Znaleziono 0 artykułów
15.10.2020

Horoskop na październikowy nów 2020

(Fot. Tomasz Opaliński)

Podczas Nowiu w Wadze uczymy się budowania więzi, a towarzystwo retrogradacji Merkurego do znaku Skorpiona wymusza głębszą introspekcję. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Wielki mały człowiek

Karty: Rycerz Buław, 3 Pucharów, Papieżyca

Pędząc przez życie w tempie Rycerza Buław, gubisz po drodze kontakt z intuicją. Nie jest to wygórowana cena za estymę i posłuch, którymi się cieszysz, możesz nawet tłumaczyć sobie, że w tym cwale prowadzi cię palec Opatrzności, zwróć jednak uwagę na to, że aż nazbyt często jesteś jedyną osobą w pokoju, która ma rację. To nie Palec Boży, tylko twoja dominująca natura. 3 Pucharów wyznacza cel. Punktem honoru dla ciebie niech stanie się komunikacja jak równy z równym. Zaskoczy cię entuzjazm, z jakim taka postawa najczęściej jest przyjmowana. Nie chcę podważać twoich racji, prawdopodobieństwo, że możesz pochwalić się największymi osiągnięciami w powiecie, jest ogromne. Zwracam jedynie, za pomocą tarota, uwagę na sposób przekazywania tej informacji. Papieżyca dodaje: zauważ i wysłuchaj głosu tych, którzy milczą w zachwycie.

Ścieżka dźwiękowa: Wysłuchaj „Heroes” Davida Bowiego z każdym swoim fanem.

Byk: Sianie i zbieranie

Karty: 7 Monet, 6 Buław, Sąd Ostateczny

Najbliższy czas zdominują refleksje o ilości pracy – nad sobą, nad projektem, nad karierą, nad zdrowiem. Codzienne wysiłki zostaną wzięte pod lupę przez kartę 7 Monet. Punktem wyjścia tej zadumy jest brak jednoznacznie satysfakcjonujących efektów. Może pojawiać się powątpiewanie we własne możliwości lub w sprawiedliwe oko losu. Podsunę ci rozwiązanie: 6 Buław i Sąd Ostateczny to karty odrodzenia, a zatem praca, z której realnie będziesz rozliczany, dotyczy zadowolenia z siebie. Duma przystoi każdemu, sukces mierzy się subiektywną miarą. Obydwie te karty zapowiadają też wydarzenia sprzyjające budowaniu wiary w siebie i skuteczność własnej życiowej strategii. Jedyne, co musisz jeszcze zrobić, to dać temu szansę.

Ścieżka dźwiękowa: „Perfect Day” Lou Reeda – posłuchaj przy śniadaniu, w drodze i przed snem.

Bliźnięta: Ty i wszyscy inni

Karty: 2 Mieczy, Mag, 5 Pucharów

2 Mieczy sugeruje problem z utrzymaniem dystansu wobec dawnych partnerów, niespełnionych obietnic, romansów niewybuchów, a nawet samych towarzyszących im uczuć. Najistotniejsze jest nie twoje podejście, a fakt, że w ogóle istnieje taki dylemat. Mag przywraca cię jako centrum wszechświata. Bez znaczenia pozostaje twój stan cywilny. Mag mówi, że przez życie zawsze kroczymy samotni, i to jest w porządku. Symbolizuje moc sprawczą i zdrowy indywidualizm. Z huśtawki cudzych spojrzeń wybierz własne. 5 Pucharów przypomina, że nie ma wyzwolenia bez zaakceptowania strat. Żałoba nad wersjami życia, które nigdy się nie wydarzą i miłościami, które nie miały szans zaistnieć, jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Ścieżka dźwiękowa: „Amanaemonesia” Chairlift – odtwórz choreografię Caroline Polachek. Możesz wszystko.

Rak: U sterów

Karty: 6 Pucharów, As Monet, 9 Pucharów

Dom tworzy wspólnota. W języku polskim brak jest rozróżnienia między słowami określającymi miejsce zamieszkania a symbolicznym źródłem naszej przynależności, bezpieczeństwa, korzeni. 6 Pucharów przywraca cię temu domowi symbolicznemu. Sięga w przeszłość, pcha do naprawiania błędów i rozplątywania wrogich zawiłości. Otwiera furtkę poprawie rodzinnych stosunków, daje szansę, by wyciągnąć na wierzch to, co najlepsze, w miejsce tego, co dyktuje przyzwyczajenie. As Monet to karta doskonałości i trwałości. Rób zatem plany na wyrost. Wyobraź sobie najlepszą wersję zdarzeń, miejsce, w którym chcesz się zestarzeć, i wytrwaj przy tej myśli. Monety symbolizują też finanse, zwłaszcza sprawy spadkowe i tyczące się nieruchomości. 9 Pucharów daje tyle, ile jesteśmy w stanie sobie zażyczyć, więc konstruuj życzenia śmiało, ale z rozwagą.

Ścieżka dźwiękowa: „Our House” zespołu Maddness – odsłuchaj tyle razy, ile trzeba, by nauczyć się śpiewać głośno refren.

Lew: Skromność popłaca 

Karta: 7 Monet, Koło Fortuny, Królowa Mieczy

Jeśli umiesz liczyć, licz na siebie. 7 Monet zdradza cień znudzenia najbliższym otoczeniem, ukazuje tęsknotę za czymś inspirującym, czymś, co pozwoli ci myśleć, że jesteś tego wart. Koło Fortuny ściąga cię na ziemię. Nuda i ekscytacja w równym stopniu składają się na niepowtarzalność każdego życia, człowieka, miejsca, a niejedna wybitna rzecz wykiełkowała na zupełnie nieciekawym gruncie. Zaufaj procesowi i okaż skromność, zdaje się mówić Koło Fortuny, albowiem nie znasz dnia ani godziny, kiedy góra na dole, a dół na górze. Królowa Mieczy, patronka ciętego dowcipu i opierającego się testom intelektu, przekracza ograniczenia logicznego rozumu, wnosząc do równania podziw dla niedoskonałości.

Ścieżka dźwiękowa: Przetłumacz utwór „Mani Meme” Pas de Deux ze słuchu.

 

Panna: Zasoby wewnętrzne

Karty: 3 Mieczy, 8 Mieczy, 10 Monet

3 Mieczy nigdy nie zwiastuje rozkoszy, mówi raczej o lęku, zawodzie i zagubieniu, co w pewien sposób łączy ją z 8 Mieczy – oczekiwaniem na ratunek z zewnątrz. Te karty łączy również ostateczna refleksja, że sednem tarapatów jest nastawienie. Miecze w tarocie symbolizują słowo, myśl i nowe technologie. To, co budzi w tobie grozę, może okazać się najlepszym orężem. Ta sama żywa inteligencja, która wytwarza tysiące możliwych katastrofalnych scenariuszy, pogrążając cię w nadziei na niespodziewany obrót zdarzeń, ma moc kreowania rozwiązań. 10 Monet to karta dostatku, porządku, spokoju, wszystkiego, co obecnie może wydawać się prawie nieosiągalne. Przyjrzyj się swoim lękom i sprawdź, czy nie da się ich kreatywnie zaprząc do generowania zysku.

Ścieżka dźwiękowa: Sięgnij do mądrości zachodu i wypróbuj „medytację miliona obrazów”. Jakie obrazy przychodzą ci do głowy, kiedy piosenka „Model” Kraftwerku jest mantrą?

 

Waga: Mesmeryzm

Karty: As Pucharów, 2 Pucharów, Sąd Ostateczny

Świętowanie Nowiu w Wadze zawsze powinno być elegancko wyważone. Nie tym razem, kiedy musisz dzielić moment ze Skorpionem. Dlatego inicjującą kartą jest tu czysty ogień Asa Buław. 2 Pucharów daje ci w prezencie magnetyzm. Przyciągać możesz erotycznie, intelektualnie, zawodowo, emocjonalnie, zależnie od głównego atutu, a zainicjowanym teraz relacjom będziesz nadawać rytm. Waga jest znakiem partnerstwa, niech twoim nowym mottem stanie się partnerstwo na własnych zasadach. Oto twoja szansa na zbudowanie wizerunku tak, by narzucić otoczeniu równościową wizję, co według Sądu Ostatecznego musi pociągnąć za sobą radykalną zmianę na lepsze. Narzuć światu stosunek do siebie, świecąc dobrym przykładem.

Ścieżka dźwiękowa: Zatańcz taniec zwycięstwa w rytm „Good Name” Williama Onyeabora.

Skorpion: Dom Duchów

Karty: Wisielec, Księżyc, Królowa Mieczy

 

Szukasz spokoju w duszy. Jakaś część ciebie wie, że procesy, przez które teraz przechodzisz, oczyszczają cię na głębszym poziomie. Wstyd związany z przeszłością, wyrastanie z uprzedzeń, pozostawianie za sobą konsekwencji złych wyborów symbolizowane są przez Wisielca, kartę poświęcenia koniecznego dla zdobycia wyższej świadomości. Kolejne stadium opisuje Księżyc, wyjątkowo harmonijnie łącząc się z przesłaniem Wisielca. Namawia cię, byś ufał intuicji, nawet jeśli oznaczałoby to prowadzenie dziennika snów i freudowskich pomyłek. Pozwól sobie na metody proste, sprawdzone i skuteczne. Królowa Mieczy dla odmiany reprezentuje ostateczne rozprawienie się z dręczącą przeszłością.

Ścieżka dźwiękowa: Wydobądź z siebie nocnego kowboja i oddaj mu nad sobą władzę przez 4 minuty utworu „Dead of the night” Orville’a Pecka.

Strzelec: Król serc

Karty: As Pucharów, 4 Monet, 7 Buław

As Pucharów jest najlepszą kartą, jaką w tych okolicznościach mogłeś dostać. Nów daje ci szansę na restart w życiu towarzyskim i zmianę położenia na drabinie społecznej. Czujesz się na siłach, by nawiązywać nowe znajomości i łączyć już istniejące w nowe konstelacje. Dzięki Asowi Pucharów możesz zaangażować się w działania humanitarne, konstruować zespoły, wracać do dawnych przyjaźni, a nawet założyć zespół muzyczny. Wszelkie prospołeczne działania skazane są na sukces. 4 Monet pojawia się tu jako symbol zdolności organizatorskich i tak rzadko przypisywanego tobie taktu. Monety odnoszą się też, rzecz jasna, do pieniędzy, a zatem rola skarbnika lub skuteczna walka o dotacje stoją przed tobą otworem. 7 Buław to kreatywne zamieszanie, okazja do rozwinięcia skrzydeł i pokazania pazura.

Ścieżka dźwiękowa: „Dove” Cymande – utwór ery Wodnika. Poczuj ten groove.

 

Koziorożec: Liczy się zysk

Karty: Król Mieczy, Słońce, 8 Buław

Jeśli Król Mieczy Miałby reprezentować ciebie, z którą wersją łatwej byłoby ci się utożsamić: dostrzegającą wszystkie niuanse, czy mrożącą przenikliwym wzrokiem, gotową przeszyć ostrzem logiki każdą zasłonę niejasności? Gra toczy się o karierę, a więc sednem wyboru jest godzenie się na warunki zastane albo cios w tenże system. Podążaj za pieniędzmi, nawet jeśli brzmi to jak banał. Słońce rozdysponowuje dobra i udziela wsparcia, mówi o pięciu się w górę, ale po trofeum większe, niż tylko satysfakcja. 8 Buław to gwałtowny ruch, wolność i szczodrość. Czas zaobserwować na własnej skórze, jak działa ewolucja skokowa.

Ścieżka dźwiękowa: „Once in a lifetime” Talking Heads. Puls i zen biznesu.

Wodnik: Czas i przestrzeń

Karty: Król Mieczy, Świat, Rycerz Mieczy

Karta Świat może oznaczać dosłownie kulę ziemską. Kontekst wzbogaca Król Mieczy i Rycerz Mieczy, para genialnych wichrzycieli, ale też patronów technologii, internetu, werbalizacji i racjonalizacji. Jeśli szanse na przetransportowanie się z jednego odległego miejsca do drugiego są teraz nikłe, może chodzić o ruch wirtualny. Nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, funkcjonowanie na rynku zagranicznym dzięki cyfrowym udogodnieniom, studiowanie czy wykładanie zdalne mogą wydać bogatsze owoce niż ich tradycyjna wersja. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Ścieżka dźwiękowa: Oryginalna wersja czołówki serialu „Dr. Who” w aranżacji Delii Derbyshire, wybitnej twórczyni muzyki eksperymentalnej i pionierki muzyki elektronicznej. Dr. Who to postać podróżująca na skos czasu i przestrzeni. Wypisz, wymaluj, twoja sytuacja.

Ryby: Noce i dnie 

Karty: Słońce, 7 Mieczy, 5 Pucharówt

 

Opuszczasz się na najniższe poziomy emocjonalnego świata i odkrywasz kościotrupa w szafie. Co robisz? Zadaniem Słońca jest ochrona przed kryzysami, ale pewna doza kryzysów niezbędna jest dla zdrowego wzrostu. Niehartowana stal nadaje się tylko do ozdoby. 7 Mieczy jest przewrotną kartą przechodzenia na ciemniejszą stronę mocy dla dobra ogółu, w tym twojego. Może to objawiać się jako starania o względy osoby związanej z kim innym, postawienie sprytnego przecinka zmieniającego wydźwięk umowy, zawłaszczenie kilku metrów kwadratowych wspólnego mieszkania więcej. Możliwe, że co postrzegasz w swoim wykonaniu jako odmianę bandytyzmu, jest szeptem podświadomości domagającej się zrównania twoich praw z cudzymi. 5 Pucharów to żegnanie się z aspektem osobowości, który kazał ci szukać akceptacji u innych poprzez umniejszanie sobie.

Ścieżka dźwiękowa: „Lose Your Soul” Dead Man’s Bones. Odpowiedz na pytanie: wieczory, czy poranki?

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę