Znaleziono 0 artykułów
07.08.2021

Horoskop na sierpniowy nów

07.08.2021
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Nów w Lwie może okazać się trudny z powodu kwadratury Urana do Księżyca i Słońca. Przygotujcie się na nagłe zwroty akcji.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Nie wylej dziecka z kąpielą

Baran / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Baran / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - BaranApart

Karty: 5 Monet, 5 Pucharów, Arcykapłanka

Czeka cię napięty weekend. Przez specyficzną pozycję Urana w Byku wobec Słońca już w piątek, 6 sierpnia, zaczną się nerwy. Tendencja umocni się wraz z nowiem. W twoim przypadku komplikacje będą dotyczyły głównie relacji przyjacielskich, możliwy jest też konflikt z najbliższą osobą. Jak pokazuje 5 Monet, na której w talii Raider-Wait – Colman-Smith widzimy parę żebraków anonsujących finansowe trudności, to właśnie ta sfera może stać za nieporozumieniami. Może lepiej nie fundować ukochanemu kolejnych prezentów. Paradoksalnie, możesz poczuć się rozczarowana, o czym informuje 5 Pucharów. Gwiazdy informują, że będziesz miał ochotę zrzucić balast. Trendy zainicjowane w nowiu trwają przez kilka miesięcy. Arcykapłanka przypomina, że w natłoku wydarzeń warto odwołać się do intuicji.

Inspiracje: W poradzeniu sobie z natłokiem bodźców pomóc może jedynie koncentracja. Przeproś się z aplikacjami ułatwiającymi zarządzanie czasem i pieniędzmi.

Byk: Kłopotliwe sąsiedztwo

Byk / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Byk / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłoty naszyjnik - BykApart

Karty: Królowa Monet, Umiarkowanie, Wieża

Umocniony ostatnią pełnią, pozostajesz w nastroju możnowładcy. Nic dziwnego skoro w twoim układzie pojawia się Królowa Monet. Karta Umiarkowania potwierdza, że jesteś w doskonałej formie. Jak na złość, kłopotliwy nów we Lwie z nieznośną kwadraturą z Uranem w twoim znaku, przyniesie z końcem tygodnia wytrącające z równowagi wieści. Księżyc przebywa w twoim czwartym domu związanym ze sferą domową. Może więc chodzić o mieszkanie. Złowieszcza karta Wieży może być symbolem tego nowiu – rzeczy, na które nie masz wpływu. Uzbrój się w cierpliwość.

Inspiracje: Jest bardzo prawdopodobne, że będziesz odczuwać dyskomfort związany z życiem sąsiedzkim. Nawet jeśli sąsiedzi wydają się niereformowalni, spróbuj zaaranżować wspólny wieczór. Jeśli nie uda się ich obłaskawić, dadzą przynajmniej niezapomniany show.

Bliźnięta: Koniec bujania w obłokach

Bliźnięta / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Bliźnięta / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak - bliźniętaApart

Karty: 7 Pucharów, 9 Pucharów, Rycerz Pucharów

Bliźnięta, tak jak pozostałe znaki, muszą uważać na zbliżający się nów. Zwykle o tej porze roku planowałeś podróże. 7 Pucharów pokazuje, że marzenia nie mają szans na realizację. 9 Pucharów wskazuje, że satysfakcję dadzą ci więzy rodzinne. Wspierany przez Wenus będziesz chciał obdarowywać miłością jak Rycerz Kielichów.

Inspiracje: Odwiedź rodziców. Pomożesz im w kwestiach związanych z nieruchomościami.

Rak: Frustrujące ograniczenia

Rak / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Rak / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak - rakApart

Karty: Giermek Buław, 4 Mieczy, As Pucharów

Bardziej niż zwykle koncentrujesz się na finansach. Jednocześnie, jak to latem, masz ochotę udzielać się towarzysko. Skory do psoty Giermek Buław reprezentuje tę zawszę młodą część każdego z nas. Sierpniowy nów odeśle wewnętrzne dziecko do domu. Weekend przyniesie przykre informacje dotyczące spraw materialnych. Przelew, na który czekasz, może się znacząco opóźnić. Szybko przejdziesz w tryb oszczędzania, co potwierdza ułożony na sarkofagu rycerz z 4 Mieczy. Włączenie trybu kontroli może wyzwolić twoje moce twórcze, na co daje nadzieję wieńczący układ As Pucharów.

Inspiracje: Możesz zapragnąć zakosztować mnisiej egzystencji. Jeśli masz zaległe lektury, udaj się do czytelni.

Lew: Nie unoś się

Lew / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Lew / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak - lewApart

Karta: As Denarów, Diabeł, Król Buław

 Ze Słońcem w swoim znaku czujesz się jak pączek w maśle. Również pod względem materialnym, o czym przypomina As Denarów. Z końcem tygodnia zagra ci na nosie Księżyc w nowiu. Karta Diabła sugeruje, że unosząc się dumą, będziesz skłonny do zrywania więzów. Powstrzymaj się przed impulsywnymi działaniami, bo konsekwencje podejmowanych teraz decyzji będą odczuwalne miesiącami. Król Buław przypomina, że współpracownik, choć skory do rządzenia, daje wparcie.

 Inspiracje: Intensywna aktywność fizyczna jest wskazana. Jazda na rowerze, biegi i sparing uchronią cię przed podejmowaniem pochopnych decyzji. 

Panna: Tanecznym krokiem ominiesz przepaść

Panna / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Panna / Fot. Il. Tomasz OpalińskiBransoletka srebrna - pannaApart

Karty: Głupiec, 8 Monet, 3 Pucharów

 Masz szczęście! Jako jedyny z 12 znaków w miarę lekkim krokiem przejdziesz przez niekorzystną kwadraturę w najbliższym nowiu. Twoją obecną kondycję reprezentuje karta Głupca, który przemierza ziemie beztroskim krokiem, nie oglądając się za siebie. Zapomina też chwilami popatrzeć przed siebie – pod nogami Głupca otwiera się przecież przepaść. Przed niebezpieczeństwami nowiu – w twoim wypadku związanymi z 9 domem kontaktów międzynarodowych i dalekich podróży oraz nierozważnymi krokami – chroni cię Merkury w znaku Panny. Mimo to plany wyjazdowe – czy to miałaby być zagraniczna delegacja czy stypendium – mogą się skomplikować. 8 Monet pokazuje, że koncentracja na codziennej pracy pozwoli uzyskać zamierzony efekt. 3 Pucharów przepowiada spotkanie w gronie przyjaciół. Dowiesz się o bliskiej osobie czegoś, co miało pozostać sekretem. Będziesz chciał pomóc.

 Inspiracje: Pamiętasz film Wong Kar-Waia „Chunking Express”, w którym bohaterka odwiedzała potajemnie mieszkanie ukochanego mężczyzny i robiła w nim drobne porządki? Będziesz chciał zadziałać jak „niewidzialna dłoń”. Niesienie pomocy bez ujawniania się to duża pokusa. Uważaj, by dobre intencje nie zostały opacznie zrozumiane.

Waga: Nie bądź zbyt surowy

Waga / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Waga / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - WagaApart

Karty: Królowa Mieczy, 2 Mieczy, 3 Monet

 Masz ochotę udzielać się towarzysko. Przebywając z przyjaciółmi, uważaj na zwroty akcji. Królowa Mieczy zdradza, że możesz mieć skłonność do zbyt surowych osądów. 2 Mieczy, bliska karcie Sprawiedliwości z Wielkich Arkan Tarota, pokazuje, że rzeczowo ocenisz ewentualny konflikt. Zanim się obejrzysz, znów nie będziesz miała czasu na życie towarzyskie. 3 Monet wskazuje na to, że pochłoną cię obowiązki zawodowe.

Inspiracje: Nie trzeba cię namawiać do zaangażowania w prawa zwierzą. Choć ludzie bywają czasem mniej sympatyczni, ich również warto otoczyć troską.

Skorpion: Nieoczekiwany zwrot akcji

Skorpion / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Skorpion / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - SkorpionApart

Karty: 9 Monet, Księżyc, Rydwan

Zaskakujące wiadomości oderwą cię od drobiazgowego planowania remontu, kupna mieszkania, przeprowadzki. Kończąc tydzień pracy, otrzymasz pierwsze informacje o zmianach – to może być restrukturyzacja firmy. Niewykluczone, co podkreśla 9 Monet, że twoja dotychczasowa praca zostanie doceniona i możesz otrzymać awans. Rydwan sygnalizuje, że z miejsca przystąpisz do realizacji najbardziej wymagających projektów.

Inspiracje: Skorpionie, oddaj się najbardziej relaksującej czynności, jaką możesz sobie wyobrazić. Degustacja win w sobotni wieczór powinna pomóc.

Strzelec: Pasmo sukcesów

Strzelec / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Strzelec / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZłota zawieszka zodiak - StrzelecApart

Karty: 7 Monet, Królowa Buław, Król Pucharów

 Strzelcom towarzyszy tak dobra passa, że nawet nów nie będzie w stanie przerwać pasma sukcesów. Księżyc przebywa w twoim dziewiątym domu związanym z pracą za granicą i dalekimi podróżami. Twój lot może zostać w ostatniej chwili odwołany. 7 Monet przypomina o ciężkiej pracy, jaką wykonywałeś na przestrzeni ostatnich miesięcy. Teraz czas na zbieranie plonów. Królowa Buław podkreśla, że najpewniej zbudujesz silniejszą pozycję zawodową. Król Pucharów sugeruje, że wysoko postawione osoby znajdą się pod wpływem twojego uroku.

Inspiracje: Czy dysponujesz profesjonalnym portretem swojej wspaniałej osoby? Jeśli nie, czas to nadrobić.

Koziorożec: Na dystans

Koziorożec / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Koziorożec / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - KoziorożecApart

Karty: 8 Buław, 4 Kielichów, 7 Buław

Jako osoba dobrze zorganizowana dbasz o to, żeby w wakacje się zrelaksować. Niestety na początku sierpnia ze względu na trudny układ ciał niebieskich poczujesz, że sprawy materialne zaczynają cię przerastać. 8 Buław zwiastuje nadejście wiadomości wymuszającej szybką reakcję. Uran w znaku Byka, związanym z twoim piątym domem miłości, dzieci i twórczości, przestrzega, że uczucia i pieniądze nie idą w parze. 4 Kielichów sugeruje, że ktoś z najbliższych próbuje coś na tobie wymusić, składając propozycję nie do odrzucenia. Zaznacz swoje granice, ale nie wdawaj się w otwarty konflikt – przestrzega 7 Buław.

Inspiracje: Jako Koziorożec zdystansuj się od toksycznej sytuacji rodzinnej. Gdy twoje dzieci na plaży znów kłócą się o jakieś bzdury, zagłębiaj się w „Biesy” Dostojewskiego.

Wodnik: Oferując wsparcie, pamiętaj o sobie

Wodnik / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Wodnik / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - WodnikApart

Karty: Królowa Pucharów, 9 Mieczy, 2 Pucharów

Początek miesiąca przyniesie turbulencje. Słońce znajduje się w tranzycie wpływającym na sferę związków – będziesz czuł potrzebę stabilności w obliczu zmian dotyczących życia rodzinnego. Nie zapominaj o swoich potrzebach, bo wzięcie na siebie roli opoki możesz przypłacić osłabieniem kondycji psychicznej, o czym informuje 9 Mieczy. Nie poddawaj się czarnym myślom, 2 Pucharów potwierdza, że możesz szukać oparcia w partnerze.

Inspiracje: Spędzaj jak najwięcej czasu z ukochanym, a jeśli nie jesteś w stałym związku, umawiaj się na randki.

Ryby: Dopięte na ostatni guzik

Ryby / Fot. Il. Tomasz Opaliński
Ryby / Fot. Il. Tomasz OpalińskiZawieszka srebrna beads - RybyApart

Karty: Giermek Monet, As Monet, 2 Mieczy

Rozpoczęte projekty wymagają domknięcia, a ty potrzebujesz, jak podpowiada Giermek Monet, zastrzyku gotówki. As Monet gwarantuje, że mimo narastających wciąż problemów – to mogą być usterki techniczne związane ze sprzętem, programem komputerowym, backupem danych – projekty przyniosą sukces. 2 Mieczy podpowiada, że będziesz wymagać od siebie bezwzględnej koncentracji. Pamiętaj o zdrowiu – zrób gruntowne badania.

Inspiracje: Odpłyń w sferę nieświadomości, bo tam znajdziesz rozwiązania problemów. Wskocz na hamak. Nie musisz czytać, słuchać ani poznawać. Wystarczy się pobujać.

Inspiracją dla ilustracji autorstwa Tomasza Opalińskiego była kolekcja znkaów zodiaku marki Apart.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij