Znaleziono 0 artykułów
13.10.2019

Horoskop na październikową pełnię Księżyca 2019

13.10.2019
(Ilustracja: Tomek Opaliński)

W ten weekend pełnia Księżyca zbiega się z wyborami parlamentarnymi. – Przyszłość kreujemy sami – artystka i wróżka Pola Godot, która specjalnie dla Vogue.pl przygotowuje horoskop lunarny, zachęca, by pójść do urn.

Jeśli ostatnimi czasy życie było mało ekscytujące, pełnia w Baranie zaprasza was do uwolnienia wewnętrznego zwierzaka. A że zbiega się ona z datą wyborów parlamentarnych, buzującą energię możecie spożytkować, galopując do urn. Ostatecznie swoją przyszłość kreujemy sami.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Pozwólcie, że się przedstawię

Karty: 5 buław, as pucharów, 3 mieczy

Wszystkiego najlepszego, obecna pełnia poświęcona jest tobie. Ma to dobre strony, np. miłe ci szczególnie łechtanie ego, jak i gorsze – oczy całego kosmosu zwrócone są na ciebie i obnażają wszelkie niedociągnięcia. Odpowiadająca za mikrokonflikty karta 5 buław ma skłonność do mylenia bójek z zabawą, mogłeś więc ostatnio popadać w utarczki i mnożyć niejasności dotyczące intencji twoich oraz osób w twoim otoczeniu.

Karty radzą obrać taktykę radykalnej łagodności – as pucharów da ci charyzmę, by przekonać świat o swoim anielskim charakterze. Jeśli pójdziesz tą drogą, masz szansę złagodzić wizerunek na dłużej, co przyda ci się szczególnie podczas nadciągających wraz z kartą 3 mieczy realnych – tym razem – konfliktów.

Może cię czekać spory emocjonalny zawód. Niezależnie od sytuacji reaguj z wrażliwością, burza przeminie, a wizerunek zostanie. Cokolwiek teraz zrobisz, stanie się twoją wizytówką na nadchodzące miesiące.

Zadanie: Zrób zestaw wizytówek. Postaraj się wykonać je odręcznie. Rozdawaj je nowo poznanym osobom, z którymi potencjalnie możesz wejść w konflikt.

Byk: Koniec początku

Karty: słońce, świat, 4 pucharów

Długofalowo myślące Byki ze szczególnym trudem akceptują zakończenia. A przyjdzie ci włożyć wysiłek w pożegnanie z czymś, co zdążyłeś zasymilować jako część swojej osobowości, zapominając, że jest to de facto projekt.

W okolicach początku wiosny, pod opieką karty słońce, podjąłeś się pracy nad sobą. Jak ulał pasuje tu rozpoczęcie terapii w nurcie psychoanalitycznym, ale mniejszy kaliber też wchodzi w grę. Mogła to być przyjaźń prowadząca do zwiększenia wglądu w siebie i każdy inny rodzaj wspomaganego z zewnątrz prania duszy.

Teraz, kiedy uwierzyłeś już w swoje nowe ja, karta świat przynosi finał etapu treningowego i konfrontację nie tylko z jego efektami, ale też z żałobą po skończonym projekcie. 4 pucharów ostrzega, by w melancholii nie przeoczyć owoców własnej pracy. Twoim celem była transformacja i udało ci się to osiągnąć.

Zadanie: Stwórz katalog selfie z minionego półrocza. Porównaj najstarsze z najnowszymi.

Bliźnięta: Powrót do krainy łagodności

Karty: giermek buław, rycerz monet, giermek pucharów

Znalazłeś się w sytuacji wymagającej powagi i długofalowego planowania. Dorosłeś do wzięcia odpowiedzialności za kogoś więcej niż tylko siebie – w tym układzie może być to nawet spora liczba osób polegających na twojej dojrzałości.

Rycerz monet jest figurą autorytarną, bacz więc, by nie przesadzić. Teraz najważniejsza okaże się umiejętność ujarzmiania kaprysów (giermek buław) i spokojnego zmierzania do celu. Ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Najpewniej jest zakończeniem jakiegoś większego projektu, w którym przypadkiem lub z rozmysłem zająłeś kierownicze stanowisko i sprawdziłeś się koncertowo. Twoja pozycja społeczna ma szansę wzrosnąć na tyle, że niebawem będziesz mógł pozwolić sobie na powrót do mniej wymagającego stylu życia (giermek pucharów).

Wszyscy zapamiętają twój przywódczy epizod, ale i tak najbardziej kochają cię za naturalną słodycz i wdzięk giermka.

Zadanie: Kiedy pozwalają na to okoliczności, noś marynarkę z watowanymi ramionami.

Rak: Ukoronowanie

Karty: diabeł, królowa buław, król monet

Pełnia rzuca światło na twoją reputację i karierę. Rozlicza z zaangażowania w realizowanie ambicji. Ostatnie miesiące mogły wydawać się ciężkie – diabeł oferuje dużo wspaniałości, ale liczy sobie krocie, często pojawia się, by zasymbolizować rozpoczęcie przez wolnego strzelca pracy na etat.

Królowa buław wprowadza cię w nowy etap z szansą na awans, podwyżkę albo przynajmniej z umiejętnością negocjowania lepszych warunków. Oczekuj życzliwych spojrzeń VIP-ów. Noś się dumnie, królowa ma szczególne upodobanie do robienia show, więc dobra autoprezentacja jest mile widziana. Król monet to ogólny dobrobyt i opieka. W kontekście pełni może to być konkretna osoba – ojciec lub szef. Albo nawet ty przejmujący dzięki ostatnim sukcesom tę funkcję.

Zadanie: Pozbądź się tej kurtki, w której wyglądasz jak smutny wujaszek, a potem wszystkich ubrań, w których głupio byłoby się pokazać na rocznicy matury.

Lew: Spełnienie

Karty: 7 monet, król buław, mag

7 monet sprawdza, jak dobrze odrobiłeś pracę domową z zakresu pogłębionego zrozumienia otaczającego cię świata. Najlepiej wróży magistrantom, doktorantom i osobom na zamorskich stypendiach. Prawie tak samo dobrze każdemu, kto w minionym półroczu oddawał się wątpieniu w struktury społeczne albo poznawaniu odległych kultur, choćby metaforycznie, np. dalszej rodziny od strony ojca.

Im wyższy był poziom twojego pogubienia, tym lepiej. Najważniejsze to wyczerpać potencjał niewiadomej.

Pełnia kończy stan zawieszenia. Dzięki magowi i królowi buław odzyskasz poczucie sprawczości. Dobrze jest teraz finalizować projekty wymagające doszkalania, stawiać ostatnie kropki prac naukowych i wniosków. Jeśli dalsze kroki wymagają twojej inicjatywy, nie wahaj się. Tak samo jeśli otrzymasz propozycję pracy, do której brak ci kompetencji. Poradzisz sobie – twój umysł jest świeży i chłonny.

Zadanie: Przez jeden dzień słuchaj jedynie muzyki, która cię nie pociąga, czytaj artykuły, które w innych okolicznościach byś ominął, pójdź do kina na film, którego obiecywałeś sobie nie zobaczyć.

Panna: Spłata długów

Karty: gwiazda, 3 monet, 5 buław

Pełnia spogląda na pieniądze pożyczone, powierzone, odziedziczone, również na cudze nadzieje wiązane z twoimi planami i marzeniami. Przyjdzie ci się rozliczyć z długów finansowych i emocjonalnych, z tego, jak wykorzystałeś powierzone ci zasoby. Wszystko, czego nie zainwestowałeś w realizowanie swojej wizji (gwiazda), będziesz musiał niebawem oddać.

Etap wizjonerski, asekurowany dobiega końca, od teraz liczyć się będą fakty i siła własnych mięśni. 5 buław wskazuje na atmosferę sprzyjającą nieporozumieniom, uważaj więc na słowa i pilnuj detali. Możliwe jest też, że nie przeczytałeś drobnego druku – będziesz mieć wątpliwą przyjemność dowiedzieć się o tym teraz. Karta 3 monet odnosi się do zaangażowania innych osób oraz do zwykłej, ciężkiej pracy. Zrób bilans cudzego wkładu w twoją sprawę.

Zadanie: Zastanów się, ile wsparcia naprawdę potrzebujesz, a ile kreuje dług. Czy potrafisz nie dać dobrym intencjom otoczenia sterować z zewnątrz swoimi potrzebami?

Waga: Czas analiz

Karty: 2 pucharów, as mieczy, 2 monet

Będziesz postawiony przed koniecznością zmierzenia się ze sposobem, w jaki przejmujesz inicjatywę w poważnych relacjach, zarówno intymnych, jak i profesjonalnych. As mieczy jest czystym rozumem i daje ci szansę na głęboko analityczne tête-à-tête z dokonaniami miłosnymi i zawodowymi ostatniego półrocza. Przeanalizuj swoje strategie i przyjrzyj się wprowadzonym w tym okresie zmianom. Któraś z nich może się okazać kluczowa.

Najlepszym pomysłem będzie uznać tę pełnię za linię demarkacyjną między światem impulsów (karta 2 pucharów) a przestrzenią konkretów (2 monet). Nie wyklucza to harmonii. Wybory z przeszłości dokonane pod wpływem intuicji mają sporą szansę sprawdzić się w przyszłości. Pod warunkiem że nie zaniedbasz ich pragmatycznej strony.

Zadanie: Pomyśl, na jakim stanowisku byś się obsadził, gdybyś był swoim własnym szefem, i uzasadnij.

Skorpion: Pakt z diabłem

Karty: diabeł, król mieczy, 6 buław

Ubijanie targu z diabłem nie cieszy się dobrą opinią, niemniej jednak wszyscy się dajemy czasem nabrać. Tutaj diabeł pojawia się w kontekście środowiska pracy. Najczęściej jest to niekorzystna umowa lub sytuacja, w której wymarzone stanowisko okazuje się w rzeczywistości nie do zniesienia. Może też sygnalizować mobbing i współpracowników z piekła rodem.

Król mieczy każe ci się przyjrzeć sytuacji chłodnym okiem. Może oznaczać osobę wyższej rangi, która pomoże ci w podjęciu odpowiednich, zdroworozsądkowych decyzji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie odsuwaj ich. Funkcją pełni jest ujawnianie, twoja intuicja nie może się mylić.

6 buław obiecuje satysfakcjonujący cię finał. Zawsze warto wziąć też pod lupę zdrowie. Diabeł bywa oznaką stanów zapalnych, problemów hormonalnych i uzależnień.

Zadanie: Wykonaj w samotności, do muzyki, dziki taniec ilustrujący twój stosunek do miejsca pracy.

Strzelec: Szansa na miłość

Karty: 7 mieczy, as monet, kochankowie

Pełnia będzie dla ciebie finałem niezgrabnego okresu przewartościowań w dziedzinie autoekspresji, zabawy i erotyki. Niezgrabnego, bo wpływ 7 mieczy będzie utrudniał działanie z otwartą przyłbicą.

Zagadnienia z natury lekkie mogły nabierać ciężaru nieprzystającego gatunkowi. Mogło się pojawić poczucie wstydu lub niechęć do dzielenia się sobą ze światem. Z drugiej strony pozytywny wydźwięk 7 mieczy to ekscytacja przemykania za kulisami i bogate życie nocne, więc zależnie od upodobań etap ten mógł być elektryzujący lub wyczerpujący.

As monet kończy go nieodwołalnie i rozpoczyna dobrą passę w ujawnianiu albo spieniężaniu talentów, być może dojrzewających przez ostatnie pół roku. Kochankowie decyzje czynią wiążącymi. Masz teraz szansę na opatrznościowe spotkania wiodące ku nowym horyzontom kreatywności, karty sprzyjają też poczęciu i pierwszym stadiom miłości.

Zadanie: Na kartce w równej kolumnie zapisz – i dokończ – 10 razy zdanie „Nikt o tym nie wie, ale przyjemność sprawia mi...”. Odetnij pasek ze słowami „Nikt o tym nie wie, ale...”. Przeczytaj swoją deklarację.

Koziorożec: Trochę spokoju

Karty: cesarz, słońce, 3 buław

Niezależnie od tego, jak bardzo lubisz dominować, kierunek, w którym potoczą się twoje sprawy, powinien dać ci wiele radości. Dostaniesz okazję zrezygnowania z symbolizowanej przez cesarza pozycji władzy na rzecz oddania się pod opiekę i szansy na bezpieczny rozwój. Słońce, mimo że umieszcza cię niżej na drabinie społecznej, otwiera perspektywy na wzrost i naprawienie przeszłych niedociągnięć.

Pełnia akcentuje temat domu, więc możliwe jest powiększenie rodziny lub zamieszkanie z osobą bliską twemu sercu. Spędź więcej czasu raczej na czerpaniu z obecnego w twoim życiu poczucia bezpieczeństwa niż na budowaniu go. Karta 3 buław wskazuje, że rezygnacja z wysokiej rangi okaże się krokiem ku wolności.

Zadanie: Jeśli nigdy nie kładłeś monet na tramwajowych torach, czas najwyższy spróbować. Rozpłaszczone monety spożytkuj, jak chcesz.

Wodnik: Ostrożnie z pieniędzmi

Karty: królowa buław, cesarzowa, 5 monet

Jesteś teraz u szczytu swobody finansowej, za moment rozpocznie się tendencja spadkowa. Za dużo rozmachu, za mało struktury. Jesteś na skraju ryzyka wpakowania się w finansowe problemy. Nie jest to coś, czemu możesz zapobiec, mowa o sprawach dokonanych, karty przygotowują cię na tąpnięcie.

Księżyc oświetla sferę nauki i podróży. Karta 5 monet oznaczająca kryzys dotyczy zatem wydatków na poszerzanie horyzontów. Oczywiście nie zaszkodzi planować, ale królowa buław sugeruje, że zdrowy rozsądek nie jest twoją mocną stroną i niezależnie od starań hurraoptymizm weźmie górę. Zwiastująca zbytek cesarzowa stawia pod znakiem zapytania konieczność zakupu nowego tabletu albo prenumeraty czasopisma o filozofii futbolu. Poczekaj też z planowaniem wyjazdów. 5 monet nie jest kartą finansowej ruiny, jedynie otrzeźwienia.

Zadanie: Przez cały dzień nie wydaj ani grosza. Pod wieczór spisz wnioski, ale tylko pozytywne.

Ryby: Więcej wartości

Karty: tar5 pucharów, 9 monet, królowa monet

Twój system wartości zostanie poddany rewizji. Skonkretyzuj, co ma dla ciebie wartość. Czy pierwszy synonim przychodzący ci do głowy to ideały, czy raczej cena? Obyczaj nakazuje wstydzić się materializmu, ale w tym przypadku korzystniej będzie przyznać, że własność i możliwość zabezpieczenia egzystencji są fundamentem, od którego można się odbić, zanim ruszy się ratować ludzkość.

Wyszedłeś już z ogromnego rozczarowania przyniesionego przez 5 pucharów, kiedy zniszczone zostały twój spokój i zaufanie. Przez ostatnie pół roku odbudowywałeś poczucie własnej wartości. 9 monet podpowiada, że uzmysłowisz sobie, że szczodrość rodzi się na gruncie bezpieczeństwa, a potrzeba dzielenia się wynika z potrzeby zbliżenia do ludzi. Królowa monet markuje przechodzenie od asekuranctwa do altruizmu. Czas sprzyja zarabianiu i mądremu wydawaniu pieniędzy.

Zadanie: Zastanów się, jak często w imię ideałów lub dla dobra bliskich odmawiasz sobie przyjemności. Co na to bliscy? A co na to ideały? 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij