Znaleziono 0 artykułów
24.01.2020

Horoskop na styczniowy nów 2020

24.01.2020
(Ilustracja Tomasz Opaliński)

Podobno nów jest czasem refleksji. Ten niech będzie momentem zwrotnym. Jeśli czujesz, że popadasz w rutynę – w pracy i w relacjach – zastanów się, czy zmiana nie przyniesie większych korzyści niż tkwienie w miejscu.

Cykl Księżyca jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które odczytuje w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Mieszkańcy twojego grodu

Karty: Śmierć, Umiarkowanie, 9 Mieczy

Dbaj o przyjaciół! Pamiętaj, że ludzie pojawiają się w twoim życiu raz na zawsze. Przynajmniej w połowie od ciebie, twojego podejścia i aktywności zależy, na jak intensywną ich obecność możesz liczyć. 9 Mieczy nawołuje, by ocenić swoją postawę wobec otaczających cię ludzi. Czy wzbogacasz swoją obecnością ich życie? Jakie strategie stosujesz przy budowaniu więzi? Ile od nich dostajesz? Śmierć stawia cię w obliczu nieuniknionych zmian, natomiast Umiarkowanie łagodzi ostry wydźwięk pozostałych dwóch kart, a dodatkowo daje wiarę w postęp.

Zadanie: Wyłoń drużynę superbohaterów i superzłoczyńców spośród osób będących w gronie twoich znajomych w mediach społecznościowych.

Byk: Kolejne piętro

Karty: Wisielec, Śmierć, 6 Monet

Obserwujesz, zbierasz materiały i punkty do CV, ale najwyższy czas wejść na wyższy poziom. Twoja pozycja społeczna ulega przeobrażeniu. Jeśli wyrażasz gotowość, by wykonać decydujący krok, musisz pogodzić się z rezygnacją z części dotychczasowych planów lub przyzwyczajeń. Wisielec i Śmierć tworzą bezkompromisowy duet. Uwierz, że twoje doświadczenie jest wystarczające, a spojrzenie niebanalne. Spójrz też na treść karty 6 Monet – każdemu wedle potrzeb – nieskromnie. Masz prawo żądać szacunku dla swoich ambicji i oczekiwań, a zapłata sprawiedliwa absolutnie może być sowita. 

Zadanie: Napisz o sobie krótką notkę biograficzną uwzględniającą nadchodzące osiągnięcia. Wydrukuj i naklej na ostatnią stronę swojego terminarza.

 

Bliźnięta: Złoty kompas

Karty: 7 Buław, 5 Monet, As Pucharów

Nadszedł czas, żeby zacząć odkładać pieniądze na podróże i rozwój – kursy, książki, pomoce naukowe. 5 Monet zapewnia, że podołasz narzuconej sobie dyscyplinie. As Pucharów to wezwanie do medytacji nad tym, co wywołuje w tobie największy entuzjazm, czyli nad naturalnym dla ciebie kierunkiem i tempem wzrostu. 7 Buław mówi o strategii zakładającej walkę, a As o korzystniejszej strategii miłości. Dla ilustracji przypowiastka: pewien człowiek zgłasza się do mistrza zen ze słowami: „Przyjmij mnie na nauki, jestem gotów na każde poświęcenie!”. Na co mistrz odpowiada: „Nic z tego. Dajcie mi ucznia, który lubi to, co robi, a nie pragnie cierpieć dla sprawy”. 

Zadanie: Co rano przez tydzień spisuj na kartkach, bez zastanowienia, dziesięć potrzeb. Ostatniego dnia przejrzyj notatki. Sprawdź, czego życzyłeś sobie najczęściej, włóż kartki do koperty i wyślij do św. Mikołaja.

 

Rak: Z tarczą i na tarczy

Karty: Królowa Buław, Król Pucharów, 9 Buław

Dopadła cię zaraza niezależności. Jej objawy wzbudzają podziw tłumów, ale w istocie to cichy morderca. Królowa Buław, której cech nabrałeś, jest celebrytką tarota. Ma wdzięk, siłę przebicia, temperament. I brak cierpliwości dla łamag, nawet jeśli łamagą jest ona sama. Nie ma więc w twoim życiu miejsca dla… ciebie. Król Pucharów jest dla odmiany archetypem opiekuna. Można dopatrywać się w nim konkretnej osoby albo uznać, że karta zachęca, żeby lepiej zająć się samym sobą. 9 Buław to z jednej strony symbol niezłomności, z drugiej – ciosów, które trzeba przyjąć, żeby się o swoim bohaterstwie przekonać. Ujawnij swój wysiłek, wystaw na światło dzienne słabostki, podziel się trudem. 

Zadanie: Codziennie proś o jedną przysługę więcej niż to niezbędne.

 

Lew: Dwie strony lustra

Karty: As Monet, Pustelnik, Cesarz

Wszystko kręci się wokół twoich najbliższych relacji. Możliwe, że największy wróg i partner życiowy to jedna i ta sama osoba. W twoim rozkładzie pojawia się zarówno symbol oddania wyłącznie własnej sprawie – Pustelnik – jak i symbol bycia strażnikiem zbiorowości – Cesarz. Mariaż tych dwóch kart daje obraz dynamicznej harmonii między niezależnością a odpowiedzialnością. As Monet wnosi coś do dyskusji temat pieniędzy i zakorzenienia. Jeśli mówimy o partnerstwie, interpretacja jest bardzo korzystna. Cesarz pozwala spełnić potrzebę stabilizacji zawartą w Asie Monet, Pustelnik wskazuje na okazję do wygospodarowania nienaruszalnej przestrzeni prywatnej. Skorzystaj z niej! Jeśli mowa o wrogach, akcent kładziony jest na walkę o dominację i konieczność wyznaczenia sztywnych granic. Masz szansę stać się samcem alfa w tym stadzie, nie przeocz jej. 

Zadanie: Zdecyduj, czy bliżej ci na wojenkę, czy do domu.

Panna: Mój drogi ja

Karty: 6 Mieczy, Gwiazda, 4 Pucharów

Jeszcze tego nie wiesz, ale wcale nie pragniesz rzucić wszystkiego w diabły. Wręcz przeciwnie, za rogiem czai się poczucie odzyskanego sensu życia. Jedyny warunek, jaki musisz spełnić, by wejść na słuszną ścieżkę, to zadbać wreszcie o higienę psychiczną i fizyczne zdrowie. W tym kontekście 4 Pucharów odpowiada za skupienie na sobie kosztem rezygnacji z chwilowych rozpraszaczy. Być może całkiem dosłownie zachęca, by zapoznać się z rozkoszami medytacji. 6 Mieczy, stan gorzkiej gotowości na radykalne zmiany, nie musi realizować swojego potencjału. W większym stopniu niż o faktach mówi o zawężonym polu widzenia. Gwiazda, twój cel i obietnica, jest jedną z najkorzystniejszych kart w całej talii. Ukazuje moment odnalezienia swojego miejsca w świecie, przynosi szczęśliwe zbiegi okoliczności, wyposaża w hojność. 

Zadanie: Eliksir Zapomnienia, pozwalający zrzucić z siebie ciężar kłopotliwej przeszłości, to przeżytek. Skomponuj Eliksir Przypomnienia, ale wyłącznie najmilszych wspomnień. Wypij go.

 

Waga: Lego w bucie

Karty: 9 Pucharów, 5 Buław, Giermek Pucharów

Przypomnij sobie, jak to jest dobrze się bawić. Skostniałe zadowolenie 9 Pucharów, funkcjonujące tylko wewnątrz odgórnie ustalonych norm, rozbij chaotyczną świeżością 5 Buław. Jest to karta szczenięcych zapasów na śmierć i życie, ale tylko do pierwszego siniaka, energii, która przelewa czarę i pcha jeden krok dalej, niż dotychczas było wolno. Giermek Pucharów symbolizuje najczęściej dziecko – konkretną postać lub dziecko wewnętrzne, które wymaga dopieszczenia. 

Zadanie: Postaraj się określić, ile lat ma twoje wewnętrzne dziecko. I jak wygląda.

.

Skorpion: Psychogeneaologia

Karty: Świat, Rycerz Monet, 7 Mieczy

Znajdujesz się w stanie równowagi, masz zapewnione bezpieczeństwo i grunt pod kolejne przedsięwzięcia. Doskonałość wedle karty Świat przejawia się nieraz w sposób zaskakujący, bo bardziej niż o spełnienie marzeń chodzi w niej o dostarczenie najlepszych możliwych w danym momencie rozwiązań. Warto w tej chwili skoncentrować się na sprawach rodzinnych, zwłaszcza tych dotyczących korzeni, czyli relacji między pokoleniami. Twoje dzieci, rodzice i dziadkowie wysuwają się na pierwszy plan. Rycerz Monet, oprócz zagadnienia ojcowizny, podnosi temat wspólnego budowania przyszłości. Nie będę ukrywać, że ten rozkład faworyzuje myślenie dynastyczne. 7 Mieczy pozwala docenić odziedziczony kapitał duchowy i zastanowić się, co sam przekażesz dalej. 

Zadanie: Kup bonsai i pozwól mu rosnąć bez ograniczeń.

 

Strzelec: Współpraca

Karty: 9 Pucharów, Umiarkowanie, 3 Monet

Komfort, jaki może zapewnić jedynie przebywanie w swoim własnym towarzystwie, jest nieporównywalny z niczym. Ale na zewnątrz życie toczy się dalej. 9 Pucharów symbolizuje budowanie murów z pozornie zaspokojonych potrzeb, dla odmiany 3 Monet mówi o budowaniu w sensie dosłownym – tworzeniu, planowaniu, zawsze w kooperacji z innymi osobami. Znaczenie Umiarkowania również obraca się naokoło tematu dążeń i wytwarzania, tym razem wartości i połączeń między ludźmi. Wykorzystaj szansę. Nawiązane teraz współprace będą trwałe i korzystne. Twój rozum jest lotny i chłonny, więc wyjdź i działaj.

Zadanie: Przy każdej interakcji wyobrażaj sobie, że druga osoba jest twoim bratem lub siostrą. Jakie widzisz między wami podobieństwa? Po kim je odziedziczyliście? Jak to jest mieć tak liczne rodzeństwo?

 

Koziorożec: Kiełkowanie

Karty: Śmierć, Umiarkowanie, 4 Mieczy

Miniony rok należał do szczególnie trudnych. Możesz zatem z czystym sercem pożegnać to, co złe. Zacznij odbudowywać swoją siłę, bazując na zmysłach. Zmień podejście do pieniędzy. Pomyśl, czym chcesz się otaczać. Śmierć oczyszcza ze zbędnych elementów. Umiarkowanie przywraca ci wiarę w siebie i patronuje dalekosiężnym planom, a 4 Mieczy przypomina, żeby traktować się łagodnie.

Zadanie: Poproś się o rękę, przyjmij oświadczyny, a potem spędź rozkoszny wieczór, planując wspólnie z sobą swoje wymarzone gniazdko.

Wodnik: Pobudka!

Karty: Rycerz Mieczy, 9 Monet, 2 Pucharów

Twoje zdrowie, Wodniku! Wznieśmy toast kumysem, bo szampan jest zbyt ograny. Wraz z dedykowanym tobie nowiem rozpoczyna się chiński rok 4717 – rok metalowego szczura. Nadchodzące dni poświęć projektowaniu nowego wizerunku. Skup się na rutynie, która przestała ci służyć. Rycerz Mieczy zwraca uwagę na problem z oddawaniem zbyt dużej władzy umysłowi analitycznemu. Może tu kryje się potencjał przemiany? 2 Pucharów podkreśla twój ukryty kapitał towarzyski, drugą stronę wodniczego medalu, sugerując, że balansowanie tych sfer może przynieść najlepsze skutki. 9 Monet to inspiracja dla stworzenia nowego ciebie – niezależnej osoby, gotowej ujawnić światu swoje wewnętrzne bogactwa. 

Zadanie: Opisz swoje codzienne rytuały i zastanów się nad znaczeniem każdego z osobna. Jeśli któryś ze zbędnych jest ci szczególnie miły, nadaj mu nowy sens.

Ryby: Wolna i niepodległa

Karty: 3 Mieczy, 8 Mieczy, 5 Mieczy

Najlepszą metodą na ból duszy jest przyjrzenie się, ile miejsca w życiu oddaje się innym. Nadając relacjom za dużą rangę, ukrywamy często lęk przed samotnością. Z drugiej strony – umiejętność angażowania ludzi w swój świat to moc, którą posiadło niewielu. 8 Mieczy gra właśnie na tej dynamice między oczekiwaniem, czyli zależnością, a oddelegowywaniem, czyli dominacją. 3 Mieczy sugeruje poczucie krzywdy jako siłę napędową zmian, a 5 Mieczy daje przyzwolenie, by oceniać sytuację przez pryzmat znużenia. Jeśli ktoś cię drażni, zastanów się, czy problem tkwi w tobie, czy w innych. 

Zadanie: Zaprojektuj przez sen flagę swojego państwa. Postaraj się również uchwalić jego konstytucję. Po przebudzeniu spisz najważniejsze punkty.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij