Znaleziono 0 artykułów
30.09.2020

Horoskop na październikową pełnię

(Il. Tomasz Opaliński)

Pełnia w Baranie skłoni nas do rewizji obietnic, które daliśmy sami sobie. Zadajmy więc sobie pytania fundamentalne – dlaczego, dla kogo i po co. A potem postawmy przed sobą zadania niemal niemożliwe do wykonania. Gwiazdy sprzyjają ich realizacji. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Dla kogo?

Karty: Cesarzowa, 2 Pucharów, 2 Mieczy 

To twój dzień, twoja noc, twoje kilka dni. Kąp się w świetle pełni goszczącej w twoim znaku, bo kolejna szansa dopiero za rok. Na pierwszym planie, zgodnie z wolą Księżyca, umieszcza cię również Cesarzowa, symbol bogactwa i płodności natury, uwielbienia luksusu i skupienia na sobie. Wyposażony w charyzmę możesz łatwo pominąć przesłanie 2 Pucharów, karty partnerstwa i funkcjonowania na równych zasadach. Chcesz kroczyć w pierwszym szeregu, podziwiany przez tłumy, czy zaspokoić głód prawdziwych emocji, współpracując z innymi ludźmi? 2 Mieczy daje impuls do głębszej refleksji.

Zadanie: Zrezygnuj z selfie. Od teraz kiedy zechcesz uwiecznić swoją twarz, polegaj na pomocy osób postronnych.

Byk: Co robisz w ukryciu?

Karty: Sprawiedliwość, Królowa Buław, Giermek Monet

Chcesz żyć w stanie idealnej równowagi. Wierzysz lub pragniesz wierzyć w kosmiczny porządek, zapłatę za dobre sprawowanie, otarcie łez po doznanych krzywdach. Sprawiedliwość jednak przeciwstawiona jest Królowej Buław, karcie postawy radykalnie różnej, pełnej napięć, właściwej osobie kierowanej instynktami. Innymi słowy: twojemu cieniowi. Czy może by tak, że chłód homeostazy jest przykrywką dla pragnień trudniejszych do zaakceptowania przez społeczeństwo? Czy głód życia pełnego wydarzeń niezwykłych, żądza sławy, wyrównania porachunków na pięści, naprawdę nie powinny być realizowane? Giermek Monet, jako przedstawiciel żywiołu ziemi i młodzieńczej niewinności, daje nadzieję na ugruntowanie się w świecie kontrastujących emocji.

Zadanie: Na podłodze wyrysuj koło. Spędź samotną godzinę w jego środku. Czy pobyt na bezludnej wyspie wpłynął na twoje priorytety?

Bliźnięta: O czym myślisz?

Karty: 6 Mieczy, 5 Pucharów, Giermek Mieczy

Głowa do góry, towarzyskie wstrząsy prowadzą cię w dobrym kierunku. 6 Mieczy i 5 Pucharów tworzą klasyczny duet symbolizujący rozstania. Ważne, żeby szala przechyliła się na korzystniejszą stronę, 6 Mieczy kładzie bowiem nacisk na dążenie ku przebaczeniu, 5 Pucharów zaś zatrzymuje się w stuporze resentymentu. Najprawdopodobniej gdzieś pośrodku znajdujesz się ty z twoim bagażem rozczarowań. Giermek Mieczy wskazuje najlepsze rozwiązanie i metodę na owocne odbudowanie sieci znajomości. Niech za klucz służy pokrewieństwo intelektualne i podobne cele. Czasem forsowanie przyjaźni na osobach o zbyt odmiennym światopoglądzie jest stratą czasu i energii. Zachowaj inkluzywność na sprzyjający moment.

Zdanie: Ubieraj się na czerwono i otaczaj czerwonymi gadżetami. Czerwień jest kolorem Barana, pomaga też w zwracaniu na siebie uwagi, a to jest pomocne w nawiązywaniu znajomości.

Rak: Co ryzykujesz?

Karty: 4 Monet, Koło Fortuny, Giermek Monet

Gdyby pasy bezpieczeństwa miały opiekuńcze bóstwo, idę o zakład, że byłbyś nim ty. 4 Monet to karta stabilności i ochrony zdobytego siłą własnych mięśni bogactwa, ale w równym stopniu zdeklarowanego asekuranctwa i lęku przed społeczną degradacją. Pomyśl o tym jak o cyklach przyrody i o nieuchronności wiążących się z nimi przemian. Koło Fortuny przypomina, że nasze osiągnięcia są co najmniej w połowie zasługą szczęśliwych zbiegów okoliczności, kontrola jest iluzją, a ruch oznacza życie. Giermek Monet to perspektywa zysku. Osiągniesz go jednak pod warunkiem, że zgodzisz się wypuścić kapitał z dłoni (namawiam tym bardziej, że Koło Fortuny niesie ze sobą potencjał niespodzianek i szczęścia w ślepym trafie).

Zadanie: Narysuj czek na dowolną sumę, najlepiej liczoną w dolarach. Noś w portfelu.

Lew: Co pozostawiasz za sobą?

Karta: 8 Pucharów, 6 Mieczy, Gwiazda

Podróże kształcą, podróże są metaforą rozwoju, piesza wędrówka to medytacja w akcji. Piszę o tym, bo na trzy karty aż dwie dotyczą zmiany geograficznego położenia. 8 Pucharów to karta pozostawiania za sobą grożącego stagnacją bezpieczeństwa, 6 Mieczy mówi o emigracji, ucieczce od gorszego ku lepszemu. W tradycjach bardziej dosłownych wskazują na podróż, stąd wniosek, że czas odkurzyć trekkingowe buty. Miniony rok postawił pod znakiem zapytania globtroterskie pragnienia tłumów, odnowił zaś zainteresowanie najbliższymi okolicami. Nie do przecenienia jest to, jak wiele może dać odkrywanie dziedzictwa na nowo. Gwiazda to najsilniejsza karta mówiąca o odrodzeniu nadziei. Zanurzenie się w obcym otoczeniu pomoże ci spojrzeć na codzienne problemy z zaskakującej perspektywy.

Zadanie: Co weekend zabieraj się na randkę poza mury miasta.

Panna: Z czym się mierzysz?

Karty: 3 Monet, Głupiec, 7 Monet

3 Monet wskazuje na twoje dozgonne przywiązanie do pracy. Być może praca pełni u ciebie funkcję wehikułu transcendencji, pozwalającego przekroczyć linię w innych okolicznościach nieprzekraczalną i burzyć mentalne przyzwyczajenie. Głupiec dla odmiany pojawia się wszędzie tam, gdzie nie istnieją żadne ramy – markuje początki, zwiastuje finały, podważa boskość struktur społecznych. Jakiś etap w twoim życiu dobiega końca, pozostawiając po sobie pustą przestrzeń, którą warto zapełnić z rozwagą. Zadania, które traktowałeś jak część swojego powołania, narzucone z zewnątrz, a kooperacja z karty 3 Monet zużywa swój potencjał. Szansę na zdrową ocenę swojego wkładu i nazwanie po imieniu pełnionych przez siebie funkcji daje 7 Monet. Oznacza podsumowanie i oczekiwanie na sprawiedliwą zapłatę

Zadanie: Zorganizuj ognisko lub barbecue, ogień rozniecaj paskami papieru, na których wypunktowane będą sprawy, którymi już nigdy więcej nie chcesz się zajmować.

Waga: Kim są inni?

Karty: 9 Pucharów, 10 Mieczy, Księżyc

Między 9 Pucharów a 10 Mieczy istnieje fundamentalny zgrzyt. Pierwsza karta oznacza satysfakcję, druga upadek. Spotykają się z Księżycem w motywie iluzji: iluzji sukcesu, iluzji przegranej, iluzji kontroli. Wygląda to tak, jakby istotna część twojego prywatnego życia – związek i praca – opierała się albo na myśleniu życzeniowym, albo na pesymistycznej wizji. Obydwa mechanizmy można uznać za obronne, choć w tym przypadku zagrożenie jest fantomowe. Być może widzisz partnera w słonecznych barwach, podczas gdy przeżywa kryzys, albo szlachetnie akceptujesz niższą, niż należna ci pozycję na drabinie zawodowej. Przewrotnie pomocną dłoń wyciąga Księżyc. Fikcja utrzymywana z wystarczająco dużym uporem w końcu staje się prawdą, nawet jeśli tylko przez dominację nad wspomnieniami. Piękne fotografie z okropnych wakacji po latach wyprą reminiscencje prawdziwych niewygód. Śnij tak, żeby za dekadę nie żałować niczego.

Zadanie: Przejrzyj swoje najstarsze zdjęcia w mediach społecznościowych i nie czytając opisów, dopowiadaj własną historię.

Skorpion: Czym zapełniasz dni?

Karty: Moc, Królowa Mieczy, 6 Buław

Opanowujesz wewnętrzny nieład, zyskujesz zdrowie i równowagę. Moc pojawia się tam, gdzie udaje się wejść w owocny dialog z zagrożeniem, wewnętrznym lub zewnętrznym. Muzyk i poeta Devendra Banhart powiedział: – Gdybym walczył ze swoim strachem, przegrałbym, dlatego uczę się z nim tańczyć. W ten sposób doskonale ujął sedno tej karty. Królowa Mieczy, patronka zdrowego sarkazmu przechodzi nad minionymi błędami do porządku dziennego, a 6 Buław, drobne sukcesy, pomaga rozgościć się we własnej skórze i na własnym tronie. Jest to rozkład mówiący o powrocie do życia i budowaniu planów w oparciu o nową wiedzę. Najlepiej zapisać tygodniowy harmonogram wyzwań i trzymać się go do upadłego

Zadanie: Wygospodaruj po kwadransie dziennie na trening zmyślonych sztuk walki i tańca interpretacyjnego.

Strzelec:  Co daje ci radość?

Karty: Kochankowie, 6 Monet, 3 Buław

Czujesz jedność ze światem, twoja wiara we własne wybory pogłębia się, a nadzieja na wzajemność wszechświata jest niezachwiana. Kochankowie symbolizują unię między ludźmi, ale też mocny układ z planami, pragnieniami, decyzjami. Rozsądź sam, czy chodzi o romans, czy o kreatywny projekt, lub zwykłą pasję życia. 6 Monet, wymiana przysług, potwierdza symetrię uczuć. Dajesz tyle samo, ile dostajesz, co radzę poczytać sobie za solidny komplement. W bajkach wygrywa ta postać, która okazuje najwięcej uwagi napotkanemu przypadkowo nieszczęśnikowi. W tej bajce to jesteś ty. 3 Buław to karta charyzmy i wolności. Jesteś swoim dobrym rodzicem, który zapewniając opiekę, nie hamuje odważnych kroków swojego dziecka.

Zadanie: Proś, a będzie ci dane.

Koziorożec: Czym jest dom?

Karty: Wisielec, 4 Mieczy, Śmierć

Czas na odpoczynek. Symbolizowane przez Wisielca poświęcenie daje satysfakcję i szansę na rozwój, niemniej jednak kosztem wolności i sporego wycinka mentalnej przestrzeni. Nawet jeśli czujesz bezpośrednie korzyści z codziennej posługi na rzecz innych, musisz pamiętać, że tarapaty są ciekawe tak długo, jak długo widać ich koniec. 4 Mieczy wpisuje się w nurt unieruchomienia, ale akcentując twoje egoistyczne prawo do wycofania się z głównego nurtu wydarzeń i naładowania baterii. Gdy przerzucisz część ciężaru na barki innych ludzi, zaczynają dziać się ciekawe rzeczy. Śmierć rozpoczyna proces głębokiej transformacji na poziomie emocjonalnym, społecznym, duchowym i fizycznym. Wielka jest moc nicnierobienia.

Zadanie: Częścią ciała, nad którą przypisuje się władztwo Baranowi, jest głowa. Zafunduj sobie w miejsce obowiązków wizytę u fryzjera lub masaż skalpu.

Wodnik: Ile dla każdego?

Karty: Kochankowie, 10 Buław, Królowa Buław

Ptaszki ćwierkają, że poświęcasz za dużo czasu znajomym. Kochankowie, po prawdzie, są kartą szczególnie korzystną dla układów opierających się na deklaracji wzajemności, ale 10 Buław sugeruje zmęczenie materiału. Starając się być w równym stopniu świetnym kolegą dla wszystkich, bierzesz na siebie ciężar psujący rozkosz towarzyskiej popularności. Królowa Buław, charyzmatyczna konsumentka uwagi tłumów, wyposaża cię w siłę oddziaływania, która nie musi być skierowana w żadną konkretną stronę. Pomyśl o geście Elżbiety II machającej publiczności tak, by każda jednostka wierzyła, że pomachano właśnie do niej. Kluczowa dla uroku znajomych jest ich fragmentaryczna obecność w twoim życiu, a przez to wyrywkowa wiedza na twój temat. Dzięki temu możesz przeglądać się w ich oczach zawsze w innym świetle.

Zadanie: Już teraz zamów sobie urodzinowe przyjęcie-niespodziankę.

Ryby: Co cenisz?

Karty: 3 Buław, 4 Pucharów, 7 Monet

Szukasz potwierdzenia, że wolno ci żądać więcej od życia, zwłaszcza w dziedzinie finansów. 3 Buław daje ci rzadko spotykaną odwagę i rozmach, warto je więc wykorzystać przy formułowaniu postulatów. Niestety 4 Pucharów podpowiada, że niezależnie od rozwiązania lub stanu faktycznego, nie jesteś gotów przyjąć oferowanych ci przez los szans. Przyczyną może być przyzwyczajenie lub zbyt głęboka analiza, zarówno własnych potrzeb, jak i sytuacji zastanej. Dobrym rozwiązaniem będzie snucie plany bez oczekiwania sukcesu, raczej w celu przyjrzeniu się własnym mechanizmom działania. 7 Monet może okazać się pomocna przy budowaniu poczucia własnej wartości. Opowiada o plonach gotowych do zebrania, poddawanych ostatniej kontroli przed żniwami.

Zadanie: Napisz CV i list motywacyjny. Wyślij do każdego wymarzonego miejsca pracy, nie oczekując odpowiedzi. Zapomnij o wstydzie i skromności, aplikuj nawet do Białego Domu.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę