Znaleziono 0 artykułów
15.08.2019

Horoskop na sierpniową pełnię Księżyca 2019

15.08.2019
(il. Tomasz Opaliński)

Królem tego czasu będzie Wodnik. Ale dla każdego znaku Zodiaku tarot widzi trochę dobra. Jeśli nie na dziś, to na przyszłość. Artystka i wróżka Pola Godot specjalnie dla Vogue.pl przygotowała horoskop lunarny. 

– Prawdziwy świat nie składa się z zerojedynkowych odpowiedzi. Tarot może być skomplikowanym testem Rorschacha, energią innego wymiaru, pretekstem do spotkania, wehikułem czasu, narzędziem samopoznania albo każdą z tych rzeczy jednocześnie – mówi Pola Godot, artystka i wróżka, która od dziś, specjalnie dla Vogue.pl będzie przygotowywać horoskop lunarny. Na każdą pełnię i nów księżyca — odwołując się do naturalnego rytmu przyrody, a jednocześnie starożytnego symbolu kobiecej energii, będzie rozkładać karty Tarota marsylskiego. Po trzy dla każdego z 12 znaków zodiaku. Niech jej współczesna interpretacja stanie się inspiracją do lepszego życia.

Baran: Zmiany w życiu towarzyskim

Karty:  9 monet, 3 mieczy, 7 mieczy

Pełnia Księżyca przyniesie ci zaskoczenia w sferze towarzyskiej. Tarot sugeruje, że zaskoczenia nie muszą być przyjemne. Nie jest jednoznaczne natomiast, komu trzeba będzie otrzeć łzę. Karty wyraźnie kierują interpretację w stronę wodniczego (lub zwodniczego) charakteru nadchodzących wydarzeń i jednocześnie są hasłem wzywającym do radykalnych, uwalniających decyzji. 
9 monet na pozycji przemijającej to karta-brama opowiadająca o procesie dochodzenia do zmian. W tym wypadku jest to zmiana postawy względem posiadania. Być może ukrywałaś się, Baranie, za pracą, społecznym awansem, kolekcjami sprzętu sportowego, a poza murami twojego ogrodu miało miejsce towarzyskie przetasowanie, na które nie jesteś przygotowana. Albo w drugą stronę – tak bardzo przywykłaś do swojego najbliższego grona, że otwarcie się na szersze kręgi może być odebrane jako zdrada.

Zastanów się:  Czy jesteś gotowa poświęcić strefę komfortu dla integracji z szerszą społecznością? Ile z tego, co zgromadziłaś, nadaje się do podziału? Może nic i czas przejść przez etap samotnej amazonki?

 

Byk: Nadchodzi czas zbierania

Karty: paź mieczy, 10 monet, rycerz monet

Pełnia, wspierana bardzo mocnymi kartami z koloru monet odsuwającymi na bok bystrego, ale mało znaczącego pazia mieczy, oświetla Twój dom pracy i reputacji. Wiadomość jest jednoznaczna: koniec dzieciństwa, czas zbierania plonów jest nieuchronny. Masz szczęście, bo plony zapowiadają się bardzo obficie. 

Nie ma postaci bardziej odległej charakterologicznie od pazia mieczy niż rycerz monet. Przeciwstawiamy tu młodzieńczy cwał rozumu – pragmatyzmowi planowania, entuzjazm – zdroworozsądkowym decyzjom, ulotność – trwałości. 

Spójrz pół roku wstecz. Najprawdopodobniej dostrzeżesz moment, w którym weszłaś na drogę mniej czy bardziej asekurowanych przymiarek do nowej ścieżki kariery lub zmiany podejścia do pracy. I oto nadciąga chwila, w której wszechświat ci sprzyja – nowe staje się codziennością. Jedyna strata, to bezpowrotnie przemijająca ekscytacja nieznanym.

Odpuść: Oddawanie odpowiedzialności w ręce pozornie bardziej kompetentne. Odpowiedzialność to składowa wolności.

 

Bliźnięta:  Powrót do świata

Karty: 3 monet, cesarzowa, królowa monet

Czy nie wystarczająco długo już pracujesz na swoje cele? Droga wyznaczona przez kartę 3 monet jest potrzebna dla wszechstronnego rozwoju, ale gdy podążanie nią przekracza wyznaczone ramy czasowe, podróż zmienia się w mechaniczne powtórki i niebezpiecznie przybliża horyzont. 
Posiłkując się lunarną mocą dopełniania cykli, zasugeruję: a nuż plony dojrzały. Pełnia wskazuje czas zbierania owoców, cieszenia się bogactwem (cesarzowa i królowa monet), badania tego, co za wyznaczonymi przez kartę 3 monet ramami. 
Może mieszkająca gdzieś daleko rodzina lub zaniedbana grupa przyjaciół pomoże w przywróceniu cię światu? Zarówno ciała niebieskie, jak i karty tarota podpowiadają podróże i międzynarodowe kontakty. Mogą stać się dla Was nowym kierunkiem rozwoju.

Ćwiczenie: Podczas pełni przypomnij sobie cele wyznaczone pół roku temu. Zrób listę i każdego dnia, aż do skutku, wykreślaj po jednym, który został zrealizowany wystarczająco dobrze lub stracił ważność. Te nadal aktualne będzie można przetestować podczas nadciągającego, szalenie pomyślnego nowiu w Pannie.

 

Rak: Porządki w finansach

Karty: cesarzowa, rycerz buław, głupiec

Co za czas, żeby być Rakiem! Faza Księżyca wpuszcza nieco anarchistycznego światła do portfela. Warto przyjrzeć się finansowym nawykom, niekoniecznie po to, żeby skierować je w stronę ascezy, ale by ocenić, ile pieniędzy wydajesz zgodnie z ideałami, a ile przepada niezauważonych w rzece przypadkowości. Wygoda braku przymusu zastanawiania się nad wyborem między jednym artykułem codziennego użytku a podobnym, acz tańszym, jest swojego rodzaju luksusem – wszak czas to pieniądz. Zastanów się jednak, czy zamiast mieć (cesarzowa), nie warto trochę więcej być (rycerz buław) i czy w głębi duszy nie marzysz o zainwestowaniu w naukę lub przygodę, wygody używając jako alibi. Głupiec, któremu patronuje Uran, wskazuje kierunek ku wolności.

Pytanie: Czy umiesz zdefiniować luksus, na szybko, bez zastanowienia? A co się wydarzy, jeśli równie szybko postarasz się stworzyć pięć odmiennych definicji luksusu?

 

Lew: Konfrontacje

Karty: as mieczy, 3 buław, 2 pucharów

Każdy znak Zodiaku ma swoje lustro pod postacią znaku zajmującego miejsce naprzeciwko astrologicznego koła. Dla Lwa adwesarzem (lub może dopełnieniem) jest Wodnik. Dochodzi więc do starcia indywidualności ze wspólnotą. 
Pełnia Księżyca każe ci spojrzeć na twój radosny rozmach w kategoriach egocentryzmu skonfrontowanego z humanitaryzmem. Całkiem prawdopodobne, że tym roku przejdziesz test śpiewająco, bowiem karta 3 buław daje zielone światło dla eksplorowania siły własnej charyzmy, a 2 pucharów otacza opieką związki – miłosne i przyjacielskie. 
Obydwie te karty, bardzo głęboko zakorzenione w emocjach, skontrastowane są z esencją czystego rozumu – asem mieczy, na pozycji odpuszczenia. Motto romantyków „Miej serce i patrzaj w serce” możesz zaadaptować jako mantrę na czas malejącego po pełni Księżyca.

Zadanie: Spróbuj podyskutować z samą sobą, na każdy logiczny argument znajdując kontrargument o zabarwieniu czysto emocjonalnym. Kto wygrał?

 

Panna: Zmiana optyki

Karty: 4 pucharów, królowa pucharów, 6 mieczy

Absolutna wolność może iść w parze z pedantyzmem? W dzisiejszej kulturze dbałość o detale przedstawia się jako antytezę otwartego umysłu. Skrupulatność dawno straciła dobre imię. 
Podczas wzywającej do porzucenia ograniczających cię obyczajowych przesądów pełni, Księżyc podświetli twoją strefę powinności: względem społeczeństwa, czyli pracy i siebie samej, czyli zdrowia. Zdaje się, że wystarczy zmienić optykę i np. zamiast słowa „kontrola” wstawić „uważność”, zamiast „nadzór” – „opieka”. Spróbuj dalej sama. 
Inaczej nazwane cele stają się, zależnie od tonu, bardziej lub mniej osiągalne. Dzięki królowej pucharów masz okazję przekonać się, czym jest psychiczny komfort i być może dokonać nawet wewnętrznego przełomu. Zestawienie kart 6 mieczy i 4 pucharów to tradycyjnie happy end, terapia, porzucenie sytuacji, która nie ma już żadnego potencjału lub pobudka do bogatszego w emocje świata.

Odpuść: Samoudręczenie. Poczucie braku przynależności. Polecam na najbliższe kilka wieczorów lekturę słownika synonimów.

 

Waga: Podróż 

Karty: cesarz, rycerz monet, 6 mieczy 

W kontekście tego, co na nieboskłonie rozkład kart jest bardzo interesujący. Ważki rozkład dla Wagi, jakżeby mogło być inaczej. 
Wszystkie trzy karty mają dwojakie zabarwienie i często skrajnie odmienne interpretacje. Tarot puścił oczko wiecznie balansującej naturze Wag. Księżyc osiągający pełnię w sferze radości, osobistych projektów i zaangażowania spotyka się aż z dwiema autorytarnymi postaciami (cesarz oraz rycerz monet) i jedną kartą podróży. 
Ta podróż jest kluczowa – tradycyjnie jest to podróż dosłowna lub odchodzenie od czegoś, kogoś, pozostawianie za sobą. Jest też bardziej poetyckie wytłumaczenie dla 6 mieczy, mianowicie szalony geniusz. 
Tak więc: natchnienie i spotkania z silnymi osobowościami. Pełnia zaprasza do puszczenia wodzy fantazji i pozwolenia sobie na delikatność. Zrezygnowanie z kontroli albo nawet chwilowa zmiana wizerunku na bardziej przystępny może zaowocować dostępem do najżywszych emocji i przebłyskami inspiracji.

Pytanie: Jak wiele rzeczy faktycznie zależy od ciebie. Oraz: czy nie lepiej dać potrzebującym narzędzia niż ich ubezwłasnowolniać nadmiarem opieki?

 

Skorpion: W dobrym kierunku

Karty:  6 monet, 3 mieczy, 10 pucharów

Naładuj baterie słoneczne, póki kosmos sprzyja. Wraz z gasnącym cichym wsparciem dbającej o równowagę, uziemionej karty 6 monet możesz obudzić się w świecie za nic mającym subtelność twojej duszy. 
Konfrontacja z rzeczywistością zapewniona przez kartę 3 mieczy na nowo obudzi w tobie potrzebę odszukania spokojnej przystani. Krótkie wstrząsy, huk i dużo dymu, czasami małe, ale spektakularnie objawiające się kłopoty potrafią przynieść dobre rezultaty i pomóc uporządkować priorytety. Podświetlony jaskrawo lunarnym wpływem głód prywatności i tęsknota za domem, najpewniej jednak metaforycznym, otrzymają wedle Tarota, wsparcie od 10 pucharów – karty rodzinnego spełnienia. Przy czym definicja rodziny zależy od ciebie. 
Idę o zakład, że zapowiadana mikrokatastrofa jest po prostu środkiem, który ma na celu zwrócić twoje oczy we właściwym kierunku.

Zastanów się: Jak pewna jesteś swoich fundamentów? Czy odróżniasz marazm od bezpieczeństwa i powtarzalności?

Strzelec: Przywitaj sukces

Karty: rycerz mieczy, 9 monet, cesarzowa

Papierkowa robota, deadline’y, pisma urzędowe, nieprzyjemności. Podczas tej pełni możesz liczyć, że wszystkie zaległości i zaniedbania dadzą o sobie znać. Całe szczęście Jowisz skończył już retrogradację w twoim znaku, więc kłopoty być może rozwiążą się same i znikną wraz ze zmniejszającym się Księżycem. Czy to możliwe, żeby prosto z agresywnej konfrontacji z niedociągnięciami logistycznymi oraz skutkami odwracania wzroku od obowiązków, przejść do fazy dobrobytu i bezpieczeństwa (9 monet)? Zazwyczaj nie. Teraz jednak nie jest jak zazwyczaj, a planety, na równi z tarotem, upodobały sobie zaskakujące scenariusze. Tak więc w przeszłość odchodzą przeszkody. Przywitaj sukces i obfitość. Cesarzowa to wieczna wiosna, patronka spełnienia i kreatywności na każdym poziomie.

Odpuść: Złe planowanie. Najłatwiej tego dokonać, nie licząc na magiczne rozwiązania.

 

Koziorożec: Droga do wolności

Karty: 5 monet, 3 miecze, 4 buławy

Z Księżycem kierującym swoje nieprzejednane światło na sferę wydatków, zasobów i pieniędzy w trio z kartami 3 mieczy i 5 monet, nie możesz liczyć na łagodne traktowanie. 5 monet to finansowy klops, twarda szkoła przetrwania, na szczęście w aspekcie gasnącym. To ta przemijająca sprawa, z którą pełnia będzie zmuszona cię skonfrontować, żeby przygotować grunt pod rzeczywistość 2:0. 
Najważniejszą nauką niesioną przez kartę 5 monet jest umiejętność przesortowania priorytetów i pogłębienia świadomości własnych potrzeb, wypuszczenia z rąk pieniędzy, które najwyraźniej i tak nie są już twoje. 
Jest to droga do radykalnej wolności – nie od dóbr materialnych, ale od lęku przed stratą. Jeśli uda ci się przez to przejść, a wygląda na to, że się uda, otworzysz drzwi karcie 4 buław, która symbolizuje metaforyczny nowy dom, a więc euforię nowego bezpieczeństwa, akceptację grupy, ale i ten rzeczywisty. Całkiem bowiem możliwe, że gwałtowny odpływ gotówki związany jest w twoim przypadku z inwestycją w nieruchomość.

Ćwiczenie: Podaruj sobie odrobinę najtańszego, nawet jeśli nie musisz oszczędzać, luksusu. Posyp owsiankę łyżką malin i zaproponuj gościom “maliny na chmurze z prazbóż”, kup za złotówkę kadzidełko o zapachu miliona monet. Możliwości na parodię bogactwa są nieskończone.

 

Wodnik: Czas olśnień

Karty: 2 buław, paź pucharów, król monet

Wodniku, jesteś Królową tej pełni. Zwierciadłem, latarnią, magnesem. Skupia się na tobie cała uwaga kosmosu. Wezwanie do wolności bez zerwania związków z grupą, pogłębienie poczucia sprawiedliwości społecznej, reinterpretacji schematów obyczajowych, pod wpływem obecnej fazy Księżyca w mniejszym czy większym stopniu dotyczą wszystkich znaków Zodiaku, jednak dla ciebie jest to spotkanie z sobą samą na najintymniejszym poziomie. Emocje buzują pod powierzchnią, twoja intuicja wyprawia niesamowite brewerie, szykują się spektakularne kulminacje i czas olśnień. 

Tarotowa interpretacja prowadzi od karty 2 buław – potrzeby dopełnienia, przez pazia – osobę, która jest chętna stać się dopełnieniem, po króla monet – postać ojcowską, potężnego opiekuna. Tak więc wektor od tęsknoty, przez zależność, po odpowiedzialność. Dla ciebie czas dojrzał, by spojrzeć na siebie jak na zrealizowany projekt. Pod egidą tego układu masz niezbędną dla głębokiego zrozumienia wrażliwość.

Zastanów się: Czy potrafisz nie intelektualizować sygnałów od intuicji?

 

Ryby: Czas oczyszczenia

Karty: 6 pucharów, 9 pucharów, 2 buław

Ukrywane emocje nie mają w zwyczaju znikać, wręcz przeciwnie – nawarstwiają się i tężeją, zmieniając z efemeryd w ciężką grudę. To samo tyczy się niezrealizowanych projektów, niewypowiedzianych komplementów lub żali, niewysłuchanych podszeptów intuicji. Pełnia w Wodniku zagląda w ten wyparty zakamarek duszy pozwalając ujawnić się wszystkim osobliwym emocjonalnym hybrydom i po kolei odejść. 
Dla ciebie ta pełnia jest czasem odpuszczania kontroli i niezdrowych sentymentów (6 pucharów). Poddaj się procesowi wietrzenia. Dokona się on niezależnie od twoich wysiłków, a opór czy nadaktywność byłyby najzwyczajniej niezgrabne i mało skuteczne. Lepiej wykorzystać ten czas na snucie marzeń. Wiele informacji niedostępnych inaczej niż poprzez symbole, ma szansę przedostać się teraz do twojej świadomości w formie snów i wizji, nawet pozornie bardzo błahych. 
Karta 9 pucharów daje ci tę pozytywną odrobinę samozadowolenia, jaka potrzebna jest, żeby docenić i zatrzymać własne spostrzeżenia, 2 buław – język, którym będziesz mogła przekazać je odpowiednim osobom.

Odpuść: wszystko! Obserwuj i dawaj błądzić myślom jak psiakom w parku. Taka okazja zdarza się raz do roku.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij