Znaleziono 0 artykułów
04.10.2023

Jeansowa kolekcja kapsułowa Kenzo x Levi’s

04.10.2023
Jeansowa kolekcja kapsułowa Kenzo x Levi’s (Fot. Materiały prasowe)

Marki Kenzo i Levi’s postanowiły połączyć siły, by wspólnie zaprezentować jeansową kolekcję na jesień. W linii pojawiły się denimowe kurtki, sukienki i marynarki łączące inspiracje Japonią i Stanami Zjednoczonymi.

Jeansowa kolekcja Kenzo x Levi’s łączy japońskie krawiectwo z klasyczną amerykańską odzieżą.

Kolekcja inspirowana dziedzictwem Kenzo Takady

Kolekcja kapsułowa na jesień 2023 roku składa się z blisko dwudziestu ubrań i akcesoriów, uszytych głównie z japońskiego denimu premium Kaihara. To nie pierwszy raz, kiedy Kenzo prezentuje linię inspirowaną jeansem. Już w 1986 roku Takada wprowadził linię Kenzo Jeans. W kolekcji stworzonej z Levi’s pojawiły się stroje zdobione nadrukiem Sashiko, imitującym tradycyjną japońską technikę szycia, oraz kwiatowym wzorem z premierowej kolekcji Kenzo Jeans.

Jeansowa kolekcja kapsułowa Kenzo x Levi’s (Fot. Materiały prasowe)

Najważniejsze elementy kolekcji Kenzo x Levi’s

Założeniem twórców kolekcji była przede wszystkim funkcjonalność. W najnowszej kolekcji znajdziemy jeansowe garnitury, czyli Canadian tuxedo, szmizjerki inspirowane projektami Kenzo Takady z lat 80. XX wieku, kurtki z frędzlami w stylu boho oraz westernowe kapelusze. Linia dowodzi nie tylko na poszanowania kultur oraz wartości wyznawanych przez założyciela francuskiego domu mody, ale także zaawansowania technologicznego współczesnej mody – i na Zachodzie, i na Wschodzie.

Aleksandra Lipka
Proszę czekać..
Zamknij