Znaleziono 0 artykułów
18.12.2021

Horoskop na grudniową pełnię

18.12.2021
Ilustracja Tomasz Opaliński

Wyzbywając się uprzedzeń, gwarantujemy sobie lepszą przyszłość. Z otwartą głową przywitajmy pełnię w Bliźniętach, ostatnią w tym burzliwym roku.

Baran: Fake it until you make it

Ilustracja Tomasz Opaliński

 

Król Monet, Głupiec, Koło Fortuny

Stabilizacja finansowa to dla ciebie priorytet. Król Monet lubi  luksus, ale przede wszystkim, strzeże bezpieczeństwa. Nieco inaczej sprawa się ma w przypadku Głupca, przedstawianego jako wędrowca z tobołkiem na kiju. Czasem ubrany w strój luksusowego błazna, częściej w kolorowe łachmany, opowiada o absolutnej wolności, części składowej chaosu. Koło Fortuny zaś mówi samo za siebie: co było na górze, musi kiedyś upaść, co było na dole, zostanie w końcu wyniesione do góry. Zmiany są nieuniknione – jedyną stałą w życiu jest zmienność. Analizując swój stan posiadania, skup się na wizerunku, bo jedynie nad nim możesz mieć pełną kontrolę. Reszta jest częścią żmudnego procesu szukania struktury.

Zadanie: W formie strumienia świadomości spisz przemyślenia o roli pieniądza w twojej rodzinie, zwłaszcza wśród rodzeństwa, i w koleżeńskich relacjach. Przeczytaj zapiski dopiero, gdy wszystkie świąteczne sprawunki zostaną już załatwione.

Byk: Mała czkawka

Ilustracja Tomasz Opaliński

8 Pucharów, 9 Mieczy, Król Buław

Nie lubisz końcówki roku. Nietrudno czuć zmęczenie i niemoc, kiedy dzień jest ciemny i krótki, noc długa i jeszcze ciemniejsza. Masz prawo snuć złowrogie wizje (jak w rozpaczliwej karcie 9 Mieczy) i czuć rezygnację (co sugeruje melancholijna 8 Pucharów), ale pamiętaj, by traktować je jak gorączkę przed przesileniem. Im więcej słońca, tym większe poczucie dobrobytu, im większe poczucie dobrobytu, tym większy rozmach twoich inwestycji. Król Buław jest patronem szerokiego gestu i głodu życia. Nie trać pewności, że wszystkie twoje życiowe plany mogą się jeszcze udać.

Zadanie: Napisz pełną patosu pieśń elegijną opiewającą zamierzenia, których nie udało ci się w tym roku spełnić.

Bliźnięta: Mapa skarbu

Ilustracja Tomasz Opaliński

 

6 Mieczy, 2 Mieczy, As Buław

O Bliźnięta, światło Zodiaku, triksterzy, dowcipnisie, bystrzaki, tylko dzięki wam przedświąteczny amok nie zmienia się w pełnowymiarową wojnę. Wiwat, pełnia w Bliźniętach! 6 Mieczy sugeruje, że pożegnałeś się na dobre z osobami i ideami stojącymi na przeszkodzie twojemu spokojowi ducha, a rozkoszowanie się tym etapem drogi zbliżone jest do cumowania w spokojnym porcie. 2 Mieczy to karta wyciszenia za wszelką cenę, konieczności ochrony tego, co nazywamy swoim sercem, cokolwiek by to nie było. Zauważ, że dobijając do rzeczonego spokojnego portu, możesz wreszcie spuścić gardę i spożytkować tę energię na nowe przedsięwzięcia. As Buław jest piękną obietnicą płodności, siły, kreatywności, podarunkiem na dalszą drogę, twoją nagrodą za dobrze wykonaną pracę. Odłóż to naręcze zimnych mieczy i ruszaj dalej, oświetlając sobie drogę tryumfalną żagwią.

Zadanie: Opowiedz swoją historię w kilku fascynujących zdaniach. Najpierw przed lustrem, dla treningu, potem przed publicznością.

Rak: Walka Jakuba z aniołem

Ilustracja Tomasz Opaliński

5 Monet, 6 Monet, Sąd Ostateczny

Podskórnie czujesz, że koniec wewnętrznej tułaczki jest już blisko. Z ciemnej masy wyłania się światło. 5 Monet opowiada o twardej szkole życia, z której wychodzi się wzbogaconym o brak cierpliwości do błahostek, zdobyty za cenę niewinności. 6 Monet to pragnienie harmonii, okupione rezygnacją z rozmachu i tym samym cząstki samego siebie. Sąd Ostateczny zaś zapowiada powrót tego, co utracone. Być może cały ten czas siłowałeś się z wewnętrznymi przeszkodami, które w rzeczywistości stanowią twój największy atut? Może punkt wyjścia był doskonały, tylko nie umiałeś z niego korzystać? Oczyszczenie w twoim przypadku oznacza powrót na bramki startowe.

Zadanie: Podejmij polemikę z psychologią. Szukaj drogi pod górkę, obalaj normy, a jeśli nie będzie innego wyjścia, weź się za lekturę poważnych naukowych opracowań

Lew: Wspólny mianownik

Ilustracja Tomasz Opaliński

5 Buław, 8 Mieczy, 3 Buław

Nie czas na skromność. Jesteś gwiazdą w swoich kręgach. Zrzuć pancerz defetyzmu. 5 Buław zwraca uwagę na umiejętność poruszania się po terenie wspólnym między zabawą, konfliktem, treningiem a powagą. 3 Buław przypomina o charyzmie i zdolnościach przywódczych, a 8 Mieczy wytyka czarnowidztwo i wyuczoną bezradność. Bycie na łasce cudzej inicjatywy to nie twoja piosenka, Lwie. Jedyne, co dzięki temu możesz zyskać, to pogłębienie niesprawiedliwego rozczarowania otoczeniem. Jeśli chcesz doprowadzić wspólny projekt do finału, przyjmij na siebie rolę lidera – ludzkość tego oczekuje nie z lenistwa, lecz z szacunku do twoich zdolności przywódczych. Tym, co łączy cię z twoimi ludźmi, powinna być wspólna sprawa, a cała reszta to miejsce na absolutną dowolność.

Zadanie: Znajdź jak najwięcej podobieństw między tobą a twoimi znajomymi. Kiedy już uporasz się z każdym z osobna, zrób to samo ze swoimi wrogami.

Panna: Wyśnione życia

Ilustracja Tomasz Opaliński

8 Mieczy, Giermek Mieczy, 8 Monet

Myślenie jest ważne, ale działanie jeszcze ważniejsze. Dobrowolnie dajesz się wciągać wirowi analiz, pochłaniasz teksty źródłowe jak Ciasteczkowy Potwór herbatniki, kolekcjonujesz spostrzeżenia na pęczki, a brak możliwości ruchu wywołany nadmiarem wiedzy jest ci bezwstydnie słodkim. 8 Mieczy, karta uwięzienia w matni naszego własnego autorstwa, ma też dodatkowe znaczenie. Miecze to słowa i myśli, więc areszt, na jaki się skazujemy, może równie dobrze oznaczać zbyt wysokie kompetencje albo przesadnie szczegółową kwerendę. Giermek Mieczy mami radością z poszerzania intelektualnych horyzontów, odsuwając na coraz dalszy plan inne emocje, wymogi rzeczywistości, sprawy finansowe, ambicje społeczne i tym podobne kluczowe drobiazgi. 8 Monet to karta czynu. Waży się przyszłość twojej kariery, a magicznym składnikiem brakującym w tej miksturze jest gotowość, by zaprząc abstrakcję do kieratu i działać w oczekiwaniu na wymierne, namacalne rezultaty.

Zadanie: Połóż osiem drobnych monet na torach tramwajowych i poczekaj, aż zostaną spłaszczone przez koła. Pozbieraj je i wrzuć do portfela. Niech ich obecność przypomina ci o granicach researchu.

Waga: Kropka nad „i”

Ilustracja Tomasz Opaliński

8 Pucharów, Koło Fortuny, 2 Pucharów

Ciągnie cię do nowych lądów. Obecność 8 Pucharów pokazuje, że wyrosłeś z dawnych zainteresowań. Wydźwięk Koła Fortuny zależy od sytuacji zastanej, ale zapowiada rzucenie się na pastwę przypadku. Ale uwaga: szukanie sensu po omacku zostaw nowicjuszom. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia, które już posiadasz. 2 Pucharów, czyli spotkanie, sugeruje, że masz teraz szansę nawiązać kontakty, które poskutkują czymś na kształt duchowego awansu. Twoim zadaniem jest unowocześnienie swojego portfolio, nie budowa czegoś, co jeszcze nie istnieje.

Zadanie: Zrób spis swoich umiejętności, hobby i fascynacji. Wypunktuj wszystkie, a przy każdym punkcie zadaj sobie pytania: jak odniósłbym się do tego, gdybym nie potrzebował pieniędzy, miłości, oklasków?

Skorpion: Wstrząśnięty i zmieszany

Ilustracja Tomasz Opaliński

Wieża, 10 Pucharów, Kochankowie

Transformacja! Uwolnienie! Eksplozja! Wieża równa z ziemią wszystko, co zbudowane na chwiejnych fundamentach. Szykuj się na wielką rewolucję. Może to być szczególna znajomość, niepisana umowa dotycząca majątku, nadzieja, dług, rzecz, która nie zależy tylko od ciebie. 10 Pucharów jest arcysielanką, dlatego w kontekście wieży musi sygnalizować przesadę, do której się uciekasz, by ratować strzępki ukochanego obrazu. Uszy do góry! Rozkład zamykają Kochankowie, czyli wyższa oktawa 10 Pucharów, a także karta numerycznie powiązana z Wieżą. Humbug ustępuje miejsca szczerości, mentalne konstrukty usuwają się na rzecz autentycznego doświadczania, a zmyślone cele zostają usunięte z powierzchni ziemi, by przygotować teren pod przeznaczenie.

Zadanie: Stwórz moodboard inspirowany powyższymi kartami, zapieczętuj w kopercie, a po upływie dwóch tygodni odtwórz z pamięci. Porównaj efekty.

Strzelec: Bogate żniwa

Ilustracja Tomasz Opaliński

2 Buław, 10 Mieczy, Śmierć

2 Buław ujawnia silną potrzebę dopełnienia, zawieszenie w oczekiwaniu na sygnał startu dany przez ukochaną osobę lub przynajmniej serdecznego przyjaciela. Życiowym mottem uczyniłeś hasło: radość dzielona radością mnożoną. Wiesz, że możesz być sam, ale po co, skoro chcesz z kimś? 10 Mieczy każe ci skonfrontować się z niebezpieczeństwem. Czym ono jest? Najpewniej czymś innym, niż dotychczas sądziłeś. Śmierć pozwoli na skuteczniejszą wiwisekcję błędów popełnionych w miłości, wyłonienie deklaracji bez pokrycia (co może odnosić się również do spraw zawodowych), odpuszczenie celów, które nie mają już nic wspólnego z twoimi potrzebami.

Zadanie: Skompletuj kilka par skarpetek składających się z jednej skarpetki własnej, a jednej wziętej od bliskiej osoby. Niech stanowią kotwicę, o której wiesz tylko ty.

Koziorożec: Syzyf na emeryturze

Ilustracja Tomasz Opaliński

 

6 Buław, 8 Pucharów, As Monet

Osiągnąłeś sukces. 6 Buław według Aleisteraa Crowleya nosi miano „zwycięstwa”. Ciężka praca włożona w osiągnięcie homeostazy opłaciła się – bądź z siebie dumny. 8 Pucharów to zawieszenie w nostalgii. Pełnia w Bliźniętach nie wspiera skomplikowanych emocji, włącz więc zdrowy rozsądek, a widmo utraty rozproszy się bez śladu. As Monet jest rodzajem nagrody – reprezentuje żywioł ziemi, czyli długofalowe efekty, stabilny dobrobyt, mocne fundamenty dla nadchodzących przedsięwzięć. Nie dasz sobie łatwo odebrać wypracowanej pozycji, choćby jakiś szaleniec zjawił się, by krzyżować ci szyki.

Zadanie: Spraw sobie jakąś pamiątkową monetę z 2021 r. Może być z papieżem, królem, kapibarą, masońskimi symbolami – ma upamiętniać miniony rok. Połóż ją na dnie doniczki, do której przesadź drzewko bonsai. Pozwól mu rosnąć bez ograniczeń.

Wodnik: Głęboka zabawa

Ilustracja Tomasz Opaliński

 

Świat, 2 Monet, 3 Monet

By poczuć radość życia, potrzebujesz wyższego celu. Świat ukazuje stan doskonałości, jaki da się osiągnąć wyłącznie przeszedłszy całą ścieżkę inicjacyjną zapisaną w talii tarota. Kochałeś, zwyciężałeś i przegrywałeś, a w końcu doszedłeś do punktu, z którego bez wsparcia wyższej idei nie da się ruszyć dalej. 2 Monet ilustruje proces wyboru i ważenia priorytetów. 3 Monet to kolejny stopień do pokonania, współpraca o wymiernych efektach. Mając do dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia, możesz spróbować spożytkować swój czas na dobroczynność. Angażuj się wyłącznie w sprawy o drugim dnie.

Zadanie: Do dzieła

Ryby: Opowieść wigilijna

Ilustracja Tomasz Opaliński

 

5 Buław, 8 Pucharów, Król Monet

Pogódź się z rodziną. Duszna atmosfera nie sprzyja świątecznym rytuałom. 5 Buław ilustruje rywalizację typową dla dziecięcego pokoju. Bójki między rodzeństwem uchodzą na sucho tylko dzięki niepisanej umowie, że niezależnie od ilości przelanej krwi, wszyscy bierzemy udział w zabawie. 8 Pucharów to dorastanie, a Król Monet – postać głównego opiekuna. Może chodzić o rodzinę, z której się wywodzisz, rodzinę, której jesteś założycielem, lub patchworkową rodzinę posklejaną z najbliższych przyjaciół i ich zwierzaków. Postaw się w pozycji rozjemcy – podaruj bliskim swoją dojrzałość pod choinkę.

Zadanie: W tym roku zamiast bombek użyj ciasteczek z wróżbą, a zamiast łańcuchów – wstążek z wypisanymi szczerymi wyrazami uznania dla każdej bliskiej osoby.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij