Znaleziono 0 artykułów
18.08.2020

Horoskop na sierpniowy nów

18.08.2020
Il. Tomasz Opalliński

Tegoroczny Nów w Lwie wydarza się u progu przejścia Słońca w znak Panny. Domyka tym samym sezon wakacyjny. Pełni energii, jesteśmy gotowi przekuwać plany w czyn. 

Baran: Zenit

Il. Tomasz Opalliński


Wisielec, As Buław, Papieżyca
Kto czyta horoskopy, ten ma szczęście w miłości. As Buław to karta czystego ognia, symbolizująca skondensowaną energię twórczą, libido i głód życia. Otrzymujesz kosmiczne doładowanie – nadciąga wspaniały moment na romanse i działania kreatywne (w tym płodzenie dzieci). Zawarte teraz przyjaźnie mają szansę być szczególnie inspirujące, istniejące już związki pobudzi nowa dawka emocji, pomysły tylko czekają, by wpaść w twoje ramiona. Warto jednak odrobinę powściągnąć popędy. Papieżyca i Wisielec sprzyjają bowiem bezruchowi, choć podchodzą do niego w zasadniczo różny sposób. Wisielec przyjmuje postawę zdystansowaną, zabarwioną resentymentem, podczas gdy Papieżyca daje się nieść nurtowi w poszukiwaniu jedności ze światem. Bądź jak Papieżyca, pozwól rozwijać się fabule, dozuj siły witalne, by swoim impetem nie przytłoczyły kiełkujących zdarzeń.
Zadanie: Zorganizuj wernisaż swoich prac, nawet jeśli nie masz artystycznych inklinacji.

Byk: Obraz duszy

Il. Tomasz Opalliński


Cesarz, 6 Mieczy, 5 Buław
Jesteś władcą swojego zamku, jak wskazuje Cesarz, warto jednak oddać się refleksji nad nauką daną nam przez wydarzenia roku 2020. Dom, czyli przestrzeń, która otacza cię przez większość dnia, a tym samym tygodnia, miesiąca i roku, traktowany bez należytej uwagi, może zmienić się w więzienie. Czy masz pewność, że twoje otoczenie jest odbiciem twoich potrzeb praktycznych i estetycznych? A może ważniejsza dla ciebie jest mobilność? 6 Mieczy mówi o zmianach na lepsze, ale też o podróży i przeprowadzce. Jeśli pomysł o zmianie miejsca zamieszkania towarzyszy ci od dłuższego czasu, zacznij wcielać go w życie teraz, przy sprzyjającym Nowiu. 5 Buław to niuans, który decyduje o tym, czy samotny klocek lego znaleziony na podłodze pozostaje świadectwem dobrej zabawy, czy, gdy ląduje na nim twoja bosa stopa, zamachu na twoją godność.
Zadanie: Przez najbliższe dwa tygodnie, w swoim mieszkaniu, nadawaj osobistego sznytu jednemu sprzętowi dziennie.

Bliźnięta: Nawiązywanie łączności

Il. Tomasz Opalliński


10 Monet, Królowa Mieczy, Król Mieczy
Czuj się jak u siebie w domu – Nów odwiedza bowiem astrologiczny sektor, którego jesteś naturalnym władcą. Poczucie równowagi we wszechświecie podkreśla dodatkowo 10 Monet, karta tradycji i porządku, dająca wsparcie, ciepło i odrobinę nudy. Może zacząć rodzić się w tobie potrzeba wprowadzenia dynamicznych zmian. Polecam wziąć się za odnawianie utraconych znajomości i nawiązywane kontaktu z osobami wypchniętymi z głównego nurtu twojej biografii. Królowa Mieczy przeszłość traktuje jako dokonaną i wierzy, że przyszłość można budować od nowa. Król Mieczy czyni cię autorytetem w twoich własnych oczach – nikt nie jest bardziej kompetentny w byciu tobą. Dodatkowo Miecze w Tarocie symbolizuje lotność umysłu, werbalny kunszt i wyposażają cię w błyskotliwe poczucie humoru. Roztaczaj swój czar, pisz, przemawiaj, nawiązuj kontakt.
Zadanie: Bez względu na okoliczności, każdego ranka i wieczora pisz po jednym wierszu. Codziennie, aż do wrześniowej pełni.


Rak: Przypowieść o talentach

Il. Tomasz Opalliński


Słońce, As Monet, Giermek Mieczy
As Monet przynosi nowe okazje i ułatwia samodzielne tworzenie warunków sprzyjających powiększaniu skarbca. Słońce działa jak bufor bezpieczeństwa, zapewnia łagodny upadek w razie potknięcia, potwierdza też twoje kompetencje i wartość posiadanej przez ciebie wiedzy. Niekiedy symbolizuje wspólników i asystentów, osoby pomocne w dążeniu do obranego przez siebie celu. Jeżeli skończyłeś ostatnio jakiś kurs – bądź pewny, że twój dyplom jest zasłużony i masz prawo spieniężać zdobyte kwalifikacje. Masz też szansę przejść z poziomu amatorskiego na profesjonalny, potraktować swoje umiejętności poważnie, odkrywając ich właściwą wartość. Giermek Mieczy wspomaga załatwianie spraw na piśmie oraz dodaje bystrości i skraca czas reakcji. Pozwolę sobie dodać na koniec, że As Monet to najlepsze, co mogło się zdarzyć w takim rozkładzie. Dobrze zainwestowany wysiłek teraz, zaowocuje profitami w przyszłym półroczu.
Zadanie: Stwórz swój bezwstydnie chciwy, wyzbyty skromności moodboard. Schowaj go i poddaj rewizji za sześć miesięcy.
 

Lew: Już nigdy nie będzie takiego lata

Il. Tomasz Opalliński


Cesarz, Śmierć, Król Mieczy
Wiwat Lwie, władco tego słodkiego nowiu, królu dżungli, opiekunie odważnych, pocieszycielu strapionych. Wszystkiego naj! Choć czy może być bardziej naj? Jeśli nie, to czas na kolejny etap. Księżyc rozsiadł się w twoim astrologicznym sektorze ego, ciała i wizerunku. Cesarz jest kartą dumy z tego, co się posiada, świadomości własnych osiągnięć, jednak mówi też skłonności do dogmatyzowania i sztywnienia w poglądach. Może faktycznie masz wszystko lub okolice wszystkiego, czego pragnąłeś. Nasuwa się pytanie, kiedy tego pragnąłeś. Śmierć mówi o przygotowywaniu terenu pod nowy początek. Usuwa zaszłości stojące okoniem na drodze do aktualizacji. Nawet jeśli twoja przemiana miałaby dotyczyć jedynie garderoby, zauważ, że prezentując inny obraz siebie, prowokujesz inne reakcje, a wielkie życiowe rewolucje nieraz objawiają się bardzo subtelnie. Król Mieczy pomaga dokonać selekcji rozsądnie oraz piastując najwyższą z funkcji kart dworskich, upewnia się, by rozsądek imponował wszystkim zainteresowanym twoją sprawą.
Zadanie: Zbuduj dla siebie tron. Zaadaptuj do tego celu jeden zydel, krzesło lub fotel.

Panna: Wichrowe wzgórza

Il. Tomasz Opalliński


Giermek Buław, Rycerz Mieczy, Wieża
Szczęściarzu, nie ma to jak dostać polecenie zawieszenia aktywności, kiedy z nieba sączą się promienie późnoletniego słońca. Giermek Buław ukazuje poziom twojej energii. Wiesz, że stać cię na wiele, ale po co to udowadniać. Tarot uprzejmie prosi, by wziąć na wstrzymanie i zachować naładowane baterie na później, do momentu wyklarowania priorytetów. Tymczasem zejdź w głąb siebie i wykorzystaj okres zawieszenia, by zgodnie z przesłaniem Rycerza Mieczy skonfrontować się ze skrywaną głęboko złością. Zastanów się, co z kim sobie wytłumaczyć, komu, jak i co wygarnąć, ewentualnie naucz się kierować autoagresywny gniew na zewnątrz, czyli tam, gdzie jego miejsce. Wieża, jako obraz eksplozji, mówi o uwolnieniu, wielkiej uldze, zakazuje hamować proces. Osobom dobrze przygotowanym na jej nadejście funduje ekstatyczne doświadczenie wyswobodzenia.
Zadanie: Wyśpiewaj głośno swój wewnętrzny monolog.

Waga: Lew salonowy

Il. Tomasz Opalliński


Królowa Buław, 8 Monet, Cesarz
Masz wszystko, co potrzebne, by stać się najpopularniejszą osobą w klasie. Królowa Buław to synonim przebojowości – ukazuje osobę w kwiecie swoich salonowych mocy, czasem u progu salonu, czasem już w centrum uwagi. Otoczenie postrzega cię przez pryzmat twojej charyzmy, inspirujesz, zabawiasz, przykuwasz spojrzenia. Paradoksalnie obecny moment jest idealny, by skupić się na metodycznej pracy i zakosztować samotności, o czym mówi 8 Monet. Skoro cieszysz się taką estymą, bez obaw o pozycję na towarzyskim rynku, możesz zaryzykować moment niewidzialności. Daj się za sobą stęsknić! Tymczasem, wypieszczony atencją, z łatwością skupisz się się pracy nad własnymi, może nawet sekretnymi, projektami. Cesarz wzmacnia aspekt mocy i wpływów, szepcze do ucha, że to, co robisz dla siebie, robisz też dla innych. Dobro Cesarza dobrem narodu.
Zadanie: Codziennie poświęcaj godzinę na pracę, choćby konceptualną, nad osobistym projektem, który nie musi być nigdy skończony. Do pracy zasiadaj w pięknym stroju.

Skorpion: Północ geograficzna

Il. Tomasz Opalliński


Śmierć, 10 Mieczy, Rycerz Buław
Zmień pracę, jeśli tak ci podpowiada serce. Może to być to zmiana funkcji, tytułu, szefa, kierunku, biura lub biurka. Najbardziej wiarygodna jest po prostu zmiana azymutu, ustalenie, co w wykonywanym przez ciebie zawodzie jest najważniejsze. Śmierć domaga się zdecydowanych kroków – raz podjętej decyzji trzymaj się jak brzytwy. 10 Mieczy symbolizuje różne nieprzyjemności (jak choćby akupunktura) prowadzące do uwolnienia się od strachu. Dostajesz szansę na odświeżenie kariery albo swojego profesjonalnego podniebienia. Obawy, które cię hamują, są jak sen, więcej mówią o tobie, niż o rzeczywistości, a tym bardziej o twoim przeznaczeniu. Rycerz Buław to brutalny wybuch inspiracji, ognisty huragan równający blokady z ziemią. Tratuje przeszkody, napełnia entuzjazmem, wnosi wiarę w lepsze jutro i świetne dzisiaj.
Zadanie: Wymyśl dla siebie profesję spoza kanonu. Wygładzacz pościeli? Naczelny krojczy chleba? Tłumacz z języka psiego na migowy? Nowo poznanym ludziom opowiadaj o niej ze swadą.

Strzelec: Sprzyjający wiatr

Il. Tomasz Opalliński


Mag, Gwiazda, Sąd Ostateczny
Jesteś największym beneficjentem tego Nowiu. Wszystkie trzy karty mówią o nadziei, a leżąc w najkorzystniejszej z możliwych kolejności, opowiadają historię wzrastania, szukania swojej drogi i rezurekcji. Mag daje ci do ręki potrzebne narzędzia, Gwiazda dorzuca wrażliwość i świadomość własnych potrzeb, a Sąd Ostateczny pozwala naprawić zaniedbane, zdawałoby się nieodwołalnie, sprawy. Rośnij, poszerzaj horyzonty, podróżuj, ucz się. Odkurz swoje dawne pasje, przekuwaj hobby w pogłębioną wiedzę. Sprawy, za które się teraz weźmiesz, zostaną z tobą na długo i nadadzą kierunek twoim dalszym życiowym poszukiwaniom. Być może w przyszłym roku o tej samej porze usiądziesz na ganku swojej chaty w boliwijskiej wiosce albo będziesz przygotowywać się do studiów z zupełnie nowej dla ciebie dziedziny. Nie blokuj żadnej możliwości.
Zadanie: Zrealizuj jeden z zawalonych projektów przeszłości.


Koziorożec: Konfesjonał

Il. Tomasz Opalliński


6 Buław, Sprawiedliwość, Cesarzowa
Każdy z nas przechodził kiedyś przez fazę utraty zaufania do ludzi. A że ponad wszystko lubimy mieć rację, faza ta zazwyczaj przeciąga się w czasie ponad miarę, niekiedy przyjmując formę uśpioną. Mam dwie wiadomości: dobrą i dobrą. Sprawiedliwość naświetli twój własny sceptycyzm, przynosząc niespodziewany obrót zdarzeń, ułatwi skrócenie dystansu między tobą a ważnymi dla ciebie osobami. Z drugiej strony, pomoże rozgrzeszyć cię w oczach tych, którzy mogą mieć ci coś za złe, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Jeśli masz siłę, wyjdź z inicjatywą i przygotuj się na poważne rozmowy. Jeśli nie, po prostu przyjmij zdarzenia jak lecą, Sprawiedliwość działa poza naszym zasięgiem. 6 Buław wskazuje na świadomość wiszącej nad tobą chmury, mimo pozornego szczęścia, natomiast Cesarzowa, nadchodząca już po wyrównaniu rachunków, pozwala ci czerpać radość z bycia tobą, w twojej sytuacji.
Zadanie: Rozegraj w domowym zaciszu scenki, w którym rozliczasz się ze swoich i cudzych grzechów.
 

Wodnik: Gabinet iluzji

Il. Tomasz Opalliński


Księżyc, As Buław, 6 Monet
Wodnik jest dla Lwa znakiem dopełniającym. W trakcie nadchodzącego Nowiu zasiadasz po lwiej prawicy. Wpływ Księżyca będzie na ciebie silniejszy, a efekty podjętych działań odczuwalne szybciej. Podkreśla to dodatkowo karta Księżyc, która oprócz swojego kanonicznego znaczenia mówi po prostu o ciele niebieskim samym w sobie. Skup się na najistotniejszych międzyludzkich relacjach. Tych, które prowokują do rozmów na bardziej zaangażowanym poziomie. Terapeuta, szef, a przede wszystkim życiowy partner może wymagać teraz więcej uważności z twojej strony. Wspomniany wcześniej Księżyc, odbijając światło słoneczne, tworzy projekcję. Możesz więc być szczególnie podatny na manipulację lub sam przypisywać swoje cechy innym. 6 Monet domaga się równowagi, oddając cesarzowi co cesarskie, przypomina, by dążyć do obiektywizmu. As Buław, żagiew, symbolicznie rozświetla mrok i oczyszcza atmosferę. Ogień ożywa relacje i nadaje im nowych emocjonalnych odcieni.
Zadanie: Zrób sobie fantazyjną fryzurę, przeglądając w lustrze odbijającym się w innym lustrze.


Ryby: Spokój

Il. Tomasz Opalliński


As Monet, Cesarz, Rydwan
Wygląda na to, że udało ci się wepchnąć drezynę na właściwe tory. As Monet gruntuje, zapewnia spokój, skłania do myślenia długoterminowego, wspomaga finansowe bezpieczeństwo. Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos, może gdzieś powstaje już jakaś pierwotna przyśpiewka, która ujawni się, gdy uwierzysz w wolność od szarpaniny. Cesarz, karta odpowiedzialności, ostrzega przed psychologicznym przeciążeniem, ale zaznacza też, że odpowiedzialny jesteś przede wszystkim za siebie i za swój własny dobrostan. Jak możesz władać swoim państwem, gdy pobolewa cię krzyż? Użyj tego argumentu, by pozwolić sobie na królewskie dopieszczenie. Rydwan symbolizuje życiową energię i świetne zdrowie, zasoby leżące w zasięgu twojej zrelaksowanej ręki. Wystarczy sięgnąć.
Zadanie: Zmień relaks w dzieło sztuki. Udrapuj aksamity na otomanie, rozpylaj wonne olejki, a ze spacerów przynoś imponujące bukiety.

 

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij