Znaleziono 0 artykułów
21.08.2021

Horoskop na sierpniową pełnię w Wodniku

Il. Tomasz Opalliński

Przed nami Niebieski  Księżyc i druga z rzędu pełnia w Wodniku. Przypadająca na  22 sierpnia  „bonusowa” letnia pełnia będzie dla wszystkich znaków niezwykle szczęśliwym momentem. Koniunkcja Księżyca z Jowiszem podbije stawkę ekscytacji, Wodnik podwyższy poziom zaangażowania i chęć działania dla idei. Klara Pik dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty.

Baran: Ucieczka w pracę

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - BaranApart

Wieża, 8 Monet, 6 Buław

Ostatni, złowrogi nów we Lwie stanowczo dał ci się we znaki. Jak pokazuje karta Wieży, możesz mieć poczucie, że twoje życie wywróciło się do góry nogami. Stan ten wywołały zaskakujące informacje, które dotarły do ciebie na początku miesiąca. Na szczęście, jako Baran, nie potrafisz się nadmiernie zamartwiać – uciekłeś w pracę, o czym informuje 8 Monet. Twoje zaangażowanie zawodowe może zostać już wkrótce wynagrodzone – pełnia w koniunkcji z Jowiszem gwarantuje, że zostaniesz odpowiednio doceniony. Potwierdza to karta 6 Buław oznaczająca triumf i sukces.

Inspiracje: Namnożenie obowiązków nie daje ci w tym miesiącu wielu szans na godziwą rozrywkę. Zwykle działasz spontanicznie, ale może warto zainwestować w dobry poradnik organizacji czasu?

Byk: Pieniądze są po to, żeby je wydawać

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłoty naszyjnik - BykApart

6 Pucharów, 10 Mieczy, 4 Monet

Wydaje się, że odnalazłeś spokój w kontaktach z rodziną, które gwałtownie wymusił ostatni nów.  Musiałeś pomóc komuś z bliskich, a sprawa wyglądała poważnie, co potwierdza 10 Mieczy, karta, na której zobaczymy mężczyznę leżącego na ziemi z 10 mieczami wbitymi w ciało. 6 Pucharów pokazuje, że konieczność pomocy najbliższym, uruchomiła w tobie pokłady nostalgii. Pełnia Księżyca w koniunkcji z Jowiszem przyniesie z kolei emocjonalne wytchnienie i gwarancję poczucia bezpieczeństwa materialnego i zadowolenia z pracy. Karta 4 Monet ostrzega przed próbą kompensacji emocjonalnych niedostatków nadmierną koncentracją na posiadanym kapitale. Jak wiadomo, Byki cenią swój stan posiadania, ale absolutnie nie jest im do twarzy z zaciskaniem pasa. Pozwól sobie na ulubione przyjemności – wizytę u fryzjera, masaż, nową sukienkę.

Inspiracje:  Romantyczny wypad za miasto z ukochaną osobą albo miejskie dzikie tańce w terenie – przecież niedługo już jesień!

Bliźnięta: Parostatkiem w piękny rejs

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - bliźniętaApart

6 Monet, 10 Buław, Pustelnik

Od początku miesiąca, zamiast oddawać się wakacyjnym wojażom, musiałeś mierzyć się z trudnościami wyskakującymi jak króliki z kapelusza. Chociaż potrafisz szybko i elastycznie reagować na nieprzewidziane sytuacje, karta 10 Buław pokazuje, że poczułeś się naprawdę przytłoczony liczbą spraw do ogarnięcia. Zbliżająca się pełnia przyniesie wyczekiwane wytchnienie. Księżyc znajdzie się w twoim dziesiątym domu, więc nareszcie nadarzy się szansa na wyjazd i to w całkiem odległe strony. Karta 6 Monet obiecuje, że będziesz mógł sobie pozwolić na całkiem ekskluzywne wakacje – rejs po Karaibach? Kiedy już wsiądziesz na ten statek, będziesz mieć ochotę stawiać wszystkim drinki. Pustelnik przypomina, że nadmiar wrażeń może spowodować ostatecznie chęć izolacji.

Inspiracje: Możesz mieć ochotę podjąć nowe studia. Zatopienie się w książkach to intrygujący pomysł na początek jesieni. Przejrzyj oferty uczelni – we wrześniu często trwa jeszcze nabór.

Rak: Królowa na włościach

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - rakApart

4 Buław, Cesarzowa, 5 Buław

Zbliżająca się pełnia w twoim ósmym domu, odpowiedzialnym za nagłe przypływy gotówki, powinna nareszcie dać ci poczucie panowania nad zasobami materialnymi. Podkreśla to karta Cesarzowej, wcielająca utożsamiane z kobiecością cechy – kontakt z naturą, płodność, panowanie nad życiem. Rodzina i dom są twoim królestwem, co podkreśla karta 4 Buław, a w pełni Księżyca – twojego opiekuńczego ciała astralnego, możesz poczuć pełnię opiekuńczej władzy. 5 Buław ostrzega o możliwych konfliktach z najbliższymi, które mogą przybrać charakter sporu o telewizyjnego pilota. Zachowaj godność – królowej nie wypada kłócić się o to, czy oglądamy niszowe kino, czy „Żony Beverly Hills”.

Inspiracje: Jeśli jednak uda ci się przebić przez opór domowników, z programu kończącego się w weekend festiwalu Nowe Horyzonty online polecamy retrospektywę Chantal Akerman.

Lew: Nie rzucaj papierami

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - lewApart

6 Mieczy, Papież, As Monet

Jak pokazuje 6 Mieczy w twoim układzie, potrzebujesz zmienić scenerię. Wręcz desperacko pragniesz uwolnić się od zaprzeszłych, uwierających cię kontekstów. Jesteś przy tym niezwykle poważny, a karta Papieża wskazuje, że aby skończyć z dotychczasową sytuacją, najpewniej dotyczącą relacji partnerskich w życiu zawodowym, nie zawahasz się sięgnąć po argumenty natury etycznej. Masz dosłownie chęć „rzucić papierami”. Nadchodząca pełnia zmieni jednak twoją optykę. Partner przyniesie nadspodziewanie dobre wieści i twój biznes zaliczy gwałtowne pikowanie w górę. Zapowiadany przez Asa Monet solidny dopływ gotówki pozwoli puścić w niepamięć uprzednie przewinienia.

Inspiracje: Pamiętasz postać Lwa z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”? Czasem groźne ryki przykrywają pierwotne lęki. Daj się pogłaskać.

Panna: Poskramiaj ego

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiBransoletka srebrna - pannaApart

Rycerz Buław, 7 Buław, 10 Monet

Dzięki Marsowi, który przebywa obecnie w twoim znaku, masz ogromne poczucie sprawczości. Wraz z pełnią może ono jeszcze wzrosnąć, co potwierdza obecność Rycerza Buław w twoim układzie. Symbolizuje on dużą dynamikę działań, może też oznaczać dziarskiego kompana zarówno w pracy, jak i życiu intymnym. Warto wskoczyć na tego rumaka. 7 Buław przestrzega przed nadmiernym rozrostem ego i wchodzeniem w konflikty – mimo poczucia wszechmocy możesz trafić na znacznie silniejszego przeciwnika. Zamiast walczyć na argumenty, buduj w pracy sojusze, do czego zachęca Księżyc w twoim szóstym domu. Na horyzoncie świeci 10 Monet, co oznacza, że finansowe zamknięcie miesiąca będzie bardzo korzystne.

Inspiracje: Jak przystało na skromną i rezolutną Pannę, oddaj się poskramiającym nadmierny afekt lekturom. Czasami fajnie wrócić do Jane Austen – sprawstwo niejedno ma imię.

Waga: Młodzieńczy vibe

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - WagaApart

Mag, Król Pucharów, Giermek Mieczy

Nadchodząca pełnia w Wodniku w bardzo korzystnej koniunkcji z Jowiszem będzie dla ciebie natchnieniem przede wszystkim do kreatywnych działań. Księżyc znajdzie się w twoim piątym domu odpowiedzialnym za twórczość. Mag w rozdaniu kart potwierdza, że wszystko, czego się dotkniesz, ma szansę stać się małym dziełem sztuki. Piąty dom odpowiada również za miłość, prokreację, kontakty z dziećmi. Król Pucharów może zatem przepowiadać znalezienie dojrzałego partnera, bądź emocjonalnej dojrzałości w sobie, dzięki której możesz myśleć o uwiciu rodzinnego gniazda. Wkroczenie młodzieńczego aspektu może w tej pełni objawić się jeszcze na inne sposoby – Giermek Mieczy sugeruje, że możesz zechcieć zdawać na studia albo – wdać się w romans ze studentem.

Inspiracje: Może inspirujący zapach? Ten reklamowany przez Adama Drivera zmieniającego się w centaura? Jeśli nie hybryda, to może współczesna wersja „Pinokia”? Dla Adama Drivera można obejrzeć „Anette”. 

Skorpion: Staniesz na wysokości zadania

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - SkorpionApart

2 Mieczy, 9 Pucharów, Król Buław

Początek sierpnia wraz z nowiem we Lwie zaskoczył cię niespodziewanym rozwojem twojej kariery. Zasadniczo nic nieprzyjemnego, jednak zanurzony w kwestiach domu i rodziny – przeprowadzki czy remontu – poczułeś się trochę przyblokowany. Karta 2 Mieczy w twoim rozdaniu sugeruje, że ten stan zawieszenia nadal ci towarzyszy. Dobrze, że nie podejmujesz nagłych decyzji, jednak rozkoszna aura zbliżającej się pełni pozwoli ci się wreszcie przełamać. Król Buław potwierdza, że doskonale poradzisz sobie z dodatkowymi obowiązkami w pracy. Niebieski Księżyc wpłynie też na decyzyjność w sprawach domowych, co ostatecznie, jak przepowiada 9 Pucharów, zakończy się osiągnięciem poczucia pełni komfortu.

Inspiracje: Do wyłączenia kontrolek alarmowych, które blokują decyzyjność, przyda się obejrzenie któregoś z filmów festiwalu Nowe Horyzonty online? „Córka rybaka” Uldusa Bakhtioziny wydaje się wystarczająco surrealistyczna. 

Strzelec: Wilczek z Wall Street

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZłota zawieszka zodiak - StrzelecApart

Wisielec, Giermek Monet, As Monet

Chociaż ten i poprzedni miesiąc przyniósł dużo pozytywnych zmian, przyzwyczaiłeś się chyba do myślenia o sobie jak o męczenniku, który strasznie się poświęca. Ten rodzaj nastroju między marazmem a narcyzmem zdradza karta Wisielca. Zbliżająca się pełnia z Księżycem w twoim ósmym domu, odpowiedzialnym za finansowe przypływy, skieruje twoje myśli na nowe tory. Otwiera się przed tobą szansa na niezwykły rozwój zawodowy – być może materialne dobra, które zmierzają do ciebie pod postacią spadku czy zyskownej sprzedaży, zechcesz przeznaczyć na własną działalność. Chęć zainwestowania czy pomnożenia zysków zwiastuje Giermek Monet, z kolei As Monet przepowiada powodzenie wszelkich operacji finansowych.

Inspiracje: Poczuj przyspieszone tętno obrotu kapitałem. Nie musisz od razu grać na giełdzie, ale pomyśl o przyjemnej inwestycji. Zakup dzieła sztuki?

Koziorożec: Nerwy jak postronki

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - KoziorożecApart

Rycerz Mieczy, 8 Buław, Król Mieczy

Nie da się ukryć, że czasem lubisz poustawiać wszystkich po kątach. Początek miesiąca dał ci się we znaki, a Rycerz Mieczy zdradza, że puszczają ci nerwy. Uważaj jednak, żeby w emocjach nie narobić jeszcze większych szkód. 8 Buław przestrzega, by uważać na słowa i nie dać się wymknąć dyskusji spod kontroli – może się przeistoczyć w siarczystą kłótnię. Ostatecznie trochę wyhamujesz i zamienisz postawę ścinającego głowy jeźdźca na bardziej dojrzałego Króla Mieczy. To jednak wciąż postawa pełna pretensji do bycia tym najmądrzejszym. Jedyne, co w związku z pełnią w Wodniku może uratować przed tobą ludzkość, to rozbudzenie przez Księżyc twojej niepraktycznej strony, która będzie domagać się luksusowego zakupu. Podążaj za tym głosem i ocal wszystkich dookoła.

Inspiracja: Uspokój się albo wyżyj. Możesz poprzeklinać przed lustrem.

Wodnik: Wysypiaj się

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - WodnikApart

Rycerz Monet, 9 Mieczy, As Mieczy

Tak jak w przypadku większości znaków, zróżnicowanie w aurze sierpniowego nowiu i pełni będzie dla ciebie wyzwaniem. Pierwsza połowa miesiąc rozstroiła cię na tyle, że możesz mieć problemy ze snem, o czym mówi 9 Mieczy. Twoje obawy mogą być związane z sytuacją finansową. As Mieczy sygnalizuje, że do rozwiązania problemu próbujesz używać czysto racjonalnych narzędzi, co może tylko zwiększać napięcie. W nadchodzącej pełni możesz liczyć na szybką poprawę sytuacji – Rycerz Monet mówi o przynoszącej materialną stabilizację postaci, która może stać się wsparciem w trudnej sytuacji. Wraz z pełnią przyniesie wieści o przypływie gotówki.

Inspiracje: Daj sobie odetchnąć, wypij przed snem kojącą herbatkę. Przytul się do ukochanej osoby – nie jesteś sam.

Ryby: Strumień nieświadomości

Il. Tomasz Opalliński
Il. Tomasz OpallińskiZawieszka srebrna beads - RybyApart

Śmierć, As Pucharów, 7 Pucharów

Rozpoczynająca twój układ tarota karta Śmierci zapowiada nadejście długo wyczekiwanej przez ciebie przemiany. Zakończysz ostatecznie długotrwały okres funkcjonowania w określonym schemacie i wkroczysz na nową drogę. Pełnia w Wodniku sytuuje się w twoim dwunastym, tak zwanym niewidzialnym domu, powiązanym właśnie ze znakiem Ryb. Odpowiada on za prywatność i samotność. W tym kontekście As Pucharów pokazuje, że w trakcie Niebieskiej Pełni wyzwolisz pokłady artystycznych mocy płynących wprost z nieświadomości. Pozwól sobie marzyć – 7 Pucharów obiecuje różnorodne, fascynujące wizje, które możesz wykorzystać w twórczej pracy.

Inspiracje: To ty staniesz się inspiracją dla innych.

Ilustracje inspirowane biżuterią Apart stworzył Tomasz Opaliński.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę