Znaleziono 0 artykułów
30.10.2020

Horoskop na październikową pełnię 2020

30.10.2020
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Dwie pełnie w miesiącu to zjawisko rzadkie. Jakby tego było mało, zmysłowa Pełnia w Byku pojawi się na niebie w święto Dziadów, kiedy światy żywych i umarłych spotykają się, a granica między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością zaciera się.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Prawdziwe złoto 

Karty: Król Pucharów, 10 Pucharów, Rycerz Buław

Twoje wartości pozostają w zgodzie z wartościami grupy. Ponad sprawy materialne nauczyłeś się cenić kapitał kulturowy i duchowy, na co możesz sobie pozwolić dzięki poczuciu bezpieczeństwa. Motywacją wielu spektakularnych dokonań bywa potrzeba miłości – to na szczęście ciebie już nie dotyczy, być może dlatego, że twoje potrzeby zostały zaspokojone, a może po prostu z tego wyrosłeś. Król Pucharów i 10 Pucharów idą ramię w ramię jako karty spokoju ducha, inspiracji i mądrości. 10 Pucharów dopowiada kontekst klanowy, co może oznaczać dziedziczenie rodzinnej spuścizny, oparcie w życiowym partnerze lub godnych zaufania partnerach biznesowych. Rycerz Buław to twoja ognista dusza, która prowadzi cię w dobrą stronę, bez względu na pozorne niedopasowanie.

Egzorcyzm: Wywołaj ducha materializmu. Pieniądze przeznaczone na małą przyjemność ofiaruj osobie żebrzącej na ulicy. Zapomnij o tym geście jak najszybciej, tylko wtedy duch będzie mógł odejść w spokoju.

Byk: Twój kawałek podłogi

Karty: Rycerz Buław, 7 Monet, Król Mieczy

Brawo, dzielny Byku, dobiłeś półmetka. Jak się czujesz? Zostajesz oficjalnie mianowany patronem tego momentu pełnego niesamowitości, a to odpowiedzialna funkcja. Uczcij siebie godnie, kto wie, kiedy nadarzy się kolejna okazja.

Tymczasem Rycerz Buław każe pamiętać, że pozory bywają mylące. Uznawany za personifikację cwałującej pewności siebie, podszyty może być egocentryzmem, dziecinnością, lub nadrabianym miną brakiem pewności siebie. Poznaj kierujące tobą motywy i uszanuj je, uprościsz swoją codzienność, a nabijanie cię w butelkę uczynisz trudniejszym. 7 Monet to karta jak ulał na tę Pełnię. Pomoże uporać się z brakiem imperatywu wewnętrznego i osadzi w dokonanych wyborach. Tradycyjnie odnosi się do spraw finansowych, ale w tym przypadku należy to interpretować przez pryzmat przynależności klasowej. Król Mieczy, intelektualista Tarota, wyposaża cię w zdrowy rozsądek, możesz więc ufać swoim spostrzeżeniom.
Egzorcyzm: Usiądź przed lustrem i przywołaj ducha niespełnionych obietnic danych samemu sobie. Daj mu się wyżalić, podziel ulubionym smakołykiem i pozwól mu odejść na zawsze.

Bliźnięta: Kotwica

Karty: Giermek Mieczy, Królowa Mieczy, 4 Buław

Jak mówi starożytne chińskie przysłowie, za dużo myślisz. Analizując intelektualnie swoje emocjonalne perypetie, wytaczasz ciężkie działa na kwietną łąkę. Nie tędy droga, a może tędy, ale już za długo. Giermek Mieczy symbolizuje wiarę w czysty umysł, natomiast Królowa Mieczy, postać z drugiego krańca spektrum, ukazuje nieco gorzkie zmęczenie schematami myślowymi. W Tarocie Królowe wnoszą w rozkład żywioł wody, czyli niezgłębione uczucia i otwartość na sytuacje graniczne. A zatem pożegnaj się z bezpieczną racjonalizacją, oto początek prawdziwej wrażliwości, pierwsze kroki w dziedzinie zawodowej empatii względem siebie. Wzbogać repertuar o chaos człowieczeństwa. 4 Buław to karta wracania do domu, w tym przypadku metaforycznego, z pełnym dobrodziejstwem inwentarza.
Egzorcyzm: Wezwij ducha, z którym najmniej chciałbyś się spotkać. Posmaruj usta miodem, po czym zawołaj go głośno, nazwij i opisz. Spędźcie owocny czas, rozmawiając poważnie o emocjach. Kiedy odejdzie, wypij filiżankę kakao.

Rak: Ty i twoi ludzie

Karty: Głupiec, 5 Monet, As Monet

Czasy przeświadczenia o wrogości otoczenia odchodzą w niepamięć. 5 Monet, jedna z mizerniejszych kart w całej talii, ujawnia twoją skłonność do samoudręczenia, może lekko perwersyjne upodobanie do spowijania się w smutek i bezsilność. W „Pamiętnikach Tatusia Muminka” opisano podobny przypadek – niekiedy jedyną rzeczą, która przywracała dobry humor Tatusiowi Muminka, było wspominanie najsmutniejszych chwil życia. Brzmi to znajomo? Głupiec dla odmiany rusza w podróż bez żadnych obciążeń, zatem podejrzewam, że zdajesz sobie sprawę z iluzoryczności emocjonalnego mroku. Moment sprzyja zawieraniu nowych przyjaźni i dołączaniu do grup, z którymi łączy cię prawdziwe duchowe braterstwo. As Monet ręczy, że znajomości te nie są przypadkowe, krótkotrwałe i płoche. Siłą własnego przekonania naprowadziłeś się na dobry tor, a co rozpoczęte teraz, trwać będzie długo i przyniesie bogate plony.
Egzorcyzm: Wezwij ducha, który ci najbardziej imponuje. Spędź z nim w milczeniu trzy kwadranse. Dopiero porządnie sobą znudzony będzie mógł odejść w spokoju.

Lew: Na właściwym miejscu

Karta: 3 Monet, 3 Mieczy, Cesarzowa

Wszystkie karty, które zostały dla ciebie wylosowane, noszą numer 3. Jest to liczba więzi międzyludzkich i lojalności, z lekką nutą dekadencji – w bliskim gronie można pozwolić sobie na więcej. I wygoda jest tu jedynym zagrożeniem. Obyś nie zorientował się, w środku firmowego spotkania, że w twoich włosach ciągle tkwią papiloty! 3 Monet to karta harmonijnej wymiany doświadczeń, pracy nad wspólnym projektem w demokratycznej atmosferze. 3 Mieczy to obawa przed zdrada lub ból spowodowany czyimiś słowami, natomiast Cesarzowa to spijanie nektaru sukcesu. Kryzys zaznaczony przez 3 Mieczy jest przejściowy, to raczej echo minionego kryzysu, które może odzywać się w niewygodnych momentach. Ucichnie, gdy przeniesiesz punkt ciężkości w inne miejsce.
Egzorcyzm: Przywołaj ducha krytykanctwa. Usiądź w zupełnych ciemnościach, ubrany w odświętny strój, zapal świeczkę i na eleganckiej kartce napisz swoje epitafium. Przeczytaj wiersz na głos, by duch mógł wreszcie udać się na spoczynek.

Panna: Zew autentyczności

Karty: 2 Monet, 9 Mieczy, 8 Buław

Pełnia w Byku przegoni lęki krążące naokoło tematu kompetencji. 9 Mieczy mówi o drodze przez ciernie, którą musiałeś pokonać i którą, choć nie wierzysz, możesz zostawić za sobą razem z kompleksem uzurpatora. 2 Monet balansuje między treningiem a prawdziwymi wyzwaniami, powagą a błazenadą, innymi słowy, strzeże cienkiej granicy między sukcesem a blamażem. 8 Buław to dobre wieści i szybkie rozwiązane naplątanych problemów. Twój intelekt jest w cenie, twoja wiedza szokuje, otwartość umysłu i doświadczenie życiowe, spełniają najwyższe standardy. Zacznij mówić głośno, podchodź do egzaminów jak do stołu bankietowego, wystartuj z tym podcastem, o którym wszyscy tyle słyszeli, choć nikt go jeszcze nie słyszał. Dasz radę.
Egzorcyzm: Zaproś do siebie ducha megalomanii. Zrób to przed snem, kusząc go herbatnikami i skondensowanym mlekiem postawionymi u wezgłowia łóżka. Rano, przy kawie, opowiedz mu swoje senne przygody. Zniknie jak niepyszny. Herbatniki i mleko skonsumuj w dowolnej formie.

Waga: Spotkanie

Karty: Papieżyca, Śmierć, Giermek Buław

Co za gratka! Transgresywny rozkład na czas niesamowitości! Papieżyca, obrończyni słabszych, personifikacja Księżyca we własnej osobie, mistyczna Matka, kładzie nacisk na wspólnotowość, dzielenie i przenikanie, a przez to na wyznaczanie i przekraczanie granic. Pełnia przyłapuje cię w momencie rozkroku pomiędzy jedną a drugą stroną. Wsłuchaj się w intuicję, połącz, co najlepsze z obydwu światów, twardy realizm z wrażliwością na wymykające się rozumowi treści. Śmierć również mówi o transcendowaniu, nadając mu jednak bardziej radykalny wymiar, są to bowiem procesy pozostające poza twoimi wpływami, być może nawet toczące się w dramatycznej otoczce. Następuje dekonstrukcja ważnych dla ciebie pojęć. Giermek Buław z wdziękiem stawia kropkę nad „i”. Wyposaża cię w lekkość, energię i odwagę.
Egzorcyzm: Zaproś przodków. Otwórz okno, a na stole, najlepiej okrągłym, ustaw odpowiednią liczbę kieliszków, plus jeden dla ciebie. Rozlej dobre, czerwone wino i staraj się nie zdominować spotkania. Posprzątaj rano.

Skorpion: Miejsce na rozprostowanie skrzydeł

Karty: 3 Buławy, Królowa Mieczy, Sąd Ostateczny

Jesteś drugim, po Byku, gospodarzem wieczoru. 7 i 2 Pucharów przypominają, że niezależnie od twojego wrodzonego entuzjazmu i szwungu do budowania bliskich relacji z ludźmi, warto, byś nauczył się częściowo znikać, oddając główną rolę innym, a zwłaszcza najbliższym. 7 Pucharów jest kartą oszołomienia, urzeczenia, wiary w nieskończone możliwości, swoje lub wybranego obiektu. Taki zachwyt, choć czarujący, potrafi przytłoczyć jego odbiorcę i wpędzić w potrzebę sprostania narzuconemu sobie wizerunkowi. Król Mieczy radzi, by obserwować, nie wyczekując zawodu, a dając wykazać się każdemu jego największymi, naturalnymi atutami. Ta pozornie niezaangażowana postawa to fundament prawdziwej więzi, mając więc na względzie szerszą perspektywę, opracuj metodę ujarzmiania swojego wewnętrznego ognia. 2 Pucharów to nic innego, jak przyjaźń, miłość, konsensus.
Egzorcyzm: Zwołaj duchy zawiedzionych oczekiwań. Poświęć każdemu uważną chwilę, opisując z detalami i każdorazowo obmywając dłonie w misce z wodą perfumowaną cytrynową skórką. Użyj tej samej wody do podlania dowolnej rośliny. Teraz możecie rozejść się w spokoju.

Strzelec: Codzienne zwycięstwa

Karty: Królowa Monet, Kochankowie, 9 Monet

Monety to karty dobrego zdrowia, owocnej pracy i żyznej ziemi. Tylko pozazdrościć, zwłaszcza w tak niepewnych czasach. Możesz pochwalić się, nawet jeśli nie jest to teraz oczywiste, rozważnym podejściem do siebie i codzienności, mocnymi korzeniami i całkiem imponującą krzepą. Królowa Monet nie tylko ze spokojem przyjmuje zmienne koleje losu, służąc za filar i źródło inspiracji dla wielu, ale potrafi też cieszyć się rozkoszami życia, bez względu na okoliczności. Poświęć chwilę na zbytek, ozdób swoją przestrzeń lub siebie, skorzystaj z zabiegów SPA, drobnymi przyjemnościami zwyciężaj duże wyzwania. Kochankowie to zobowiązania i poczucie przynależności, 9 Monet zaś to skupienie na własnym ogródku. Czas domknąć powinności wobec bliźnich tak, by powinności wobec siebie z czystym sercem móc traktować priorytetowo.
Egzorcyzm: Pomóż duchowi bezwładu zakończyć ziemską tułaczkę. W otwartym pudełku po butach zrób dla niego malutki ołtarzyk. W pierwszy dzień roboczy przykryj go wieczkiem i ostrożnie wynieś na śmietnik jak złapaną do butelki myszkę.

Koziorożec: Jesteś szalona, mówię ci

Karty: Król Pucharów, 8 Mieczy, Głupiec

Przyjmij szerszą perspektywę, oceniając chaos w życiu prywatnym. Zamiast postrzegać go przez pryzmat 8 Mieczy, jako zagrożenie dla autonomii, albo lawinę, nad którą trzeba zapanować, przepuść go przez filtr Głupca. Głupiec jest kartą absolutnej wolności, pierwszych stadiów rozwoju dziecka, pierwszych kroków, szczęśliwego trafu. Pozbawiony obciążeń doświadczeniami mówi, że najlepsze wyniki uzyskasz, zapominając o lękach i rezygnując z przywiązania do kompulsji i neuroz. Może się wtedy okazać, iż twoja codzienność jest pełna emocji, jak przejażdżka przez tunel strachów w lunaparku, a zaś zaskoczenia to nic innego jak nowe rozwiązania starych problemów. Król Pucharów, czyli król serc, stabilizuje cię na starcie, daje bezpieczny emocjonalnie grunt, od którego możesz się odbić. Czasem oznacza miłość, innym razem opiekę.
Egzorcyzm: Przyzwij ducha życiowych wyborów. Przebierz się za wersję siebie ze świata równoległego. Spędź w przebraniu cały wieczór. O północy przekrocz próg, zdmuchnij świeczkę i zawołaj: „Do licha, jestem swój!”. Duch wyparuje z osłupienia.

Wodnik: Król Słońce

Karty: Król Buław, 6 Buław, 7 Monet

Twoja osobista mitotwórcza historia, z której życiowe soki czerpią twoje korzenie, zostaje wystawiona na widok publiczny. Król Buław jest najdumniejszym z tarotowych króli. Jak nigdy czujesz, że sam jesteś ustawodawcą w swoim życiu. 6 Buław wnosi nastrój fiesty. Wiesz, że podobnie postrzegają cię inni, zwłaszcza osoby z najbliższego otoczenia. Możesz cieszyć się poparciem nawet ze strony własnej rodziny, najsurowszego z sędziów. 7 Monet daje ci cierpliwość, bo czas oczekiwania na nagrodę za dobre sprawowanie nie ma jasno zakreślonych ram. Niedługo lub może troszkę później twoja wersja zostanie oficjalnie potwierdzona, a ty usatysfakcjonowany. Wreszcie miejsce, w którym żyjesz, zaczyna przypominać ciebie.
Egzorcyzm: Przegoń ducha zabijającego w tobie ducha. Na wszystkich ulubionych przedmiotach naklej pasek papieru z napisem „moje”. To twoja tarcza. Duch będzie musiał obejść się smakiem.

Ryby: First we take Manhattan

Karty: Rydwan, Giermek Monet, 10 Monet

Twój talent krasomówczy i ogólne zdolności językowe zasługują na uwagę szerszej publiki. Giermek Monet, rezydujący między znacznie potężniejszymi kartami, świadczy o końcu okresu przygotowawczego. W głębi serca, a wiemy to dzięki Rydwanowi, zdajesz sobie sprawę, że masz materiał, umiejętności i energię, by ruszyć na podbój, może jeszcze nie świata, ale najbliższych okolic. Udzielaj się publicznie, przemawiaj do grup, działaj w mediach społecznościowych bez umiaru. 10 Monet to symbol równowagi we wszechświecie i ludzkiego stada. Trzeba tu zaznaczyć, że homo sapiens przez znakomitą większość czasu łączył się w gromady nie liczniejsze, niż 150 okazów i lepiej myśleć o 10 Monet w tym kontekście- kręgu, który da się objąć pamięcią i wyobraźnia. Wewnątrz niego, twoje zasięgi nie znają granic.
Egzorcyzm: Wywołaj ducha przytakującego wszystkim. Spędźcie wieczór, kłócąc się o pryncypia z nieznajomymi z internetu. Dzięki temu rytuałowi, duch zmieni charakter i wróci kiedyś jako twój sprzymierzeniec. 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij