Znaleziono 0 artykułów
27.01.2021

Horoskop na styczniową pełnię

27.01.2021
(Ilustracja Tomasz Opaliński)

Karnawałowa pełnia w Lwie powinna być nieokrzesana, ostentacyjna i radosna. Wydarza się jednak o włos przed pierwszą w tym roku retrogradacją Merkurego, więc potraktujmy ją z przymrużeniem oka.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Trampolina

Karty: 10 Mieczy, Królowa Monet, Giermek Buław

Co to za defetystyczne nastroje, które wkradły się do twojego wesołego życia za sprawą 10 Mieczy? Trapią cię poczucie zagrożenia, porażka, ciemna noc duszy. Zaletą tej karty jest – przewrotnie – jej przejaskrawienie. W świecie rzeczywistym zjawiska nie istnieją w czystej formie, nawet tragedia ma wiele odcieni i bywa podszyta komedią. O tym zresztą mówi Giermek Buław, iskra niezmąconej żywotności skontrastowana z egzystencjalnym ciężarem. Miecze symbolizują myśli, buławy – czyny. Rozpacz zbudowana jest ze źle dobranych słów i mentalnego masochizmu, który wszyscy czasem w sekrecie uprawiamy. Giermek Buław staje się więc posłańcem z głębi twojej psyche, kieszonkowym Prometeuszem niosącym ogień do rozproszenia mroku. Królowa Monet to opieka, ale też pragnienie luksusów i szeroko pojęte materialne wartości. Jeśli katalizatorem twojego strachu jest obawa przed problemami finansowymi, pamiętaj, że jesteś jednym z tych, którzy ładują baterie, pokonując przeszkody. Cała naprzód!

Zadanie: Wydaj z siebie ryk najpotworniejszy z potwornych. Powinien wystraszyć wewnętrznego cykora na śmierć.

Byk: Kalejdoskop

Karty: As Pucharów, 9 Pucharów, Rycerz Mieczy

Idylliczny obraz zakłóca obecność żądnego przygód Rycerza Mieczy. As i 9 Pucharów opisują obecny moment w twoim życiu jako sielankę, przynajmniej w domu. Jesteś przepełniony życzliwością i życzliwość jest ci oferowana. Doceniasz to, co masz – przyjaciół, dach nad głową, krewnych, zwierzęta. Godzisz się z trudną przeszłością i jesteś gotów puścić w niepamięć niewybaczalne dotychczas przewinienia. Pierzyna pozytywnych emocji spowija cię w kokonie powszedniego spełnienia... I tu wkracza Rycerz Buław na rozjuszonym buhaju. Możliwości są dwie. Oto twój własny, domagający się uszanowania wigor, gotowy nabałaganić w imię głodu życia i doświadczeń. Pojawia się, by przypomnieć, że spokój dzielą od stagnacji tylko dwa westchnienia. Druga wersja wydarzeń? Awanturnik przetacza się jak burza, wnosząc coś nowego.

Zadanie: Niech przy twoim stole, tak jak w wigilię, zawsze będzie miejsce dla zbłąkanego wędrowca..

Bliźnięta: Menażeria

Karty: Słońce, 4 Monet, 8 Buław

Strzeż po równo swoich skarbów, czyli braci, siostry, rodzinę z wyboru, kuzynów, sąsiadów. Tym, co buduje nasze życie, nie są sprawy monumentalne, lecz średnie, oczywiste, przeoczone – całe tło pod nasze przechwałki, lęki i plany. Słońce umieszcza cię w centrum małej społeczności tworzonej na bieżąco, improwizowanej, często krótkotrwałej. Tym ważniejsza jest pamięć o spersonalizowanym świecie zaludnionym przez półprzezroczystych bohaterów. 4 Monet to walka o utrzymanie tradycji, oczywiście mowa o tradycji jako formie zapisu tożsamości, tradycjach własnych i tradycjach mikrospołeczności. 8 Buław to wiadomość z zewnątrz, która przyspiesza jakiś proces.

Zadanie: Zastanów się, dla kogo jesteś niezbędną postacią drugoplanową. Okaż głęboką wdzięczność, że powierzono ci tak odpowiedzialne stanowisko.

Rak: Magia pozytywna

Karty: 6 Buław, Papieżyca, Król Buław

Pełnia to dla ciebie doniosły moment. Dowiadujesz się, że ponad oklaski cenisz zgodność z własnymi przekonaniami, a ponad władzę – elastyczność, która wiąże się z rezygnacją z wpływów. Uczysz się, jak pomóc innym ludziom korzystać z wartości duchowych. Centralną postacią jest tu Papieżyca – karta intuicji, wiedzy przekazywanej pozawerbalnie, poświęcenia i mistycznej kobiecości, wiążącej się z dostępem do strefy tabu. Papieżyca pełni funkcję nauczycielki i opiekunki, stąd motyw altruizmu, ukazany w opozycji do 6 Buław – przyziemnej rozkoszy czerpanej z popularności i Króla Buław – samczej, aktywnej energii ognia. Nie wiadomo, czy na zawsze, ale bez wątpienia aż do letniego nowiu w Lwie na pierwszy plan wysuną się dla ciebie potrzeby ducha. O równowagę, w tym kwestie ziemskie, uda ci się zadbać dzięki zestawieniu 6 i Króla Buław, duetowi skazanemu na zwycięstwo.

Zadanie: Dołącz do sekretnego stowarzyszenia. Pamiętaj: absolutnie nikt nie może o tym wiedzieć..

Lew: Noblesse oblige

Karty: 6 Buław, Moc, Królowa Pucharów

Lwie, królu dżungli, wieżo z kości słoniowej, zdroju mądrości. Oto twoje księżycowe urodziny, lunarne oczepiny, dopełnienie obietnic postawionych sobie w sierpniu 2020 r. Pamiętając o wymuszonym przez ryzykowny układ gwiazd dystansie wobec wybryków ego, podlicz osiągnięcia i przyznaj, że spisałeś się na medal. 6 Buław, czyli popularność, namawia cię do sprawdzenia, ilu nowych wielbicieli zdobyłeś przez pół roku. Moc ujawnia kulisy twojego rozwoju, który wymagał stawienia czoła wewnętrznym demonom. Jeśli korzystasz z pomocy psychoterapeuty, możesz z podniesionym czołem opowiedzieć o drodze, którą przeszedłeś. Podziel się strategiami przetrwania, niech skorzystają na nich też inni. Królowa Pucharów, syrena na falach oceanu emocji, marzycielka, opiekunka potrzebujących pojawia się, by oddać sprawiedliwość wrażliwości. Mowa o tobie albo o kimś, kto jak sufler ułatwił ci tę podróż. Uwzględnij ją w swoich rozliczeniach.

Zadanie: Znajdź mistrza, który nada ci nowe imię. Wybór mistrza i imienia pozostawiam w stu procentach tobie.

Panna: Homunkulus

Karty: Giermek Mieczy, Król Mieczy, Giermek Pucharów

Odrobina zadufania w czasie tej dziwnej, mglistej zimy nie może ci zaszkodzić. Król Mieczy praży się w świetle własnej chwały i bez fałszywej skromności uznaje intelektualną przewagę nad otoczeniem. Księżyc w pełni służy tu za jupiter – oświetla zakamarek duszy, w którym chowasz się, prawdopodobnie przed samym sobą. Z kroplą dystansu, ale pozwól sobie poczuć rozkosz wyższości. Giermek Mieczy to twoja publiczna maska. Przedstawia osobę pełną entuzjazmu dla cudzych idei lub świadomą długiej i trudnej drogi do mistrzostwa. Giermek Pucharów dla odmiany reprezentuje twój ukryty talent, niewyczerpane pokłady delikatności i leżącą u podłoża wiarę w szlachetne ideały. „Kto bubkiem czasem nie bywa, ten po nosie obrywa”, jak mówi stare chińskie przysłowie. Nie bój się, że osiągając samozadowolenie, stracisz wrażliwość.

Zadanie: Ponieważ intelektualny coming out jest dla ciebie tak rewolucyjnym krokiem, poćwicz, udając w tramwaju kontrolera biletów. Jedno rzucone hardo: „Bileciki do kontroli” wystarczy, by osiągnąć pożądany poziom braku wstydu.

Waga: Wykraczanie

Karty: Królowa Buław, Głupiec, 9 Pucharów

Ach, Królowa Buław, któż nie chciałby się z nią przyjaźnić! Dla jej wdzięku, dowcipu, obycia, a może dla zajmowanej przez nią społecznej pozycji. Rozejrzyj się wokół i sprawdź, czy nie chodzi przypadkiem o ciebie. Możesz należeć do świty charyzmatycznej postaci albo być otoczony gronem klakierów, ale dopóki każda ze stron czuje się usatysfakcjonowana, dopóty sytuację można uznać za zrównoważoną. Głupiec sugeruje potrzebę przełomu, zmiany status quo. Wpuść trochę ducha równościowego do tego układu albo rzuć się w nieskoordynowane poszukiwanie przynależności. Głupiec sprzyja brakowi kierunku, lunatykom i osobom zdającym się na łut szczęścia. Ten towarzyski taniec świętego Wita może zaprowadzić cię dokładnie tam, gdzie twoje prawdziwe miejsce. 9 Pucharów jest kartą spełnionych życzeń i ukrywania się za murem skonstruowanym z trofeów. Uwierz mi, po drugiej stronie barykady czekają cuda, o jakich nie śniło się waszym filozofom.

Zadanie: Wymyśl alter ego, które stanowi dokładną odwrotność każdej twojej kluczowej cechy. Dołącz w jego imieniu do terapii grupowej.

Skorpion: Piramida

Karty: Królowa Buław, 3 Monet, 6 Mone

Podobne artykuły12 znaków zodiaku: SkorpionPola Godot Życie jest gdzie indziej, Skorpionie, i nie ma w tym nic złego. Czasem pojawia się na naszej drodze splątanie okoliczności, które pomaga nam wyjść z autohipnozy i zaprzyjaźnić się z faktami. Oto nadszedł ten moment. Karta Królowa Buław to ty, na swoim ognistym tronie, cieszący się przychylnością tłumów i korzystający z bezkresnego skarbca życiowej energii i inspiracji. Co jeszcze możesz zrobić, czym oczarować publiczność, jaką przygodę przeżyć? Po okresie budowania podniebnych królestw, czas na zderzenie z materią. 3 Monet to najbardziej pragmatyczna karta z całej talii tarota, domagająca się wszystkiego, co można zmierzyć, zważyć, wycenić. Podkreśla rangę realnej pracy u podstaw, bez brylantowej otoczki, w pocie czoła. Zapłata symbolizowana jest przez 6 Monet, rozdział dóbr według potrzeb tak, by utrzymana została społeczna równowaga. Na ostateczny wynik wpływ masz nie tylko ty, lecz także cały twój ekosystem, inni ludzie, instytucje, spotkania, których twój sukces jest wypadową.

Zadanie: Zaanonsuj publicznie, że wszystko zawdzięczasz innym.

Strzelec: Efekt jojo

Karty: Pustelnik, Rycerz Buław, Głupiec

Nie czas teraz na ślęczenie nad starożytnymi zwojami, tylko na akcję, energię, entuzjazm. Jeśli chcesz rozwinąć umiejętności, poszerzyć kompetencje lub wiedzę, porzuć przestarzałe praktyki minionych pokoleń, zapomnij o pruskim modelu szkolnictwa, dopuść do wiadomości, że rygor niejedno ma imię, a niektóre z tych imion słodkie są jak nektar. Pustelnik brnie przez mrok wiedziony poczuciem misji, której waga wymusza samotność. Uporczywe przekonanie o słuszności obranego kierunku oraz wiara, że progres musi boleć, doprowadzą cię niebawem do ściany. Nie od dziś wiadomo, iż tylko małe grzeszki pozwalają dotrwać do końca diety, a przyjemność jest skuteczniejszą motywacją niż najwyższe ideały. Spójrz na cele okiem Rycerza Buław, birbanta i duchowego wojownika, romantycznego bohatera żyjącego wyłącznie dzięki libidalnemu popędowi. Dla Pustelnika droga nie ma znaczenia, dla Rycerza Buław doświadczenie procesu jest wszystkim. Głupiec każe pamiętać o tym, że mistrzostwo można osiągnąć w każdej wybranej dziedzinie, wyłącznie zgadzając się być wiecznym początkującym.

Zadanie: Codziennie, przez cztery dni, pisz po jednym haiku inspirowanym poczuciem obowiązku i po jednym sonecie o tym, co ulotne.

Koziorożec: Ideały

Karty: Królowa Pucharów, Świat, 9 Monet

Coś działa lepiej, niż by się wydawało. Świat, jako kulminacja, jest najlepszą z możliwych kart. Wieńczy wysiłki koroną harmonii, zamyka całość w idealnej kompozycji. Doprowadza rzeczywistość do porządku, oferując jej optymalną dla danego momentu wersję. Królowa Pucharów mówi o miłości lub przyjaźni, relacji pochłaniającej cię emocjonalnie. Może oznaczać twoje finansowe zaangażowanie w sprawy kogoś bliskiego lub wspólną inicjatywę, której fundamenty wspierasz własnym karkiem. Źródłem satysfakcji, jak dotychczas, jest wyłącznie poczucie sensu, całkiem duży luksus w dobie schyłkowego kapitalizmu. 9 Monet to symbol dobrobytu podobnego złotej klatce. Otoczony wygodą i materialnym zaspokojeniem, dorastasz do przełomowej decyzji. Coś, idea, człowiek, projekt, okaże się bardziej wartościowe niż nagromadzone dobra. Rośnie w tobie gotowość wymiany życiowego statusu na wyższe wartości.

Zadanie: Przerób planszę do gry w Monopol tak, by zamiast obrotu nieruchomościami opowiadała o obrocie wartościami nadrzędnymi i ideałami.

Wodnik: Ukryta prawda

Karty: Giermek Monet, Wieża, 6 Buław

Podobne artykuły12 znaków zodiaku: WodnikPola Godot Miłość zostaw na lepsze czasy. Wieża zaznacza momenty, w których chybotliwe konstrukcje znajdują długo wyczekiwany koniec. Dotyka tylko tego, co jest poniekąd dziełem naszych rąk. Czy to własne mity, czy plany, czy wewnętrzne przekonania, jeśli włożyłeś w to pracę, przygotuj się na wstrząs. Ezoterycznym podtekstem tej karty jest zaufanie naturalnemu porządkowi. Ludzka interwencja wbrew niemu skończyć się musi katastrofą, jak nie przymierzając, historia wieży Babel. Podumaj chwilę nad podszeptami intuicji, które lekkomyślnie uciszyłeś, a teraz dostajesz dowody na ich słuszność. 6 Buław nadaje całej historii pogodnego kolorytu. Jest to karta sukcesu i popularności, niewykluczone zatem, że twoje wielkie nadzieje, symbolizowane przez Wieżę, przysłaniały naturalny blask. Szczęśliwie obracając się w pył, oddadzą cesarzowi co cesarskie, czyli tobie twoją niekłamaną charyzmę. Giermek Monet to wdzięk pierwszych kroków, nadzieja i zdolności organizacyjne. Biorąc pod uwagę bezpośrednie sąsiedztwo Wieży, u podstaw ambarasu leżeć może jego pełna zapału naiwność.

Zadanie: Kup farby do porcelany i porcelanowy kubek. Ilekroć twoje nadzieje legną w gruzach, tylekroć maluj na kubku napis „zwycięstwo”. Niech będzie to twój kubek do pierwszej porannej kawy, od teraz, na zawsze.

Ryby: Uspokojenie kontra zaspokojenie

Karty: As Monet, 10 Monet, Królowa Buław

Pieniądze, dobra materialne, bezpieczeństwo, tradycja, luksusy, wygody, uroda życia – skup się na nich choć przez chwilę. As Monet i 10 Monet to dwa końce jednego procesu dotyczącego świata materii. As to początek, esencja, ziarno, 10 – zbieranie żniw. Poddaj ocenie swój wkład we własny dobrostan i dobrobyt. As dał ci wszystkie niezbędne komponenty do osiągnięcia spokoju zawartego w 10. Jeżeli wygoda twojego życia, zdrowie, finanse, pozostawiają wiele do życzenia, przyczyn doszukuj się w braku potrzeb. Nawet będąc wyposażonym w sowity kapitał startowy, ma się prawo z niego nie skorzystać, a bezpieczeństwo może być czystym stanem ducha. Sam rozkład jest niebywale korzystny, dostajesz więc szansę na zmianę zdania w ostatnim momencie. Jeszcze nie jest za późno, by zasiać ziarno bogactwa. Królowa Buław zdradza ukryte pragnienia. Czy nie jest tak, powiedz szczerze, iż więcej od stabilizacji cenisz sobie ekscytację, od tradycji rewolucję, od samowystarczalności namiętną przygodę?

Zadanie: W królestwie Bhutanu mawia się, że dla osiągnięcia szczęścia człowiek powinien kontemplować śmiertelność pięć razy dziennie. Ku uciesze publiczności, można tego dokonać dzięki aplikacji WeCroak. Dla ułatwienia życiowych wyborów, codziennie oddawaj się pięciokrotnie refleksji nad przemijaniem.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij