapłoń jak wolność wiodąca lud na barykady. Wiosną zbieraj bogate żniwa zimowej samodyscypliny.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. RuPaul powiedział: – Wszyscy rodzimy się nadzy, a cała reszta to drag. Zrytualizuj proces przyoblekania się w swoją nową personę.

Waga: Któż to czai się za rogiem?

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Monet, Król Buław, Wieża

Coś w tobie domaga się przełomu. Nie zdziw się, jeśli w najbliższym czasie przyłapiesz się na wyrażaniu nieznanych sobie dotąd opinii albo zapragniesz rzeczy, które nie mieściły ci się dotychczas w głowie. Tak działa burzycielka pozorów, demaskatorka fałszu: Wieża. Wszystkie bezpieczne treści zrównoważonego Asa Monet, poczucie bezpieczeństwa, które za sobą niesie, nawet brawura i kreatywność Króla Buław, okażą się tylko przykrywką dla dojrzewającej w tobie eksplozji.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Popadasz czasem w głębokie zamyślenie, wypełniając mechanicznie swoje codzienne obowiązki? Potraktuj te momenty jak epifanię. Niech od teraz będą to chwile spontanicznej magii.

Skorpion: Zaklepane!

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 3 Pucharów, Rycerz Pucharów, Wieża

Wieża zapowiada utrwalenie zmian, jako że stare metody działania już teraz są bezużyteczne, a społeczne ambicje jesteś gotów potraktować jak odbębniony obowiązek. Oczywiście, zachęcam do świętowania spełnionych ambicji. Rycerz Pucharów, poeta i trefniś, jak mało kto zna się na czerpaniu z życia, co tym łatwiej idzie mu w rozrywkowym entourage’u 3 Pucharów, karty przyjaźni i środowiskowego wsparcia. Kiedy nasycisz się słodkimi promieniami społecznego uznania, bądź gotów stanąć twarzą w twarz z niewiadomą.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Niech twoje cykliczne spotkania z przyjaciółmi noszą znamiona rytualnych. Picie kawy, rżnięcie w brydża, wycieczki do kina na filmy o superbohaterach również mogą mieć charakter uświęcony.

Strzelec: Są rzeczy na niebie i ziemi, które nie śniły się waszym prorokom

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Księżyc, Głupiec, 4 Buław

Nie mogłabym życzyć ci lepiej, Strzelcu! Pierwsza karta – Księżyc – opowiada o nieświadomości i kierujących nią instynktach, uleganiu wpływom, błądzeniu między inspiracją a strachem. Głupiec to początek, pełnia możliwości, brak obaw i szczęśliwa niewiedza. 4 Buław symbolizuje spokój, radość po starannym wypełnieniu obowiązków. Nawet jeśli czujesz, że błądzisz, to nie twój wewnętrzny kompas zwariował, to świadomość okazała się doskonalszym przyrządem nawigacyjnym.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Znajdź sposób na rozładowanie stresu związanego z brakiem wiary w powodzenie twoich własnych przedsięwzięć. Niech ta metoda stanie się twoim najważniejszym rytuałem.

Koziorożec: Wszystkie oczy na mnie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Gwiazda, Król Buław, Cesarzowa

Jeśli kochasz rozgłos, przygotuj się na prezent od wszechświata. Twoje przywódcze zdolności staną się publicznie uznane. Gwiazda jest kartą nadziei, w szyku talii tarota pojawia się po Wieży, czyli zniszczeniu. Odrodzenie następuje po destrukcji, po czasie wysiłku odzyskujesz jasność umysłu. Król Buław jest uosobieniem odwagi, w jego żyłach zamiast krwi płynie ogień i kreatywne soki, Cesarzowa zaś to róg obfitości. Najwięcej zyskają tu osoby zajmujące się sztuką. Nie przegap tej okazji na dotarcie do szerszego grona, nawet jeżeli jesteś z rzadkiego dziś gatunku odpornych na moc zasięgów.

Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Do dzieła! Uczyń rytuałem stawanie się widocznym. Znajdź choć jeden gest, na którym może się on opierać. 

Wodnik: Rozstaje dróg

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 8 Monet, Diabeł, Wisielec

Możesz być najbardziej wytrwałą osobą w całym województwie, ale nadal zależeć będziesz do pewnego stopnia od woli, świadomości i kapitału innych. 8 Monet jest kartą uczciwej, ciężkiej i rozwijającej pracy. Diabeł symbolizuje cudze pieniądze, bogactwo i władzę, od której jesteś uzależniony, zaś Wisielec sumuje twój możliwy sprzeciw w haśle „poświęcenie”. Układy z Diabłem przynoszą obu stronom korzyści. Twój bunt może więc nie tyczyć się samej instytucji, z którą jesteś w relacji, a formy waszej współpracy lub formy zapłaty. Jest na karcie Wisielec pewien detal, łatwy do przeoczenia – często z kieszeni jej protagonisty wysypują się dukaty. Masz więc do wyboru tylko dwie z trzech opcji: bezpieczeństwo, zysk, rozwój. Którą jesteś gotów poświęcić?
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. Ty jednak potrzebować będziesz prawdziwej magii sympatycznej. Przed dokonaniem każdego trudnego wyboru udawaj się na rozstaje dróg z przygotowanymi wcześniej papierowymi samolocikami, do których przykleiłeś zdjęcie swojej zadowolonej twarzy. Puść po samolociku na opcję i na drogę. 

Ryby: Opadły mgły

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 9 Mieczy, 6 Monet, Król Buław

Obudź się z koszmaru, który zapewniła ci 9 Mieczy, symbol rozpaczy i braku nadziei. Najwyższa pora dostrzec, że zło jest już tylko powidokiem, mroczkiem pod powiekami, wspomnieniem dawniejszych krzywd. Ani twoje uczucia, ani uczciwość nie są już wystawiane na próbę, nikt nie ma zamiaru wykorzystywać cię do swych niecnych celów. Dniem dzisiejszym rządzi 6 Monet, karta hojności i równowagi, a mrok Mieczy rozproszony jest żagwią wesołego Króla Buław. W miłości, partnerstwie, we współpracy, tam, gdzie liczy się lojalność, ciemna noc duszy dobiegła końca.
Zadanie: Rytuał jest niczym innym, jak działaniem wykonywanym z intencją i głęboką uwagą, zatem wszystko może być rytuałem, a każdy rytuał ma siłę przekształcania rzeczywistości. By uczcić nową rzeczywistość, znajdź osobę, która da się nakłonić do wypowiedzenia – jednym głosem, razem z tobą – deklaratywnej i afirmacyjnej formułki twojego autorstwa. Oczywiście wszystko musi odbyć się w odpowiednio pięknym otoczeniu. Świadkowie i staranność uwiarygadniają wszystko.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij