Znaleziono 0 artykułów
01.09.2019

Horoskop na wrześniowy nów Księżyca 2019

01.09.2019
(il. Tomasz Opaliński)

Patronką dwóch pierwszych tygodni września i wszystkich podejmowanych w tym czasie decyzji jest analityczna i rzeczowa Panna. Warto zatem przeznaczyć nadchodzące dwa tygodnie na rozkręcenie codziennego życia: pracę, planowanie, porządkowanie, ocenę, czyszczenie, sadzenie i powrót na siłownię. Z takich małych rzeczy składa się przecież życie. Koniunkcja Marsa i Wenus zostawi trochę miejsca na fantazję i dogadzanie zmysłom, a nawet drobny błąd w domowej buchalterii. Zasadniczo jednak – wakacje się skończyły.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Generalne porządki

Karty: giermek buław, 8 pucharów, 10 mieczy

W tarocie giermkowie, tak jak rosnący Księżyc, wnoszą świeżą energię i markują niewinne początki nowych inicjatyw. Buławy, kolor ognisty, podkreślają w tym przypadku sprzyjającą rolę Marsa przebywającego w znaku Panny. Dla ciebie ten nów będzie miał bardziej energetyczny charakter. Jest to o tyle ważne, że wypada on w twoim domu zdrowia i codziennej pracy. Wykorzystaj dynamikę nowego Księżyca i porządkującej hierarchię ważności karty 8 pucharów na zrewidowanie diety, okresowe badania, poznanie nowych metod zarządzania czasem. 10 mieczy zapowiada, że przyda ci się zderzenie z rzeczywistością. W kontekście zdrowia może jednak namawiać do akupunktury.

Zadanie: Wypisz wszystkie swoje zaniedbania w sferze zdrowia i rutyny zawodowej. Po prostu. Nów w Pannie lubi konkrety.

Byk: Wsparcie jest blisko

Karty: 7 mieczy, 2 buław, papieżyca

Zabawa i obowiązki nie mają w twoim świecie jasnego rozgraniczenia, na niekorzyść dla obu. Może się bawisz, mimo że wolałbyś spać, wyłuskujesz z morza zobowiązań pojedyncze chwile na twórczość – sam wiesz najlepiej, jaka to kombinacja. Kluczem niech będzie 7 mieczy – karta kradzieży, działania w ukryciu oraz w ciemnościach. Podczas księżycowego nowiu jest w niej szczególny potencjał. Dzięki oporowi wiesz, czego najbardziej ci brakuje.
Karty 2 buław i papieżyca wskazują, że w otoczeniu znajdziesz kompana, który będzie pomocny przy realizacji kreatywnych zamierzeń lub przynajmniej nauczy cię korzystać z życia. Rozejrzyj się za swoim Sundance Kidem, Butch.

Postanowienie: Jak najmniej rzeczy rób w odosobnieniu.

Bliźnięta: Czas na decyzje 

Karty: sąd ostateczny, 9 buław, as pucharów

Wracasz do domu! Fizycznie lub emocjonalnie. Sąd ostateczny rozprawił się z obciążeniami w sferze korzeni, dziedzictwa, także w znaczeniu nieruchomości. Możesz się pogodzić lub nawiązać ponownie kontakt z kobietą, która sprawowała nad tobą opiekę. 9 buław sprzyja podejmowaniu decyzji o kredycie i powiększeniu rodziny. Jeśli to cię nie dotyczy, i tak daje pewność, że podołasz, jeśli weźmiesz za coś odpowiedzialność. 

Pamiętaj, że Panna jest pragmatyczna. Najbardziej skorzystasz, stąpając mocno po ziemi. Ekstatyczne emocje obiecane przez asa pucharów – owoc starań, czy to będzie dziecko, czy dobrze prosperujący start-up (rozkład kart faworyzuje tematykę zwierząt domowych i roślin, nie dziękuj mi za inspirację) – nadejdzie dopiero za około pół roku. Wtedy skończy się rozpoczęty teraz cykl.

Zastanów się: Co jest twoim dziedzictwem – pieniądze, utalentowany technicznie dziadek, szczęśliwe dzieciństwo?

Rak: Ekspansja w biznesie

Karty: 3 buław, 4 monet, mag

Planuj poszerzenie zasięgu, wykup reklamę na portalu społecznościowym, zrewiduj swój profil, napisz do cioci – to po pierwsze. Masz teraz świetny czas na promowanie siebie, jeszcze lepszy – na promowanie swojego biznesu. 
Karta 3 buław daje zielone światło dla ekspansji, zaś karta 3 dom, w której zastajemy nów, odpowiada za wymianę informacji. Dlatego dobrze podjąć teraz decyzję o dalszym toku studiów, wyjeździe na stypendium czy szkolenie. Musisz być konkretny, marzenia w tym przypadku to za mało. 
4 monet każe pilnować finansów i pomysłów. Jeśli jesteś z zawodu strategiem, ufaj swojej intuicji. Inni niech grają na własną korzyść. Mag to synonim strzału w dziesiątkę.

Rada: Przez najbliższe dwa tygodnie dziel się tylko planami, które są w zaawansowanych stadiach realizacji.

Lew: Plany z rozmachem

Karty: 7 pucharów, cesarzowa, słońce

Trafiła ci się jedna z najlepszych karcianych konstelacji na nów. Jest to rozkład wizjonerski, obiecujący powodzenie w przedsięwzięciach dotyczących sfery materialnej, prestiżu i kreatywności, której owoce mają być wystawione na sprzedaż. 
7 pucharów to ziarno, cesarzowa – żyzna gleba, a słońce to, no cóż, słońce. 
7 pucharów to karta fantastów, ale faza Księżyca sprzyja urzeczywistnianiu marzeń. Cesarzowa zachęca do planowania z rozmachem, choć warto pamiętać, że Panna – znak z trygonu, jest ziemi. Czyli najpierw planowanie, dopiero potem rozmach. Podążające za cesarzową słońce zapewnia opiekę, zwłaszcza nad projektami, które wymagają poszerzania wiedzy, oraz daje energię potrzebną do wzrostu.

Zadanie: Zapisz wersję swoich planów, na którą pozwoliłbyś sobie, gdybyś nie był zmęczony, pod presją lub skąpy.

Panna: Praca nad wizerunkiem

Karty: rycerz mieczy, 8 pucharów, umiarkowanie

Stoisz przed koniecznością pracy nad własnym wizerunkiem. 8 pucharów podpowiada, że jest on w dużej mierze zbudowany na mechanizmach obronnych. Musisz zdecydować, czy wolisz wzbudzać szacunek, czy popłoch. W przypadku rycerza mieczy obydwie opcje są równie prawdopodobne. 
Tarot wskazuje jednak kierunek od agresji do właściwej miary, czyli umiarkowania. Od braku kontroli nad prezentowanymi treściami do wypracowanego balansu między dbaniem o swoje granice a nienaruszaniem cudzych.
Panna, będąc pod opieką Merkurego, w szczególności zwraca uwagę na komunikację werbalną. Miecze patronują słowu, zwłaszcza pisanemu. Sprawa może więc dotyczyć korespondencji, podań, listów motywacyjnych, a nawet mediów społecznościowych i portali randkowych.

Zadanie: Pochwal się tym, co w pozytywny sposób łączy cię z wybraną społecznością, nawet jeśli to wymiana żarówek na energooszczędne.

Waga: W stronę zrozumienia

Karty:  buław, wisielec, umiarkowanie 

Przeglądanie się w innych pozwala czasem znaleźć prawdę o sobie. Karty 2 buław i wisielec zawierają aspekt samotności, dzięki czemu pomagają zrozumieć mechanizmy działania tak własne, jak i ogólnoludzkie. 
Jest to szczególnie dobra pora, by rozpocząć lub zmienić terapię. Pod egidą umiarkowania masz pewność, że nie stracisz do niej zapału. Możesz też zrewidować swój stosunek do partnerstwa i współpracy, a na głębszym poziomie – do rozwoju i przemijania. Być może wpadną ci do głowy przełomowe pomysły na zaaranżowanie przestrzeni, także mentalnej, po byłym współlokatorze (np. dziecku, które opuściło gniazdo).

Zadanie: Przeznacz godzinę na działania o charakterze medytacyjnym (może to być pielenie ogródka). Zapisz przemyślenia, a potem potraktuj je jako punkt wyjścia do planu działania.

Skorpion: Wszystko zależy od ciebie 

Karty:  rycerz mieczy, rydwan, umiarkowanie

To bardzo ważny moment, bo podjęte w ciągu najbliższego tygodnia decyzje zawodowo-towarzyskie będą miały szczególną siłę wiążącą. Uświadomisz sobie faktyczną rangę w grupie i tym samym zasięg własnych wpływów. Realizacja projektów wymagających kooperacji, działania we wspólnocie, zwłaszcza takich, które mogą się okazać intratne lub przynieść prestiż, zależy teraz w dużej mierze od ciebie. Rycerz mieczy – decydent i awanturnik w jednym – ulega sublimacji w rydwan. Jeśli w odpowiednim momencie powściągniesz swój temperament, inicjatywa ma ogromne szanse się powieść. 
W innym wypadku pozostawisz po sobie zgliszcza. Rycerz mieczy nie waży słów, więc groźba konfliktu jest realna. Umiarkowanie daje ci narzędzia do zarządzania gniewem, nie zmarnuj ich. To jest twoje zadanie na rozpoczynający się w Pannie półroczny cykl.

Zastanów się: Gdzie, po co i czy w ogóle przebiega linia między przyjaźnią a współpracą.

Strzelec: Ludzie, a nie pieniądze

Karty: giermek monet, 10 pucharów, 5 monet

Ktoś lub coś zdominuje twoje plany dotyczące kariery i inwestycji w siebie (5 monet). 
To mogą być rodzinne zobowiązania (10 pucharów) – dziecko, ktoś pozostający pod twoją opieką lub stojący niżej w hierarchii (giermek monet). Możliwe też, że ojciec lub postać pełniąca ojcowską funkcję (np. samotna matka). W obydwu przypadkach musisz pamiętać o swoich priorytetach i zachować ostrożność w finansach – zapowiada się raczej sukces moralny niż materialny. Okres trwania tego wpływu pokrywa się z tranzytem Saturna, planety wyzwań, przez twój astrologiczny dom odpowiedzialny za dobrobyt. Gwiazdy i karty są zgodne: pozycję zbudujesz, metodycznie drepcząc do celu, a nad złoto przedkładaj ludzi.

Wyzwanie: Spróbuj wolontariatu. Albo przynajmniej zero waste.

Koziorożec: Poszerzenie pola

Karty: 9 monet, 5 pucharów, 3 buław

Czas opuścić strefę komfortu i sprawdzić, co jest dalej. Karta 9 monet sygnalizuje pęknięcie w murze dobrobytu. Nadchodzi moment, kiedy uzmysłowisz sobie, że potencjał bezpieczeństwa się wyczerpał. 5 pucharów to konieczność pogodzenia się z utratą złudzeń, odczarowania rzeczywistości. 3 buław daje gwarancję pomyślności.
Być może chodzi w tym wszystkim o zmianę pracy albo przeprowadzkę. Nowe, o pół stopnia wyższe stanowisko albo większe miasto. Być może o zmianę przyzwyczajeń. Przeczytanie książki o tematyce, która zawsze cię odrzucała, albo wizyta w świątyni, choć jesteś ateistą. To drugorzędne. Sednem jest poszerzenie pola widzenia.  

Zadanie: Przekrocz własne granice, robiąc coś na przekór odruchowi. 

Wodnik: Wspólne działanie 

Karty: 4 buław, rycerz monet, 3 monet

Karty oscylują wokół współwłasności, nieruchomości i pracy grupowej. 4 buław symbolizuje społeczność, z którą się utożsamiasz, i najważniejsze miejsca: mieszkanie, dom, pracownię, biuro. 3 monet to ekipa współpracowników, rzemiosło, rycerz monet jest zaś sprawnym organizatorem i nadzorcą majątku. 
Wszystko to oznacza wspólne zorganizowane działanie na rzecz grupy. Może chodzić o inicjatywę wspólnoty mieszkaniowej, by zebrać pieniądze na remont. Być może zostaniesz skarbnikiem w drużynie albo będziesz nadzorować remont biura. A może umówisz się z partnerem na życie za jego pensję. Dzielenie z kimś finansów nierzadko cementuje relację. 

Zastanów się: W jaki sposób dobra materialne wpływają na dynamikę relacji między ludźmi. 

Ryby: Start w nieznane

Karty: głupiec, król pucharów, giermek mieczy

Karty sprzyjają zawieraniu małżeństw, podpisywaniu umów i rozpoczynaniu współpracy. Nie chodzi tu o relację zbudowaną na jednoznacznej równorzędności stron, któreś z partnerów będzie musiało przyjąć, że zajmuje niższą, przynajmniej z pozoru, pozycję. 
Głupiec to absolutna niewiadoma, punkt zero, a więc świetny start. Zwłaszcza jeśli w dobrym towarzystwie. Giermek mieczy oznacza pierwszy impuls skrystalizowanej woli. Król pucharów roztacza opiekę nad niedoświadczonymi głupcem i giermkiem (czasem symbolizującymi dzieci). Dzięki temu mogą oni bezpiecznie eksplorować swoje tereny, w zamian wnosząc powiew nowego i nieprzewidywalnego. 
W takiej konfiguracji wymiana jest harmonijna i nie blokuje rozwoju. Korzystaj, póki trwa.

Zastanów się: Jakie korzyści daje wysoka ranga, a jakie niska. I którą wybierasz. 

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij