Znaleziono 0 artykułów
01.01.2022

Horoskop na styczniowy nów

01.01.2022
(Il. Tomasz Opaliński)

Pierwszy nów 2022 roku obudzi w nas nadzieję, że przy odrobinie uporu i dobrej organizacji każdy plan jest możliwy do zrealizowania. Zostawmy za sobą minioną epokę i bierzmy się dziarsko do budowania lepszej przyszłości.

Baran: Metamorfozy

Cesarzowa, 3 Mieczy, Król Buław

Niektóre rozwiązania, zwłaszcza w pracy, nie są uniwersalne. 3 Mieczy symbolizuje bolesny zawód. Cesarzowa odnosi się do okresu prosperity, umajonego przychylnością kluczowych osób. Król Buław jest królem kreatywności – patronujący mu żywioł ognia, niszcząc, transformuje. Nie czas sięgać pamięcią do minionych sukcesów. Sprawdź, co możesz zrobić teraz. Zadanie: Żeby rozgrzać kości przed decydującą rozgrywką, potrenuj tworzenie anagramów. Zacznij od zwrotu „krztynka wyobraźni”. 

Byk: Pokaż rogi

7 Mieczy, As Buław, Król Pucharów

Koniec kombinowania, czas dorosnąć. Masz prawo dążyć do pogłębienia wiedzy, jak tylko ci się podoba. 7 Mieczy radzi przyjąć strategię, która pozwoli ci dopiąć swego. As Buław jest kartą wybuchu kreatywności. Król Pucharów łączy wrażliwość z inteligencją. Pomyśl, że ujawniając ukryte dążenia, możesz wzbogacić cudze życia. W końcu każdy z nas, do jakiegoś stopnia, kocha obserwować cudzy wysiłek.
Zadanie: Żeby przełamać lody, zacznij tworzyć memy o obiekcie twoich zainteresowań, a potem o sobie.

Bliźnięta: Habituacja czy habilitacja?

Słońce, 3 Monet, Pustelnik

Podpis

Musisz nauczyć się być samowystarczalnym. Słońce i 3 Monet łączy motyw buforu, jakim są dla nas współpraca czy poleganie na instytucjach lub normach społecznych. Przy tym Słońce opowiada o etapie wstępnego dostosowywania, a Monety o fazie przechodzenia do czynu. Pustelnik stoi w ostrej kontrze do tych dwóch kart – symbolizuje indywidualne poszukiwania. Weź za siebie odpowiedzialność! Nie pora na wsparcie instytucjonalne – odłóż na później poleganie na stypendiach lub zasiłkach, najpierw odkryj w sobie autonomię.
Zadanie: Ku przestrodze zaprojektuj, wydrukuj i sklej w formie chorągiewek trzy godła – zależności emocjonalnej, finansowej i ideologicznej.

Rak: Cesarzowi, co cesarskie, a każdemu wedle potrzeb.

Koło Fortuny, 2 Pucharów, 6 Monet

(Il. Tomasz Opaliński)

Mam dla ciebie dobre wieści – szaleństwa, przewroty i nieprzewidywalność w twoich bliskich relacjach odchodzą do lamusa. Koło Fortuny opowiada o bezsilności w obliczu zmian, ale też o łucie szczęścia przeplatającym się z karmicznymi kłopotami. Karta nadaje sąsiadującym nieco przewrotny charakter. 2 Pucharów zazwyczaj oznacza prostą miłość, przyjaźń i przywiązanie, ale w tym wypadku spodziewać się można niespodziewanego, czyli kolegów, którzy lepiej sprawdzą się jako kochankowie, lub rozstań, które prowadzą do przepięknej przyjaźni. 6 Monet to dobrobyt na miarę potrzeb, czyli równowaga we wszechświecie. Zaufaj procesowi!
Zadanie: Oglądając odcinki ulubionych seriali, rozdawaj w wyobraźni role znajomym, życiowym partnerom, współpracownikom. Polecam sitcomy albo melodramatyczne sagi science fiction.

Lew: Kto ziemi nie dotknął ni razu

Papieżyca, 4 Buław, 2 Buław

Widzę poprawę, Lwie! Wyzwania, z którymi borykać się musi nawet król zwierząt (i Zodiaku), czyli codzienne obowiązki względem siebie, swojego szefa, konta w banku i kąta do spania, potrafią przyćmić spektakularne życiowe wzloty i upadki. Nawet największe historyczne postaci statystycznie częściej giną od przeziębienia niż na polu bitwy. Papieżyca jest kartą sekretów, mistycyzmu i duchowego rozwoju. Jeśli jakaś karta ma być zaprzeczeniem powszedniego pragmatyzmu, to właśnie ona – tutaj oznaczać musi ucieczkę przed małością życia w wielkie ideały. 4 Buław symbolizuje akceptację otoczenia, a 2 Buław wzmacnianie inicjatywy potwierdzeniem z zewnątrz. Najlepszym punktem odniesienia nie jest perfekcyjna abstrakcja, lecz nasze środowisko. 
Zadanie: Przyswój sobie mantrę: „Bardzo mi się to podoba”. Powtarzaj ją w myślach jako komentarz do wszystkich błahych i rutynowych zadań. 

Panna: Przemiana ołowiu w złoto

Kochankowie, 5 Pucharów, Królowa Monet

(Il. Tomasz Opaliński)

Może i początek roku nie jest dla ciebie tak korzystny, jak przepowiadają horoskopy, ale nie przywiązuj się do tego obrazu. 5 Pucharów to karta żałoby i straty ogólnie, ale w tym kontekście mówi precyzyjniej o rozczarowaniu w miłości lub utracie innego źródła radości. Kochankowie reprezentują obiekt nostalgii, czyli partnera, albo coś, co napełniając cię entuzjazmem, nadawało kierunek życiu. Królowa Monet jest zakorzenieniem w dostatku innego rodzaju, mniej ekscytującym, a obiecującym dłuższe trwanie. Jest też symbolem miłości o charakterze bardziej opiekuńczym oraz zmysłowości przejawiającej się w estetycznym wysublimowaniu. Obecne poczucie pustki to etap sublimacji, wszystko wróci na swoje miejsce, tylko piętro wyżej.
Zadanie: Zacznij od małych kroków. Znajdź coś, co sprawia ci bardzo umiarkowaną przyjemność. Krok po kroku odkrywaj coraz głębsze jego pokłady. Aprobujesz smak porannej kanapki? Zbadaj jej części składowe, znajdź najpyszniejszy, poznaj historię. I tak dalej. 

Waga: Do tańca i różańca

3 Pucharów, Król Monet, 8 Monet

Wszystko układa się, jak należy. Oczywiście nie ma sytuacji doskonałych, więc jest tu miejsce na polemikę, ale uwierz mi, przynajmniej twój dom, rozumiany jako rodzina lub miejsce, czyli podstawa twojego bezpieczeństwa, funkcjonuje jak złoto. 3 Pucharów – przyjaźń, inspiracja, aktywność, i Król Monet – rozsądek, dobrobyt i stabilność, są ciągiem przyczynowo-skutkowym, który prowadzi do 8 Monet, czyli bezkompromisowego poświęcenia temu, co najważniejsze. W otoczeniu najbliższych i ze wsparciem czyjegoś silnego ramienia stworzyłeś sobie miejsce, które pozwala ci wcielać w życie szalone ambicje i poświęcać się bliskiej twojemu sercu pracy albo w odosobnieniu eksplorować nurtujące cię tematy.
Zadanie: Wyraź wdzięczność, bezpośrednio i jednoznacznie, wobec każdej osoby, która pomogła ci zbudować twoje gniazdo. 

Skorpion: Żyj i pozwól żyć

7 Mieczy, 8 Buław, 9 Buław

Konflikty z rodzeństwem lub kimś, kogo nazwać możesz sąsiadem, to temat rzeka. 7 Mieczy sugeruje konieczność kombinowania, pojawiającą się, kiedy oficjalną drogą nigdzie dojść się nie da. 8 Buław to gwałtowne początki i raptowne zakończenia, a 9 Buław mówi o odporności na psychiczne urazy. Karawana jedzie dalej, braki we wspólnym języku są głęboko zakorzenione. Może lepiej w takich okolicznościach zmienić nastawienie? W końcu nie da się w pełni sterować ani cudzymi reakcjami, ani potrzebami, a każdy ma prawo do własnego świata.
Zadanie: Przy każdym nowym konflikcie patrz na oponenta przez pryzmat wiedzy, że i on był kiedyś dzieckiem.

Strzelec:Skarb na wysokiej górze

Moc, As Monet, Giermek Buław

Masz już za sobą fazę psychomachii – ostatnie miesiące pozwoliły ci poukładać w duszy pryncypia i przyznać sobie prawo do posiadania niepodważalnych zalet. To oznaka dojrzałości i klucz do przyszłego powodzenia. Moc jest piękną kartą zyskiwania na dialogu z wrogiem, często mówi o psychoterapii lub procesie odkrywania atutów. As Monet daje materialny kontekst sąsiadującym kartom, a oprócz tego obiecuje zysk finansowy lub przynajmniej zapowiada możliwość wzbogacenia. Giermek Buław przywraca niewinność – przypomina ci o potencjale, który niesie w sobie zabawa, i wyposaża w nieustraszoną kreatywność. Przebrnąwszy przez dżunglę zwątpienia i stawiwszy czoło śmiertelnie niebezpiecznemu wewnętrznemu krytykowi, znajdujesz się na progu nowego etapu. Asy mają to do siebie, że zapowiadają początki. Dzięki świeżo zdobytej wiedzy o sobie możesz zaplanować ten początek na własny użytek. Tak, by móc przeprowadzić plan do końca.
Zadanie: Zrób spis życzeń, żądań i marzeń. Spisz na kartce plan, ale z rozmachem. Ukryj kartkę w takim miejscu, by czasem, nie za często, przypadkiem na nią natrafiać.

Koziorożec: Niech żyje życie

Królowa Pucharów, Rycerz Pucharów, 10 Pucharów

Koziorożcu, przyjmij najszczersze, księżycowe życzenia prosto z głębi zodiakalnego serca. Nów pod twoim znakiem będzie pomyślny dla każdego, a po złowrogim czasie niepewności możliwość stworzenia trwałych struktur, którą obiecuje to lunarium, brzmi jak śpiew ptaków po długiej zimie.
Tymczasem u ciebie same wspaniałości! Puchary to kolor mówiący o uczuciach, intuicji, natchnieniu. Zwiastują miłość i pojednanie, przynoszą harmonię i proste wzruszenia. Para Królowa i Rycerz Pucharów może odnosić się do konkretnej relacji, szczególnie o charakterze romansowym, choć dopuszcza się inne modele oparte na emocjach. Może też mówić o procesie rezygnacji z funkcji opiekuńczej na rzecz swobodnej niezależności. Oba przypadki, już z natury swojej pozytywne, zmierzają ku szczęśliwej konkluzji. 10 Pucharów to ukoronowanie życiowych starań poczuciem głębokiego szczęścia. 
Zadanie: W 10 zdaniach odpowiedz na pytanie, kim jesteś. 

Wodnik: Tête-à-tête

5 Pucharów, 8 Monet, 9 Monet

Rozprawiasz się niedobitkami wewnętrznych demonów. 5 Pucharów, karta rozstań i rozczarowań, sugeruje, że u źródła tej bitwy leżą zawiedzione nadzieje. Najgłębiej położony żal odnosi się do niespełnionej obietnicy, która pozostawiła po sobie toksyczną kałużę. 8 Monet opowiada o sukcesywnej pracy, mającej charakter niemal medytacyjny. 9 Monet to zaś jej konsekwencje – godne pozazdroszczenia bogactwo, z którego korzystać możesz jedynie ty sam. Minorowy ton tej wróżby nie powinien cię niepokoić. Procesy odbywające się w strefie cienia z natury rzeczy wymagają nastroju wsobnego, a pierwszym i najważniejszym beneficjentem ich dopełnienia jest osoba, która przez te procesy przechodzi. Złota klatka, o jakiej mówi 9 Monet, to twoje niezbywalne prawo do luksusu – chwili samotności po wygranej wojnie.
Zadanie: Zbuduj sobie rzeczoną złotą klatkę. Może być to tipi z koca, byle pięknego. Zaznacz, że kiedy w niej przebywasz, nie dotyczą cię żadne ziemskie sprawy, a wstęp do niej jest nieodwołalnie wzbroniony.

Ryby: Piękne umysły

3 Pucharów, 4 Pucharów, Giermek Mieczy

kłopotliwe. 3 Pucharów jest ulubioną kartą każdego w imprezowym wieku – opowiada o wspólnotowym przeżywaniu uniesień, z którego w sprzyjających okolicznościach narodzić się może nowa jakość. 4 Pucharów może za to być porównana do moralniaka dzień później, kiedy zawstydzony lub przebodźcowany próbujesz odzyskać kontakt ze sobą, nieumyślnie pogrążając się w ruminacjach. Giermek Mieczy jest nową jakością, która przybrała zaskakującą formę. Miecze stoją w radykalnej opozycji do Pucharów. Te pierwsze to rozum, drugie – uczucia. Być może stąd to poczucie wewnętrznego zgrzytu, zupełnie niepotrzebne. Giermek Mieczy to symbol żywej inteligencji, inkluzywności, braku uprzedzeń w intelektualnych poszukiwaniach. Jeśli twoje przyjacielskie kręgi nie zapewniają ci takiego ciepła jak kiedyś, sprawdź, czy więź zbudowana na wzajemnym motywowaniu się do rozwoju nie jest aby równie korzystna.
Zadanie: Odwiedzając znajomych, ukradkiem rób listę lektur opartą na książkach znalezionych w ich mieszkaniach. Oczywiście lektury te musisz potem przeczytać, ale bez wiedzy inspiratorów.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij