Znaleziono 0 artykułów
16.11.2021
Artykuł partnerski

Święta w bajkowym klimacie

16.11.2021
(Fot. Igor Kubik dla Apart)

Inspiracją dla tegorocznej kampanii marki jubilerskiej Apart na gwiazdkę były przestrzenne kartki świąteczne sprzed lat. Na podstawie rysunków ilustratora Igora Kubika powstała scenografia zdjęć i filmu z udziałem ambasadorek – Małgorzaty Sochy, Anny Lewandowskiej i Julii Wieniawy.

W świątecznej kampanii marki jubilerskiej Apart Małgorzata Socha przenosi się do zaśnieżonej metropolii rozświetlonej tysiącem lampek, ulicznymi latarniami i witrynami sklepowymi. Na swojej drodze spotyka zakochanych, zabieganych przechodniów i… św. Mikołaja. Anna Lewandowska Gwiazdkę spędza z rodziną w domowym zaciszu z płonącym kominkiem, wielką choinką i górą prezentów. Julia Wieniawa na ten najpiękniejszy czas w roku wyjeżdża w góry, by zaszyć się z najbliższymi w chatce na odludziu.

(Fot. Igor Kubik dla Apart)
Pierścionek z żółtego i białego złota z brylantem

Biżuteria Apart na święta

Film i zdjęcia Marcina Tyszki ukazują ambasadorki marki prezentujące diamenty z kolekcji Perfect Illusion, Vintage oraz nowej linii premium. W tej ostatniej nowością są ekskluzywne złote pierścionki z diamentami o różnych szlifach, w których centralny kamień ma masę minimum 1 karata. Diamenty łączą się w kolekcjach Apart też z innymi kamieniami szlachetnymi: szafirami, tanzanitami, szmaragdami, topazami, ametystami i cytrynami. W ofercie świątecznej nie mogło zabraknąć ponadczasowych pereł, które kojarzą się z Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”. Pod choinką najbliższe nam kobiety – matki, córki i przyjaciółki – chętnie znajdą również nowoczesną biżuterię Apart: kolczyki koła, naszyjniki z motywem księżyca czy też urocze zawieszki z kolekcji Beads oraz Charms.

Igor Kubik: Współtwórca kampanii Apart

Gwiazdkowa kampania nie mogłaby powstać bez Igora Kubika. Polski ilustrator, który zyskuje sławę na świecie, tworzy scenografię inspirowaną kartkami świątecznymi sprzed lat. Na papier przeniósł dziecięce marzenia o ośnieżonych choinkach, saniach św. Mikołaja i rodzinnym cieple. Wszystko utrzymane w pastelowej kolorystyce, rysowane miękką kreską, pełne uroczych detali. Rysunki Kubika są eleganckie, odrobinę sentymentalne, przywołują wspomnienia z dawnych lat. To nie przypadek, że Kubik połączył siły z marką Apart, która już od ponad 40 lat tworzy ulubioną biżuterię Polek.

(Fot. Igor Kubik dla Apart)
Kolczyki z żółtego złota z diamentami

Jak powstała niezwykła scenografia, która ożywa w filmie z ambasadorkami Apart? Igor najpierw za pomocą tuszu i kredek wyczarował baśniowy świat, potem przeniósł rysunki do programu graficznego, by następnie uczynić je przestrzennymi. W trójwymiarze mogły pełnić rolę kartek, a w końcu makiet niezbędnych do zbudowania tła do filmu. – Niemal każdą pracę zaczynam od wykonania rysunku. Lubię tworzyć w tradycyjnych technikach, ponieważ daje mi to poczucie sprawczości, które nie zawsze mogę odczuć w pracy przed komputerem. Tusz uważam za bardzo wdzięczne medium do kreowania miękkich światów, tak jak miało to miejsce przypadku scenerii do tej kampanii – mówi Kubik o procesie twórczym. – Wszystko zaczęło się od trzech szkicowych koncepcji zaaranżowania każdej scenerii. Gdy każda z propozycji zyskała już zgodę na realizację, zacząłem przygotowywać kolorowe sceny z uwzględnieniem poszczególnych planów scenografii. Cały proces był dość dynamiczny, ponieważ zanim skończyłem daną scenę, ta już zaczynała powstawać w formie wielkoformatowej dekoracji. Gdy elementy były skończone, razem z osobami zaangażowanymi w proces produkcji dokonywaliśmy ostatnich poprawek – dodaje na temat współpracy z marką Apart.

Igor Kubik: Wschodząca gwiazda polskiej ilustracji

Absolwent ASP pracował już dla wiodących polskich magazynów, w tym „Vogue Polska”. Tworzył także dla „Przekroju” i marek takich jak Mood Scent Bar, Campari czy Raffles Hotel Europejski. Jego ilustracje wyróżniają się żywymi barwami, dowcipnymi akcentami i klimatem retro. Inspirują go znaki zodiaku, architektura i jazz. Urodzony w 1992 roku Kubik, warszawską ASP ukończył w 2017 roku w Pracowni Ilustracji pod okiem Grażki Lange i Moniki Hanulak. Zdobył nagrody, takie jak Polish Graphic Design Awards w 2018 i 2020 roku oraz Klubu Twórców Reklamy KTR w 2019 roku. W latach 2018–2020 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – W swoich rysunkach staram się w zwyczajnych sytuacjach uchwycić coś, co nada tej codzienności wyjątkowy status. Sądzę, że podstawą jest tu obserwacja i bycie uważnym. Czasem drobne, sprawiające wrażenie nieistotnych szczegóły, przełożone na papier potrafią urealnić całą scenę i sprawić, że odbiorca będzie w stanie się do niej przenieść – mówi Kubik.

(Fot. Igor Kubik dla Apart)
Pierścionek z żółtego i białego złota z brylantem

Wraz z premierą kampanii Apart ogłasza świąteczny konkurs „Życzymy sobie”. Do wygrania jedna z trzech głównych nagród o wartości 2 tys. złotych lub jedno z 50 wyróżnień. Szczegóły konkursu na stronie apart.pl.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij