Znaleziono 0 artykułów
20.01.2023

Horoskop na styczniowy nów

20.01.2023
(Il. Tomasz Opaliński)

Retrogradacja Merkurego i Marsa utrudniła start w nowy rok. Nów w Wodniku na szczęście przyniesie spokój. Nie bójmy się więc realizować śmiałych planów.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta, opierając się na wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Baran: Romantyczny zawrót głowy

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Monet, Rycerz Pucharów, Wieża

Wszedłeś w nowy rok z poczuciem finansowego balansu, który zapewnia Królowa Monet. W ten zrównoważony krajobraz może wkroczyć osoba, która przyniesie sporo uczuciowych zawirowań. Rycerz Kielichów reprezentuje miłość romantyczną. Uważaj, żeby całkiem nie stracić głowy – Wieża na końcu układu ostrzega, że romans może wywrócić twoje życie do góry nogami.
Zadanie: Choć będzie to trudne, staraj się zachować emocjonalny dystans.

Byk: Konieczność dopieszczenia

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 10 Mieczy, Giermek Denarów, As Buław

Nie da się ukryć, że nowy rok cię przytłoczył, co jasno pokazuje 10 Mieczy. Odczułeś też skutki Blue Monday. Giermek Denarów pokazuje, że będziesz chciał poprawić sobie nastrój i kupić jakiś drobiazg. As Buław zapowiada, że taka nagroda pocieszenia może doskonale zadziałać na twoją psychikę i uwolni niezmierzone pokłady energii.
Zadanie: Jeśli znasz jakiś targ staroci, to dobry moment, by się tam wybrać.

Bliźnięta: Bliżej i dalej

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Buław, Gwiazda, 10 Monet

Nowy rok powitałeś w szampańskim nastroju, a pierwsze tygodnie przemierzyłeś tanecznym krokiem. Giermek Buław odpowiada w twoim układzie za dobrą zabawę i towarzyskie powodzenie. Wszak jesteś ulubieńcem kosmosu, co podkreśla karta Gwiazdy. 10 Monet dopowiada, że mimo iż nie jesteś obecnie nadmiernie skoncentrowany na pracy, również w sferze materialnej nie masz się czego obawiać.

Zadanie: Nów w Wodniku zachęca do zakreślania nowych planów. Możesz czerpać inspiracje ze spotkań z ludźmi.

Rak:  Otwórz oczy

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Sprawiedliwość, Słońce, 3 Pucharów

Jedną nogą tkwisz wciąż w podsumowaniach ubiegłego roku – Sprawiedliwość pokazuje, że jesteś dla siebie zbyt surowym sędzią. Jeśli nie udało ci się zrealizować wszystkich zamierzeń, to najwyższy czas, żeby wreszcie odpuścić. Gdy przestaniesz rozpamiętywać przeszłość, zauważysz, że twojej sytuacji można ci tylko pozazdrościć, o czym mówi karta Słońca. 3 Pucharów zapowiada, że uda ci się zrelaksować i karnawałowo świętować z najbliższymi przyjaciółmi.
Zadanie: Wykorzystuj każdą chwilę ładniejszej pogody na spacery w parku.

Lew: Pragnienie władzy

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 6 Monet, Cesarz, Królowa Mieczy

Nów w Wodniku wzmaga poczucie sprawstwa, a w tobie najwyraźniej uwolni chęć, by jak typowy Lew pokazać, że masz władzę. Ma to swoje dobre i złe strony: 6 Monet pokazuje, że w pańskim geście masz ochotę dzielić się ze światem tym, co posiadasz. Z drugiej strony Cesarz ostrzega przed przyjmowaniem paternalistycznej postawy, a Królowa Mieczy przed skłonnością do surowej oceny innych i próbami egzekwowania swojej woli za wszelką cenę.
Zadanie: Może czujesz się niedoceniony? Przypomnij sobie, jak wiele osiągnąłeś w ubiegłym roku.

Panna: Dynamiczny rozwój 

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Mieczy, Rydwan, Rycerz Mieczy

Nów w Wodniku zainspiruje cię do poszukiwania nowych obszarów wiedzy, które będziesz chciał spenetrować, co zapowiada Giermek Mieczy. Rydwan sygnalizuje, że rozpędzisz się w tej nowej dziedzinie i wejdziesz szybko na poziom zawodowstwa. Rycerz Mieczy ostrzega, by nie oczekiwać natychmiastowych rezultatów działań w nowej profesji. Nie chcesz być przecież postrzegany jako osoba gwałtowna i nieracjonalna.
Zadanie: Nie porzucaj starych pasji. Warto zachować poczucie ciągłości.

Waga: Uwaga na serce

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Buław, 3 Mieczy, Sąd Ostateczny

Otwierająca układ 2 Buław zapowiada, że nów może zachęcić cię do opowiedzenia o swoich pomysłach innym. Znajdziesz dobrego słuchacza, który pozwoli ci zacząć wcielać projekty w życie. To będzie bardzo udana współpraca, pamiętaj jednak, by oddzielać sferę zawodową o prywatnej. 3 Mieczy pokazuje, że możesz zaangażować się emocjonalnie i doznać rozczarowania. Na koniec zrobisz rachunek sumienia, po którym będziesz mógł wystartować na nowo, co przepowiada karta Sądu Ostatecznego.
Zadanie: Masz potrzebę bliskości – zadbaj o siebie.

Skorpion: Praca kontra uczucia

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Pucharów, 10 Buław, Król Monet

Nów przyniesie ci fascynację intrygującą, młodą osobą – będziesz chciała nacieszyć się tym uczuciem, o czym mówi Giermek Pucharów. Niestety 10 Buław zapowiada nadmiar obowiązków – będziesz musiał ratować kilka pożarów. Przyniesie to jednak nadspodziewane efekty i satysfakcję finansową, co gwarantuje Król Monet
Zadanie: Nie rób sobie wyrzutów. Gdy zakończysz działać, wybierz się z najbliższą osobą za miasto.

Strzelec: Wiara w siebie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Siła, 3 Monet, Księżyc

Kiedy wraz z nowiem w Wodniku ustąpią już retrogradacje Merkurego i Marsa hamujące rozwój wydarzeń, poczujesz, że odzyskałeś sprawstwo i moc (karta Siły). Możesz zostać poproszony o specjalistyczne konsultacji – 3 Monet mówi o konieczności podzielenia się doświadczeniem. Chociaż może dopaść cię zwątpienie, przed czym ostrzega Księżyc, musisz do końca wierzyć we własne siły.
Zadanie: Porozmawiaj z najlepszą przyjaciółką, poproś ją o wymienienie twoich mocnych stron.

Koziorożec: Intuicja i intelekt

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Arcykapłanka, 6 Denarów, As Mieczy

Poczujesz przypływ duchowych mocy, który zapowiada Arcykapłanka. Będziesz niezwykle przenikliwy, możesz polegać na swojej intuicji. Wewnętrzny spokój pozwoli ci na konsekwentne, a wręcz rutynowe wykonywanie działań w pracy. Jest to przecież jedno z ulubionych zajęć Koziorożców. As Mieczy pokazuje, że będziesz mieć niezwykle trzeźwy ogląd sytuacji i rozwikłasz nawet najtrudniejsze problemy.
Zadanie: Wprowadź odrobinę koloru do swojego miejsca pracy.

Wodnik: Era Wodnika

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 10 Pucharów, Koło Fortuny, Głupiec

Ten nów należy do ciebie! Ambitne plany mają teraz szansę na szybką realizację. 10 Pucharów pokazuje, że niczego ci nie zabraknie, a obroty Koła Fortuny będą działać na twoją korzyść. Sprzyjający los wyzwoli w tobie energię do podejmowania śmiałych kroków – Głupiec zapowiada nowe szanse.
Zadanie: Jest to dobry czas na inwestycje – może zainteresuje cię jakieś dzieło sztuki?

Ryby: Nie wszystko złoto, co się świeci

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Pucharów, 7 Pucharów, 5 Monet

W nów wkroczysz w nostalgicznym nastroju, przyglądając się swoim uczuciom. Jeśli jesteś twórcą, jest szansa, że te niezmierzone pokłady emocji zainspirują cię do stworzenia małego dzieła, o czym mówi As Pucharów. 7 Pucharów zapowiada z kolei obfitość pomysłów i planów – należy jednak uważnie się przyjrzeć, które z nich mają szansę na zrealizowanie. 5 Monet ostrzega, by nie popaść w finansowe tarapaty przez nierozważne wydatkowanie środków.
Zadanie: Postaraj się realistycznie zweryfikować wszystkie swoje plany.

 

 

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij