Znaleziono 0 artykułów
28.10.2019

Horoskop na październikowy nów Księżyca 2019

28.10.2019
(il. Tomasz Opaliński)

Podobno nów w Skorpionie to najmroczniejszy czas w roku. Podróż w głąb siebie, którą ta noc obiecuje, to wyzwanie dla tych podążających drogą do samoświadomości, a przygoda dla tych pozostających już trwale w zgodzie ze sobą. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Cień na koncie

6 Pucharów, Księżyc, 9 Mieczy

Zapłać podatki, przetrząśnij szuflady w poszukiwaniu zaginionych mandatów, zwróć długi, unormuj sprawy spadkowe. Wydaje się, że stosowana względem ciebie taryfa ulgowa (6 Pucharów) otworzyła wrota do zaniedbań. Księżyc, karta spotkania z cieniem, zaprasza do konfrontacji z pominiętym – w twoim przypadku są to zobowiązania finansowe. 9 Mieczy konfrontację czyni szczególnie nieprzyjemną, ale też sugeruje, że najbardziej realistyczne pomysły mogą przychodzić do ciebie nocą. Spożytkuj energię nowiu, by opracować długoterminową taktykę radzenia sobie z problemem, najlepiej metodą małych kroków, na wyjaśnienie zaległych spraw masz bowiem aż sześć miesięcy. Retrogradujący między 31.10 a 20.11 Merkury będzie przypominał o każdym pominiętym dokumencie.

Zadanie: Zastanów się, co sprawia, że pozwalasz sobie na finansowe zaniedbania. Spójrz w otchłań, zanim otchłań spojrzy na ciebie.

Byk: Skok w nadświetlną

Diabeł, 10 Monet, 8 Buław

Twoja relacja wydaje ci się namiętna, ale brakuje jej równowagi. Jeśli nie masz partnera, najpewniej konflikt dotyczy środowiska pracy. Diabeł pozwala cieszyć się wolnością od odpowiedzialności i społecznych oczekiwań, za cenę braku wpływu na kierunek własnego rozwoju (dodaje też rumieńców przygodom w alkowie, a artystom poczucia bezkarności). Wyzwaniem, stawianym ci przez 10 Monet, jest zaprojektowanie racjonalnej codzienności, niepozbawionej jednak ekscytacji. Jeśli zdołasz połączyć te dwa światy, spodziewaj się, że sprawy nabiorą rozpędu. 8 Buław przynosi gwałtowne zakończenia i ekspresowe początki, a przede wszystkim dyktuje błyskawiczne tempo.

Zadanie: Zastanów się, jaka przygoda nie traci na jakości, jeśli jest wielokrotnie powtarzana (ponoć istnieją ludzie, którzy spędzają każdy weekend w Disneylandzie).

Bliźnięta: Pomóż sobie, a Bóg pomoże tobie 

8 Buław, Głupiec, Rydwan

Chaos panuje tam, gdzie powinna być rutyna. 8 Buław zwali ci się na głowę. Możesz teraz łatwo postradać rozum. Najkorzystniejszy byłby powrót do punktu wyjścia – Głupiec świetnie wróży osobom zmieniającym pracę lub rozpoczynającym lecznicze kuracje – wszystkiemu, co dla ciebie nowe w sferze codziennego rytmu, zdrowia i bezpieczeństwa. Jeśli chcesz zdobyć nową specjalizację, zrób to teraz. Jeśli marzysz o bicepsach, kup hantle. Głupiec wspiera każde nowe działanie. Rydwan natomiast da ci poczucie, że warto ryzykować. Nie główkuj zatem, tylko wypuść strzałę, wierząc, że trafi w dziesiątkę. 

Zadanie: Zastanów się, jak wyglądałaby twoja codzienność, gdyby składała się z tych rzeczy, których nigdy jeszcze nie próbowałeś.

Rak: Temperowanie temperamentu

Królowa Buław, Królowa Pucharów, Król Mieczy

Nów daje ci szansę na zrewidowanie rutyny w romansie, zabawie i kreatywności. Królowa Buław jest typową celebrytką, która oferuje niezapomniane emocje w zamian za poświęcenie jej niepodzielnej uwagi. Być może nie zawsze musisz być najbardziej wyjątkowa i nie każda sytuacja musi prowadzić do eksplozji zachwytu. Zrób miejsce dla innych. Spróbuj przyjąć postawę bardziej receptywną, dyktowaną przez Królową Pucharów. Zobacz dla odmiany, co ludzie chcieliby zaoferować tobie i za co pragną być docenieni. W miłości nastał czas na ugaszenie gorączki i nazwanie rzeczy po imieniu. Dla artystów to wspaniały moment na premierę (ale przez wzgląd na retrogradację Merkurego – bardzo zły na podpisywanie umów). Król Mieczy oddaje w dalszej perspektywie władzę czystemu rozumowi, pozwalając planować kolejne kroki bez ryzyka.

Zadanie: Zastanów się, jaka jest funkcja aktorów drugiego planu. A może mistrzów drugiego planu?

Lew: Mieć czy być?

Rycerz Monet, Król Buław, Królowa Pucharów

W twoim życiu brakuje harmonii między koniecznością a chęcią. Przyjrzyj się, jak duży fragment codzienności pochłaniany jest przez działania mające na celu organizowanie życia, a ile pozostaje na kreowanie tej codzienności zgodnie z podszeptami ducha. Świat Rycerza Monet składa się z mozolnego (ale i bezkompromisowego) dążenia do celu, z pominięciem doświadczenia teraźniejszości. Czy relaksując się, myślisz głównie o spłacaniu kredytu, czy cieszysz się odpoczynkiem? A może relaks to symbol statusu, którego nigdy nie potrzebowałeś. Nów w Skorpionie sprzyja autoanalizie, a Król Buław przywraca wigor i fantazję. Masz teraz okazję rozpocząć proces, który w przeciągu sześciu miesięcy ukształtuje twój dzień powszedni, tak żebyś mógł czerpać z niego satysfakcję. Oczywiście pierwszy krok należy do ciebie. Królowa Pucharów patronuje dobrym relacjom z kobietami (proponuję napisać do mamy).

Zadanie: Zastanów się, jak wyglądałby twój dzień, gdybyś żyła kilkaset lat temu. 

Panna: Otwarte granice

Świat, 7 Mieczy, Kochankowie

Twoje życie jest perfekcyjnie poukładane. Świat jest kartą przewrotną, daje tyle doskonałości, ile jest się gotowym w danej chwili przyjąć. Niezależnie od poziomu satysfakcji z życia, potraktuj ten czas jak solidny fundament dla pożądanych przez ciebie zmian. Wiedząc, że twoja sytuacja jest stabilna, nie bój się iść pod prąd, zwłaszcza na gruncie towarzyskim. 7 Mieczy pozwala sięgać, gdzie obyczaj nie sięga, rozbuduj więc swoją sieć kontaktów o osoby inne niż do tej pory. Korzystne okażą się też znajomości zawarte wieczorową porą i w kuluarach – pozwól sobie wyjść poza schemat. Cała ta działalność networkingowa będzie miała dla ciebie kluczowe znaczenie w nadchodzących miesiącach: Kochankowie wieszczą odnalezienie poczucia kierunku (czasem też miłości) oraz trwałość i rentowność nowych przyjaźni. 

Zadanie: Zastanów się nad praktycznym zastosowaniem talentów twoich obecnych znajomych.

Waga: Napełnianie studni

6 Monet, Paź Buław, 4 Pucharów

Planowanie, obliczanie, odkładanie – masz pewność, że niczego ci w życiu teraz nie zabraknie, poza rozmachem wizji i emocjami, które są niewymierne. 6 Monet dba o materialne bezpieczeństwo, powszednie poczucie sprawiedliwości i wszystko, co policzalne. Pora wpuścić nieco światła. Paź Buław nada ton najbliższemu półroczu i rzuci ci wyzwanie: znajdź paliwo dla swojego entuzjazmu i inwestuj w nie bez litości (jeśli nie pieniądze, to czas i uwagę). 4 Pucharów sugeruje, że jego źródło znajduje się w zasięgu ręki, prawdopodobnie przysłonięte nieznośnym pragmatyzmem 6 Monet. Możesz zaangażować się w siebie, w chwile spędzane z dziećmi, dawne pasje, ale nów w Skorpionie niesie w sobie temat wartości, więc szczególnie przychylny jest aktywistom i działaniom dla ogólnej społecznej korzyści. Rób, co uważasz, byle z sercem.

Zadanie: Zastanów się, czy aby nie zrobiłeś z ucieczki przed przyjemnościami swojej strefy komfortu.

Skorpion: Jak motyl z kokonu

Śmierć, Papież, Moc

Wszystkiego najlepszego, Skorpionie! Ten nów ma twoją duszę, pewnie dlatego jest taki niezwykły. Przedstawiciele każdego znaku dostają raz do roku szansę, by zadecydować, jak chcą być postrzegani. Teraz kolej na ciebie. Karty, które wyciągnęłam, są spektakularne. Śmierć wiąże się z głęboką transformacją i nieodwołalną rezygnacją z tych aspektów osobowości, które nie zdały egzaminu. Zostajesz z rozmontowaną konstrukcją, a jej części możesz wykorzystać do zbudowania tej nowej i ulepszonej. Może to być alegoria przełomu na terapii, kryzysu lub konfliktu. Od teraz kieruj się etyką i tradycyjnymi wartościami (nawet jeśli to pojęcie jest ci obce), Papież bowiem stoi na straży moralności. Warto też dopuścić do siebie myśl, że masz większą towarzyską charyzmę, niż byłeś skłonny przypuszczać. Papież w takim kontekście każe skupić się na budowaniu głębszych relacji i przyjęciu funkcji opiekuńczej. Moc utwierdza cię w nowej roli i odsuwa przeszłe neurozy w niepamięć.

Zadanie: Zastanów się, jak nie zmarnować takiej okazji.

Strzelec: Pranie duszy

As Mieczy, 8 Monet, 7 Pucharów

Czeka cię żmudny, ale owocny czas pracy z wewnętrznymi demonami. Witkacy radził każdemu przejść przez pranie duszy. Nów daje ci możliwość zastosować się do porady mistrza. 8 Monet wnosi klimat sukcesywnej pracy, As Mieczy daje zdrowy rozsądek i narzędzia intelektualne, pozwalające skorzystać w pełni z owoców mentalnego wysiłku. Oczywiście nie trzeba od razu rezerwować wizyty u terapeuty, wystarczy podjąć świadomą decyzję odnośnie do spotkania z najmniej reprezentatywnymi zakamarkami swojej osobowości. Masz szansę oczyścić i przeanalizować trującą cię zazdrość, a także pozbyć się wiecznych pretensji wobec ludzi, którzy dawno zapomnieli o twoim istnieniu. Zobowiązanie względem samego siebie pchnie wózek na właściwe tory, 7 Pucharów napełni przestrzeń po toksycznych odpadach marzeniami. 

Zadanie: Zastanów się, kim byś mógł teraz być, gdyby nie wszystkie te przeszkody.

Koziorożec: w gronie przyjaciół

7 Monet, Mag, Rycerz Monet

Spójrz przychylnym okiem na swoich znajomych. Być może nie zawsze spełniają twoje oczekiwania, ale zawsze są przy tobie. Oceń własną strategię towarzyską i zadecyduj o kolejnych krokach. Mile widziane byłoby przejęcie inicjatywy, bo Mag domaga się ostrego startu i wyposaża w niecodzienną charyzmę. Przestań czekać na propozycje, przejdź do czynu, odpisz na zignorowane wiadomości, przejmij pałeczkę organizatora. Być może twój brak satysfakcji z życia towarzyskiego był wynikiem zaakceptowania przez ciebie i znajomych stanu rzeczy. Rycerz Monet utrwala wprowadzone teraz zmiany, dając im szansę stać się nową tradycją. 

Zadanie: Zastanów się: wódka z colą czy gin z tonikiem? 

Wodnik: Awans

Paź Mieczy, Król Buław, Wieża

Czas odcięcia pępowiny i wzięcia kariery we własne ręce. Paź Mieczy, symbol rzutkiego, ale niezorganizowanego umysłu oraz dobrych intencji, dobrze sprawdza się na starcie. Jego styl funkcjonowania może jednak na dłuższą metę prowadzić donikąd. Nie możesz, a zapewne też nie chcesz, być jedynie dawcą dobrych pomysłów. Pojawia się szansa na poszerzenie wpływów. Król Buław zapewnia, że poradzisz sobie z odpowiedzialniejszymi zadaniami i wyższą rangą, rozglądaj się więc uważnie, by nie przeoczyć żadnej okazji na awans ani lukratywny interes. Masz teraz swoje 15 minut, które odpowiednio zagospodarowane, w nieco dalszej perspektywie pozwolą ci pożegnać się z podrzędną funkcją w pracy. Zmiany nie nastąpią błyskawicznie, ale będą dogłębne. Wieża trzęsie fundamentami tego, co uważamy za oczywiste. Możesz skończyć w zupełnie innej profesji niż ta, od której zaczynasz. 

Zadanie: Zastanów się, czy wolisz prowadzić, czy być prowadzonym?

Ryby: Wyprawa w nieznane

Karty: Głupiec, 7 Mieczy, 4 Buław

Jeśli nigdy dotąd nie planowałeś wypraw za siódme morze, zrób to teraz, bo podobna okazja może się nie powtórzyć. Karty w tym rozkładzie aż proszą się o wycieczkę w nieznane, najlepiej z biletem w jedną stronę. Jeśli podróż życia nie wchodzi w grę, złóż papiery na studia albo dołącz do kółka naukowego. Im większym wyzwaniem jest to przedsięwzięcie, tym lepiej. Nauka przez praktykę będzie szczególnie skuteczna. Dzięki Głupcowi, karcie absolutnej wolności, spodziewaj się, że każda decyzja o przekroczeniu własnych fizycznych i metaforycznych granic zawiedzie cię w rejony, których istnienia nie podejrzewałeś. 7 Mieczy wzmacnia wolność od schematów działania, otwierając drogę dla prawdziwego rozwoju. 4 Buław dba o twoje poczucie bezpieczeństwa. Stawiaj na radykalny rozwój.

Zadanie: Zastanów się nad doszkalaniem.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij