Znaleziono 0 artykułów
01.09.2020

Horoskop na wrześniową pełnię 2020

01.09.2020
(il. Tomasz Opaliński)

Podczas pełni w Rybach oniryczna siła Księżyca obdarza nas intuicją. Tej nocy wszyscy będziemy prorokami, dlatego po przebudzeniu warto zanotować sny. Może staną się jawą. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Remanent

Karty: 4 Buław, 6 Monet, Śmierć

Czeka cię oczyszczanie – łączenie luźnych tropów w logiczną całość. Pełnia oświetla twój astrologiczny sektor odpowiedzialny za nieświadomość, pomagając przyjrzeć się motywacjom z nowej perspektywy. 6 Monet mówi, że ważną rolę odegra społeczna funkcja, jaką sobie przypisujesz, czyli to, co uważasz za swój największy atut lub przywilej. 4 Buław przyłapie cię w momencie nieuwagi, zasłużonego relaksu. Tym mniejszy stres wywoła nieuchronne żegnanie się z przestarzałymi schematami. Śmierć podkreśla skalę nadchodzącej wewnętrznej przemiany. 

Przed snem: stwórz swój psychologiczny autoportret. Możesz zrobić to w formie krótkiego opowiadania, karykatury, kolażu. Po przebudzeniu zanotuj sen albo pierwszą myśl.

Byk: Ujawnianie

Karty: 8 Monet, 7 Mieczy, Kochankowie

Nikt nie dorówna ci w pracowitości. Cecha ta robi się jednak kłopotliwa w połączeniu ze skłonnością do przesady. 8 Monet to karta dobrowolnej izolacji, na którą decydujemy się, gdy mamy przed sobą ważny cel. Ilustruje twoje podejście do obowiązków, a obowiązkiem możesz nazwać właściwie każdą aktywność. 7 Mieczy mówiąc o konieczności ukrywania prawdziwych zamiarów i potrzeb, wskazuje na błąd strategiczny, z którego masz teraz szansę wybrnąć. Trudno orzec, jak zabrnąłeś do punktu, w którym zamiast dzielić się sobą ze światem, uznałeś świat za przeszkodę w realizacji planów. Kochankowie zwiastują trwałe unie, poczucie przynależności i zadowolenie z podjętych wyborów.

Przed snem: wyślij do pięciu osób wiadomość, w której opowiadasz o swoich tajnych planach. Rano zanotuj sny lub pierwszą po przebudzeniu myśl. Jest szansa, że pomogą ci w kontynuowaniu konwersacji.

Bliźnięta: Czuć dobrze

Karty: 5 Mieczy, As Pucharów, Kochankowie

5 Mieczy oznacza zmęczenie brakiem wyższych ideałów, przepychankami, wyścigiem szczurów. Powrót do normalnego trybu życia zawodowego mógł wiązać się ze zderzeniem z najgorszymi aspektami ludzkiej natury. As Pucharów ułatwia ci odkrycie właściwego miejsca. Jest symbolem artystycznego natchnienia i potęgi uczuć, daje więc szansę na odrodzenie lub odkrycie powołania. Wzmacnia empatię i ułatwia zrozumienie. Kierując się afektem, omijasz komplikacje narzucone przez rozum i kulturę. Koniec końców każda decyzja podejmowana jest pod wpływem emocji, zmieniają się tylko same emocje. Kochankowie przypominają, że w pracy spędzamy prawie tyle samo czasu, co w łóżku. Najlepiej zatem, żeby twoja kariera obracała się naokoło tego, co kochasz.

Przed snem: wizualizuj tydzień w pracy, z każdym szczegółem. Po przebudzeniu zanotuj sny lub pierwsze przemyślenia. Być może dowiesz się, że w głębi duszy zawsze chciałeś być tu, gdzie jesteś.

Rak: Złoto dla zuchwałych

Karty: 10 Monet, Giermek Mieczy, Giermek Mone

Egzaminy zdane albo niezdane, kursy skończone lub porzucone – czas podsumować stan wiedzy i stosunku do jej zdobywania. 10 Monet jest kartą pełni, powtarzających się cyklów przyrody, a przez to tradycji i do pewnego stopnia także nudy. Możliwości są dwie: albo poświęcasz mniej czasu na intelektualne poszukiwania, niż byś chciał, albo zanurzony po uszy w abstrakcyjnych dociekaniach zapominasz o całym świecie. Giermek Mieczy pomaga przyjąć do wiadomości to, że w niektórych dyscyplinach bycie wiecznym początkującym działa na korzyść. Umiejętność wracania do punktu wyjścia, podważanie własnych kompetencji, zmiana kierunku i rytmu są niezbędnymi składowymi otwartego umysłu. Giermek Monet wnosi ducha materializmu i zwiastuje trafione pomysły na spieniężenie intelektualnych osiągnięć.

Przed snem: spróbuj zasnąć przy akompaniamencie audiobooka. Zanotuj sny lub pierwsze myśli po przebudzeniu. Zinterpretuj dogłębnie wszystkie pojawiające się symbole (np. zmiażdżony budzik to chęć powrotu do łona matki).

Lew: Dary losu

Karty: 3 Monet, Królowa Monet, Koło Fortuny

3 Monet mówi o podziale obowiązków i przewrotnym systemie rang. Ukazuje sytuację, w której osoby o największym prestiżu i wpływach muszą ustąpić słabszemu w imię pracy nad wspólnym celem. Zdecyduj, jakie miejsce w tym układzie zajmujesz i wychodząc z tego punktu, zastanów się, czy podział obowiązków rzeczywiście jest sprawiedliwy. Królowa Monet to patronka sztuk, rozdawczyni dóbr i koneserka delicji. Czy pozwalasz się wspierać materialnie, czy może jesteś wiecznym fundatorem? Dajesz szansę wykazać się reszcie zaangażowanych osób, partnerom w życiu prywatnym lub zawodowym, instytucjom? Oraz, co najważniejsze, czy konsumujesz wystarczająco dużo delicji? Koło Fortuny naucza odpuszczania kontroli i poddawania się nurtowi zdarzeń, a przez to ufności w naturalną równowagę wszechświata.

Przed snem: oddaj się refleksji nad tym, co zawdzięczasz przodkom. Jeśli masz ochotę, zaimprowizuj ołtarzyk dla zmarłych. Po przebudzeniu zanotuj sny lub pierwsze myśli. Może szepnie ci do ucha duch, a może odkryjesz, że powielanie rodzinnych schematów daje poczucie przynależności.

Panna: Amnestia

Karty: 3 Mieczy, 6 Pucharów, 2 Monet

Czas rozejmów i odbudowywania zdrowego partnerstwa. 3 Mieczy mówi o zdradzie. Ilustracja na karcie przedstawia zawieszone na chmurnym niebie serce przebite trzema ostrzami. Ten dramatyczny obraz przedstawia ból, jaki zadać może słowo, idea lub utrata czyjejś lojalności. W sukurs przychodzi 6 Pucharów, symbol zgody i przebaczenia, często sięgającego wiele lat wstecz. Pełnia w komplementarnym dla ciebie znaku Ryb przyniesie szansę, by rozsupłać bolesne zaszłości i uleczyć drążące resentymenty. 2 Monet jest kartą łapania równowagi na wszystkie kreatywne sposoby. W tym samym stopniu może zachęcać do lżejszego podejścia, jak i motywować do podjęcia poważniejszych kroków. Sekret tkwi w żywym, nieobciążonym schematami reagowaniu na okoliczności.

Przed snem: przypomnij sobie wszystkie konflikty. To okropna robota, ale sporo problemów można załatwić przez sen. Dlatego natychmiast po przebudzeniu zapisz wszystko, co ci się śniło, lub pierwszą poranną refleksję. A potem zafunduj sobie luksusowe śniadanie.

Waga: Spijanie nektaru

Karty: 9 Monet, Rydwan, 5 Buław

9 Monet i Rydwan łączy wspólny motyw sukcesu. W pierwszym przypadku to sukces osiągnięty własnymi siłami, obfitujący w wymierne efekty, najczęściej materialne. Drugi przypadek mówi o tryumfie, który trafił się mimochodem, kiedy wiedziony przychylną ręką losu lądujesz na pozycji reprezentacyjnej. Tutaj satysfakcja nie przekłada się bezpośrednio na zawartość portfela, mowa raczej o zdrowym, podbudowanym ego. Pełnia daje ci okazję, bez przesadnej skromności, przyjrzeć się swojemu dziełu. Przynosi dobre rezultaty zmian w stylu życia, utwierdza w zawodowych wyborach i pomaga czerpać korzyści ze wszystkich wyrzeczeń ostatniego półrocza. 5 Buław zwraca uwagę na brak zabawy. Pomedytuj nad emocjonalnym kosztem sukcesu. Być może czas na niepoważne wyzwania. Pierwszym małym krokiem niech będzie wpisanie spraw rozrywkowych do terminarza.

Przed snem: wykonaj serię małych głupotek służących jedynie poprawie nastroju. Paradowanie w peniuarze, pryskanie perfumą na prześcieradło, rezerwowanie toru gokartowego. Rano zapisz swoje sny lub pierwsze przemyślenia. Nie odwołuj rezerwacji toru gokartowego.

Skorpion: Je ne regrette rien

Karty:  As Pucharów, 2 Pucharów, Wieża

Radość życia obraca się wokół miłości, przynajmniej podczas nadchodzącej pełni. As Pucharów to wir emocjonalnego poruszenia, ewentualnie szepty poetyckiej weny, które dominują to, jak postrzegasz dobrze spędzony czas. 2 Pucharów umacnia kontekst interpersonalny, jakby pożywką dla ducha mogło być wyłącznie łobuzowanie w towarzystwie innych duchów. W takim układzie szykować się może ekscytująca artystyczna współpraca lub pełnoprawne oczarowanie. Wieża przynosi gwałtowne uwolnienie. Symbolika tej karty odwołuje się do wieży Babel, czyli największego w dziejach projektu zbudowanego na mizernych fundamentach. Posypie się coś, co i tak nie miało prawa ustać, najlepiej więc zatańczyć krzesanego na ruinach, upajając się tym, co ma ci do zaoferowania życie.

Przed snem: by naładować akumulator zwierzęcego magnetyzmu, zafunduj sobie długi spacer w świetle księżyca. Rano, po przebudzeniu, zapisz swoje sny lub refleksje. Pod poduszką możesz schować portret Franza Antona Mesmera.

Strzelec: Zadbać o priorytety

Karty: Słońce, 10 Mieczy, Król Monet

Towarzyszący ci nieuzasadniony niepokój, sygnalizowany przez 10 Mieczy, jest pretekstem do głębszej refleksji nad ilością szczerej uwagi, jaką jesteś w stanie poświęcić sprawom domowym i rodzinnym. Niewykluczone, że źródłem twoich lęków jest osobliwie poszerzająca się rysa na suficie w salonie, równie prawdopodobne jest jednak, że chodzi o relacje z najbliższymi. Słońce to karta błogiej nieświadomości, stanu bezpiecznego przygotowywania się do prawdziwych wyzwań. Zapewnia ochronę, łagodząc skutki konfrontacji, w tym przypadku konfrontacji ze źródłem własnych obaw. Król Monet, wespół ze Słońcem, tworzy duet opiekuńczy, odwołując się zresztą do archetypu dobrego ojca. Nie obawiaj się, bo jedyne, co ci grozi, to konieczność naprawienia drobnych usterek.

Przed snem: zrób mentalny spacer po rodzinnym domu, takim, jakim pamiętasz go z dzieciństwa. O poranku, tuż po przebudzeniu, zapisz sny albo pierwsze, co przyjdzie ci do głowy. Ryby to znak wodny, więc szczególnie wskazane może być umycie wszystkich powierzchni płaskich. 

Koziorożec: Nowe terytoria

Karty: Rydwan, Gwiazda, Wieża

Cóż za imponujący rozkład! Wielki przewrót, powrót, odwrót, Rydwan na autopilocie gna prosto w stronę Gwiazdy, co skutkuje niemałymi turbulencjami, czyli Wieżą. W rzeczywistości ten przełomowy zestaw kart opowiada o metodach poszerzania strefy wpływów. Sterowany wewnętrznym kompasem, nie rozglądając się na boki (Rydwan), trafiasz dokładnie tam, gdzie twoje miejsce. Świadczy o tym obecność Gwiazdy, karty nadziei i odrodzenia. Rydwan jest też symbolem komunikacji, kołowej, jak i werbalnej, zatem jego obecność podkreśla szczególnie silną rolę networkingu oraz słowa pisanego. Wieża w tym zestawie opowiada o wyzbywaniu się balastu, nagłych zmianach i inspiracji. Grom z jasnego nieba symbolizuje gwałtowne, czasem brutalne olśnienia, sprzyja zatem wszystkim przedsięwzięciom dotyczącym ekspansji.

Przed snem: narysuj mapę swojego zasięgu. Po przebudzeniu, pod wpływem marzeń sennych lub kierowany pierwszym impulsem, nanieś na mapę poprawki. 

Wodnik: Korek

Karty: Świat, 4 Monet, 3 Buław

Świat opisuje rzeczywistość w najkorzystniejszym dla danej osoby kształcie. Zazwyczaj jest to stan subtelnej równowagi, prowadzącej nas w dalszej perspektywie ku rzeczom jeszcze lepszym i jeszcze korzystniejszym. Twoje finansowe sprawy układają się zgodnie z właściwymi proporcjami: ile możesz przyjąć, ile chcesz dostać, ile wszechświat chce ci zaoferować. Przeszkodą w dalszym rozwoju jest 4 Monet, czyli skąpstwo. Jakiej waluty nie chcesz puścić dalej w ruch? Czy są to twoje talenty, pieniądze czy czas – wszystko sprowadza się do blokowania progresu w imię skromności, lęku i syndromu uzurpatora. Niech pełnia w Rybach rzuci trochę światła na skarby, które tak skrzętnie chowasz lub z których nie chcesz skorzystać. 3 Buław wnosi swobodę, inspiruje i daje siłę do realizacji pomysłów (szczególnie, jeśli uwzględniają podróże i radykalne innowacje).

Przed snem: umów się na randkę z pieniędzmi. Pod poduszkę włóż monetę. Rano, natychmiast po przebudzeniu, sprawdź, czy nadal tam jest, a potem spisz swoje sny i pierwsze myśli.

Ryby: Być sobą to zaszczyt

Karty: 6 Monet, 7 Mieczy, As Buław

Oceanu szczęścia, wodospadów marzeń, wszystkiego najlepszego! Jesteś najważniejszą postacią tej czarującej pełni – oby takich więcej i częściej. Tymczasem skupmy się na kartach. 6 Monet i 7 Mieczy zachęcają do medytacji nad przypisanym ci miejscem w społeczeństwie. Sugerują, że sprzedajesz się zbyt tanio. 6 Monet to bezpieczny i sprawiedliwy układ zamknięty. 7 Mieczy to konieczność szukania forteli, by móc żyć wedle własnych zasad. Pytanie brzmi, czy to rodzaj ekstrawagancji, który odpowiada ci na głębszym poziomie?
Ongiś można było za dnia parać się biznesem, a wieczorami przemierzać miasto Gotham w kostiumie człowieka nietoperza i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz trzeba tłumaczyć się z wyborów i szukać pragmatycznych motywacji. As Buław jest jedną z najsilniejszych kart mówiących o inspiracji i bezkompromisowości. Stań przed lustrem i powiedz sobie sakramentalne: „Tak”.

Przed snem: weź długą i luksusową kąpiel (Ryby odpowiadają za żywioł wody). Użyj swoich najlepszych kosmetyków, zrób masaż stóp (stopy pozostają pod patronatem znaku Ryb) i połóż spać, życząc sobie dobrej nocy. Rano, po przebudzeniu, na jednym oddechu opisz swój idealny dzień. 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij