Znaleziono 0 artykułów
14.09.2019

Horoskop na wrześniową pełnię Księżyca 2019

14.09.2019
(il. Tomasz Opaliński)

Podczas onirycznej pełni w Rybach będziemy skłonni ulegać emocjom. Lepiej nie podejmować teraz żadnych istotnych decyzji! Artystka i wróżka Pola Godot specjalnie dla Vogue.pl przygotowała horoskop lunarny.

Cykl Księżyca jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które odczytuje w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Usiądźcie wygodnie. Doceńcie piękno przetaczającej się przed waszymi oczami burzy, pamiętając, że w znacznej mierze jest ona wytworem wyobraźni. Przygotujcie kartkę, spore naczynie z wodą, a do pisania zwykły cienkopis.

Baran: Pokonywanie trudności

Karty: 6 Monet, 9 Buław, 4 Monet 

Ostatnio miałaś  pragmatyczne, a w najlepszym wypadku zbyt zrównoważone podejście do życia. 6 Monet to korzystna karta, może jednak oznaczać nudę. Uważaj, by pełnia w domu zakończeń, tajemnic i snów, sama w sobie będąca czasem finałów, nie zadziałała jak gwałtowne spuszczenie powietrza z balonika. Z jednej strony odczujesz ulgę, z drugiej – skutki tego rozprężenia są nie do przewidzenia. 9 Buław oznacza wytrwałość, a 4 Monet – status quo. Obie te karty namawiają, by trzymać fason. I działać zgodnie z planem do końca, tego ustalonego odgórnie, a nie zgodnego z twoją decyzją.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości, z czym walczysz, co stawia ci opór. Daje ci to poczucie celowości, stanowi alibi dla braku introspekcji czy jest może etapem rozwoju? Przeczytaj, wrzuć kartkę do wody i obserwując rozpływający się tusz, podziwiaj swoje dzieło zniszczenia.

Byk: Sukces mimochodem

Karty: 3 Buław, Paź Mieczy, Królowa Monet 

Twoja intuicja może teraz graniczyć z geniuszem, prawdopodobnie dlatego, że na co dzień poddajesz ją ostremu treningowi woli. Królowa Monet podpowiada Paziowi Mieczy błyskotliwe rozwiązania biznesowe lub artystyczne. Monety, jak w życiu, patronują też sztuce i rzemiosłu, możliwe, że obu naraz. Paź Mieczy to jasność umysłu, a 3 Buław daje ci naturalną siłę przebicia. Wszystkie trzy karty wskazują na to, że w twojej głowie zrodzą się rewolucyjne pomysły. Pamiętaj jednak, że pełnia to czas finalizowania, nie rozpoczynania, więc chodzi raczej o brylantową kropkę na „i”. Księżyc oświetla sferę celebracji w szerokim gronie oraz nowych technologii, więc inicjatywy online (a nawet influencerzy) mogą liczyć na powodzenia. 

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości logiczny ciąg zdarzeń, racjonalną opowieść o strategiach osiągania celów. Przeczytaj i utop w naczyniu z wodą, napawając się niedorzecznością tego aktu.

Bliźnięta: Długa prosta

Karty: Umiarkowanie, Wisielec, 5 Buław

Twoja wytrwałość zostanie zauważona i nagrodzona. Umiarkowanie, bardzo silna karta dążenia do mistrzostwa, spotyka pełnię w Domu Kariery. Coś, nad czym pracowałaś, zapewne od okolic marcowego nowiu, osiąga swój punkt kulminacyjny. Może to zaowocować awansem, zmianą pracy lub przynajmniej wyklarowaniem celów zawodowych. Ważne, żeby cenić się odpowiednio wysoko. Dyndający za nogi Wisielec oznacza bowiem skłonność do poświęceń, a zwisając głową w dół, trudno utrzymać zawartość kieszeni na miejscu. 5 Buław zestawiona z potężnymi Umiarkowaniem i Wisielcem to drobne zamieszanie i irytacja, na które warto w takich okolicznościach zwrócić uwagę.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości plany, które do niczego nie prowadzą, zapełniając niepotrzebnie kalendarz. Przeczytaj i wyobrażając sobie, że rozmywają się one jak litery, wrzuć kartkę do wody.

Rak: Rozłam i rozmach

Karty: 5 Buław, 4 Monet, Wieża

Tarot rysuje dość dramatyczny obraz ładu (4 Monet) burzącego się pod naporem drobnicy z lewej (5 Buław) i trzęsienia ziemi z prawej (Wieża). Pocieszę cię, że ład to raczej stagnacja, a tarapaty mają na celu wydobyć cię ze skorupy. Rozjaśniona pełnią sfera poszerzania świadomości – podróży, wiary i wiedzy – to najlepsze miejsce na Wieżę, kartę wstrząsów lub objawień. 5 Buław dodatkowo łagodzi złowrogi charakter Wieży. Dzięki temu lądujesz w miejscu, w którym możesz. Skonfrontuj się z otoczeniem, zdecyduj na przygodę, zmień to, co chciałaś zmienić od dawna.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości wszystkie obawy dotyczące stabilności i niepokoje trzymające cię w słodkim bezruchu. Przeczytaj, rozmocz kartkę w naczyniu z wodą, a wody pozbądź się szerokim gestem i z satysfakcją. 

Lew: Ogień w sercu czy serce w ogniu?

Karty: Rycerz Buław, Diabeł, Moc

Potrójny płomień! Cokolwiek się wydarzy, wydarzy się z rozmachem. Diabeł w centrum rozkładu bardzo dobrze ujmuje esencję tego horoskopu. Stawia cię w obliczu polaryzacji: władza-uległość, cudze- własne, wolność-zniewolenie. W interpretacji pragmatycznej dotyczy to wspólnych projektów i współdzielonych dóbr materialnych, czyli również odpowiedzialności i bliskości, w pracy i w miłości. Pełnia natomiast porusza temat granic. Zadaj sobie pytania o zaangażowanie w pracę i stosunek do cudzych pieniędzy. Rycerz Buław oraz Moc faworyzują grunt personalny, zapowiadając pełne wigoru odrodzenie.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości najskrytsze marzenia o władzy i nieograniczonych wpływach. Nie krępuj się, pisz z rozmachem. Teraz przeczytaj, po czym utop kartkę w naczyniu z wodą, medytując nad urokami niebycia obciążonym taką odpowiedzialnością.

Panna: Wstrząśnięta, ale nie zmieszana

Karty: Diabeł, Wieża, 7 Mieczy

Czas skupić się na sobie, bez oglądania na konsekwencje. Jeśli mowa o związku, konieczne może być twarde postawienie warunków. Jeśli o pracy, działanie wbrew polityce firmy (7 Mieczy). Nie namawiam do łamania prawa, tylko do zdrowego rozsądku. Wieża to naturalna sukcesorka Diabła, budowla stworzona na chwiejnym gruncie megalomanii albo uzależnienia, także od akceptacji i innych ludzi, co symbolizuje Diabeł. Nawiązuje symboliką do zniszczenia biblijnej wieży Babel. Jeśli wpakowałeś się w układ, w którym brak równowagi, tarot wespół z astrologią rozgrzeszają cię ze stosowania makiawelicznych rozwiązań.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości, co przerosło swoją miarę, powodując, że trudno postrzegać ci siebie jako dorosłą osobę. Przeczytaj, spal, popiół zgaś w wodzie, poświęć chwilę na prawdziwą złość.

Waga: Odpowiedni moment

Karty:  5 Pucharów, 8 Mieczy, 7 Pucharów

Nie załamuj rąk, jeśli twoje starania mające na celu poprawę kondycji fizycznej albo uporządkowania codzienności nie przenoszą zadowalających efektów. Po prostu trzeba było doczekać momentu, w którym decyzja o radykalnej zmianie stylu życia będzie nieodwołalna. Nastrój się raczej na mocne „kończę z tym”, jak radzi 5 Pucharów, niż do kolejnych początków. 8 Mieczy i 7 Pucharów ostrzegają przed popadaniem w marzenia o opiece (genialnego dietetyka albo Marie Kondo). Stawiaj na siebie, a najlepiej odczekaj dni po pełni, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania. 7 Pucharów to karta fantastów, szczególnie silna w aspekcie z Rybami. Kiedy Księżyc przejdzie do znaku Barana, łatwiej ci będzie zrewidować spostrzeżenia.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości, jakie korzyści czerpiesz z czekania. Przeczytaj, po czym zanurz kartkę w wodzie. Widok rozlewającego się pisma jest bardzo satysfakcjonujący.

Skorpion: Prywatka, jakiej nie przeżył nikt
 

Karty: Koło Fortuny, Sąd Ostateczny, Śmierć

Pełnia oświetla twoją sferę zabaw i romansów, krótkoterminowej miłości, sztuki, płodności (metaforycznej i dosłownej, warto mieć na oku 5 Dom, gdy sprawa dotyczy planowania dziecka lub starania o jego brak). Wylosowane potężne karty brzmią w tym kontekście złowieszczo, ale interpretowane w grupie tworzą historię o metamorfozie i odpuszczeniu kontroli. Koło Fortuny, poza nauką stoicyzmu, może wskazywać na wygraną losową lub znamienny przypadek, a Sąd Ostateczny daje szanse, by oczyścić atmosferę na gruncie towarzyskim. Śmierć w tym rozkładzie dopełnia jego transformatywną siłę o definitywny koniec jakiegoś etapu. Jest to dobry czas na wylewność.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości obciążenia, które powstrzymują cię przed nieskrępowaną zabawą. Przeczytaj, podrzyj kartkę na konfetti i wrzuć je do wody. Doceń fantazyjny nieład i to, jak łatwo stać się lwem salonowym.

Strzelec: Dom i wnętrze

Karty: 8 Pucharów, Król Monet, Pustelnik

Skazałeś się na banicję. Najpewniej nie było innego wyboru, separacja pod egidą 8 Pucharów zawsze prowadzi w dobrą stronę. Pustelnik jest tu jednoznaczny – cel na twoim horyzoncie był ważniejszy niż przyjaciele, rodzina i komfort domowego ogniska. Teraz nadszedł czas, by otworzyć swój dom i siebie na bliskich, kończąc etap ascezy. Król Monet to dobry gospodarz oraz wielbiciel zbytku, zaproś więc kompanów na parapetówkę. 

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości, co przeszkadza ci w twoim domu, również tym metaforycznym, i dlaczego nie możesz tego zmienić. Przeczytaj i z ulgą, że już po wszystkim, utop kartkę w naczyniu z wodą.

Koziorożec: Złoty środek

Karty: Cesarzowa, As Mieczy, Królowa Mieczy

Księżyc przebywa teraz w twoim domu komunikacji i podróży na niewielkie odległości. Warto zaznaczyć, że podróżować może samo słowo. Wykorzystaj ten czas, by nadrobić zaległości korespondencyjne, zwłaszcza że pełnia w Rybach będzie dla ciebie wyjątkowo harmonijna. Dojdziesz do równowagi między potrzebami serca, za które odpowiada Cesarzowa, a intelektualnym głodem Asa Mieczy. Uczyni cię to szczególnie miłym kompanem na ten pogmatwany czas. Szkoda się sobą nie podzielić! Postacią spajającą w jedno męską energię Asa i żeńską energię Cesarzowej jest Królowa Mieczy, która może zapowiadać pojawienie się idealnego kreatywnego lub biznesowego partnera z potencjałem na przyjaciela.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości swoje towarzyskie zaniedbania. Przeczytaj, kartkę wrzuć do wody, a w wolnej chwili wyślij pocztówki do wspomnianych osób.

Wodnik: Klucz do skarbca

Karty: Głupiec, Królowa Buław, 9 Mieczy

Niewinność podkreślona przez uranicznego Głupca to piękna cecha, ale sprzyjająca złej ocenie swojej wartości. Królowa Buław to przeciwny koniec spektrum, skłonność do przesady i gwiazdorzenia. Te dwie postawy łączy równie niepraktyczne podejście do spraw materialnych. Głupcowi płaci się ideami, Królowej Buław oklaskami. Pełnia przynosi zderzenie z rzeczywistością w formie 9 Mieczy. Może ono nastąpić w środku nocy (9 Mieczy symbolizuje m.in. koszmary senne) lub być zainicjowane dyskusją (Miecze jako kolor rządzą słowem). Jakkolwiek nieprzyjemne, pomoże ukrócić skłonność do przepuszczania przez palce czasu i pieniędzy.

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości niespełnione marzenia wielkościowe. Widać to nie ich czas. Zanurz kartkę w wodzie i wyciągnij, gdy nie będzie już możliwe odczytanie żadnego słowa. Wysusz i jeśli ci się uda jej nie zgubić, wykorzystaj po nowiu na spisanie zrewidowanych, ale nadal nieco wygórowanych celów.

Ryby: Lustro

Karty: Papież, Diabeł, 4 Monet

Karty tworzą trio jak z moralitetu o dominacji i wpływach. Papież dzierży władzę duchową, Diabeł nad zmysłami, a 4 Monet oznacza walkę o niezmienność. Może to być opowieść o tobie albo o kimś, kto cię oczarował i stał się dla ciebie wzorem do naśladowania. W obu wersjach kluczową rolę odgrywają wizerunek i sposób jego wykorzystania. Odpuść projektowanie swojej persony, podejmij ryzyko poszukiwania siebie na drodze eksperymentu. To twoja pełnia, więc dostajesz absolutną dyspensę na egotyzm! Zawracaj otoczeniu głowę własną osobą. Dzięki temu w ciągu najbliższych dwóch tygodni masz szansę odkryć siebie na nowo. 

Zadanie: Zapisz metodą strumienia świadomości sposoby, na które chciałeś się przypodobać publiczności. Przeczytaj i daj wodzie je spłukać. Teraz oczaruj sam siebie.

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij