Znaleziono 0 artykułów
11.08.2022

Horoskop na sierpniową pełnię

11.08.2022
(Il. Tomasz Opaliński)

Sierpniowa pełnia – lunarne urodziny Wodnika – zapowiada radykalne zmiany, nie tylko indywidualne, lecz także społeczne. Najbliższe dni stanowią punkt zwrotny – zdecyduj się, jak pragniesz przeżyć kolejne miesiące 2022 roku.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Kwiat paproci

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rycerz Buław, 2 Pucharów, 7 Mieczy

Oczekuj przełomu w kontaktach społecznych. Dotychczas z lubością obejmowałeś funkcje przywódcze, wierząc w moc spajania środowisk za pośrednictwem charyzmatycznego lidera, co sugeruje gwiazdor, Rycerz Buław. Nie tędy droga. Rewolucja dokona się dzięki partnerstwu. 2 Pucharów nikogo nie wywyższa, a magia tej karty ukryta jest w idei spotkania, które inspiruje do działania. 7 Mieczy to obrona niesztampowego myślenia. Niech wartości kolektywne wskażą ci nowy kierunek rozwoju.
Zadanie: Umów się na rytualne oglądanie jakiegoś niszowego arcydzieła. „Wicker Man”, „Waleria i tydzień cudów”, „El Topo”, „Pała ze sprawowania” – co sobie życzycie.

Byk: Przeznaczenie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Śmierć, Giermek Pucharów, 6 Monet

Życiowa rola, w jakiej sam się obsadziłeś, musi zostać przepisana. Giermek Pucharów symbolizuje linię demarkacyjną między opisanym przez kartę Śmierć dojmującym poczuciem straty, a zdroworozsądkową hojnością 6 Monet. Giermek Pucharów przekazuje dobre wiadomości. Może przypominać o konieczności dopieszczenia lekkoducha w sobie albo roztaczać nastrój pogodnego braterstwa. Niech stanie się bodźcem do przemianowania „strat” na „zmiany”. Jest w tym rozkładzie też szczególne odwołanie astrologiczne. Śmierć to karta przypisana znakowi Skorpiona, 6 Monet zaś Bykowi. Tymczasem sierpniowa pełnia tworzy trudny aspekt z osią węzłów księżycowych, odpowiadających za przeznaczenie, rozpiętą między tymi właśnie dwoma znakami. To jasny sygnał, by poważnie potraktować swoje posłannictwo.
Zadanie: Zabierz się za twórczość w medium, które jest ci obce. Wściekle stwórz zupełnie niezgrabne dzieło – piosenkę, obraz, choreografię, traktat filozoficzny. Nikt, nawet ty sam, nie ma prawa cię oceniać.

Bliźnięta: Moc medium

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Buław, 8 Monet, 6 Mieczy

Zmienisz podejście do samorozwoju. 8 Monet ujawnia zbyt głębokie skupienie na wymiernych rezultatach. Masz wystarczająco dużo dyscypliny, by wydoić złoto z ołowiu, zastanów się jednak, czy nie tracisz przy tym lekkości. 6 Mieczy mówi o podróży, a 2 Buław to przywiązanie do konwenansu, nakazujące nam trwać bez ruchu, w oczekiwaniu na oficjalne zielone światło. Odejdź najdalej, jak się da, od swoich dotychczasowych ideałów. Wszystko, nad czym pracowałeś, domaga się świeżej krwi. Pamiętaj, że podróż tego typu musi być do pewnego stopnia samotna.
Zadanie: Zorganizuj wieczór wywoływania duchów. Każdy z uczestników będzie musiał odgrywać rolę medium. Zasada jest jedna: nie wolno zatrzymywać monologu w celu znalezienia odpowiedniego słowa. Niech zdania leją się z ust potoczystym strumieniem.

Rak: Prawda cię wyzwoli

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Monet, Król Monet, 10 Mieczy

Sprowokowana pełnią rewolucja porwie cię z ramion Króla Monet – będącego w równym stopniu reprezentantem finansjery, co spokojnej miłości – i każe konfrontować się z najgłębszymi lękami. Strach przed załamaniem życiowej stabilizacji najczęściej sprowadzić można do obawy przed finansową ruiną lub utratą kogoś bliskiego. Do odważnych świat należy, Raku. Szok i niedowierzanie podziałają jak katalizator zmian lub katharsis. Odzyskasz wolność! Królowa Monet, naturalna partnerka Króla Monet, przestrzega, by nie uciekać przed prawdą w nostalgię. Mierząc się oko w oko ze smokiem, masz szansę odkryć, iż jest on lichą jaszczurką mającą ludzki porządek wszechrzeczy za nic.
Zadanie: Zapętl w swoim odtwarzaczu piosenkę „Whip It” zespołu Devo. Niech gra jako podkład do twojego tryumfalnego marszu lub talizman przeciwko zakusom demonów.

Lew: Księżniczka i żaba

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Buław, Śmierć, Kochankowie

Zmiany czekają cię w życiu towarzyskim i uczuciowym. Karta Śmierć markuje moment przewrotu – jest kamieniem milowym albo brutalnym zakrętem. Następuje kosmiczny upcykling – ani się obejrzysz, a słońce zacznie wschodzić na zachodzie. As Buław reprezentuje czysty ogień, ale też początki. Działając pod wpływem Asa Buław, kierujesz się przesłankami egocentrycznymi. Kochankowie to debel, a pierwotna buta Asa Buław ewoluuje w harmonijną współpracę i głębokie poczucie sensu. Sierpniowa pełnia wzywa cię do podróży od „ja” do „my”.
Zadanie: Żeby uczynić swoje serce jeszcze gościnniejszym, zostań wolontariuszem. Kiedyś, dawno temu, istniało w internecie medium społecznościowe pełniące funkcję zegarynki z budzikiem. Osoby z całego świata mogły zamówić telefoniczne budzenie od wolontariuszy z każdego zakątka ziemi. Wolontariatu dla siebie szukaj według podobnego klucza.

Panna: Para pod gwizdkiem

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Pucharów, 10 Mieczy, Król Pucharów

Punktu krytycznego sięgnie napięcie związane z rolą emocji w twoim powszednim życiu, czyli w twojej służbie na rzecz rutyny. Codzienność konstruowana jest z przyzwyczajeń. 10 Mieczy ukazuje głęboką potrzebę wstrząsu lub choćby niespodzianki. Królowa i Król Pucharów reprezentują aspekt pasywny i aktywny, przyjmowanie i dawanie, czekanie i wychodzenie z inicjatywą. Czas biernego unoszenia się na falach dobiegł końca, przejmij stery. Konieczne staje się podjęcie decyzji.
Zadanie: Dotknij absolutu – znajdź muzeum zegarów, sklep z zegarami lub wybierz się na spacer trasą zegarów słonecznych w twoim mieście. W ostateczności możesz zaprzyjaźnić się z zegarmistrzem.

Waga: Błogosławieństwo

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 5 Mieczy, Wieża, 5 Buław

Bądź gotów na trzęsienie ziemi, które zrewolucjonizuje sposób, w jaki postrzegasz frajdę. Wieża, na co dzień jedna z najbardziej złowrogich kart w całej talii, podkreśla wagę momentu eksplozji, ulgi, anarchii. Burzenie misternych konstrukcji z klocków, kruszenie butem skorupy lodu na powierzchni kałuży – w tych dziecięcych gestach destrukcji szukaj echa tarotowej Wieży. 5 Mieczy jest zimną i egoistyczną kalkulacją. 5 Buław to kreatywne wzburzenie. Przesłanie zdaje się jasne: zapodziałeś po drodze naturalne odruchy. Przyjemność postrzegasz w kategoriach co najmniej przeintelektualizowanych. Taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie. Musisz przywrócić należyte miejsce twórczej gorączce, spontaniczności i namiętności.
Zadanie: Przypomnij sobie opowiastkę o Wieży Babel. Zauważ, że kara, która spadła na ludzkość, była wspaniałym gestem kreatywnym. To jej zawdzięczamy mnogość kultur, języków i odcieni postrzegania rzeczywistości.

Skorpion: Spokojne wody

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Moc, 2 Mieczy, Umiarkowanie

Sierpniowa pełnia w Wodniku zainicjuje proces metamorfozy w twoim najbliższym otoczeniu. Zarówno Moc, jak i Umiarkowanie są kartami opowiadającymi o harmonii. Różnica leży w metodzie. Moc buduje ład na podstawie dialogu, umiarkowanie to poszukiwanie doskonałości. 2 Mieczy symbolizuje spokój, rozejm. Rozkład może odnosić się do twojej sytuacji domowej – remontów, przeprowadzek, terapii małżeńskiej, problemów z rodzicami. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że minione pół roku spożytkowałeś należycie. Teraz możesz przejść z trybu działania w tryb korzystania ze zdobyczy swojej cierpliwości.
Zadanie: Wystaw się na trudną sytuację. Może to być coś, czemu od dawna nie chcesz stawić czoła, może być wyzwanie skomponowane specjalnie na dzisiejszą okazję. W kontrolowanym otoczeniu powinna zadziałać jak szczepionka.

Strzelec: Jeździec burzy

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rycerz Mieczy, Wieża, 9 Monet

Nadciąga erupcja wulkanu. Wieża nie bierze jeńców, każde ziarnko fałszu musi zostać zdmuchnięte z powierzchni Ziemi. Rycerz Mieczy to jeździec burzy, niestroniący od werbalnych sparringów i przekroczeń, błyskotliwy i pozbawiony serca. 9 Monet jest pomyślnym znakiem dla każdej osoby ceniącej sobie spokój, harmonię i wyrafinowane rozrywki. Nie wiem, jaki był początek twojego nieformalnego konfliktu z rzeczywistością, ale pełnia w Wodniku bezkompromisowo wepchnie cię na nową ścieżkę. Nie mogę ci obiecać, że konflikty i zaniedbania, niedopowiedzenia i przejęzyczenia odplączą się magicznie, ale mogę zapewnić, że wylądujesz w dobrym miejscu.
Zadanie: Skosztuj cudów pisania automatycznego. Wybierz jednego słynnego zodiakalnego Wodnika, nastaw się na channeling i puść długopis w ruch. Sprawdź, jakie rady ma dla ciebie Harry Styles.

Koziorożec: Dzieciństwo Midasa

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 6 Pucharów, As Buław, Słońce

Przygotuj się na prawdziwy zwrot akcji. Po sierpniowej pełni twój system wartości zostanie radykalnie unowocześniony. Punktem wyjścia jest As Buław. 6 Pucharów to idealizacja przeszłości. Wspólnym mianownikiem kart Słońce i 6 Pucharów jest motyw dzieciństwa, ale w przypadku Słońca mamy do czynienia z procesem uczenia się. Słońce nie ma przeszłości, natomiast Puchary niczego więcej niż przeszłości nie chcą. Zmiana optyki z nostalgicznej na progresywną, podmiana wiary w doskonałość czasów dokonanych na wiarę w postęp, porzucenie niedziałających modeli przedsiębiorczości na dostosowane do nowych realiów – patrz wyłącznie przed siebie.
Zadanie: Napełnij wannę wodą z wonnymi olejkami, najlepiej tymi, które mienią się złocistymi drobinkami. Potraktuj tę kąpiel jak rytualne ablucje spłukujące naiwność, a oblekające w cenne kruszce.

Wodnik: Punkt widzenia

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rycerz Buław, 6 Pucharów, Sprawiedliwość

Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego, drogi Wodniku. Oto wyczekiwany przez ciebie moment – pełnia w twoim znaku, twoje lunarne urodziny. Świecisz najjaśniej z całej zodiakalnej menażerii, spraw, żeby nikt nie miał wątpliwości, czyj jest ten dzień – i ta noc. Bądź też przygotowany na wewnętrzne przemeblowanie. 6 Pucharów łączy z gracją przeszłość i przyszłość, buduje pomost pomiędzy Rycerzem Buław (dominacją, niezmąconym głębszą refleksją podbojem wszystkiego, na czym spoczną jego oczy), a Sprawiedliwością, sterowanym wyższą inteligencją rozliczeniem z każdym naszym gestem i decyzją. Bezinteresowna 6 Pucharów samą swoją obecnością łagodzi upadki. Jednym słowem, dorosłeś.
Zadanie: Podumaj nad losami solenizantki, pisarki Heleny Bławatskiej.

Ryby: W głąb ciszy

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Mieczy, 4 Pucharów, Pustelnik

Sierpniowa pełnia stanie się dla ciebie katalizatorem duchowej ewolucji. Jeszcze nie możesz liczyć na oświecenie, ale pomalutku zmierzasz we właściwym kierunku. Pustelnik, trzymając w dłoni lampkę symbolizującą kosmiczną wiedzę, odkrywa swoją ścieżkę; Giermek Mieczy, przeciwieństwo Pustelnika, pełen zapału do czczych głupot i uzależniony od towarzystwa czarujący młodzik, napotyka przeszkodę pod postacią 4 Pucharów – przymusu bezruchu, czasem rekonwalescencji. Nie obawiaj się utraty radości życia. Rozsmakuj się za to w krótkich momentach odosobnienia, kiedy możesz poczuć się w pełni sobą. Wystaraj się o chwilę wolnego. Twój powrót do siebie to priorytet.
Zadanie: Zacznij prowadzić dziennik odrębności. Wybieraj jedną rzecz z otoczenia i opisuj, czemu do ciebie nie pasuje. A w drugim zeszycie zapisuj rewers – co jest ci bliskie.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij