Znaleziono 0 artykułów
23.10.2022

Horoskop na październikowy nów

23.10.2022
(Fot. Tomasz Opaliński)

Inaugurujący sezon zaćmień nów – najciemniejsza noc października – otworzy nas na emocjonalne oczyszczenie. Pozwólmy płynąć łzom tak, jak nurtowi zdarzeń.

Baran: Odpowiedzialność i zależności

2 Mieczy, 8 Mieczy, Kochankowie

Szczytem twoich marzeń powinien być teraz spokój. Dobrze, że uciekasz od konfrontacji tak, jak dyktuje 2 Mieczy. 8 Mieczy, nazywana niekiedy wyuczoną bezradnością, traktuje o momencie uwalniania się z wyimaginowanych pęt. Karta Kochankowie to wybór, np. miłość. Zakochujemy się niezliczoną ilość razy w życiu, najczęściej na ułamek sekundy, bo rzeczywistość natychmiast weryfikuje nasze szalone wyobrażenia. Miłość natomiast pojawia się wraz z decyzją, by sprostać konsekwencjom.

Zadanie: Co musisz skończyć, żeby zacząć być odpowiedzialnym? Kiedy uda ci się rozwiązać tę zagadkę, zanotuj ją na kartce papieru, złóż z niej stateczek i puść na wody pobliskiej rzeki.

Byk: Przestrogi i porady

Giermek Mieczy, Królowa Monet, Wieża

Ostre słowa cisną ci się na usta. Giermek Mieczy wierzy w trafność własnego wglądu. Przemówiłbyś niektórym do rozumu, a najbardziej tym, którzy pozostają z tobą w zażyłej relacji. Na szczęście twoją nieproszoną prawdomówność łagodzi Królowa Monet, znana z instynktów opiekuńczych. Nie masz złych intencji – twoje brutalne spoglądanie przez soczewkę zdrowego rozsądku wynika z troski i dobroci serca. Skoro widzisz zagrożenie, czujesz imperatyw, by przed nim ostrzec. Wieża przypomina, że nie masz tyle władzy, ile myślisz. Daj sprawom toczyć się we własnym tempie i kierunku. Co stoi na glinianych nogach, runie i bez twojego udziału, a co ma szansę funkcjonować, nie zostanie przypadkowo przez ciebie rozchwiane.

Zadanie: Z czym musisz zerwać, by irytację wysublimować w mecenat? Kiedy uda ci się rozwiązać ten problem, zanotuj odpowiedź na kartce, złóż z niej stateczek i puść na wody pobliskiej rzeki.

Bliźnięta: Wybory i przyzwyczajenia

Śmierć, 5 Pucharów, As Buław

Karta Śmierć – strasząca na kilka dni przed Halloween – tyczy się jedynie twoich pragnień transformacji. Możesz przechodzić przez trudny moment, kiedy stare metody już nie działają, a nowe jeszcze się nie wyłoniły. Może to być też rodzaj głębokiej rezygnacji i cichej prośby o zdjęcie części ładunku z barków. 5 Pucharów mówi, że masz po co się starać. Wszystkie powszednie trudy są mniej więcej uniwersalne. Zamiast skupiać się więc na tym, co szwankuje, wyszukaj to, co funkcjonuje bez zarzutu i czego w związku z tym nie musisz naprawiać. Co ci nie ciąży? Wyrzuć listę usterek, stwórz spis tego, co działa. As Buław to świetna wróżba: zmiana perspektywy da ci moc i naładuje energią. Słyszałeś być może o zasadzie „połknij żabę”, czyli wpierw zrób to, co nieprzyjemne, by dalej toczyć się już z górki. W 2022 r. takie uproszczenia nie działają. Wpierw zajmij się tym, co dodaje ci skrzydeł, by na dalsze trudy patrzeć z odpowiedniej perspektywy.

Zadanie: Co musisz odrzucić, by móc poczuć satysfakcję? Gdy znajdziesz odpowiedź na to pytanie, zapisz na kartce, złóż z niej stateczek i puść z nurtem najbliższej rzeki.

Rak: Ballady i romanse

Rycerz Pucharów, Rydwan, Koło Fortuny

Jesień jesienią, inflacja inflacją, ale bajka bajką. Rycerz Pucharów ukazuje cię w pełnej gotowości, by żyć romansem, przygodą i sztuką. Rydwan daje ci na to zielone światło. W tarocie jest to karta przypisana znakowi Raka, zatem im bliżej swojej esencji będziesz, z tym większym wdziękiem przetoczysz się przez nadchodzące tygodnie. Jesteś gotowy, by realizować swoje fantazje i kreatywne plany, wyrażać się poprzez poezję. Skieruj swoją twórczą esencję w kierunku, który przychodzi ci naturalnie. Liczy się tylko to, czego obecnie pragniesz i co sprawia ci frajdę. Koło Fortuny pospiesza, nie będziesz mieć podobnej okazji zbyt prędko. Wiatry losu są zmienne, nie przegap bryzy, która wydąć może twoje żagle.

Zadanie: Co musisz odpuścić, żeby pozwolić sobie na niezmąconą poczuciem winy radość? Kiedy już to wykoncypujesz, spisz spostrzeżenia na kartce, złóż ją w stateczek i puść go na wody lokalnej rzeki.

Lew: Sztorcowanie i stabilizowanie

9 Mieczy, Rycerz Mieczy, 2 Monet

Chcesz wybudzić się z czegoś, co postrzegasz jako koszmar. 9 Mieczy jest kartą ciężaru świadomości, odbierającego nam spokój ducha. Nagromadzenie spraw rodzinnych, mieszkaniowych, związanych z pojęciem odpowiedzialności, rodzicielstwa lub z korzeniami twojej tożsamości spowodowało nie lada mętlik. Na tyle przytłaczający, że znalazłeś w sobie gotowość, by spojrzeć w oczy najgorszemu niebezpieczeństwu. Rycerz Mieczy mówi o konieczności bezpardonowego rozwiązywania sporów. Jeżeli trzeba pokłócić się z ekipą remontową, najwyraźniej nie ma innej drogi. Jeżeli chodzi o wyrównanie rachunków z własnym ojcem, teraz najłatwiej będzie ci zrobić pierwszy krok. 2 Monet przywołuje echo spokoju. Umiesz żonglować słowami tak, by nie stracić gruntu pod nogami i planować tak, by każdego czekało bezpieczne lądowanie.

Zadanie: Z jakimi mitami musisz się pożegnać, by czuć szczęście w swoim domu? Kiedy rozwiążesz tę łamigłówkę, odpowiedź zanotuj na kartce, tę złóż w stateczek i puść go w dół najbliższej rzeki.

Panna: Wice i hece

6 Buław, 2 Pucharów, 3 Pucharów

Dostrzegłeś już przełom, jaki dokonał się w twoim funkcjonowaniu towarzyskim. Na uwagę zasługują zwłaszcza krasomówcze umiejętności nabyte w drodze systematycznej pracy. 6 Buław umieszcza cię w centrum uwagi. 2 Pucharów wskazuje na obecność kogoś, kto funkcjonuje w charakterze muzy lub katalizatora, kto motywuje cię do siania dobrej nowiny. 3 Pucharów zapewnia, że nie jest to jedynie twoja wyobraźnia. Pamiętaj, że twój uśmiech jest miły światu.

Zadanie: Zastanów się, co trzyma twoją miłą światu stronę na postronku, zapisz swoje spostrzeżenia na karteluszku, karteluszek złóż w stateczek i puść go z nurtem najbliższej rzeki.

Waga: Złota kaczka na kwiecie paproci

Giermek Monet, As Monet, 8 Buław

Wszystko znaki na niebie i ziemi mówią, że między tobą a pieniędzmi może nawiązać teraz wyjątkowa relacja. Najlepiej na bok odłożyć tak zwane wyższe ideały (czymże one w ogóle są?) i skupić się na tym, co jest do osiągnięcia w sferze materialnej. Giermek Monet, jak każdy tarotowy  Giermek, ma w sobie sporo altruizmu, dlatego warto pamiętać, że złoto nie musi być jedynie ciężarem w naszych portfelach. Im więcej posiadamy, tym więcej możemy zaoferować — to już nawet nie zdrowy rozsądek, a wręcz czysty pragmatyzm. As Monet zachęca do snucia dalekosiężnych planów. Jest symbolem wielkich szans czekających na każdego, kto ma w sobie gotowość, by zacząć od zera i sukcesywnie, w miarowym tempie, dążyć do celu. Może to być coś z zupełnie innego, niż znany ci na co dzień, porządek, lub coś, co wymaga finansowego nakładu na wstępie. 8 Buław mówi o gwałtownych zmianach i ogólnym nabieraniu prędkości. Zaćmienia to nie moment na łagodne uśmieszki półgębkiem, to czas wielkich rewolucji. Wóz albo przewóz, w kontrze do zamiany siekierki na kijek.

Zadanie: Wypunktuj mity, które narosły naokoło tematu pieniędzy i dobrobytu. Te pozytywne i te przeciwskuteczne, wszystkie. Spisz je na eleganckiej kartce, kartkę złóż w stateczek i puść ją na srebrzyste wody najbliższej rzeki.

Skorpion: Przeznaczenie i wolna wola

Mag, Wieża, 5 Monet

Wszystkiego najintensywniejszego, Skorpionie! Nów z zaćmieniem Słońca w twoim znaku to bardzo wyjątkowa okoliczność, nie uświadczysz jej przez kolejnych dziewięć lat, a ostatnio miałeś okazję zaznać tej przyjemności w listopadzie 2013 r. Przypomnij sobie tamten czas, by zrozumieć, co i po co dzieje się w twoim życiu obecnie. A dzieje się wiele! Mag – karta radykalnej afirmacji i wszechmocy – otwiera twój urodzinowy rozkład. To symbol woli. Wieża brutalnie usuwa wszystko, co niepotrzebne. Przychodzi jako katharsis, olśnienie, przebudzenie. Zaćmienia można rozumieć jako początki inicjowane przez zakończenia, nie bądź więc zaskoczony, jeśli coś lub ktoś w najbliższym czasie zniknie z twojego horyzontu. Co się ulatnia, ulatnia się na twoją korzyść. 5 Monet to świadomość, że realizacja celów wymaga pracy.

Zadanie: Zapisz na kawałku papieru wszystkie blokady, które musisz przełamać, by stać się takim, jakim widzisz się w marzeniach. Złóż papierowy stateczek i wyślij go w niebyt razem z nurtem najbliższej rzeki.

Strzelec: Wycofanie i regeneracja

4 Mieczy, 8 Monet, 2 Mieczy

Odpocznij przed urodzinami. 4 mieczy jest towarzyszką zmęczonych i ukojeniem nadwyrężonych. Jeśli twoja dusza potrzebuje wytchnienia, nie odmawiaj jej prawa do zasłużonych wakacji, choćby była to jedynie wewnętrzna emigracja. 8 monet wskazuje kierunek, w którym możesz podryfować, oddając się kontrolowanej pasywności. 2 Mieczy to waga spokoju. Z zewnątrz wyglądasz na eskapistę. Wewnątrz zaś odbywają się przełomowe procesy, dzięki którym z czystym kontem wejdziesz w kolejny obrót wokół słońca.

Zadanie: Wyłuszcz wszystkie powody, dla których nie masz prawa odpocząć. Spisz je na kartce, kartkę złóż w stateczek, stateczek puść na wodę najbliższej rzeki.

Koziorożec: Uzgodnienia i pragnienia

Moc, Diabeł, 3 Mieczy

Każda wspinaczka powinna prowadzić na szczyt, np. koronę ziemi.  Specyficzny rodzaj harmonii reprezentowany przez kartę Moc ma ilustrować twoje nadzieje na pogodzenie drapieżnej walki o społeczną pozycję z idealizmem. Diabeł otrzeźwia porywy ducha fantastów, szepcząc, że jeszcze nie czas. Na razie trzeba postępować zgodnie z wytycznymi albo zupełnie im wbrew. Albo poddajesz się kontroli systemu, albo wprowadzasz anarchię. 3 Mieczy sugeruje, że procesowi temu towarzyszyć musi rozczarowanie głębokie, ale nie niemożliwe do przejścia. Nie tyle idealizm, co strategia, mają najwięcej do powiedzenia.

Zadanie: Podumaj nad ograniczeniami. Które są niezbędne, a które to wymysł opresyjnego systemu? Spisz listę tych ostatnich na świstku, świstek złóż w stateczek i puść go na wodę najbliższej rzeki.

Wodnik: Sława i chwała

4 Buław, Rycerz Buław, Wieża

Nie chcesz oddzielać strefy zawodowej od prywatnej.  Mimo akceptującej natury 4 Buław odradzam zacierania granic. Warto jednak zwrócić uwagę na podwaliny takiej sytuacji. Nie tyle pragniesz skrócenia dystansu, co przybliżenia odległego na mapie punktu, w którym będziesz mógł być absolutnie pewien swojej zawodowej pozycji. Rycerz Buław dodaje skrzydeł, a Wieża ostrzega przed ryzykiem. Możesz wiele stracić, ale czyż nie warto oczyścić swojego pola widzenia?

Zadanie: Co blokuje twoje poczucie satysfakcji z pracy? Wypisz w podpunktach na karteczce, karteczkę złóż w stateczek i puść wolno na wody najbliższej rzeki.

Ryby: Talent i popularność

Koło Fortuny, 6 Buław, 9 Monet

Koło Fortuny wrzuciło cię w środowisko, które poszerza twoje horyzonty. Czujesz, że wzrastasz, a to pcha cię do wielkich czynów. 6 Buław to karta sukcesu jako miary przynależności do grupy. Być może okazało się, że masz talenty, których nie doceniałeś. Tak czy siak, jeśli jeszcze nie zostałeś dostrzeżony, spodziewaj się tego niebawem. 9 monet zapowiada sukces też na gruncie zupełnie prywatnym – jest szansa na spieniężenie lub inne wymierne korzyści, które zyskasz na swojej nowo nabytej wirtuozerii.

Zadanie: Doszukaj się schematu myślowego, który utrudnia ci korzystanie z własnej wiedzy. Opisz go na kartce, z kartki zrób stateczek i spław go rzeką aż do morza.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij