Znaleziono 0 artykułów
13.03.2021

Horoskop na marcowy nów

13.03.2021
(Il. Tomasz Opaliński)

Podczas ostatniego lunarnego wydarzenia astrologicznego roku, mierzonego od dnia wiosennego przesilenia, decydujemy o naszym podejściu do przemijania. Wystawiając twarz do słońca, poszukajmy równowagi między c’est la vie i memento mori.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta, opierając się na wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Wybaczcie jednorazową zmianę formuły. Nów w Strzelcu nawołuje do przełamywania rutyny, a połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca nie pozostawia miejsca na półśrodki. Tym bardziej że poprzedza o tydzień najważniejsze wydarzenie astrologiczne epoki, determinujące kierunek, w którym zmierzać będzie ludzkość przez kolejne dwie dekady, a tak naprawdę przez 200 lat. Najciemniejszą noc tego już historycznego roku, noc zimowego przesilenia, rozjaśni Wielka Koniunkcja Jowisza z Saturnem w Wodniku. Niech wasze marzenia nabiorą rozmachu.

Baran: Non omnis moriar

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Pucharów, Rydwan, 2 Pucharów

Król Pucharów przypomina, że warto być w kontakcie z uczuciami. Królewska postać wyposaża cię w kredyt zaufania. Rydwan, karta odpowiadająca zodiakalnemu Rakowi, oprócz wezwania do akcji opowiada też o utrzymywaniu wewnętrznego balansu między twardą skorupą i delikatnym wnętrzem. 2 Pucharów zwraca cię ludziom.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Staraj się zbliżyć do tych ludzi, którzy wzbudzają w tobie niechęć. 2) Nie bój się uznać kogoś za lepszego od siebie. 3) Nie reaguj na czyjeś słowa na swój temat, niezależnie od tego, czy będą to pochwały, czy oszczerstwa.

Byk: Brother from another father, sister from another mister

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 4 Pucharów, Świat, 2 Buław

Świat wyciąga do ciebie dłoń, a ty tkwisz w micie samodzielności. Współpraca jest jednym z ludzkich talentów. 4 Pucharów zazwyczaj pokazuje odcięcie się od ofert pomocy. Zyskujesz dumę i twardy charakter, tracisz okazję do dialogu. 2 Buław stoi w kontrze do 4 Pucharów. Na miejsce odrzucenia cudzej, ale pomocnej perspektywy wkracza szukanie potwierdzenia. Rozejrzyj się wokół, gdzieś na twoją akceptację czeka wspólnik, przyjaciel lub pomocnik.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Nie wymuszaj na innych takich uczuć, jak podziw, współczucie, żal czy współwina. 2) Nie dawaj się zdominować silnym osobowościom. 3) Nie uważaj nikogo za swoją własność.

Bliźnięta: Odlot

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rydwan, Giermek Pucharów, 7 Pucharów

Po okresie podbojów nawet herosi mają prawo odczuć lekką pustkę. Rydwan wskazuje na galop bez rozglądania się na boki. Giermek Pucharów i 7 Pucharów to fala romantyzmu, która zadziałać może niczym okład, jeśli zgodzisz się na taką terapię. 7 Pucharów to marzenia, szczypta megalomanii, przydatna w chwilach emocjonalnego wyczerpania, Giermek Pucharów to nadzieja i zaufanie temu, co jeszcze niesprawdzone, nowe, niewinne. Może najwyższy czas spróbować czegoś rewolucyjnego?

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Zawsze kończ to, co zacząłeś. 2) Rób wszystko jak najlepiej. 3) Nie przywiązuj się do niczego, co może zniszczyć cię z biegiem czasu.

Rak: Parysada i Bulbulezar

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Diabeł, 2 Mieczy, Świat

Co za wspaniały rozkład kart, pod warunkiem że postąpisz jak bohaterka „Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” Bronisława Leśmiana. Parysada, by dotrzeć na szczyt góry, musiała oprzeć się pokusie spoglądania za siebie, niezależnie od gróźb i próśb towarzyszących jej duchów. Diabeł symbolizuje tutaj pokusę wiedzy absolutnej, 2 Mieczy odmowę udziału w tym procederze, a Świat szczyt magicznej góry. Zignoruj głosy przeszłości, w skupieniu krocz przez codzienność, aż wreszcie, z zaskoczenia, spadnie na ciebie wyczekiwane olśnienie.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Nie wyrażaj kategorycznych sądów na temat, który nie jest ci w całości znany. 2) Nie nawiązuj bezużytecznych przyjaźni. 3) Mów tylko tyle, ile to konieczne..

Lew: 12 małych czapeczek

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Buław, Królowa Buław, 5 Buław

Albo wojna, albo miłość. 2 Buław zapowiada słodki początek. Łatwo stracić umiar i pozwolić na rywalizację nieprowadzącą do satysfakcji lub do zwykłego roztrwonienia potencjału, jak ostrzega 5 Buław. Przedwojenny żart o 12 małych czapeczkach opowiada historię mężczyzny, który chciał ubić interes, zamawiając u kapelusznika największą liczbę futrzanych czapek, jaką da się uszyć z jednego kawałka futra. W finale odbiera tuzin czapeczek w rozmiarze dla skrzata. Pilnuj ognia, który wszystko zaczął, nie rozdrabniaj go, skup go w sobie jak Królowa Buław. Samokontrola w tym przypadku to złoto.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Niczego nie eliminuj, tylko przekształcaj. 2) Kiedy ktoś prosi cię o opinię, wypowiadaj się tylko na temat jego cech. 3) Nie broń swoich dawnych przekonań, tylko dlatego, że je miałeś.

Panna: Metamorfozy

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 3 Pucharów, Koło Fortuny, 3 Monet

Podstawową umiejętnością, jaką powinieneś w sobie wypracować, to otwartość na zaskoczenia. 3 Pucharów to karta przyjaźni, dzielenia czasu kreatywnie i bez zobowiązań. Czasami mówi się o miłości od pierwszego wejrzenia, absorbującej, ale bez polisy ubezpieczeniowej. Koło Fortuny to wyrwana z rąk kontrola nad przebiegiem zdarzeń, zaś 3 Monet sugeruje kierunek ku wspólnej chwale. Zawieraj nowe znajomości, pozostając otwartym na wszystkie możliwe scenariusze.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Nie zachwalaj siebie ani nie mów o sobie źle. 2) Przestań sam siebie określać. 3) Nie odwiedzaj nikogo tylko dla zabicia czasu.

Waga: Pora na przygodę

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 7 Monet, Słońce, Król Pucharów

Zapłatą za twoją ciężką pracę powinna być możliwość powrotu do słodkiego dzieciństwa. 7 Monet pokazuje wyraźnie, jak wysoko cenisz sobie staranność i rzetelność. Zasłużyłeś, by rozkoszować się efektem swoich wysiłków. Słońce zdejmuje z ciebie jeden z ciężarów. Postuluj dyspensę od przykrości, od dziś, dla siebie i dla wszystkich. Próbuj nowych rzeczy. Król Pucharów zgrywa się pięknie ze Słońcem – obydwie karty wskazują na istnienie siły opiekuńczej: partnera, szefa, dietetyka, który wesprze cię w twoich nowych dążeniach.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Nie zazdrość nikomu szczęścia ani sukcesu. 2) Jeśli brakuje ci wiary, udawaj, że ją masz. 3) Rozwijaj wyobraźnię.

Skorpion: Ucząc, bawi

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 7 Pucharów, 2 Pucharów, Papieżyca

Rozrywka jest twoją drogą ku oświeceniu. 7 Pucharów, karta pijaństwa, mrzonek, megalomanii, ma wpływ na relacje towarzyskie w 2 Pucharów, po Papieżycę, matkę zapomnianych, opiekunkę poszukujących, dzierżycielkę wiedzy tajemnej. W pamięci miej jedynie legendę o kwiecie paproci. Uwikłanie we własne pragnienia, z wykluczeniem podziału dóbr między wielu, prowadzi do utraty serca. Zresztą, po co działać za kulisami? Czy piekarz piecze ciastka do szuflady? Niech twoje drzwi będą szeroko otwarte, niech twoje harce będą inkluzywne, a z lekkoducha wyrośniesz na mistrza.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Przez cały czas bądź świadom swoich myśli, odczuć, uczuć, pragnień i czynów. 2) Gdy zobaczysz, że ktoś ma wielu słuchaczy, nie próbuj mu przerywać i skradać mu publiczność. 3) Jeśli podczas medytacji pojawi się w tobie diabeł, spraw, by on też zaczął medytować.

Strzelec: Karma cameleon

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Pucharów, 3 Pucharów, Sprawiedliwość

Jeśli są w tobie jakieś szczątki żalu, nadchodzi ukojenie. To samo tyczy się każdego nierozwiązanego rodzinnego konfliktu. Sprawiedliwość to kosmiczny porządek, splątana sieć przyczynowo-skutkowa, która prowadzi do wyrównania długów i przywrócenia harmonii w rzeczywistości. Król Pucharów i 3 Pucharów razem tworzą kombinację pełną pogody i wsparcia. Na filozoficznej płaszczyźnie, ku zaskoczeniu wszystkich, czeka cię emocjonalny kokon, wsparcie i poczucie przynależności. Zachodzi w tobie głęboka przemiana, rozumienie tego, skąd pochodzisz i gdzie twoje miejsce. Niezależnie od werdyktu Sprawiedliwości przekraczasz siebie, bo odkrywasz, co może napełnić cię spokojem.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Przekształcaj gniew w twórczość. 2) Przekształcaj chciwość w szacunek dla piękna. 3) Przekształcaj nienawiść w dobroczynność.

Koziorożec: Leśnych duktów szlakiem

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rydwan, Umiarkowanie, 3 Buław

Zarówno Rydwan, jak i 3 Buław są kartami transportacji, choć czasem bywa, że myśl o podróży pozostaje w sferze marzeń. Rozchodzi się również o pragnienie ucieczki. Umiarkowanie rozpycha się pomiędzy kartami ruchu, przypominając o bardziej efemerycznych drogach do przebycia. Być może rozpatrujesz przeprowadzkę, wtedy Umiarkowanie zatrzyma cię na czas rozwiązania najważniejszych problemów, a potem puści wolno. Może służy za element wiążący cię z ziemią przodków. Może być i tak, że przedstawia proces dojrzewania do konkretnych kroków lub cierpliwego czekania na koniec pandemii. Albo ty, albo okoliczności nie dojrzały jeszcze do skoku.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Pokonuj swe lęki, bo w każdym z nich ukrywa się pragnienie. 2) Traktuj każdego, jakby był twoim bliskim. 3) Uporządkuj to, co nabałaganiłeś.

Wodnik: Inwestycja w przyszłość

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Buław, Słońce, 5 Monet

Wszytko obróci się na twoją korzyść. Na razie przyzwyczaj się do obecności Saturna, planety wyzwań i ograniczeń w twoim znaku, bo pobędzie tam jeszcze dwa lata. 5 Monet wnosi nieco saturniczny nastrój do tego skądinąd sympatycznego rozkładu. Jest to karta twardej drogi, ucząca nas o autentycznej wartości czasu, pieniędzy, wysiłku. Jeśli potrafisz spełniać własne oczekiwania, narzucać autodyscyplinę i dostrzegać jakość w tym, co poza kanonem, zwycięstwo jest po twojej stronie. Słońce obiecuje złote góry i obietnic dotrzymuje, ale nie natychmiast. Król Buław to twój rezerwuar personalnej mocy, twoje mojo, czasem symbol machismo. Nic w tym zdrożnego – tak jak przeszkody mogą być treningiem, tak samczość może być oderwana od kontekstu, przedstawiona jako czysta siła inicjująca. Łącząc witalność ze ścieżką wyrzeczeń, stajesz się jak samuraj. Idę o głowę, że samurajowie mieli świetne życie.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Gdy postanowisz pomagać innym, niech sprawia ci to przyjemność. 2) Przezwyciężaj swoją niechęć. 3) Gromadź tylko te rzeczy, którymi możesz się dzielić.

Ryby: W kleszczach wszystkiego najlepszego

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Monet, Kochankowie, Królowa Pucharów

Wiwat Ryby! Dzięki waszemu liminalnemu flow można uwolnić się okowów. Wszystkie karty wyśpiewują pean na twoją cześć. Król Monet zakorzenia cię w świecie rzeczywistym, Kochankowie kierują na właściwą drogę, a Królowa Pucharów otacza miłością. Twój nów wyposaża cię w składniki eliksiru radości życia. Wykorzystaj swoje 15 minut, by zaplanować lub wymarzyć dla siebie rzeczywistość na cały 2021 r.

Zadanie: Zapisz na luźnych świstkach poniższe trzy przykazania Georgija Gurdżijewa i rozsiej je po domu: 1) Skup całą swoją uwagę na sobie. 2) Przez cały czas bądź świadom swoich myśli, odczuć, uczuć, pragnień i czynów. 3) Nie wypowiadaj się o sobie jako o kimś niezmiennym.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij