Znaleziono 0 artykułów
09.10.2022

Horoskop na październikową pełnię

09.10.2022
Ilustracja Tomasz Opaliński

Październikowa pełnia to czas zbierania plonów zasianych podczas pierwszego wiosennego nowiu. Przekonamy się, dokąd zaprowadziły nas decyzje sprzed półrocza. Czy osiągnęliśmy sukces? Powinniśmy skupić się na pracy czy miłości? Jak zaplanować kolejne miesiące?

Baran: Jak sobie ekscelencja życzy

7 Buław, Rydwan, Rycerz Mieczy

Jak się miewasz, drogi Baranie, w pełnię twojego imienia? Dwa razy do roku każdy znak zodiaku może dyktować warunki reszcie. Przyszedł czas na ciebie. Powiadają, że Baran zawsze musi być pierwszy – uznaj więc za priorytet swój dobrostan. 7 Buław i Rydwan to wysokooktanowy duet towarzyszący ci w tej ognistej pełni. Chęć wykazania się, o czym mówi 7 Buław i wola życia (Rydwan), są atutami, których można ci jedynie pozazdrościć. Rycerz Mieczy dodaje: nie obawiaj się kłótni. Najwyższy czas twardo postawić na swoim. Siła Barana jest równa sile jego przekonania. Mów i rób, co chcesz, a przekonasz się, że wszyscy wierzą w twoją wersję zdarzeń.

Zadanie: Pójdź do osiedlowego fotografa i zrób sobie zdjęcie według wytycznych opisujących twoje superego. Opraw w ramkę i trzymaj w salonie, wśród innych reprezentacyjnych drobiazgów.

Byk: Ukryty zdrój

Świat, Moc, Król Pucharów

Noc pełni jest najjaśniejszą nocą każdego miesiąca. Dlatego zarówno dosłownie, jak i metaforycznie jest to czas rzucania światła na wszystko, co ukryte. Świat jest kartą doskonałości realizującej się w takim stopniu, w jakim dana osoba jest gotowa. Moc to karta pewności siebie zbudowanej na fundamencie współpracy, dzięki której rywalizacja przestaje mieć znaczenie. Walka odchodzi do lamusa – poznajesz swoją wartość bez odniesienia do cudzych żyć, historii czy osiągnięć. Być może tkwiąc w paradygmacie wiecznego wyścigu, nie dostrzegasz, jak wiele subtelności składa się na twoje i cudze sukcesy? Król Pucharów namawia, by w ocenie siebie i innych przyjąć perspektywę mądrego rodzica.

Zadanie: Zbuduj fort z koca i przy świetle mocnej latarki czytaj swoje prywatne zapiski. Mogą dotyczyć wszystkiego: rachunków, wizyt lekarskich, felietonów wyczytanych w gazecie. Grunt, by stworzyć nastrój odkrywania wielkich sekretów.

Bliźnięta: Przynależność

7 Pucharów, 4 Buław, Rycerz Buław

7 Pucharów daje iluzję dostępu do nieograniczonego niczym rozwoju. Czyż to nie piękne? Jaka szkoda, że dokonywanie wyborów pochłania tyle energii. Zapewne nieraz, studiując menu restauracji, życzyłeś sobie w duchu, żeby wybór ograniczał się do pomidorowej i rosołu. Podobna tęsknota może dopaść cię teraz, kiedy ostre światło Księżyca wyjaskrawia cechy i właściwości osób i grup, na które dotychczas przymykałeś oko. 4 Buław zachęca, by decyzje podejmować z myślą o grupie docelowej, czyli tej społeczności, w odniesieniu do której budujesz swoją tożsamość. Rycerz Buław radzi zaś, by oddać stery temperamentowi. Atmosfera nadchodzących dni będzie przesycona emocjami, równie dobrze możesz skorzystać z okazji i dać się ponieść.

Zadanie: Zdecyduj, z kim chcesz się porównywać, czy w górę, czy w dół, i po co. Pozycjonowanie się w odniesieniu do własnej społeczności jest naturalne i nieuniknione. W dzisiejszych czasach stajemy przed koniecznością zdefiniowania samej społeczności, która może składać się nawet ze zwierzęcych hybryd stworzonych na potrzeby VR chata.

Rak: Przyjmij, proszę, moje dary

As Mieczy, 2 Buław, 5 Monet

Pod lupę zostanie wzięta twoja kariera, a jeśli takowa cię nie interesuje, także twoja życiowa misja. As Mieczy to rewolucja, bezkompromisowość, wizja, z której rodzi się początek. 2 Buław przypomina, że poza nami na świecie istnieją też inni. Rozejrzyj się uważnie, kto poza tobą potrzebuje twoich umiejętności, pomysłów, czasu. Uzmysłów sobie, jak nakazuje 2 Buław, że na wyciągnięcie ręki masz wszystko, co jest ci niezbędne, by dokonać przełomu, dostać awans lub sięgnąć wreszcie po to, czego pragniesz. 5 Monet pragmatycznie powściąga ewentualny hurraoptymizm hasłem: „Nikt nie mówił, że będzie łatwo”. Dopóki pamiętasz, że jeśli robota ma być zrobiona, trzeba ją zrobić, dopóty twój okręt będzie żeglował do właściwego portu.

Zadanie: Wyobraź sobie cel na końcu drogi, podziel ją na odcinki, a potem wyobraź sobie wszystkie możliwe przeszkody, które na każdym odcinku możesz napotkać. Badania dowodzą, że wizualizacja kłopotów motywuje skuteczniej niż wizualizacja sukcesów. Dla mózgu wszakże wszystko jedno, czy osiągnięcie jest prawdziwe, czy wyobrażone – obydwa liczą się jako dokonane.

Lew: Apollo kontra Dionizos

5 Pucharów, As Mieczy, Giermek Pucharów

Remedium na twoje filozoficzne rozterki może być, a jakże, odwołanie się do siły rozumu. Utrata sensu, wizji, a nawet negatywna informacja zwrotna trafiająca w sedno kruchej pewności własnych przekonań mogły wysłać cię na turnus po ciemnej nocy duszy. 5 Pucharów nie ma wielu pozytywnych konotacji. Zawsze mówi o kryzysie wywołanym oporem wobec żałoby lub samego przemijania. As Mieczy szczęśliwie jest tu po to, by odciąć wszystko, co niepotrzebne. Nie pora na emocjonalne eksplorowanie strefy cienia, trzeba przypomnieć sobie, do czego służy umysł i jak błyskotliwym egzemplarzem zostałeś obdarowany przez los. Przemyśl na chłodno swoje błędy i zbuduj na bazie tej wiedzy coś nowego. Giermek Pucharów to iskierka nadziei, pierwiastek niedorzeczności pozwalający nam utrzymać zdrowie psychiczne. Nie daje się zbić z pantałyku.

Zadanie: Od teraz reaguj na rozczarowania hasłem: „Jak wspaniale!”, wygłoszonym bez cienia sarkazmu.

Panna: Równorzędność

Królowa Buław, Giermek Pucharów, 3 Buław

Twoja czulsza strona poleca się uwadze. Giermek Pucharów, symbolizujący niewinność pozbawioną negatywnych cech, równoważy zapalczywą namiętność Królowej Buław. O ile Królowa ukazuje cię jako osobę w gotowości do przejęcia pełnej kontroli, Giermek przypomina o istnieniu racji nieopierającej się na sile przebicia, a ceniącej kolektywizm – umowy podpisane, obietnice złożone, współdzielone obowiązki. 3 Buław stawia sprawę jasno – albo temperując swoje dyktatorskie zapędy, godzisz się na współpracę, w której każda strona jest równorzędna i wkłada maksimum swoich możliwości, albo, bez pretensji, ruszasz w dalszą drogę sam.

Zadanie: Pamiętaj, że nawet twoje życie nie należy tylko do ciebie.

Waga: Niepotrzebne skreślić

Słońce, 7 Monet, Rycerz Mieczy

Mimo tego – a może właśnie z tej przyczyny – że jesteś teraz w wyjątkowo stabilnym emocjonalnie momencie, wszystkie twoje sformalizowane układy wymagają przeprowadzania remanentu. Słońce, twoje pozytywne nastawienie, daje ci nieodparty urok, który zadziała i na gruncie romantycznym, i na zawodowym. Kto z nas bowiem nie czeka na przyjście osoby umiejącej z pełną wiarą powiedzieć: „To jest do zrobienia!”? 7 Monet to punkt zwrotny. Po długim okresie natężonego wysiłku masz prawo oczekiwać wymiernych efektów, a jeśli rezultaty nie okażą się zadowalające, masz obowiązek poszukać lepszej opcji. Rycerz Mieczy potwierdza, że tym razem to rozum zna prawdę, a serce podpowiada głupstwa. Nie bagatelizuj podszeptów rozsądku.

Zadanie: Będąc dzieckiem w szkole podstawowej, stosowałam przed nauką Cukierki Mądralicum – zwykłe miętówki, którym przypisywałam moc odświeżania umysłu. Kup opakowanie pastylek o niespotykanym smaku, np. fiołków, i stosuj, gdy twój rozum będzie ulegać zewnętrznej i wewnętrznej presji.

Skorpion: Zdrowe ciało, zdrowy duch

Kochankowie, 8 Monet, 10 Pucharów

Od pewnego czasu realizujesz swój plan wychodzenia na życiową prostą. To się chwali, ważne jednak, żeby nie skończyć z tym procederem w chwili, gdy ulotni się dobry nastrój. Kochankowie zobowiązują cię do konsekwencji i zapewniają, że choć droga jest długa, to zapłata sowita, zaś 8 Monet obiecuje mistrzostwo w zamian za wytrwałość. A zatem porządek musi być utrzymywany zawsze, czy masz dziś flow, czy nie, talerz zawsze zapełniony warzywami, praca bez dyskusji wykonana od początku do końca. Jeszcze nie ten etap, kiedy można pozwalać sobie na dyspensę. Liczy się trzymanie harmonogramu i precyzyjna realizacja zamierzeń. Im dłużej wytrzymasz w skupieniu, tym lepiej, bowiem pełnia Księżyca ma to do siebie, że ujawnia wszelkie przeoczenia. Postaraj się zatem ograniczyć ich liczbę. 10 Pucharów to nagroda na mecie. Trzymaj się mocno swoich postanowień, a wszechświat jest gotów cię ozłocić!

Zadanie: Codziennie pod wieczór wypisuj na kartce wszystkie niedociągnięcia danego dnia, a potem spal kartkę w ogniu aromatycznej świecy, by nie poświęcać im już więcej ani jednej myśli. Jutro zaczniesz z czystym kontem.

Strzelec: Na wolności

As Buław, Giermek Mieczy, Rycerz Buław

Zasłużyłeś na zabawę zgodną z twoją ognistą naturą. Nie wiem, czym zapracowałeś sobie na taką nagrodę, ale karty mówią jednoznacznie: eksces, rozrywka, impreza, romanse, przygody. As Buław to ogień, którym masz obowiązek podzielić się ze światem, Giermek Mieczy przypomina, że nawet rzucając się w wir hedonistycznych harców, możesz wnieść w nie wyższe wartości lub wynieść z nich wartościową naukę. Rycerz Buław wzmacnia przekaz Asa (i vice versa). Masz tyle kreatywnej energii, że marnotrawstwem byłoby ją przespać. Strzelce nieplanujące powiększenia rodziny powinny wziąć jedynie pod uwagę, że synonimem kreatywności jest płodność, więc warto mieć się na baczności w tym sprzyjającym szaleństwom czasie.

Zadanie: Co tydzień sprawiaj sobie nową skarbonkę w typie świnki, by w weekend rozbijać ją młotkiem i bawić się za odłożone pieniądze, niezależnie od kwoty i rodzaju zabawy.

Koziorożec: Kariatyda na urlopie

2 Monet, 8 Pucharów, 10 Mieczy

Równowaga między obowiązkami a przyjemnościami to gwarant zdrowego życia. Dlatego może czas najwyższy opowiedzieć się po stronie spokoju? 2 Monet zapewnia, że nie stracisz nic, dokonując wyboru. Skoro więc wyjdzie na jedno, przyznaj, że lepiej dojść do tego samego punktu mniejszym nakładem sił. 8 Pucharów dopowiada, że jeżeli uznasz, że masz czegoś po dziurki w nosie, masz racje. Niektóre rewolucje wymagają zwykłego dostrzeżenia narastającej nudy i przyznania sobie prawa, by nie mieć z nią nic wspólnego. Jedynym warunkiem do spełnienia jest tu bezkompromisowe oddanie się komfortom domowego ogniska, podtrzymywaniu dobrych relacji z opiekunami lub podjęcie starań, by samemu stać się opiekunem wartym wspomnień. 10 Mieczy to amulet na drogę. Nic nie runie, kiedy przestaniesz nadstawiać karku. Jesteś wolny.

Zadanie: Żeby stworzyć swój amulet, potrzebujesz symbolu porażki, choćby mandatu za jazdę bez biletu lub upomnienia o nieopłaconym karnecie na siłownię, która rozpłynęła się w rzece czasu bez śladu. Ozdób swój amulet wedle gustu i noś przy sobie jak skarb.

Wodnik: Słowa na wagę złota

Rycerz Monet, Rycerz Pucharów, As Monet

Pełnia rzuca ci wyzwanie: od dziś musisz zacząć porozumiewać się z ludźmi w sposób klarowny. Ostre światło Księżyca ujawni każdy odcień fałszu, nawet niezamierzonego. Musisz wiedzieć, czego i od kogo chcesz i co możesz dać w zamian. A nade wszystko komunikuj to jasno. Rycerz Monet mówi o twojej gotowości do wejścia na nowy poziom. Rycerz Pucharów przypomina, że może chodzić o coś więcej – wspólne, poetyckie snucie planów i wymianę idei, a nie tylko pragmatyczne wprowadzanie pomysłów w życie. Często marzenia bardziej potrzebują echa niż znalezienia metody ich realizacji, a rozprawianie o ideałach w grupie pokrewnych dusz bywa pierwszym krokiem do wielkich czynów. As Monet sugeruje, że okrzepnąwszy w nowej formie, masz szansę zbudować coś bardzo trwałego.

Zadanie: Najczęściej ukrywa się, paradoksalnie, to, co jest wspólne wszystkim. Jaskinia najprywatniejszych sekretów kryje porażki miłosne, śmieszne, wielkościowe sny, problemy gastryczne i całą gamę nic nieznaczących lapsusów. Ćwicz otwartość, wplatając czasem w rozmowę którąś z pilnie strzeżonych tajemnic. Zacznij od: „Znów odmachałem obcej osobie, myśląc, że machała do mnie”.

Ryby: Pieniądze, ideały, ty we własnej osobie

6 Mieczy, 10 Buław, As Mieczy

Nadszedł moment przemian. Twój system wartości ulega krystalizacji – minione półrocze doprowadziło do punktu, w którym musisz odpowiedzieć na pytanie: „Should I stay or should I go?”. 6 Mieczy mówi o zdolności wprowadzania lekcji w życie, na nowym terenie i nowych warunkach. 10 Buław uzmysławia ci ogrom odpowiedzialności spoczywający na twoich barkach. Czy jesteś gotów go dźwigać? Jeśli dźwiganie jest konsensualne, gratuluję samoświadomości. As Mieczy to karta braku sentymentów. Wszystko, co robisz, niech będzie na wylot przemyślane: rzucenie pracy, nierzucenie pracy, inwestycje, sprzedaże, rozdawanie dóbr ubogim. Przeanalizuj wszystkie zmienne i jeśli rozum nadal mówi „tak”, podejmij niezbędne kroki.

Zadanie: Przez tydzień prowadź bardzo dokładną buchalterię. Zapisuj wszystkie wydatki, od pudełka zapałek, przez abonament radiowo-telewizyjny, po bilet na Malediwy. Pod koniec tej próby podziel wydatki na podgrupy i podlicz, ile wydajesz na rozwój, przyjemności, zobowiązania, najbliższych, cele dobroczynne, utrzymanie się przy życiu.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij