Znaleziono 0 artykułów
02.08.2020

Horoskop na sierpniową pełnię

02.08.2020
(il. Tomasz Opaliński)

Wodnik jest patronem niespodzianek. Oczekujesz kudłatej maszkary skrytej w szuwarach, dostajesz światłego rewolucjonistę z drygiem do nowych technologii. Nadchodząca pełnia będzie pełnią zaskoczeń.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego

Baran: Skok na głęboką wodę

As Buław, 2 Buław, Sprawiedliwość

As Buław przypomina, że jeśli w głębi duszy pragniesz wielkich przygód i intensywnych doznań, nie możesz obniżać swoich standardów. Realizując oczekiwania innych, nie osiągniesz satysfakcji ani ty, ani –  obcujące z kimś, kto najwyraźniej się nudzi – bliskie ci osoby. 2 Buław bywa przydatna przy wkraczaniu na nieznany teren lub gdy doskwiera brak inspiracji. To zdecydowanie nie jest twoim udziałem, a szukanie aprobaty ma to do siebie, że może nie skończyć się nigdy. Zatem nie czekaj dłużej, puść wodze fantazji, rozwiń skrzydła, skocz na głęboką wodę (niepotrzebne skreślić). Sprawiedliwość zabezpieczy tyły i zadba o właściwe proporcje, by twój rozmach czarował publiczność bez ryzyka blamażu.

Zadanie: Na każdym spotkaniu towarzyskim udawaj, że jesteś gospodarzem. Szczególnie, jeśli to spotkania odbywające się w miejscach publicznych i w popularnych lokalach.

Byk: Wzywają wyzwania

Słońce, 10 Monet, Rycerz Buław

Dotychczas wzrastałeś pod czułym okiem opatrzności. Wybrana przez ciebie kariera rozwijała się w tempie spokojnym, jednostajnym i bardzo bezpiecznym – przynajmniej taki obraz prezentuje karta Słońce. Pod jej egidą błędy początkującego są wybaczane, a każdy krok w rozwoju spotyka się z życzliwą uwagą. Jedyne, na co można narzekać, to wrażenie braku prawdziwych wyzwań, gdyż Słońce ma skłonność do łagodzenia ostrych zakrętów. 10 Monet mówi o porządku i dobrobycie, tutaj jednak pojawia się jako ostrzeżenie przed tkwieniem w koleinach wygody. Warto zmącić sielankę i wystawić się na ciosy albo może raczej wyzwania prawdziwej rzeczywistości. Rezygnując z asekuracji, rzucić się w wir ryzyka i przemianować termin „stres” na „kop adrenaliny”. Paliwem Rycerza Buław jest ruch i nowość, odwdzięcza się inspiracją i odwagą.

Zadanie: W ramach treningu, załóż na odpowiednim portalu fikcyjny profil zawodowy pełen przechwałek i obietnic bez pokrycia. Załącz aktualny numer telefonu.

Bliźnięta: Lekcja z nauki

Słońce, 7 Monet, Rycerz Pucharów

Mam nadzieję, że studiujesz lub przynajmniej uczęszczasz na jakiś kurs. Jeśli nie, w te pędy zapisuj się choćby i do szkółki niedzielnej. Tak sprzyjający nauce zestaw kart nie zdarza się codziennie. 7 Monet doradza podejmowanie decyzji pod wpływem impulsu, najlepiej w cudzysłów biorąc aspekty praktyczne. Żyjemy w czasach, które co kwartał upodabniają się do innej powieści science fiction. Kto przewidzi, jakie rzemiosło będzie w cenie za kilka lat? Słońce uznawane jest za patrona wiedzy i przedstawia archetyp dobrego nauczyciela. Możesz czuć się bezpiecznie, niezależnie od poziomu zaawansowania. Rycerz Pucharów podkreśla aspekt emocjonalny – największe szanse powodzenia mamy nie przez forsowanie progresu w dziedzinach nam obcych, a podążając za tym, co nam śpiewa w sercu. Piłkarzu z ławki rezerwowych, nie bój się zostać programistą!

Zadanie: Zastanów się, czego chciałbyś się nauczyć, gdybyś nie wyobrażał sobie, że musisz być w tym świetny.

Rak: Z centrum uwagi

10 Mieczy, Cesarzowa, 9 Buław

Niektóre rzeczy wydają się dramatyczne tylko z perspektywy piedestału. Cesarzowa to diva Tarota. Przy wszystkich swoich niewątpliwych zaletach, ma też skłonność, by rozdmuchiwać sprawy do epickich rozmiarów, co w parze z równie teatralną 10 Mieczy niezawodnie sprowadza kłopoty. Spójrz na swoje życie miłosne i splątanie finansowe pragmatycznie. Zobowiązania to nie klątwa, tylko dobrowolny wybór i wynikające z niego konsekwencje. Co więcej, jeśli umiesz odsunąć się z centrum uwagi na jej obrzeża, zobaczysz, że wszystkie zaangażowane strony uwikłane są w historię po równo. 9 Buław wymaga twardego realizmu i metodycznej pracy, daje satysfakcjonujące efekty jedynie tym, którzy potrafią przełknąć gorycz niepowodzeń. Pozwala ci też użyć w obronie własnej tych samych narzędzi, którymi jesteś atakowany.

Zadanie: Przez co najmniej jedną dobę, a najlepiej trzy, nie używaj zaimka „ja”.

Lew: Wiara, nadzieja i miłość

5 Pucharów, Królowa Mieczy, 6 Pucharów

Nareszcie, z błogosławieństwem gwiazd, możesz oddać się sentymentom. Nie stawiając oporu emocjonalnemu nurtowi, zauważysz, że wątpliwości, ból przemijania i samotność są w twoim przypadku jedynie intelektualnym konstruktem. Królowa Mieczy, zwana tarotową rozwódką, gwałtownie odcina się od tego, co minione, jej funkcją jest przechodzenie żałoby nad zawiedzionymi romantycznymi marzeniami. 5 Pucharów mówi o sytuacji, w której nie akceptuje się pojednania, mimo ogromnego potencjału. Odwrotne znaczenie ma 6 Pucharów, karta rozplątywania zaszłości sympatią – zachęca, by odświeżyć utracone kontakty i gwarantuje, że niegdysiejszy żar nie minął. Każdy, kto cię rozczarował, z kim rozeszły się drogi lub poróżnił konflikt, może teraz, jeśli na to pozwolisz, wrócić w nowej, lepszej wersji.

Zadanie: Odpuść rozmyślanie o niegdysiejszych konfliktach, pieszczenie urazy, pozowanie na doświadczonego.

Panna: Bez kompromisów

6 Monet, Giermek Monet, Król Monet

Stawiaj na wygodę i usługi najwyższej jakości. Jeśli ktoś spyta, mów, że to dla zdrowia, co zresztą jest zgodne z prawdą. Osiągnąłeś punkt, w którym dziecinada i ciułactwo przestają się opłacać i tracą czar. Jesteś dorosłą osobą, czas bawić się w dorosłego, jak w amerykańskich filmach. Giermek Monet, brak powagi w obliczu finansów, to twoja Nemezis. Dopieszczając się na pół gwizdka, kupując przedmioty prawie wymarzone, dbając o komfort jako tako, marnujesz przede wszystkim bezcenny czas i okazujesz sobie brak uważania. 6 Monet, rozsądek i równowaga, daje ci solidne podstawy pod nową inwestycję. Oczywiście w siebie. Za wzorzec obierz Króla Monet, rozumiejącego wagę szacunku do ciała, tego, czym jest karmione i czym otaczane. Nawet krzesło, na którym w tej chwili siedzisz, mówi co nieco o twojej miłości własnej.

Zadanie: W trzy sekundy przypomnij sobie, jakie skarpetki i jaką bieliznę dziś masz na sobie.

Waga: Kino grozy

10 Mieczy, 7 Buław, Rycerz Monet

Ani to czas na krotochwile, ani na pełną powagę. Najlepiej znaleźć złoty środek i przeżywać wszystko z pełnym zaangażowaniem, pamiętając, że jest to jeno fraszką w obliczu wieczności (z akcentem na fraszkę). 10 Mieczy, kłopotliwa karta gwałtownych strachów i obaw bez pokrycia, wskazuje na moment paraliżującego stresu. Pamiętaj, że w jej przypadku chodzi o samo doświadczenie niepokoju, nie o realne zagrożenie. Największym bowiem niebezpieczeństwem byłoby oddać chimerom władzę nad radością życia, przed czym dodatkowo ostrzega 7 Buław. Wypowiadając otwartą wojnę domniemanemu wrogowi, w pewnym sensie nadajesz mu ciało, więc, zamiast stawiać aktywny opór, obserwuj lęki i wyciągaj z nich wnioski. Rycerz Monet wnosi kojącą, gruntującą energię, przywraca cię zmysłom i zachęca, by mentalne drżenie równoważyć materialnymi wygodami, dogadzaniem ciału i długoterminowym planowaniem przyjemności.

Zadanie: Odpuść umacnianie obaw przez wchodzenie z nimi w dialog.

Skorpion: Powrót z ucieczki

5 Mieczy, Pustelnik, Królowa Monet

Ze znanych tylko sobie przyczyn postanowiłeś chwilowo nie ufać bliźnim. 5 Mieczy jest pełna podejrzliwości, o lekko sarkastycznym zabarwieniu. Nie wiem, czym ludzkość zasłużyła sobie na tak słabą opinię, ważne, że pielęgnując rozczarowanie, przepuszczasz bokiem wszystkie te skomplikowane, zaskakujące, czarujące wzruszenia, o jakie wzbogacają nas trudne relacje. Pustelnik stawia cię, paradoksalnie, w centrum zainteresowania. Być może to ciężar bycia spiritus movens nadwyrężył twoją cierpliwość, w takim wypadku masz mocne alibi. Niemniej jednak szkoda tracić czas na ucieczki, zwłaszcza jeśli do gry wkracza Królowa Monet, patronka gościnności i wielbicielka wszystkiego, co piękne. Uczyń ze swojego domu miejsce spotkań, zorganizuj prywatkę, jakiej nie przeżył nikt, lub przynajmniej ukaż światu swój lepszy, mniej formalny profil. Mówi się, że miejsce, w którym mieszkasz, jest obrazem twojej duszy. Rozejrzyj się wokół. Co widzisz? Co chciałbyś pokazać innym?

Zadanie: Odpuść bycie w awangardzie.

Strzelec: Wizyty, rozmowy, zaległości

Król Monet, 5 Pucharów, 9 Mieczy

Najwyższa pora skonfrontować towarzyskie mity, którym hołdujesz, z rzeczywistością. 9 Mieczy i 5 Pucharów rysują niezbyt fortunny obraz stanu rzeczy, ujawniając twoje obawy przed konsekwencjami zaniedbań. Oczywiście najprostszym remedium na takie problemy jest zaprzestać odwracania wzroku od skrzynki e-mailowej lub odpowiedzieć wreszcie na zaproszenie sąsiadki. Wszyscy wiemy jednak, że łatwiej ruszyć górę niż wysłać pocztówkę, a głos szepczący nam do ucha argumenty przeciwko odbieraniu telefonu jest przedwieczny i nieśmiertelny. Król Monet najlepiej czuje się, roztaczając opiekę z daleka, dzięki czemu może trwać w poczuciu spełnionego obowiązku, bez mierzenia się z rzeczywistymi oczekiwaniami adresatów swojej opieki. Na szczęście podstawowe ludzkie pragnienia są skromne i uniwersalne, wystarczy uwierzyć, że jest się w stanie je zaspokoić. Na przykład przez częstszą obecność.

Zadanie: Wyślij pocztówki do pięciu osób. Kieruj się prawdziwą potrzebą serca.

Koziorożec: Sprawy skarbca, sprawy serca

Rydwan, 5 Pucharów, As Mieczy

Bywa i tak, że korzystniejsze od ludzkich uczuć jest klarowne myślenie i jasno wyznaczone cele. 5 Pucharów, melancholijna tęsknota za emocjonalnym spełnieniem, działa niczym rozpraszacz na trasie tryumfalnie pędzącego Rydwanu. Z której strony nie patrzeć, to, czy ktoś cię lubi, czy tamto kiedyś było naprawdę, nie ma najmniejszego znaczenia ani dla spraw twojego portfela, ani dla twoich rozwojowych planów. Rydwan wskazuje, że mimochodem wjechałeś na właściwą drogę; pilnując kierunku i zachowując zimną krew, masz szansę wzbogacić się finansowo i spełnić swoje ambicje. As Mieczy oznacza logikę pozbawioną sentymentów, potencjał intelektualny szukający ujścia. Uwierz, że wygospodarowując przestrzeń, do której dylematy nie mają wstępu, nie zmienisz się w potwora. Zmienisz się w błyskotliwego stratega dbającego o własne dobro.

Zadanie: Odpuść rozczarowania, odczarowania, personalne oczekiwania.

Wodnik: Ekstrawagancja

Papież, 7 Mieczy, Cesarz

Oto twoje święto! Sto lat, szczęśliwości, wszystkiego, czego możesz chcieć. Plotki głoszą, że niedawno grupa młodocianych czarownic rzuciła za pośrednictwem TikToka klątwę na Księżyc – czy nie brzmi to, jak wymarzony psikus w stylu Wodnika? Szczególnie, że jedynymi jego konsekwencjami jest międzynarodowa burza w internecie i nowa fala ezoterycznych memów. Przytaczam tę anegdotę, by zachęcić cię do celebrowania tradycyjnie przypisywanej ci ekstrawagancji. 7 Mieczy mówi, że czasy, gdy zmuszony byłeś udowadniać swoją wartość, odchodzą w niepamięć. Papież symbolizuje moc łączenia ludzi we wspólnej sprawie, podkreśla twoją charyzmę i utrwala oświecony wizerunek – w którejkolwiek dyscyplinie starasz się zaprezentować jako specjalista. Cesarz, świeckie odbicie Papieża, wskazuje właściwy kierunek rozwoju. Możesz, wręcz musisz, być z siebie dumny. Im wygodniej rozsiadasz się na tronie, tym bardziej ten tron ci się należy.

Zadanie: Wygospodaruj w domu miejsce na kapliczkę ku czci twojego wewnętrznego zwycięzcy. Niech goście składają w niej drobne podarki. W razie czego nie udzielaj żadnych informacji.

Ryby: Sztama z bestią

Moc, 6 Buław, Rycerz Buław

Im bardziej w głąb własnej duszy zaglądasz, tym większe czekają cię zaskoczenia. Najczęściej ukrywa się słabości i lęki. Jakimś cudem tobie udało się dyskretnie schować przed światem lwi pazur. Moc daje ci umiejętność wejścia w dialog z tak zwanymi niższymi instynktami, pozwala rozpocząć kreatywną współpracę z wypartymi aspektami siebie. Dzięki temu powierzchowna duma 6 Buław nie zapędzi cię w ślepy zaułek samozachwytu. Jeżeli jesteś w trakcie procesu terapeutycznego, możesz oczekiwać pozytywnego przełomu. Jeśli po prostu starasz się ze sobą zaprzyjaźnić, osiągniesz spektakularny sukces – doprawdy, to może być początek wielkiej miłości. Mając dla siebie tyle entuzjazmu, stajesz się niezależny od dostaw energii z zewnątrz, przestajesz potrzebować wsparcia i poszerzasz spektrum swoich możliwości. Rycerz Buław symbolizuje odwagę w realizacji pragnień i wiecznie poszerzające się horyzonty.

Zadanie: Nie osiadaj na laurach.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij