Znaleziono 0 artykułów
24.03.2020

Horoskop na marcowy nów 2020

24.03.2020
(Il. Tomasz Opaliński)

Odłączmy się choć na chwilę od internetu, by skupić się na tym, co tu i teraz, na najbliższych ludziach i dalekosiężnych planach. Tak dyktuje nam nów w Baranie.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Restart 

Karty: Wieża, Król Mieczy, 2 Buław 

To twój dzień, twój tydzień, a nawet miesiąc. Podaruj sobie tyle uwagi, ile dusza zapragnie. Precz z konwenansami. Zapomnij o skromności, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Niech przymusowe ograniczenie kontaktów towarzyskich posłuży ci za pretekst do pielęgnowania zdrowego egocentryzmu. Wieża symbolizuje odrzucanie sztywnych struktur. Może znamionować kryzys tożsamości. W trakcie nowiu dostajesz carte blanche, na której możesz szkicować swój autoportret. Król Mieczy zachęca do przyjęcia perspektywy chłodnej i logicznej, a 2 Buław przestrzega przed oglądaniem się na innych. 

Zadanie: Dni spędzane w domu spożytkuj na przegląd garderoby. Poświęć bezwstydnie dużo czasu na parady przed lustrem. Zrób miejsce na ubrania, które dopiero nadejdą.

Byk: Światłocień

Karty: 7 Monet, 5 Monet, Król Mieczy

Po okresie bardzo intensywnym, pełnym wyzwań, ofert od losu i zmian nadszedł moment na oddech. 7 Monet jest kartą podsumowań. I decyzji, czy przyjrzeć się sferze własnego cienia. Weź pod lupę te zagadnienia, które skrywałeś. Niech światło dzienne ujrzą niepokoje, nadzieje i przede wszystkim autentyczne poglądy na wydarzenia ostatniego roku. Miej w pamięci, że każdy stosuje autocenzurę, więc każdy od czasu do czasu powinien zrewidować ocenzurowane treści, by utrzymać zdrowy kontakt z własnym wnętrzem. 5 Monet sprzyja powściągliwości, zatem ze zdobytych informacji zachowaj dla siebie tylko te, które mogą mieć przełożenie na rzeczywistość. Zatem jeśli dojdziesz do wniosku, że w rzeczywistości wolisz być rolnikiem, niż pracować w biurze, nie rzucaj pracy, a zacznij jeździć częściej poza miasto. Król Mieczy to przestroga przed intelektualizowaniem. Emocje niech oceniają najpierw, rozum w drugiej kolejności.

Zadanie: Korzystając z odosobnienia, pozwól sobie na prowadzenie dialogu z samym sobą na głos. Przedyskutuj wszystkie gorące tematy, nie obawiając się jasno wyrażać emocji.

Bliźnięta: Na wyciągnięcie ręki

Karty: Rydwan, Królowa Mieczy, 6 Pucharów

Masz teraz okazję, by wykazać się w szerszych kręgach niż tylko najbliższe towarzystwo, przyjaciele, rodzina, współpracownicy. Ujawnij swój społecznikowski rys. Poszukaj nowych metod dzielenia się swoimi zasobami. Rydwan daje ci na starcie siłę przebicia i wiarę we własne przekonania, których żal byłoby nie wykorzystać dla dobra ogółu. Królowa Mieczy dobrze wróży inicjatywom internetowym i budowanym na słowie pisanym, więc nawet jeśli zdecydujesz się nie podążać drogą braterstwa, możesz poszerzyć swoje zasięgi. Sentymentalne 6 Pucharów stawia do pionu, kiedy pojawia się za dużo ckliwości. Na razie polub działalność non profit, też w znaczeniu emocjonalnym. Owoce podjętych teraz działań zbierzesz jesienią.

Zadanie: Zrób listę wszystkiego, czym chciałbyś się podzielić ze światem. Oprócz tego zorganizuj imprezę online.

Rak: Łapanie równowagi

Karty: 5 Buław, Królowa Pucharów, 9 Pucharów

Najgorętszym tematem Nowiu będzie dla ciebie dynamika między karierą a życiem osobistym. 5 Buław traktuje o wyzwaniach, które nie do końca można brać na poważnie, a mają decydujący wpływ na podejmowane przez ciebie decyzje. Być może umniejszasz siebie lub półgębkiem angażujesz w cudze kłopoty, co skutkuje ogólnym rozproszeniem sił. Warto poświęcić kilka chwil na przywrócenie wiary we własną powagę. Wyglądaj momentów, kiedy obniżasz sobie rangę, ustępując nieproszony lub z uprzejmości śmiejąc się z nieśmiesznych żartów. Królowa i 9 Pucharów wskazują na rolę nie do przecenienia, jaką sieć najbliższych znajomości odgrywa w twoim dążeniu do zawodowego spełnienia. Mowa tu o przyjaciołach, ale i adwersarzach, którzy zwłaszcza teraz, w ognistym baranim sezonie, działają na ciebie jak katalizator ambicji. Przy czym Królowa Pucharów wspiera współpracę, a 9 Pucharów zagrzewa do walki, przypominając, że zawsze da się odrobinę lepiej.

Zadanie: Niech dowolny wieczór w twoim domu zostanie poświęcony grom hazardowym. Jeśli nie umiesz grać w pokera, graj w oszusta. Jeśli grasz w „Monopoly”, ukryj w rękawie zawczasu plik banknotów. Kantuj na całego.

Lew: Katharsis

Karta: 10 Mieczy, 9 Pucharów, 5 Mieczy

Rozchmurz czoło, Lwie, 10 Mieczy trzęsie posadami, ale na trzęsących się posadach koniec ich wpływu. Nie byle jaką korzyścią z bycia nastraszonym jest poczucie ulgi, kiedy zagrożenie przeminie. Tutaj ważniejsza jest okazja na dokonanie wewnętrznego rozrachunku, o który łatwiej w sytuacjach granicznych. Masz więc kilka chwil na wyobrażenie sobie alternatywnych ścieżek rozwoju. Możesz poczuć pragnienie otwarcia się na nowe idee. 9 Pucharów to najmilszy powrót do rzeczywistości. Różowe okulary pozwalające docenić wszystko, co osiągnąłeś, a 5 Mieczy to przestroga przed podejmowaniem decyzji pod wpływem stresu. Nie chodzi teraz o działanie, ale o zmianę optyki.

Zadanie: Korzystając z wolnych chwil, wędruj wirtualnie po muzeach albo zostań słuchaczem kursu budowania nadajników radiowych. Możliwości masz nieskończone.

Panna: SPA z zaskoczenia

Karty: 10 Pucharów, Królowa Pucharów, 5 Buław

Jakimś cudem zniknęło poczucie niepewności, zapanował ład i spokój, który można zniszczyć jedynie poprzez świadome w tym celu starania. 10 Pucharów daje ci emocjonalną siłę i wsparcie z zewnątrz, Królowa Pucharów wnosi harmonię do każdego przedsięwzięcia, a 5 Buław prosi, żeby powstrzymać się od szukania dziury w całym i zaogniania nieistotnych sporów. Cały ten piękny rozkład odnosi się do twojej sytuacji związanej z inwestycjami, wspólnymi pieniędzmi, podatkami, rachunkami, zahaczając po drodze o sprawy małżeńsko-partnerskie. Jeśli masz jakieś zaległości, nadrób je, póki dobra passa trwa. Proś o rękę, żądaj zwrotu długów, negocjuj udziały, pisz pisma do urzędów, w każdym wypadku zostaniesz przyjęty z otwartymi ramionami. Wszechświat uznał, że zasługujesz na pakiet obsługi VIP.

Zadanie: Załatw wszystkie trudne sprawy, natychmiast! Nadwyżkę czasu poświęć na tête-à-tête z osobą bliską sercu, najlepiej w stylu hollywoodzkim. Alternatywnie poświęć czas na twórczość prosto z serca, wiersze, obrazy, taniec interpretacyjny. Nikt nie musi tego oglądać, więc daj z siebie wszystko.

Waga: Trampolina

Karty: 10 Monet, As Mieczy, 2 Monet

Twoje emocjonalne fundamenty są mocne, a perspektywy – szerokie. 10 Monet to karta stabilności. Rysuje obraz sukcesu rozciągniętego w czasie, takiego, który nazywa się sukcesem w momencie podsumowania. Jest to najlepsza sytuacja, w jakiej można się znaleźć, kiedy mowa o partnerstwie – związkach z wieloletnimi współpracownikami, szefami i przyjaciółmi. Daje też solidne oparcie osobom planującym powrót na rynek matrymonialny – ułożony świat wewnętrzny to mniejsza szansa na klapę. As Mieczy wnosi energię zgoła odwrotną – jest symbolem brawurowego intelektu, wskazuje na początki i pierwsze decyzje bogate w skutki. Mając bezpieczną bazę, pozwól sobie na eksperymenty, w pracy proponuj innowacje, a podczas zalotów prezentuj się w całej swojej błyskotliwości. Inicjuj burze mózgów, zapraszaj do współpracy, możesz wśród swoich przyjaciół znaleźć idealnego współpracownika. 2 Monet wspiera odkrywców.

Zadanie: Rozmawiaj z domownikami na tematy, które was nie interesują. Starajcie się wzajemnie zaskoczyć.

Skorpion: Nowa choreografia

Kochankowie, 5 Buław, 2 Buław

Czas zmienić coś w swoim spokojnym życiu. Rutyna, jakkolwiek jest korzystna, wymaga wiosennej aktualizacji. Kochankowie mówią o przywiązaniu do codziennych rytuałów, których zaburzenie mogłoby na poważnie złamać twoje serce. Nie lękaj się udoskonaleń! 5 Buław zaprasza do ruchu. Najlepiej, zgodnie z charakterem karty, ruszyć w stronę sztuk walki, ale dynamiczne spacery też zdadzą egzamin. Stawiaj sobie drobne wyzwania. Twoim celem jest nie sama zmiana, a rodzaj pobudki. Odnalezienie rytmu, który będzie zsynchronizowany z tym, kim jesteś teraz, a nie z osobą z dalekiej przeszłości, o innych obowiązkach i innych upodobaniach. 2 Buław każe szukać podpowiedzi w sobie. Wsłuchuj się w swoje ciało przy porannej kawie, podczas szczotkowania zębów, zapinania paska, wszystkich czynnościach, które wykonujesz automatycznie.

Zadanie: Poświęć maksymalnie dużo czasu na wszystkie podstawowe rytuały. Jeśli to możliwe, niech pochłoną pół dnia.

Strzelec: Płynąć z nurtem

Karty: 7 Monet, Koło Fortuny, Moc

Czas podsumowań, czas ocen, czas mierzenia sił na zamiary, czas decyzji... Życie ma jeszcze inne uroki! 7 Monet jest korzystna dla ciebie o tyle, o ile daje ci szansę, byś ujrzał własne dokonania w pełnej krasie i mógł zaplanować kolejne, jeszcze bardziej spektakularne działania. W reszcie przypadków stroń od jej oceniającego oka, twoim zadaniem jest bowiem odnaleźć w sobie na nowo entuzjazm. Koło Fortuny zdejmuje z twoich ramion ciężar decyzji, bo obecnie wszystko jest w rękach opatrzności. Koło Fortuny przypomina też, że kowalami własnego losu jedynie bywamy, ale o te detale, które są zależne od nas, trzeba dbać z najwyższą dokładnością. Moc kładzie nacisk na to, żeby nie stawiać oporu. Zamiast forsować wydarzenia, naucz się czerpać przyjemność z procesu.

Zadanie: Codziennie, korzystając z obligatoryjnie spokojniejszego życia, twórz jedno dzieło sztuki. Może być wielkie, ale całkiem skromne objawy kreatywności też wchodzą w grę, np. happening w formie rozrzucania konfetti tylko po to, żeby je po chwili sprzątnąć.

Koziorożec: Naprawianie fundamentów

Karty: 3 Buław, 5 Pucharów, Królowa Pucharów

Jesteś pełen wigoru i gotowości do czynu, chociaż okoliczności tego od ciebie nie wymagają. 3 Buław jest kartą energii buzującej podskórnie i czekającej na okazję, by eksplodować. Znamionuje też ogólny progres i wyklarowanie ambicji. Musisz znaleźć złoty środek między potrzebą dynamicznej akcji a przywołanym przez nów tematem domu, rodziny i korzeni. 5 Pucharów świadczy o tym, że jakieś niewygodne tematy, które zostały onegdaj zamiecione pod dywan, wymagają rewizji i domknięcia. Jeśli twoja paląca wola działania jest kamuflażem dla ucieczki przed komplikacjami, nie martw się – to nie kłopoty cię czekają, ale odzyskanie ekwilibrium. Królowa Pucharów porusza zagadnienie opieki i sprawiedliwego podziału ról oraz dosłownie sugeruje postać żeńską, która może odgrywać kluczową rolę w całej historii.

Zadanie: Ponieważ wszyscy jesteśmy zachęcani, by zostać w domu, zostań i ty. Na całego. Zbuduj tu swoje królestwo. Zadbaj o detale, stwórz przestrzeń celebracji domowego ogniska. Może ona przyjąć formę domku z koca w wersji deluxe.

Wodnik: Głuchy telefon

Karty: Mag, 7 Pucharów, 6 Pucharów

Startujesz z bardzo dogodnego punktu. Wierzysz, że wszyscy podzielają twój entuzjazm. Dobrze byłoby sprawdzić. Mag i 7 Pucharów stoją niejako w opozycji do siebie. Mag, będąc symbolem sprawczości, kłóci się z 7 Pucharów, kartą marzeń, obietnic i myślenia życzeniowego. Wyzwaniem stawianym przez ten rozkład jest komunikacja. Czy wyrażasz się wystarczająco jasno, by otoczenie rozumiało twoje intencje? Czy słuchasz wystarczająco uważnie, żeby nie dopowiadać przypadkowych znaczeń? Czy umowy i obietnice zostały wyklarowane, tak by nikt nie oczekiwał więcej lub mniej, niż zaplanowane? 6 Pucharów mówi o emocjach związanych z wymianą – treści, sentymentów, dóbr. Najlepiej na ten moment przyjąć postawę pragmatyczną i trzykrotnie upewniać się, czy przekaz został odebrany.

Zadanie: Maraton pisania listów. Zrezygnuj z mediów społecznościowych, najważniejsze sprawy opisuj w listach. Mogą być elektroniczne. Pamiętasz, jak kiedyś kontakt z przyjaciółmi miało się co kilka tygodni, od wizyty listonosza do wizyty listonosza? Ja nie pamiętam, ale to musiały być ekscytujące czasy.

Ryby: Wartość współpracy

Karty: 3 Buław, Moc, 6 Pucharów

Nów w Baranie każe ci przyjrzeć się swoim finansom. Jak nimi dysponujesz, jakie potrzeby zaspokajasz, czego oczekujesz. 3 Buław w tym przypadku jest kartą mówiącą o byciu o krok od finalizowania umów. Nie musisz traktować tego dosłownie, chodzi raczej o dobra materialne, które leżą tuż poza zasięgiem twojej ręki. I o to, co jesteś gotów zrobić, by je dostać. Moc każe wierzyć, że wchodzisz w fazę prosperity lub chociaż płynności finansowej dającej szansę na rozwój. Moc bowiem symbolizuje usidlenie bestii przez współpracę – wejście z nią w kooperację korzystną dla obu stron. 6 Pucharów, również wymiana, tym razem bezinteresowna, podkreśla wagę kolektywnych wysiłków.

Zadanie: Zaplanuj na wyrost swoje bogactwo. Zastanów się, co w nim cenisz najbardziej. Noś w domu kosztowne kreacje.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij