Znaleziono 0 artykułów
05.10.2021

Horoskop na październikowy nów

05.10.2021
Il. Tomasz Opalliński

Według astrologii przejście Słońca do znaku Wagi jest linią demarkacyjną oddzielającą czas przeznaczony na rozwój indywidualny od czasu, który mamy poświęcić szerszej społeczności. Nadchodzący nów w Wadze przypomni, że każdy z nas jest dla kogoś tym tajemniczym innym.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: W istocie rzeczy

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - BaranApart

Karty: 6 Buław, Gwiazda, Moc

Wychodzisz z całkiem korzystnego założenia, że kierowane w twoją stronę słowa pochwał i wyrazy uznania są absolutnie na miejscu, nawet jeśli w szerszej perspektywie nie mają odpowiedniego ciężaru gatunkowego. 6 Buław w tym przypadku ukazuje swoje rozsądniejsze oblicze, mówiąc o sukcesie i powodzeniu podkreśla, jak ulotne są ich plony. Żadne zwycięstwo nie jest dane na zawsze, nawet w miłości rozwijamy się dzięki przymusowi ciągłego aktualizowania systemu. Gwiazda, czyli nadzieja, i Moc –  czerpanie z zasobów tzw. niższej natury, nakierowują twój wektor na bogactwa leżące u źródeł. Wiesz dobrze, czym i kim jesteś, z kim warto związać życie, musisz jedynie znaleźć sposób na zakomunikowanie tej wiedzy najpierw sobie, potem rzeczonym wybrańcom, a w trzeciej kolejności światu.

Zadanie: Trudno zliczyć, ile osób przez lata uznajemy za przyjaciół. Podejmij wyzwanie, wygrzeb z annałów towarzyskich każde istotne niegdyś nazwisko, podziękuj każdemu osobiście lub na piśmie za choćby przelotną obecność.

Byk: Lunapark

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłoty naszyjnik - BykApart

Karty: Koło Fortuny, 9 Pucharów, 5 Mieczy

Ostatnio twoje życie mogło przypominać szaloną przejażdżkę górską kolejką. Koło Fortuny nie służy stabilizacji, za to świetnie sprawdza się jako uniwersalne memento o przemijaniu rzeczy. Zatem im wyżej cenisz sobie rutynę, tym trudniej jest ci przystać na oferowane, nieprzewidywalne warunki. 9 Pucharów mówi o przywiązaniu lub wręcz miłości do owoców pracy i o satysfakcji czerpanej ze sposobu, w jaki udaje ci się organizować codzienność. 5 Mieczy to konflikt, podejrzliwość lub potwierdzone obawy. Spójrz na pozorny bałagan Koła Fortuny jak na naukę dostrzegania ciągu przyczynowo-skutkowego, nawet sięgającego korzeniami daleko w przeszłość lub głęboko w duszę. Jakie sygnały ostrzegawcze przeoczyłeś, co uznałeś za pewniaka, w których aspektach życia wykazałeś zbytnią sztywność? Pamiętaj, że 9 Pucharów pełni w tarocie funkcję złotej rybki: jeśli prawdziwą tęsknotą twojego serca jest porządek, będziesz go mieć.

Zadanie: Wybierz zestaw czynności, który niezależnie od warunków będziesz powtarzać codziennie, o tej samej porze. Przysiady o 16.03? Owsianka w żółtej misce o 7.15? Możliwości jest nieskończenie wiele.

Bliźnięta: Chwytanie tęczy

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - bliźniętaApart

Karty: 7 Pucharów, Królowa Buław, 8 Buław

Czas skończyć sesję bujania w obłokach i przejść do czynów. 7 Pucharów wskazuje na skłonności eskapistyczne, które choć inspirujące i czasem wynikające ze wzniosłych pobudek muszą mieć deadline. Schodząc na ziemię, zapamiętaj najpiękniejsze marzenia i zrób użytek z naładowanych fantazjami baterii. Królowa Buław, symbol kreatywności i głodu życia, może też sugerować jakąś rzeczywistą postać będącą dla ciebie wzorem postępowania lub obiektem fascynacji. 8 Buław mówi o działaniu tu i teraz, bezkompromisowym byciu w teraźniejszości, wyrwaniu z ułud przyszłych i przeszłych. Niezależnie od tego, czy Królowa Buław figurować będzie jako abstrakcyjna reprezentacja zestawu pragnień, czy realny przedmiot pożądania, działaj natychmiast. Wyśniłeś już wiele możliwości, jesteś gotowy na wszystko.

Zadanie: Spisz swoje wyśnione plany, ustal datę i godzinę rozpoczęcia realizacji każdego z nich, ustaw w telefonie przypisane im alarmy. Do dzieła, wierzę w ciebie!

Rak: Mój jest ten kawałek podłogi

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - rakApart

Karty: 2 Mieczy, 8 Mieczy, 6 Monet

Masz teraz niepowtarzalną okazję, by nauczyć się odróżniać dom od kryjówki. Kto wie, może okażą się tożsame. Czy to źle? Odpowiedź znasz tylko ty. 2 Mieczy i jej dopełnienie, 8 Mieczy, opowiadają o różnych strategiach komunikowania światu zasięgu swojej przestrzeni prywatnej. Pierwsza karta przedstawia obraz aktywnej deklaracji, druga pasywnego dawania do zrozumienia. O ile jednak 2 Mieczy jasno wytycza granice (choć rodzi pytanie o źródła aż takiej stanowczości), o tyle 8 Mieczy pozostaje otwarta na cudzą obecność. 6 Monet każe szukać równowagi nie przez symetrię, lecz przez wiarę w założenie, że każdy robi wszystko, co w jego mocy. Zamiast bronić się przed najazdem lub stać w otwartych drzwiach, podaruj sobie i innym odrobinę luksusu pobłażliwości.

Zadanie: Zbuduj fort z poduszek, foteli i koca. Niech stoi przynajmniej kilka dni. Obserwuj ewolucję jego funkcji.

Lew: Sygnały wolności

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - lewApart

Karty: Wieża, 4 Monet, 3 Pucharów

Przetasowania w najbliższym towarzystwie, choć zdają się nieodwracalnie rozbijać ekosystem, są jedynie zdrowym sygnałem niezatraconej jeszcze wolności. Wieża słynie z burzących spokój niespodzianek, podejdź do nich jak do procesu zażywania tabaki: celowo podrażniony nos po krótkiej męczarni dokonuje przynoszącego rozkoszną ulgę kichnięcia. Prawdziwe katharsis! 4 Monet pilnuje tego, co nienaruszalne – pozwala wybrać wartości i potrzeby, które są dla nas podstawą. Nawet tracąc z oczu niektóre osoby, możemy liczyć na nierozerwalność pokrewieństwa duszy, jeśli tylko mamy jasność co do jej części składowych. 3 Pucharów to przyjaźń w najczystszej postaci, porozumienie ponad podziałami, unia zbudowana na intuicyjnym dopasowaniu. Długotrwałe znajomości, bliskie i dalekie, są plastyczne, bezkształtne, nieuchwytne, pokraczne, innymi słowy – doskonałe w swojej kategorii.

Zadanie: Ilekroć ktoś wywoła w tobie irytację, wzuwaj na kwadrans lewy but na prawą stopę i odwrotnie. Po upływie 15 minut delektuj się przywróceniem ich na przeznaczone im pozycje.

Panna: Nowe w nowiu

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiBransoletka srebrna - pannaApart

Karty: 3 Mieczy, Świat, 10 Pucharów

Karta 3 Mieczy jest dosyć jednoznaczna – opowiada o głębokim smutku i rozczarowaniu, konieczności odzyskania wiary po doznanym zawodzie. Twoje pryncypia mogły zostać zachwiane, mogłeś stracić szansę na pomnożenie majątku lub spotkać się z lekceważącą twoje talenty postawą. Wraz z nowiem otwierają się przed tobą kolejne drzwi – Świat, karta wieńcząca talię tarota, jest jednocześnie tą najszczęśliwszą i najpotężniejszą, ukazującą rzeczywistość, w której doskonałość osiągnięta jest przez harmonię wszystkich, nawet przeciwstawnych, wpływów. 10 Pucharów ma równie ekstatyczny wydźwięk, choć łatwiejszy do przełożenia na język codzienności. Przedstawia obraz sielanki zbudowanej na poczuciu przynależności, intuicyjnej komunikacji i – last but not least – nadziei. Domknij okres żałoby i spójrz w przyszłość – w nowe, wielkie plany. Pamiętaj o otaczającym cię wsparciu.

Zadanie: Zacznij grać w gry planszowe. Spersonalizuj jeden pionek, nadaj mu swoje imię i używaj w każdej rozgrywce.

Waga: W drogę!

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - WagaApart

Karty: Głupiec, Cesarz, 10 Mieczy

Hip, hip, hurra! Za twoje powodzenie wznosimy toast oszronionymi szklaneczkami Negroni, niech nów w Wadze upłynie ci w nastroju słodkich możliwości i swobodnej niezawisłości. Karta Głupiec, czyli wiosna, początek, brak ograniczeń, jest na swoim miejscu, podkreśla jaskrawymi kolorami stan wyzwolenia od wizerunkowych schematów. Odrobiłeś lekcje, zaliczyłeś życiowy egzamin, zebrałeś owoce, ruszaj więc dalej, zgodnie z tym, co zamierzyłeś. Cesarz, opiekun zdobytych sprytem i odwagą zasobów, symbol autorytetu, sugeruje najkorzystniejszy kierunek twojej nowej wędrówki. 10 Mieczy, ulga po chwili grozy, wyposaża cię w wiedzę o tym, że kłopoty mijają, i talent do rozwiewania iluzji. Nie obawiaj się ujawniania swojej siły i charyzmy. Wyrosłeś z bycia przyjemniaczkiem, obecnie twoim najgorętszym atutem jest ranga.

Zadanie: Zamień wątpliwości i ruminacje  na pytanie: „Czy to mi służy?”. Zastanawiasz się, czy przytaknąć z uprzejmości, dumasz nad minionymi pomyłkami, masz trudności z podjęciem decyzji...? „Czy to mi służy?”.

Skorpion: Pełną piersią

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - SkorpionApart

Karty: Księżyc, Rycerz Pucharów, 3 Buław

Ujawnij swoje wspaniale pogmatwane wnętrze szerszej publiczności. Księżyc sprzyja osobom, które mają odwagę zaprzyjaźnić się z mniej popularnymi i mroczniejszymi stronami ludzkiej natury. Życie pełną piersią to również – oprócz ekstazy, harców i spełnienia – doświadczanie gniewu, zazdrości i nudy. Rycerz Pucharów w tarocie reprezentuje Skorpiona we własnej osobie, a w szczególności jego zdolność do podążania za najgłębiej ukrytą, niezależną od zewnętrznych wpływów wizją. 3 Buław, mówiąc o sile przekonań transcendującej społeczne przesądy, wzmacnia wydźwięk Rycerza Pucharów, a przy okazji wzbogaca o samokontrolę niezbędną do korzystania z oferowanych przez niego dobrodziejstw. Najwyższa pora wystawić się na ludzkie spojrzenia, bez skromności i wstydu. Pamiętaj, nie musisz szukać złotego środka, sam nim jesteś.

Zadanie: Zacznij praktykować piosenkę kompulsywną. To niedoceniany gatunek miejskiej pieśni ludowej XXI w. Śpiewaj pełną piersią, cokolwiek ci ślina na język przyniesie.

Strzelec: Galopująca ewolucja

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - StrzelecApart

Karty: Śmierć, 6 Mieczy, As Buław

Coś się kończy, coś zaczyna. Karta Śmierć towarzyszy przełomom, transformacjom, życiowemu recyklingowi. 6 Mieczy obrazuje proces odpuszczania, leczenia się z nostalgii i podróży ku nieznanym lądom ze świadomością pragmatycznej strony tego przedsięwzięcia. Nawet As Buław, karta o zupełnie odmiennym od poprzednich nastroju, reprezentując czystą postać ognia, siłą rzeczy mówi o metamorfozie. Ogień wbrew pozorom nie niszczy, lecz przekształca. Zmienia się twoja funkcja w środowisku, z którym się utożsamiasz. Zmieniają się jego wewnętrzne napięcia i układy trzymające dotychczas wszystko w ryzach. Bądź względem siebie bezkompromisowo szczery, ukłoń się sentymentom, ale z daleka, nie powstrzymuj galopującej ewolucji. Przyroda, a my wraz z nią, nie znosi stagnacji.

Zadanie: Zbuduj lub kup ruchomy model Układu Słonecznego. Kontempluj go codziennie jako metaforę swojego miejsca we Wszechświecie, nazywając planety imionami istotnych dla ciebie osób. Po tygodniu sprawdź rzeczywistą symulację jego dzikiego pędu przez przestrzeń kosmiczną.

Koziorożec: Miłe dobrego początki

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - KoziorożecApart

Karty: 9 Buław, Królowa Mieczy, Umiarkowanie

Możesz sobie wreszcie pofolgować, na świecie nie ma nikogo, kto wątpiłby w twój heroizm. Stawisz czoła każdemu wyzwaniu, pokonasz każdą przeszkodę, nie przepuścisz żadnej okazji do testowania swoich kompetencji. 9 Buław pozwala ujawnić skalę wewnętrznej siły, jednak za cenę utraty niewinności – postrzegając życie przez pryzmat prób charakteru, zgodnie z zasadą zanikania nieużywanych mięśni, gubisz z oczu to, co słodkie i łatwe. Królowa Mieczy każe definitywnie oduczyć się tego odruchu. Zachowaj zdobyte medale, ale zapomnij o drodze przez ciernie. Umiarkowanie ceni dalekowzroczność, ta zaś wymaga optymizmu – nikt nie wytrwa przy czymś, co nie sprawia mu frajdy, a rzeczywisty talent mierzy się umiłowaniem do uprawianej przez siebie dyscypliny. Spełniasz wszystkie wymagania, by osiągnąć sukces. Naucz się teraz, od początku, podążać za przyjemnością.

Zadanie: W ramach eksperymentu w pierwszej kolejności rób wszystko, co miłe. Obiad zaczynaj od deseru, nagrodę przyznawaj sobie przed wykonaniem pracy itd. Żadna sfera życia nie powinna być wolna od tej zasady.

Wodnik: Ja na pierwszym planie

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - WodnikApart

Karty: 6 Monet, As Pucharów, Rycerz Buław

Zakosztuj rozkoszy subiektywizmu, w końcu to poza strefą komfortu kryje się prawdziwy progres. Słyniesz z bezwzględnego dążenia do sprawiedliwości, twoim drugim imieniem mogłoby być „uniwersalne braterstwo/siostrzeństwo”, gdyby tylko nasze prawo dopuszczało podobne wybryki. 6 monet podkreśla równą rangę każdej zaangażowanej w wymianę darów osoby. Jest kartą inkluzywną, akceptującą wszystkie modele ekonomii, a przez to zacierającą granice. As Pucharów, czyli miłość, pozornie harmonizuje z rzeczonym motywem bezmiaru, tutaj jednak figuruje jako symbol uczucia prywatnego, dostępnego tylko dla ludzi i idei ze specjalnym zaproszeniem. Natomiast Rycerz Buław jest typowym egoistą, wyłącznie przez przypadek dzielącym się sobą z otoczeniem. Powszechność stała się dla ciebie rutyną i jako taka nie ma chwilowo potencjału, by przysłużyć się komukolwiek. Jeśli chcesz pchnąć swój rozwój duchowy lub akademicki na szersze wody, musisz, choćby tymczasowo, przyjąć perspektywę indywidualistyczną.

Zadanie: Dawaj się prowadzić zaimkowi „ja”.

Ryby: Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - RybyApart

Karty: 5 Pucharów, 8 Monet, 4 Buław

Nadchodzący nów pomoże ci przetestować metody, jakie stosujesz, dzieląc się odpowiedzialnością z bliskimi. W razie negatywnego wyniku masz czas na wprowadzenie poprawek. 5 Pucharów opowiada historię nieodżałowanej straty, kładąc akcent na strategię poszukiwania sensu w obliczu rozczarowania. Niektórzy otrzepują kolana i idą dalej, inni próbują zgłębić towarzyszące doświadczeniu emocje, każdy ma szansę coś zyskać. 8 Monet nawołuje do skupienia i metodycznej pracy. 4 Buław jest kartą świętowania i przynależności. Musisz pamiętać, że nikt nie ma możliwości czytania w twoich myślach. Jeśli jesteś z tych, którym korzystniej odciąć się od trudnych doświadczeń niż je analizować, podejmij wysiłek, by ubrać swoją historię i perspektywę w klarowny komunikat. Jeśli preferujesz radykalną introspekcję, pozwól innym rzucić okiem na twoje duchowe rany. Bycie stroną relacji zobowiązuje.

Zadanie: Opowiadaj swoją historię w trzeciej osobie, nawet w myślach.

Ilustracje inspirowane biżuterią Apart stworzył Tomasz Opaliński.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij