Znaleziono 0 artykułów
29.09.2019

Horoskop na pierwszy jesienny nów księżyca 2019

(il. Tomasz Opaliński)

Nów w Wadze inauguruje okres pracy nad relacjami, sprzyja empatii i pogłębionemu zrozumieniu. Uwrażliwia też na piękno, zaparz więc herbatę z płatków róż, wyciągnij się na kanapie i pogrąż w zadumie nad przyszłością. Teraz można docenić owoce lata, melancholia nadejdzie później.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Sprawiedliwy podział

5 Mieczy, 3 Mieczy, 7 Buław

Nów w Wadze rozpoczyna dla ciebie okres poszukiwań partnera. Tyczy się to zarówno spraw zawodowych, jak i miłości, ze szczególnym naciskiem na budowanie w sobie poczucia równouprawnienia. Nawet Barany cierpią czasem na syndrom uzurpatora. 3 Mieczy to równowaga rozbita przez siłę z zewnątrz (dlatego tradycyjnie karta ta symbolizuje zdradę), u ciebie pojawia się jako sfera, nad którą możesz teraz ze szczególnym powodzeniem pracować. Brak harmonii, który należy wziąć pod lupę, podkreślają też 5 Mieczy, czyli kryzys i zysk cudzym kosztem, oraz 7 Buław jako konieczność wykazania się. Przy tym akurat na Barana ta konieczność może działać orzeźwiająco. Wykorzystaj spokój nowiu na wsłuchanie się we wszystkie głosy w swojej głowie.

Zadanie: Zastanów się, czy bagatelizujesz swoją funkcję, bo uważasz, że ktoś zawsze musi być lepszy.

Byk: Kurs na relaks

Karty: Pustelnik, 4 Mieczy, Rydwan

W twoim przypadku relaks ma posłużyć zwiększeniu efektywności, a nie tylko odzyskaniu wewnętrznego spokoju. Nów w Wadze jest dla ciebie początkiem harmonizowania życia zawodowego. Pustelnik w sąsiedztwie 4 Mieczy sugeruje zakończenie etapu brania całej odpowiedzialności na własne barki, a Rydwan kierunek rozwoju – na podbój, ale nie w pojedynkę. Ciekawy w kontekście mroku podczas nowiu jest obraz Pustelnika – starca oświetlającego sobie drogę latarenką. Otóż latarenka (Księżyc) gaśnie i nadchodzi czas, by rozejrzeć się za kamratami. 

Zaplanuj rozmowy biznesowe w jacuzzi, dobijanie targu na zajęciach yin jogi lub tym podobne. Potem zrób coś, co choć częściowo te fantazje przypomina, np. kup karnet na basen.

Bliźnięta: Głęboki oddech 

Karty: 7 Mieczy, Rycerz Buław, Papież

Trygon powietrza, patronujący zarówno Wadze, jak i Bliźniętom, odpowiada między innymi za intelekt. W nów startujesz ze świeżym umysłem i zaskakującym kreatywnym potencjałem, którego owoców spodziewaj się za sześć miesięcy. Masz szansę teraz bez uszczerbku na honorze ujawnić publiczności swoje tajne plany, marzenia lub opowiedzieć o sekretnym hobby – 7 Mieczy błogosławi działalności zakulisowej, a Rycerz Buław wychodzeniu z inicjatywą, Papież zaś obiecuje skuteczność w zbieraniu naokoło siebie grupy podzielającej twoje fascynacje. Potencjał zaoferowany ci przez gwiazdy możesz wykorzystać w zabawie, twórczości lub romansie, każda z tych sfer pozostaje pod wpływem odradzającego się w Wadze Księżyca.

Zrób listę osób, którym chciałbyś się zaprezentować z najlepszej strony. Obok napisz, który aspekt siebie chciałbyś każdej z nich zaprezentować. Teraz podejmij decyzję, co z tą listą zrobić.

Rak: Złoty środek

Karty: Paź Mieczy, 3 Mieczy, Rycerz Buław

Czas na twarde postawienie warunków. Rozpoczyna się okres aktualizowania rodzinnych stereotypów, Wenus i Księżyc w Wadze domagają się sprawiedliwości, na szczęście niezbyt bojowo. Chodzi raczej o uznanie nowych potrzeb i obowiązków, np. odwrócenie zależności między opiekunami a podopiecznymi czy dopuszczenie do świadomości wysokiego statusu, na jaki zapracował sobie najmłodszy członek rodu. W każdym wypadku sednem jest uczciwy podział praw i obowiązków. Wzywa do tego przede wszystkim 3 Mieczy, pod groźbą konfliktu lub innych przykrości natury interpersonalnej. Paź Mieczy reprezentuje postawę niedojrzałą i przesadnie niezależną, natomiast Rycerz Buław pokazuje drugą stronę medalu, osobę wymagającą absolutnej subordynacji. Twoją szansą i zadaniem jest znalezienie złotego środka.

Wyobraź sobie rodziców, kiedy kończyli studia. Dzieci dobijające kryzysu wieku średniego. Dziadków rozpoczynających edukację w podstawówce.

Lew: Przyjaźń, pieniądze, powodzenie

Karty: Kochankowie, As Monet, As Pucharów

Nów otwiera furtkę niespodziewanym ofertom finansowym, nadciągającym od strony towarzyskiej, miej więc oczy wokół głowy. As Monet znamionuje projekty w fazie embrionalnej, zbyt łatwo może ci przyjść zignorowanie ich potencjału. Kochankowie w tym wypadku symbolizują partnerski układ i wiążącą decyzję, a As Pucharów powodzenie w sferze emocji i nowe źródło inspiracji. W kontekście znaku Wagi, patronki rozpoczynającego się cyklu lunarnego, kluczowe stają się zagadnienia więzi międzyludzkich, bogactwa i prawości. Nie przegap okazji na zrealizowanie snu milenialsa, kreatywnej i uczciwej kombinacji życia towarzyskiego z pracą. Jeśli absolutnie nie chcesz słuchać o start-upach, przeznacz ten czas na pogłębianie relacji z przyjaciółmi, najlepiej wspólnie snując fantazje o podboju świata.

Spróbuj przez jeden dzień być wyłącznie na tak (uwaga: trudne i ryzykowne).

Panna: Dalsze perspektywy

Karty: Pustelnik, Rycerz Mieczy, Paź Monet

Korzystny wpływ Wagi, znaku powietrznego, łagodzi gwałtowny wydźwięk Rycerza Mieczy i potencjalną awanturę zmienia w konfrontację. Nów w sferze zysku, wartości i bezpieczeństwa to świetny czas na wywołanie tarcia i poszerzenie strefy komfortu o zaskakujące rejony. Pustelnik, karta patronująca zresztą twojemu znakowi, wyczerpał potencjał obowiązkowości. Stąd konieczność podjęcia kroków w stronę bardziej realnego, a więc i bardziej zgodnego z twoimi potrzebami, zarządzania własnym czasem, pieniędzmi, przestrzenią życiową. Paź Monet to natomiast nadzieja na zapuszczenie korzeni w świeższym gruncie.

Zadanie: zasadź roślinę, od nasionka. Kwiatem Wagi jest róża, możesz pójść tym tropem. Jeśli zwiędnie lub nie wyrośnie, próbuj do skutku.

Waga: Niech żyje ty

Karty: 4 Buław, 3 Mieczy, 5 Mieczy

To twój nów, zastanów się zatem dobrze, w którym miejscu chcesz się widzieć za pół roku, kiedy cykl lunarny pod patronatem Wagi dobiegnie końca. Przed tobą wyzwanie określenia na nowo wizerunku, w tym również wypracowania wewnętrznej zgody na samookreślenie. 3 i 5 Mieczy są kartami konfliktowymi, rzucającymi wyzwanie osobom ceniącym harmonię, do których wedle astrologicznego kanonu należysz ty. Obydwie mówią o kryzysie spowodowanym przez osoby trzecie, być może jest to kryzys niezbędny do nazwania swoich potrzeb po imieniu. 5 Mieczy wprost ostrzega przed niedomówieniami i pułapkami sofizmatów. Teraz najważniejsze dla ciebie są jasność i prostota przekazu. 4 Buław gwarantuje miękkie lądowanie.

Opisz swój idealny 8 kwietnia 2020 roku. Nie waż się planować realnie, idealny to idealny.

Skorpion: W ciemnym domu zdrowy duch

Karty:  As Pucharów, 3 Mieczy, As Monet

Daj spokój. Poczucie krzywdy jest skarbcem samopoznania i jeśli skupisz się na tej perspektywie, 3 Mieczy okaże ci swoje najłagodniejsze oblicze. Warto teraz, jako obserwator, zanurzyć się bez wstydu w neurozy. Księżyc, Słońce, Merkury oraz Wenus w twoim Domu sekretów i zakończeń tworzą koktajl ułatwiający zarówno rozumowe, jak i emocjonalne pożegnanie się z niechcianymi pamiątkami. Dwa Asy potęgują jego efektywność. As Monet, ważniejszy w tym rozkładzie, przygotowuje żyzny grunt pod odnowę, która czeka cię wraz z kolejnym nowiem, w Skorpionie. As Pucharów ułatwia kontakt z niewinnymi zakamarkami duszy. Wspólnie przypominają, że tłumione niechęci są aktem autoagresji i że szkoda marnować swój entuzjazm.

Zadanie: umów się ze sobą na randkę, postaraj się zrobić na sobie tak dobre wrażenie, żeby po jej zakończeniu dostać propozycję kolejnej.

Strzelec: Labrador w rabatkach

Karty: As Buław, 10 Pucharów, 3 Mieczy

Teraźniejszość rysuje się w złotych barwach, problem z konsekwencjami. 3 Mieczy, karta Saturna w Wadze, rozlicza ze stopnia i kształtu zaangażowania w sprawy partnerstwa. W tym przypadku chodzi o szerzej rozumiane partnerstwo, jako miejsce w społeczności. Przeanalizuj swój wkład w homeostazę grupy. Być może to wystarczy i unikniesz tradycyjnie wiązanych z 3 Mieczy nieprzyjemności. 10 Pucharów to pełna harmonia, As Buław – charyzma i twórczy zapał. Tak więc zależnie od wyniku rachunku sumienia staniesz przed dwiema możliwościami: albo się dowiesz, jak bardzo cenione są twój wigor i zapał wobec ludzi, albo że jak typowy strzelec, w dobrej wierze, zdeptałeś wszystkie kwiaty w ogródku. Niemniej jednak twój czar jest w fazie rozkwitu.

Narysuj swoją karykaturę. A potem karykaturę karykatury.

Koziorożec: Siła bez oporu

Karty: 6 Pucharów, 9 Buław, Paź Pucharów

Jesteś niepokonany, czy tego chcesz, czy nie – niech taka będzie twoja mantra. 9 Buław, karta nieugiętych wojowników, sprawdza swoją moc w działaniu. Innymi słowy, trzeba spotkać się ze ścianą, żeby sprawdzić, czy jest możliwe przedziurawić ją głową. Nów w Wadze, bardzo korzystny dla wszystkich znaków, daje ci szansę na wdzięczniejsze wykorzystanie siły przebicia. Nadciąga sposobność, by skierować karierę na nowe tory, odzyskać pozornie straconą zawodową szansę (6 Pucharów to godzenie się z przeszłością) lub nawiązać współpracę z młodymi osobami o idealistycznym nastawieniu, symbolizowanymi przez Pazia Pucharów. Niezłomny charakter przydaje się też poza strefą zagrożenia. Ustaw wektor na satysfakcję. Masz pół roku, by dotrzeć do celu.

Wypunktuj, czego nie chcesz w karierze. Obok wypunktuj odwrotności.

Wodnik: Uparcie szerokie horyzonty

Karty: Wieża, 8 Mieczy, 6 Monet

Nie ograniczaj swojej wizji ponad to, co konieczne. Księżyc, Słońce i Wenus w twoim Domu ekspansji współgrają z naturalnym u Wodników idealizmem, ale tarot zwraca uwagę na możliwe problemy. Najważniejszy, zaznaczony przez 6 Monet, to racjonalne myślenie. Samo w sobie jest pożądane, ale może stać się alibi dla prokrastynacji. Inicjująca moc Nowiu trwa cztery dni, więc szkoda zaprzepaścić ten cenny czas na spekulacje. Karta 8 Mieczy jest równie niedecyzyjna i oddaje stery w ręce domniemanych specjalistów. Wieża to wstrząs, do którego może nie dojść, jeśli jednak zdecydujesz się uwierzyć w swoją siłę sprawczą. Zawsze warto planować na wyrost, w najgorszym wypadku zamiast kopy przygód czeka cię tuzin.

Zadanie: zobowiąż się do czterech dni programowego optymizmu. Niewiele ci grozi.

Ryby: Jedność w wielości

Karty: Królowa Monet, Paź Mieczy, 9 Buław

Czeka cię czas uzyskiwania równowagi w sferze doświadczeń granicznych, co samo w sobie jest wewnętrznie sprzeczne. Takie są też karty: Pazia Mieczy charakteryzują entuzjazm i skłonność do analitycznego myślenia, 9 Buław, czyli Księżyc w Strzelcu, konflikt wody z ogniem (stąd zawarty w klasycznej interpretacji motyw walki), a Królowa Monet to wcielenie stateczności, prawdziwy wróg transgresji. Jedynym uzasadnieniem dla podobnego zestawu jest patronka Nowiu – Waga, balansująca pomiędzy skrajnościami. Dla ciebie oznacza spotkanie pośrodku, w oku cyklonu. Masz teraz okazję przekroczyć przede wszystkim własne ograniczenia i nawiązać głęboki kontakt z tym, co w innych okolicznościach nazwałbyś obcą cywilizacją. Paź ułatwia komunikację na poziomie intelektualnym, Buławy – fizycznym, a Królowa zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Zastanów się, co jest ci najodleglejsze. Czy można tę przestrzeń zrozumieć bez zniekształcania swoich granic?

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę